Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 13:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Dostąpmy zbawienia sami?? 
Autor Wiadomość
Post Re: Dostąpmy zbawienia sami??
Nie nadążam, Bóg stworzył Adama by uprawiał ziemię, kopał rów nawadniający, z miłości do swego Syna? Następnie Ewę, jako pomoc dla Adama również z miłości do swego Syna? Postaraj się ująć to prostszym językiem.


N lis 13, 2022 12:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Dostąpmy zbawienia sami??
Bóg stworzył Adama z miłości do swego Syna(dla relacji) Natomiast Ewę z miłości do Adama, po to by zapewnić człowiekowi to co dobre..czyli namacalne doświadczenie miłości, wzrost i doskonalenie w niej. W ten sposób Ewa miała stać się pomocą, by Eden mógł być wciąż uprawiany, nawadniany.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt lis 15, 2022 8:00
Zobacz profil
Post Re: Dostąpmy zbawienia sami??
W Księdze Rodzaju, nie zauważyłem opisu, z którego wynikałoby, że Bóg stworzył Adama z miłości do Syna. Tak sobie nawet kombinuję, co to za ojciec, (mam na myśli człowieka), który tworzy coś dla syna, mając świadomość, że to co stworzy doprowadzi do śmierci swego syna w męczarniach. Za takie działania z premedytacją, każde prawo przewiduje karę. Jak zatem Bóg, wszechmogący, wszechwiedzący, zwany miłością, mógłby posunąć do tego, by stworzyć zabójcę własnego, ukochanego syna?
To co napisałaś powyżej to twe przemyślenia, zasady określone w kanonie Twej wiary, czy może moje nieuctwo nie pozwala na zrozumienie. Jeśli to ostatnie, to ponownie proszę, pisz prostym językiem, wnieś kaganek oświaty.


Wt lis 15, 2022 18:48

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dostąpmy zbawienia sami??
Z miłości do Adama, z miłości do ciebie, gdyby nie Adam to by cię nie było.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lis 15, 2022 19:00
Zobacz profil
Post Re: Dostąpmy zbawienia sami??
A byłyby dzieci z in vitro?


Wt lis 15, 2022 21:00

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dostąpmy zbawienia sami??
co to ma do rzeczy?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lis 16, 2022 2:56
Zobacz profil
Post Re: Dostąpmy zbawienia sami??
nolda napisał(a):
A byłyby dzieci z in vitro?


Polecam obejrzeniu ku przemyśleniu i rozwadze:
Cytuj:
"Eugenika - w imię postępu"
https://www.cda.pl/video/3841543e3


Moderację proszę o wyrozumiałość. To film dokumentalny.


Śr lis 16, 2022 3:33

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Dostąpmy zbawienia sami??
Jezus powiedział , że ludzie nie dostąpią zbawienia sami. Jana 8:24

,,...Dlatego wam powiedziałem: Pomrzecie w swych grzechach. Bo jeśli nie uwierzycie, że to ja jestem, pomrzecie w swych grzechach”....,,

Jeżeli człowiek nie uzna , że Jezus jest obiecanym przez Boga Ojca Jahwe mesjaszem i nie dostosują swego życia do wymagań Boga to nie zostaną zbawieni.


Śr lut 15, 2023 21:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL