Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 19:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Następna strona
 Dlaczego koran jest falszywy? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Mózg z zasady jest tam gdzie być powinien chyba że nastąpił jakiś wypadek śmiertelny, co robi umysł to inna bajka :P

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz wrz 06, 2018 18:59
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
IrciaLilith napisał(a):
ale jak tak zaklasyfikuję Biblię, Koran czy Wedy to ktoś się może obrazić religijnie, a za to można słono zapłacić, więc szczerze mam problem i poproszę namiary na kursy on-line, które mnie nauczą które to fragmenty książek gdzie przeplata się historia z fantastycznymi metaforami mam klasyfikować do rozumienia dosłownego a które alegorycznego...
O to się pytaj wyznawców tych religii, jeśli koniecznie chcesz się do nich dostosowywać. Z tym, że i tak możesz mieć problem, bo jedni wierzący dany fragment Biblii traktują dosłownie, jako fakty, a drudzy jako alegorię.

IrciaLilith napisał(a):
O tyle pasuje mi Luźny Kanon tam chociaż wiem na czym stoję ;)
Nie ma Bogini poza Boginią.
"Wszystkie twierdzenia są w pewnym sensie prawdziwe, w pewnym sensie fałszywe, w pewnym sensie bez sensu, w pewnym sensie prawdziwe i fałszywe zarazem, w pewnym sensie zaś prawdziwe, fałszywe i bez sensu zarazem".
Chwała Eris!


Cz wrz 06, 2018 19:00
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
robaczek2 napisał(a):
akruk napisał(a):
Wręcz przeciwnie. Wydział teologiczny Sorbony był dalej od prawdy, gdyż utrzymywał .
Totez ja tak samo myslalem. Tylko nie za bardzo mi to pasuje z fragmentem "aby wiedzieć, w jakim stopniu uzyskana informacja jest godna zaufania, należy ocenić wiarygodność źródła".
No bo wiarygodnosc Sorbony a wiarygodnosc robaczka albo jakiegos innego medrca.
Wiarygodność empirycznego eksperymentu kontra wiarygodność teologicznego wydziału Sorbony bazującego wyłącznie na tekście religijnym -- co jest bardziej godne zaufania w rozpatrywanej kwestii empirycznej, mianowicie szacunkowego wieku Ziemi? Proste jak sikanie na krzaki, że empiria. A swoje insynuacje to niech sobie robaczki wsadzą tam, gdzie mają głowę wsadzoną.


Cz wrz 06, 2018 19:07

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
No i naukowo stwierdzono 75.000 lat, dziś nauka mówi 4.5 miliarda a co powie potem?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz wrz 06, 2018 19:17
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Andy72 napisał(a):
No i naukowo stwierdzono 75.000 lat, dziś nauka mówi 4.5 miliarda a co powie potem?
Och, po drodze był jeszcze lord Kelvin, w XIX wieku, oszacował, też ze stygnięcia, ale stosując model, a nie tylko pojedyncze doświadczenie, kilkadziesiąt milionów lat. Z tym, że jego asystent zakwestionował założenia modelu. Miał rację i wyniki z jego założeń są dużo bliższe współczesnym (ok. 2-2,5 mld), no ale był tylko asystentem... Dopiero Rutherford dekadę później podważył założenia Kelvina, ale w inny sposób. I tak dalej... A co "powie nauka" w przyszłości? Na pewno nie będzie się przez stulecia trzymać kurczowo jednej wartości, bez weryfikacji, np. 6000 lat, jak to robią kreacjoniści, "bo tak napisano w Biblii".


Cz wrz 06, 2018 19:33

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Zauważ że świat mógł zostać stworzony dziś rano wraz z naszą pamięcią ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz wrz 06, 2018 19:35
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Andy72 napisał(a):
Zauważ że świat mógł zostać stworzony dziś rano wraz z naszą pamięcią ;-)
Nic nowego. Zauważ, że możliwe, że tylko ja naprawdę istnieję.


Cz wrz 06, 2018 19:38

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Trudno mi uwierzyć że ze wszystkich ludzi tylko akruk istnieje a ja nie istnieję.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz wrz 06, 2018 19:48
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Phi! Bo nie jesteś akrukiem. Ja istnieję, a cała reszta to wytwory mojego umysłu. Na przykład Andy72, który "pisze", że w coś tam wątpi.


Cz wrz 06, 2018 19:52

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Twierdzisz że
"Oczywiście, że matematyk-kryptolog ma kompetencje, żeby badać rzekome "cudowne" własności numeryczne Koranu, o których mowa w tym wątku -- jakbyś czytał ze zrozumieniem, to byś wiedział. Nie wstyd ci, głupa publicznie strugać?"
A jak TY jako nie-kryptolog odnosisz się do zalezności matematycznych ze stron które linkował niewazny12?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz wrz 06, 2018 19:58
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Andy72 napisał(a):
A jak TY jako nie-kryptolog odnosisz się do zalezności matematycznych ze stron które linkował niewazny12?
Tak samo jak do "zależności matematycznych" znalezionych przez kabalistów w Biblii. Albo przez krzesłologów w krzesłach z Ikei.


Cz wrz 06, 2018 20:15

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Te zależności matematyczne w Koranie to poważna sprawa. Koran wygląda na zaplanowany co do litery! Mogę mieć myśli, że Szatan nie mógłby dokonać czegoś tak skomplikowanego. Nie chcę być heretykiem.

Koran i islam mogą jawić się jako wybitne podstępy ducha nieczystego. Religią politeistyczną od Chrystusa zbyt wielu ludzi szatan by mógł nie odciągnąć. Ale religia monoteistyczna, która głosi istnienie unitarnego Boga, który nie stworzył unii hipostatycznej, wygląda na "znakomitą" pułapkę na pobożnych ludzi.

To, jak objawiane zostały cuda Koranu, budzi dodatkowe wątpliwości co do dobrych intencji umieszczających (lub umieszczającego) je w tej księdze. W przypadku Rashada Khalify wystąpiła wielka gafa - 21.12.1971 miał mieć wizję, jego dusza miała być zabrana, miał być przedstawiony jako Posłaniec Przymierza (czy już wtedy?), a w 1981 r. wydał on wydanie Koranu, w którym były dwa wersety, które w wydaniu wydanym osiem lat później się nie pojawiły! Mimo tego, że w jednym z usuniętych wersetów wystąpiło słowo "Allah", to liczba słów "Allah" podana w obydwu publikacjach była taka sama!

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz wrz 06, 2018 22:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
akruk napisał(a):
Nie ma Bogini poza Boginią.
"Wszystkie twierdzenia są w pewnym sensie prawdziwe, w pewnym sensie fałszywe, w pewnym sensie bez sensu, w pewnym sensie prawdziwe i fałszywe zarazem, w pewnym sensie zaś prawdziwe, fałszywe i bez sensu zarazem".
Chwała Eris!

Dyskordianizm jest świetny, aczkolwiek niestety mi nie odpowiada przez te hot dogi, bo mięsa nie jem a zamienniki mnie odpychają, a czczenie Bogini przewiduje ich spożywanie w ramach łamania zasad - a to że także zasad dyskordianizmu liczę im na plus.

niewazny12 napisał(a):
Te zależności matematyczne w Koranie to poważna sprawa.

Na ile poważna? Umiera się na to?
Jak kiedyś będę cierpiała na nadmiar wolnego czasu to poszukam takich zależności w Luźnym Kanonie - kto szuka ten znajdzie, uznasz wówczas że też został zainspirowany przez Szatana?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt wrz 07, 2018 1:54
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
niewazny12 napisał(a):
Te zależności matematyczne w Koranie to poważna sprawa.

To jest myślenie chorobliwe i Ty o tym wiesz. Czemu je pielęgnujesz? Chcesz dostać większego świra, niż już masz? Co tam było - autyzm, natręctwa - potrzeba Ci jeszcze czegoś "do kompletu"? Stanów lękowych może?

niewazny12 napisał(a):
Koran wygląda na zaplanowany co do litery!

To jest brednia, a hołdowanie bredni, pielęgnowanie jej, o ile rozporządzasz wolną wolą, świadczy o tym, żeś kretyn i popapraniec, co nie chce sobie radzić w chorobie, ale z lubością oddaje jej kontrolę nad sobą.

Poszukaj lepiej takich zależności liczbowych w dowolnym tekście świeckim, o którym masz pewność, że nie został zaplanowany. Noż cholera, wiersze zacznij pisać, a potem je obliczaj.

niewazny12 napisał(a):
Mogę mieć myśli, że Szatan nie mógłby dokonać czegoś tak skomplikowanego.

To ich nie miej. Noż kutwa, do głowy mamy Ci wejść i zrobić w niej porządek? Czym, walcem? Młotem i łopatą może? Nie mamy narzędzi do porządkowania cudzych myśli - dociera to do Ciebie?

niewazny12 napisał(a):
Nie chcę być heretykiem.

To rzuć Koran w cholerę i zajmij się czymś pożytecznym. Póki co sam się o herezję prosisz. Niby się boisz, a leziesz głębiej w chorobę; po co? Rozliczany będziesz nie z intencji i strachów, tylko z czynów - z tego, jak sobie z poradziłeś z życiem i chorobą. A to jest, chłopie, wyłączna Twoja odpowiedzialność.


Pt wrz 07, 2018 6:07

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
ErgoProxy napisał(a):
To jest myślenie chorobliwe i Ty o tym wiesz. Czemu je pielęgnujesz? Chcesz dostać większego świra, niż już masz? Co tam było - autyzm, natręctwa - potrzeba Ci jeszcze czegoś "do kompletu"? Stanów lękowych może?

Ergo ma rację, potraktuj że Koran to nieczysta sprawa, którą nie warto się zajmować.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt wrz 07, 2018 8:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL