Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 15:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Dostąpmy zbawienia sami?? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Dostąpmy zbawienia sami??
logika napisał(a):
A co się dzieje z ludzmi którzy umierają a którzy nie narodzili się na nowo w duchu?

Wychodzi na to, że rodzą się na nowo w ciele.


Wt paź 18, 2022 11:15
Zobacz profil
Post Re: Dostąpmy zbawienia sami??
logika napisał(a):
Adam miał uprawiać i doglądać ogród Eden, to znaczy , że widział śmierć zwierząt i usychanie roślin.
Dobrze rozumiem?

Pytasz czy dobrze rozumiesz, moim zdaniem bajki opowiadasz, robisz z Adama parobka Boga.

Co to za Eden, w którym zdychają zwierzęta do których przywiązany był opiekun, panuje susza powodując usychanie roślin. Taki „eden” to jest teraz na ziemi. Jedyną różnicą jest to, że nie pracujemy wiecznie, lecz z tego co się orientuję to do 65 roku życia, potem emerytura. Pracujemy po 8 godzin dziennie, mamy 26 dni urlopu, wolne soboty i niedziele, gdy zachorujemy idziemy na L4, o nasz interes i prawa dbają związki zawodowe. Nasze prawa i obowiązki określa Kodeks Pracy. Mamy zapewnioną opiekę zdrowotną, środki ochrony osobistej, ponadto mamy wiele świąt: Boże Narodzenie, Wielkanoc, Trzech Króli, Wszystkich świętych, Sylwestra, 1-Maja, 3-Maja, imieniny, urodziny, chrzciny itd. Czy takie życie nie jest rajem?


Wt paź 18, 2022 18:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Dostąpmy zbawienia sami??
Eden to nie cała ziemia. Adam Edenu jedynie miał "doglądać" i pielęgnować go. To coś jak na wzór dzisiejszego ogródka działkowego :)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr paź 19, 2022 10:55
Zobacz profil
Post Re: Dostąpmy zbawienia sami??
Dopytam, gdyby nie Ewa, to 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez całą wieczność miał to robić? :o


Śr paź 19, 2022 18:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Dostąpmy zbawienia sami??
Wciąż pomijasz słowo "doglądał":
"aby uprawiał go i doglądał. 16 A przy tym Pan Bóg dał człowiekowi taki rozkaz: «Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania"Rdz.2
Ogródka też jedynie doglądamy, czy raczej spędzamy na nim 24h?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz paź 20, 2022 8:28
Zobacz profil
Post Re: Dostąpmy zbawienia sami??
Dopytuję zatem zgodnie z sugestią:
Gdyby nie Ewa, to Adam 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez całą wieczność miałby uprawiać go i doglądać? Ogrodnik z wyboru Boga?


Cz paź 20, 2022 15:25
Post Re: Dostąpmy zbawienia sami??
nolda napisał(a):
Dopytuję zatem zgodnie z sugestią:
Gdyby nie Ewa, to Adam 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez całą wieczność miałby uprawiać go i doglądać? Adam wiecznym ogrodnikiem z wyboru Boga?


Cz paź 20, 2022 15:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Dostąpmy zbawienia sami??
Akurat ten kawałek, jakim był Eden, powinno się pielęgnować cały czas. Nie ogrodnikiem, a uczestnikiem w rozmowie, konwersacji.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt paź 21, 2022 10:34
Zobacz profil
Post Re: Dostąpmy zbawienia sami??
Żadnych związków, urlopów, świąt tylko uprawianie i doglądanie, doglądanie i uprawianie?
Jak myślisz, ci którzy dostąpią zbawienia, czy zbawią się sami, przejmą obowiązki Adama w wiecznym uprawianiu i doglądaniu?
PS
Zastanawiam się, czy gdyby Ewa nie skusiła Adama, on dostrzegłby jej wdzięki i spłodził dzieci, tym samym dał nam życie?


Pt paź 21, 2022 15:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Dostąpmy zbawienia sami??
Tak, bez urlopów i świąt.
Zbawieni dostąpią odpocznienia, wtedy już niczego doglądać nie będą musieli. Bóg będzie wszystkim we wszystkich.
Gdyby Ewa i Adam nie skorzystali z zakazanego owocu, to raczej wtedy ofiara Jezusa nie byłaby konieczna.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn paź 24, 2022 7:49
Zobacz profil
Post Re: Dostąpmy zbawienia sami??
Z tego co piszesz to dzięki Ewie (przyczyniła się pośrednio do zbawienia, gdyby nie skusiła, nie byłoby kogo zbawiać) zbawieni dostąpią odpocznienia i niczego uprawiać i doglądać nie będą. Ponadto piszesz, że po zbawieniu, Bóg będzie we wszystkich i we wszystkim. Różnica między tym co było przed zjedzeniem jabłuszka, a po zjedzeniu jest zadem spora, przed zjedzeniem, jak pisałaś, musieli, po nie muszą, przed - Bóg chyba nie był we wszystkich i we wszystkim.
Nadal jednak nie odpowiadasz na pytanie: Czy gdyby Ewa nie skusiła Adama, on dostrzegłby jej wdzięki i spłodził dzieci, tym samym dał nam życie?
Jeśli nie znasz odpowiedzi, powiedz, a nie odpowiadaj na pytanie, którego nie zadałem.


Pn paź 24, 2022 18:23
Post Re: Dostąpmy zbawienia sami??
Ciekawe że w ST Ewa stała się tą, dzięki której Bóg może nas zbawić.
A w NT to Judasz sprawił, że dokonało się to co Bóg zamierzył.


Pn paź 24, 2022 19:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Dostąpmy zbawienia sami??
nolda napisał(a):
Czy gdyby Ewa nie skusiła Adama, on dostrzegłby jej wdzięki i spłodził dzieci, tym samym dał nam życie?

Tak, bo to nie czyn Ewy o tym zadecydował:
"Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną"Rdz.1,28

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt paź 25, 2022 6:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 613
Post Re: Dostąpmy zbawienia sami??
Saqura napisał(a):
Gdyby Ewa i Adam nie skorzystali z zakazanego owocu, to raczej wtedy ofiara Jezusa nie byłaby konieczna.

Dopóki nie nastąpiło pierwsze wykorzystanie wolnej woli człowieka wbrew woli Boga wszystko było idealne. Zatem nie byłoby potrzeby Ofiary i Zmartwychwstania.
Dopiero zaistnienie grzechu przetrąciło pierwotną sielankę.
Ale nie zapominajmy i pierwszym zgrzycie, który wywołał Niosącyświatło. Od tego pierwszego sprzeciwu zaczęło się całe zło.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Wt paź 25, 2022 8:52
Zobacz profil
Post Re: Dostąpmy zbawienia sami??
Saqura napisał(a):
nolda napisał(a):
Czy gdyby Ewa nie skusiła Adama, on dostrzegłby jej wdzięki i spłodził dzieci, tym samym dał nam życie?

Tak, bo to nie czyn Ewy o tym zadecydował:
"Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną"Rdz.1,28
To powiedział Bóg, w zamyśle autora, przed zjedzeniem jabłuszka, czy po zjedzeniu przez Ewę i Adama?
W wersji pierwotnej powstałej dobre 500 lat (około X wiek p.n.e) przed wersją umieszczona jako pierwszą w Księdze Rodzaju, Bóg nic nie mówi o płodności i rozmnażaniu się do Ewy przed zerwaniem i skonsumowaniem jabłuszka. Dopiero po konsumpcji, tuż przed wygnaniem informuje Ewę: Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą.
Czy gdyby Ewa nie skusiła Adama, spłodziliby Kaina i Abla w Edenie?


Wt paź 25, 2022 19:06
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL