Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1320 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 84, 85, 86, 87, 88
 Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
Jajko wyjąłeś mi to z ust :)

Poza tym skoro Bóg stworzył nas swoje podobieństwo więc zdolność kochania posiadamy od Początku. Jezus pokazał ludziom jak kochać, ale nie mianował siebie "jedyna zdolnością".


Pt wrz 06, 2013 8:56
Zobacz profil
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
Jajko napisał(a):
Sugerujesz, że przed pojawieniem się Jezusa ludzie byli niezdolni do kochania????
Chrystus jest Bogiem - istnieje On od zawsze.


Pt wrz 06, 2013 12:36

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
Mixer

Jan 10:34
Odpowiedział im Jezus: «Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście?

Tak samo kochamy jak Jezus, bo także jesteśmy Bogami z dużego "B".


Pt wrz 06, 2013 15:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
MIXer napisał(a):
@ akbar

"Gdybym też miał dar prorokowania
i znał wszystkie tajemnice,
i posiadał wszelką wiedzę,
i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił.
a miłości bym nie miał,
byłbym niczym".
(1 Kor 13,2)

"Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą".
(Jk 2,19)

Szastając słowem miłość, nikt do końca nie rozumie co pisze.

Jak mamy się modlić za prześladowców Kościoła, aby ta modlitwa była pożyteczną? Naucza nas tego sam Kościół, gdy mówi w Litanii do Wszystkich Świętych te słowa: Abyś nieprzyjacioły Kościoła świętego poniżyć raczył; Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie. – Otóż modląc się, aby niepowodzeniami zostali przyprowadzeni do niemożności czynienia złego i aby głęboko poniżeni, uczuli rękę Bożą, wyjednywamy im przez to samo poznanie swych błędów, nawrócenie i dobrą śmierć, gdyż ci nieszczęśliwi, jedynie przez poniżenia przychodzą do upamiętania. Jeżeli byśmy mogli wyprosić dla nich tę łaskę, wyrządzilibyśmy im największe dobrodziejstwo. (O. Brunon Vercruysse SI, Przewodnik prawdziwej pobożności czyli nowe praktyczne rozmyślania na każdy dzień roku o życiu Pana Naszego Jezusa Chrystusa, T. II. Lwów 1886, s. 44).

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Pt wrz 06, 2013 15:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
Travis napisał(a):
2) Gorzej, jeśli chodzi o minimalizację prawdopodobieństwa trafienia do piekła. Wówczas trzeba odrzucić wszystkie religie, które nie mówią o piekle, a z pozostałych wybrać tą, którą uważasz za najbardziej prawdopodobną.

Nie lepiej skupić się na maksymalizacji prawdopodobieństwa zjednoczenia z bóstwem? ;P

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pt wrz 06, 2013 16:29
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 29, 2012 15:58
Posty: 125
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
JedenPost napisał(a):
Travis napisał(a):
Namawiasz nas do uznania religii Latającego Potwora Spaghetti za prawdziwą? o_O


To bardzo dobra religia. Moim zdaniem najlepsza religia to taka, która daje jasne, zgodne z konstrukcją człowieka wskazówki etyczne, nie nakręcając jednocześnie pogardy i/lub wrogości wobec wyznających inne religie bądź nie wyznających żadnej, tudzież taka, która nie stawia na pierwszym miejscu wiary, ponieważ jest (znów moim zdaniem) założeniem absurdalnym, by Bóg najbardziej przejmował się akurat tym, czy ktoś w Niego wierzy czy nie.
Nie chodzi mi o to, czy jest to dobra religia, czy zła, tylko o to, czy jest to religia prawdziwa. Naprawdę wierzysz w to, że (nie odpowiadaj - pytanie retoryczne :D):

Cytuj:
Latający Potwór Spaghetti stworzył świat, zaczynając od gór, drzew i karła. Wszystkie dowody na rzecz ewolucji zostały specjalnie przez niego podłożone.
Potwór stworzył świat pod wpływem alkoholu.
Ludzie wyewoluowali z piratów. Ludzie dzielą około 95% DNA z małpami, ale ponad 99,9% DNA z piratami[12].
Globalne ocieplenie, huragany, trzęsienia ziemi i inne katastrofy naturalne są bezpośrednią konsekwencją spadku liczby piratów, począwszy od początków XIX wieku. Można to zobaczyć na wykresie obrazującym odwrotnie proporcjonalną korelację między liczbą piratów a temperaturą[13].
Potwór kontynuuje kierowanie sprawami ludzkimi poprzez swą makaronową mackę.
Pastafarianizm ma wiele zalet, których nie mają inne religie – takich jak wulkan piwny i striptiz w niebie czy święto religijne w każdy piątek.
Modlitwę kończy się słowem ramen.


Typowy ateista odpowiedziałby teraz: A Ty naprawdę wierzysz, że Jezus chodził po wodzie, zamieniał wodę w wino, ..., itp? Ale możesz sobie - drogi ateisto - to podarować, bo taką odpowiedź już i tak przewidziałem.

_________________
"Jest taka zasada, nie każdy ją zna
Wolność zaczyna się tam, gdzie kończy się strach " (Dezerter)


Pt wrz 06, 2013 18:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
Endek napisał(a):
MIXer napisał(a):
@ akbar

Szastając słowem miłość, nikt do końca nie rozumie co pisze.

Jak mamy się modlić za prześladowców Kościoła, aby ta modlitwa była pożyteczną? Naucza nas tego sam Kościół, gdy mówi w Litanii do Wszystkich Świętych te słowa: Abyś nieprzyjacioły Kościoła świętego poniżyć raczył; Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie. – Otóż modląc się, aby niepowodzeniami zostali przyprowadzeni do niemożności czynienia złego i aby głęboko poniżeni, uczuli rękę Bożą, wyjednywamy im przez to samo poznanie swych błędów, nawrócenie i dobrą śmierć, gdyż ci nieszczęśliwi, jedynie przez poniżenia przychodzą do upamiętania. Jeżeli byśmy mogli wyprosić dla nich tę łaskę, wyrządzilibyśmy im największe dobrodziejstwo. (O. Brunon Vercruysse SI, Przewodnik prawdziwej pobożności czyli nowe praktyczne rozmyślania na każdy dzień roku o życiu Pana Naszego Jezusa Chrystusa, T. II. Lwów 1886, s. 44).


Dla mnie ta wypowiedź nijak ma się do tematu naszej rozmowy. To tylko wytłumaczenie sowa "poniżyć", aby ktoś nie uznał, że prosimy Boga o poniżanie.
Każdy może się modlić do Boga nie wierząc w KK i może się modlić o tych którzy grzeszą. Czy to nie będzie to samo?


Pt wrz 06, 2013 18:35
Zobacz profil
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
Endek napisał(a):
Szastając słowem miłość, nikt do końca nie rozumie co pisze.

Jak mamy się modlić za prześladowców Kościoła, aby ta modlitwa była pożyteczną? Naucza nas tego sam Kościół, gdy mówi w Litanii do Wszystkich Świętych te słowa: Abyś nieprzyjacioły Kościoła świętego poniżyć raczył; Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie. – Otóż modląc się, aby niepowodzeniami zostali przyprowadzeni do niemożności czynienia złego i aby głęboko poniżeni, uczuli rękę Bożą, wyjednywamy im przez to samo poznanie swych błędów, nawrócenie i dobrą śmierć, gdyż ci nieszczęśliwi, jedynie przez poniżenia przychodzą do upamiętania. Jeżeli byśmy mogli wyprosić dla nich tę łaskę, wyrządzilibyśmy im największe dobrodziejstwo. (O. Brunon Vercruysse SI, Przewodnik prawdziwej pobożności czyli nowe praktyczne rozmyślania na każdy dzień roku o życiu Pana Naszego Jezusa Chrystusa, T. II. Lwów 1886, s. 44).


To ja moze jednak jeszcze raz sw Pawla przytocze (sw Pawel kontra o.Vercruysse)

Cytuj:
Błogosławcie tych, którzy was prześladują! Błogosławcie, a nie złorzeczcie! 15 Weselcie się z tymi, którzy się weselą, płaczcie z tymi, którzy płaczą. 16 Bądźcie zgodni we wzajemnych uczuciach! Nie gońcie za wielkością, lecz niech was pociąga to, co pokorne! Nie uważajcie sami siebie za mądrych!
17 Nikomu złem za złe nie odpłacajcie. Starajcie się dobrze czynić wobec wszystkich ludzi!4 18 Jeżeli to jest możliwe, o ile to od was zależy, żyjcie w zgodzie ze wszystkimi ludźmi! 19 Umiłowani, nie wymierzajcie sami sobie sprawiedliwości, lecz pozostawcie to pomście [Bożej]! Napisano bowiem: Do Mnie należy pomsta. Ja wymierzę zapłatę - mówi Pan - ale: Jeżeli nieprzyjaciel twój cierpi głód - nakarm go. 20 Jeżeli pragnie - napój go! Tak bowiem czyniąc, węgle żarzące zgromadzisz na jego głowę.
21 Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!
Rz 12,14-21


Ja bardziej przychylam sie do milosci nieprzyjaciol (takze nieprzyjaciol Kosciola) w wersji pawlowej. Jest dla mnie ... blizej zrodla.

Endek, ty tak slepo wierzysz ludziom, ze potrafisz innych ponizac, ale nie potrafisz odpowiedziec na proste pytanie:
Kael napisał(a):
Czy Endek wierzy w te 40 i 80 dni, kiedy dusza ma czas, zeby wejsc w cialo?

W koncu sw Tomasz tak twierdzil wiec twoj intelekt musi sie przed tym ugiac, czyz nie, Endek
Endek napisał(a):
Z czym do św Tomasza?


Pt wrz 06, 2013 19:29
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
Wydaje mi się, że Vercruysse miał rację w tym, że złamanie pychy nieraz wymaga poniżenia i upokorzenia i że Pan Bóg czasem dopuszcza takie sytuacje dla uzdrowienia duszy człowieka.
Tylko że upatrywanie w samym sobie narzędzia do upokorzenia swojego bliźniego (celem sprowadzenia go na właściwą drogę) może także być przejawem pychy; Pan Bóg upatrzy sobie takie narzędzie jakie będzie chciał, samemu lepiej nie pchać się na afisz. Rozsądniej jest założyć, że to właśnie ja najbardziej potrzebuję uzdrowienia.
Zresztą przypomina o tym Paweł przytaczając słowa Pana: "Do mnie należy pomsta".


Pt wrz 06, 2013 19:52

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
Travis napisał(a):
Nie chodzi mi o to, czy jest to dobra religia, czy zła, tylko o to, czy jest to religia prawdziwa.


Pisałem w kontekście tematu, w którym chodzi właśnie o tą najlepszą.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt wrz 06, 2013 19:52
Zobacz profil
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
@MARIEL, owszem: niekiedy. W tej modlitwie jest wyrazne zyczenie pt: "doloz im". To co sobie o. Vercruysse dopisal, to proba uchrzescijanienia tej modlitwy. Bo pierwszy wydzwiek jest jasny: upokorz ich (zebysmy my sie lepiej poczuli, zebysmy zobaczyli, ze nas nimi panujesz, wedlug naszych kryteriow). Na koncu czasow i tak wszyscy wrogowie Boga zostana ponizeni. Teraz jest czas nawrocenia grzesznikow (w tym nas samych) i to powinno byc naszym celem, jak bylo celem Jezusa Chrystusa.

Sw Pawel uwaza, ze lepsza metoda na nawrocenie grzesznika, zeby ogien Panski wypalil zlo w nim, jest blogoslawienstwo. I to jest zadanie Kosciola i to calego. W koncu my wszyscy jestesmy plemieniem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem odkupionym
Cytuj:
Wiernymi są ci, którzy przez chrzest wszczepieni w Chrystusa, zostali ukonstytuowani Ludem Bożym i stawszy się z tej racji na swój sposób uczestnikami kapłańskiej, prorockiej i królewskiej misji Chrystusa, zgodnie z własną pozycją każdego, są powołani do wypełniania posłania, jakie Bóg powierzył Kościołowi

http://kosciol.wiara.pl/doc/1683806.Pos ... oczesnosci

I naszym zadaniem jest blogoslawic, a nie przeklinac. Bo blogoslawienstwo prosi o prawdziwe dobro dla danej osoby, takie jak Bog zechce jej dac. A nie takie, jak my bysmy sobie zyczyli.


Pt wrz 06, 2013 20:22

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
Kael napisał(a):

To ja moze jednak jeszcze raz sw Pawla przytocze (sw Pawel kontra o.Vercruysse)


To może ja przytoczę słowa Chrystusa Pana?

Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto siebie samego, nie może być moim uczniem.
Pierwszy jest Bóg a wszystko co Mu się sprzeciwia, mamy mieć w nienawiści.
Że tez św Michał Archanioł nie ''posłuchał'' Pana Jezusa, bo zamiast umiłować diabła, dźgnął go mieczem.

Obrazek
Wasze bajki o miłości bliźniego i wroga, są czystej wody herezją. Nie o taką miłość Bogu chodziło, tylko o miłość teleologalną.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


So wrz 07, 2013 10:24
Zobacz profil
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
Panu Jezusowi chodzilo o milosc czynna. Sw Piotrowi, Jakubowi, Pawlowi, Janowi - tez. Mam ci po raz kolejny przytoczyc Jego wlasne slowa o Sadzie Ostatecznym? Mam ci Listy Apostolskie cytowac, kiedy to sw Piotr zaleca zonom pozostac w malzenstwie, choc maz jest niewierzacy?
Tylko tobie chodzi o poglady, a nie o czyny. Chyba, ze nie rozumiesz, czym jest milosc teologalna
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP ... 01999.html


I jak tam z ta dusza? Masz jakis poglad na te sprawe, czy sw Tomasz jest dla ciebie nieomylny?


So wrz 07, 2013 10:50
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
Kael napisał(a):
czy sw Tomasz jest dla ciebie nieomylny?


O to to
Nurtuje mnie ta kwestia i dość powiedziałbym intensywnie.
Bedąc w trakcie lektury "Tabu" Hyatt'a i DuQuetta natknąłem sie na cytat z owego świetego a leci on tak:

"Ponieważ inkubus jest w stanie ukraść nasienie niewinnemu młodzieńcowi podczas wytrysków nocnych, a następnie przelac je w łono kobiece, powstaje w ten sposób dziecię, które nie jest płodem demona, ale męzczyzny, z którego nasienia zostało poczęte...
I z tej przyczyny mężczyzna może być zarazem prawiczkiem, jak i ojcem.
"

No własnie czy traktować te słowa poważnie czy jako bujdy wyssane z palca? A jesli są to bujdy, w takim razie co jeszcze spod pióra Tomasza nalezy rozpatrywac w tych kategoriach?

Dodam, że osobiscie sukkubów i innych inkubusów sie nie obawiam, zawsze to jakies urozmaicenie życia seksualnego ale co jesli owa dziewczyna dowie sie skąś, że podkradzione nasienie nalezy do mnie i zarząda alimentów?


So wrz 07, 2013 22:22
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
iowa napisał(a):
Dodam, że osobiscie sukkubów i innych inkubusów sie nie obawiam, zawsze to jakies urozmaicenie życia seksualnego ale co jesli owa dziewczyna dowie sie skąś, że podkradzione nasienie nalezy do mnie i zarząda alimentów?

A to już po fakcie, nic nie uradzisz. Sądy nie rozumieją, że facetowi można ukraść nasienie i zawsze złośliwie ustawiają klimę tak, aby na rozprawie wiatr im wiał w oczy. Dlatego warto na przyszłość chronić się przed kradzieżą. Na przykład za pomocą prezerwatywy :P


So wrz 07, 2013 22:34
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1320 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 84, 85, 86, 87, 88

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL