Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 19:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1320 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88  Następna strona
 Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
JedenPost napisał(a):

Wszyscy wierzycie w Boga Abrahama. A to, że jedni z was uznają dodatkowo Jezusa a inni Mahometa, to juz szczegół, ważny dla was, nie dla kogoś patrzącego z zewnątrz.

Nie jesteś na zewnątrz, tylko twardo stoisz w opozycji do Boga w Trójcy Przenajświętszej Jedynego, razem z muzułmanami i innymi wyznawcami fałszywych kultów, w tym kultu ateistycznego.Taka postawa zwie się bałwochwalstwem. Jeden was czeka los.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Wt sie 27, 2013 16:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
ARHIZ napisał(a):
Akbarze I w takim samym kontekście jest moim zdaniem Allah w komentowanych fragmentach Koranu. Poza tym, warto pamiętać, że człowiek zawsze będzie postrzegał Boga w sposób ludzki - dlatego też mamy porównania do ludzkich odczuć, emocji itd.
Co do tłumaczeń, w Koranie jest napisane, że żaden inny język nie odda w pełni sensu przesłania ;)


No ja bym się drogi ARHIZIE nie wypowiadał za każdego człowieka :) Patrzę na Jezusa, ale widzę coś ponad ludzkiego, coś niedoścignionego, coś z innego świata :D

Może masz na mysli przebiegłość Allacha w tym stylu?:
Cytuj:
17:16 A kiedy chcemy zgubić jakieś miasto, to nakazujemy jego mieszkańcom żyjącym w dobrobycie, aby oddawali się tam rozpuście. Wtedy sprawdza się nad nim słowo i niszczymy je całkowicie.

Jak dla mnie kolejny przykład oszukiwania, zwodzenia ludzi po to, aby ich ukarać. Dobry Bóg szuka rozrywek, bo niepodoba się, że ludzie żyją w dobrobycie na który nota bene sam się zgodził. Tudzież specjalnie pozwolił im żyć w bogactwie, aby potem ich ukarać. Bajki dla dzieci dosłownie.


Wt sie 27, 2013 18:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
Akbarze:
akbar napisał(a):

No ja bym się drogi ARHIZIE nie wypowiadał za każdego człowieka :) Patrzę na Jezusa, ale widzę coś ponad ludzkiego, coś niedoścignionego, coś z innego świata :D

Racje masz i prawisz mądrze. Moja wypowiedź jest generalizująca i niejasna. Chodziło mi o to, że wielu ludzi postrzega Boga przez pryzmat ludzki, potrzebuje ludzkich cech by lepiej Go poznać. Np. wielu wyznawców wyobraża sobie swoich bogów w postaci podobnej do ludzkiej - nie oznacza że są ludźmi - ale taka forma pozwala lepiej pojąć ten boski element (zresztą rzadko są to wizerunki zwykłych ludzi). Zresztą sam Jezus przedstawiany jest w postaci ludzkiej - nie oznacza to, że nie ma boskiej mocy.

Cytuj:
Może masz na mysli przebiegłość Allacha w tym stylu?:
Cytuj:
17:16 A kiedy chcemy zgubić jakieś miasto, to nakazujemy jego mieszkańcom żyjącym w dobrobycie, aby oddawali się tam rozpuście. Wtedy sprawdza się nad nim słowo i niszczymy je całkowicie.

Jak dla mnie kolejny przykład oszukiwania, zwodzenia ludzi po to, aby ich ukarać. Dobry Bóg szuka rozrywek, bo niepodoba się, że ludzie żyją w dobrobycie na który nota bene sam się zgodził. Tudzież specjalnie pozwolił im żyć w bogactwie, aby potem ich ukarać. Bajki dla dzieci dosłownie.

Nie no, całościowo sens jest taki: Bóg wysyłał posłańców do miast - ci, którzy nie uznali posłańca, zostali przez Niego zgładzeni. Ci, którzy nie zajmują się islamem, tylko trwonią czas na zabawy i rozpustę - dostają to od Boga, ale po śmierci czeka ich gehenna.
W świetle całości, powyższy fragment oznaczałby miasto tych, którzy nie uznali wysłanego do nich proroka. Jednak sam fragment - w sensie fragment jako całość - jest dla mnie niezrozumiały. Dopiero czytając od początku (lub nawet od 14) do co najmniej 19 ma to sens.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Wt sie 27, 2013 19:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
Wiesz dla mnie jak w sumie katolika, który nie do konca jest katolicki :) wszelkie przedstawianie Boga jako miłosiernego, wybaczającego i wszechdobrego mija się z celem, bo każda praktycznie religia STRASZY Bogiem. Ja rozumiem straszenie w sensie wumuszenia na kimś, aby nie czynił zła.
Jakąż kiedyś mi ulge sprawiło jako młodemu nastolatkowi, kiedy popełniłem moim zdaniem ciężki grzech (oczywiście w myslach piekło wieczne, ognie piekielne, Bóg się na mnie obraża, gniewa i w ogole mnie nie nawidzi) kiedy ksiądz w bardzo miły i przyjazny sposób mnie pocieszył i wytłumaczył mój problem i postrzeganie świata. Ale za chwile ten sam ksiądż gromy słał na kościół na ludzi i straszy Bogiem i kara ognia piekielnego. Myslę sobie... Chyba nic z tego nie rozumiem :)

5% osób, które przezyło śmierc kliniczną i miały spotkania na tamtym świecie z istotą, którą nazywali zwykle Chrystusem stwirdziło, że było coś w stylu piekła. To piekło jednak był całkowicie przedstawione inaczej. Cos w stylu niemożności widzenia Boga, a nie smażenia się na Kujawskim.

Także i Bibilia i Koran każe się Boga bać, owszem, ale Allachu jest wyjątkowo dla mnie przebiegły i przez to nie do konca mu ufam LoL


Cz sie 29, 2013 20:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
akbar napisał(a):

5% osób, które przezyło śmierc kliniczną i miały spotkania na tamtym świecie z istotą, którą nazywali zwykle Chrystusem stwirdziło, że było coś w stylu piekła. To piekło jednak był całkowicie przedstawione inaczej. Cos w stylu niemożności widzenia Boga, a nie smażenia się na Kujawskim.

Diabelskie mamienie, które ma osłabić czujność człowieka. Z tamtego świata nie ma powrotu.
Ludzie na pograniczu życia i śmierci, stykają się ze światem duchowym, ale to jeszcze nie jest śmierć. Nie wiemy, jakie duchy miały z osobami doświadczającymi tych przeżyć, styczność.
Diabeł jest bardziej przebiegły niż nam się zdaje.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Cz sie 29, 2013 20:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
Endek napisał(a):
Z tamtego świata nie ma powrotu.
Ludzie na pograniczu życia i śmierci, stykają się ze światem duchowym, ale to jeszcze nie jest śmierć.


To akurat prawda. Używane u nas pojęcie śmierć kliniczna wprowadza w błąd, sensowniejsze wydaje się być angielskie NED czyli Near Death Experience - "doświadczenie bliskiej śmierci", "doświadczenie graniczne".

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt sie 30, 2013 6:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
akbar napisał(a):
Wiesz dla mnie jak w sumie katolika, który nie do konca jest katolicki :) wszelkie przedstawianie Boga jako miłosiernego, wybaczającego i wszechdobrego mija się z celem, bo każda praktycznie religia STRASZY Bogiem. Ja rozumiem straszenie w sensie wumuszenia na kimś, aby nie czynił zła.
Jakąż kiedyś mi ulge sprawiło jako młodemu nastolatkowi, kiedy popełniłem moim zdaniem ciężki grzech (oczywiście w myslach piekło wieczne, ognie piekielne, Bóg się na mnie obraża, gniewa i w ogole mnie nie nawidzi) kiedy ksiądz w bardzo miły i przyjazny sposób mnie pocieszył i wytłumaczył mój problem i postrzeganie świata. Ale za chwile ten sam ksiądż gromy słał na kościół na ludzi i straszy Bogiem i kara ognia piekielnego. Myslę sobie... Chyba nic z tego nie rozumiem :)

Jeśli ksiądz "straszy piekłem", to jest po prostu kiepskim kapłanem, bo brak mu argumentów?

Cytuj:
5% osób, które przezyło śmierc kliniczną i miały spotkania na tamtym świecie z istotą, którą nazywali zwykle Chrystusem stwirdziło, że było coś w stylu piekła. To piekło jednak był całkowicie przedstawione inaczej. Cos w stylu niemożności widzenia Boga, a nie smażenia się na Kujawskim.

Tylko, że bajer jest taki, że każdy widzi w co wierzy. Dzieci, które na ogół nie mają wykształconej świadomości religijnej, nie widzą nikogo, wielu hindusów widziało Krisznę...

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pt sie 30, 2013 9:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
ARHIZ napisał(a):
Tylko, że bajer jest taki, że każdy widzi w co wierzy. Dzieci, które na ogół nie mają wykształconej świadomości religijnej, nie widzą nikogo, wielu hindusów widziało Krisznę...


Znam osobiście ludzi, którzy to przeżyli i ich historia zgadza sie z opowieściami Moodiego. Co widzi 2 godzinne dziecko ARHIZ, które umiera? Wg św. Augustyna idzie do wiecznego piekła bo nie zostało ochrzczone.

JedenPost napisał(a):
sensowniejsze wydaje się być angielskie NED czyli Near Death Experience - "doświadczenie bliskiej śmierci", "doświadczenie graniczne"


Twoje "wydaje się" wsadź sobie w buty kolego :mrgreen: Mnie sie wydaje zie jesteś z kosmosu i masz dwa posty...


So sie 31, 2013 23:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
Zatem inaczej: jest sensowniejsze, ponieważ ci ludzie nie umierają.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N wrz 01, 2013 12:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
akbar napisał(a):
Co widzi 2 godzinne dziecko ARHIZ, które umiera? Wg św. Augustyna idzie do wiecznego piekła bo nie zostało ochrzczone.


Kościół nauczał, że dzieci bez Chrztu nie mogą być zbawione, ale nie mogą też cierpieć katuszy piekielnych. Ich duszyczki wędrują do miejsca zwanego ''Limbus''

Niemowlęta nie są w stanie zastąpić braku chrztu przez wzbudzenie w sobie aktów wiary, nadziei, miłości, ani też nie mogą w sobie wzbudzić pragnienia przyjęcia tego sakramentu. Wierzymy więc, że jeżeli go w rzeczy samej nie przyjęły, nie stają się w żadnym względzie uczestnikami łaski odkupienia, a przeto w Adamie umierając, z Chrystusem Jezusem żadnej nie mają części.
(Biskup Jakub Benignus Bossuet († 1704), Wykład nauki katolickiego Kościoła względem tych wiary artykułów, o które dysydenci, osobliwie kalwini się spierają, Lwów 1827, s. 65).

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


N wrz 01, 2013 14:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
Endek napisał(a):
Kościół nauczał, że dzieci bez Chrztu nie mogą być zbawione, ale nie mogą też cierpieć katuszy piekielnych. Ich duszyczki wędrują do miejsca zwanego ''Limbus''



Orientujesz się może kto i kiedy ów "limbus" wymyślił?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N wrz 01, 2013 15:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
JedenPost napisał(a):

Orientujesz się może kto i kiedy ów "limbus" wymyślił?

Podstawowym warunkiem zbawienia jest Chrzest i tak nam orzekł sam Zbawiciel. Kto ma władzę, by poprawiać nauki Chrystusa Pana które KK przyjął i wyznawał?
Dlaczego w Kościele jest obowiązek jak najszybszego Chrztu małych dzieci? To pokłosie tej nauki.
Nauka o Limbusie jest dość starą i nie lubianą przez postępowych ''katolików''.


Nowa nauka o limbusie i "duch Vaticanum II
http://www.ultramontes.pl/vaillancourt_limbus.htm

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


N wrz 01, 2013 18:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
Endek napisał(a):
JedenPost napisał(a):

Orientujesz się może kto i kiedy ów "limbus" wymyślił?

Podstawowym warunkiem zbawienia jest Chrzest i tak nam orzekł sam Zbawiciel.


O żadnych limbusach nie nauczał. To samodzielnie wysnuty kiedyś przez kogoś wniosek.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N wrz 01, 2013 21:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
JedenPost napisał(a):

O żadnych limbusach nie nauczał. To samodzielnie wysnuty kiedyś przez kogoś wniosek.


Dlatego żadna inna kara nie należy się za winę pierworodną, jak tylko pozbawienie tego celu, do którego zmierzało odebrane dobro, a do którego to celu sama natura ludzka sama przez się nie zdoła dotrzeć. Dobrem tym jest "widzenie" Boga. Toteż właściwą i jedyną karą za grzech pierworodny jest po śmierci brak tego "widzenia". [...] Co do innych niedoskonałości i dóbr, które są nieodłączne od ludzkiej natury i wypływają z jej pierwiastków, to żadnej straty nie ponoszą ci, którzy zostali potępieni za sam tylko grzech pierworodny. [...] Otóż dzieci [nieochrzczone] nie były w takim stanie, żeby mogły posiąść życie wieczne (w niebie), bo ani ono nie należało im się z natury, ani one nie mogły mieć właściwych do tego uczynków. [...] Ale cieszyć się będą, że wielce będą korzystać z doskonałości naturalnych dzięki dobroci Boga." (Św. Tomasz Summa Theologica, III 101 a.1,2).


§ 1. Rodzice mają obowiązek troszczyć się, ażeby ich dzieci zostały ochrzczone w pierwszych tygodniach; możliwie najszybciej po urodzeniu, a nawet jeszcze przed nim powinni się udać do proboszcza, by prosić o sakrament dla dziecka i odpowiednio do niego się przygotować.
§ 2. Jeśli dziecko znajduje się w niebezpieczeństwie śmierci, powinno być natychmiast ochrzczone. (Kan. 867)

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Pn wrz 02, 2013 12:00
Zobacz profil
Post Re: Jaka religia jest najlepsza? Którą wybrać?
I to mnie zawsze zadziwalo w nauce poznego Kosciola.
Kiedy chrzcili sie wielcy swieci pierwszych wiekow? Np sw Bazyli i jego rodzenstwo? Jakos nikt wtedy nie bal sie potepienia dla dzieci, ktorych smiertelnosc i wtedy byla na pewno wysoka.
I nagle Kosciol doszedl do wniosku, ze Pan Bog jest biurokrata i do zbawienia niezbedny jest chrzest, ale zbedna moze byc swiadoma wiara. Czyli niemowle po udzieleniu sakramentu chrztu ma od reki zbawienie w raju, bo juz mu sie bedzie "nalezalo", choc ani nie wyrazalo na chrzest zgody, ani go swiadomie nie pragnelo, o wierze juz nie wspominajac, ale to samo dziecko bez nieswiadomego przyjecia sakramentu chrztu nie ma szansy na "prawdziwe" zbawienie.

Ja mysle, ze Pan Bog jednak nieco inaczej na to patrzy. Szczegolnie w wypadku dzieci, ktore z nie swojej winy (a z Bozego planu) rodza sie i umieraja w rodzinach niekatolickich.


Pn wrz 02, 2013 13:06
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1320 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL