Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona
 Dlaczego koran jest falszywy? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Popieram - uznaj że to dzieło Szatana i trzymaj się z daleka od niego i wszystkiego co o nim mówi - niczego ważnego nie stracisz , a zyskasz dużo.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt wrz 07, 2018 11:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Szatana nie warto słuchać, bo nawet robiąc odwrotnie niż mówi, może on w swej przebiegłości specjalnie odwrotnie mówi byśmy robili tak jak chce? Nawet nie można próbować go przechytrzyć wiedzą o jego przebiegłości, bo on może specjalnie udawać co innego , i tak dalej. Szatan jest od nas przebieglejszy.
Zostaje - nie dyskutować z szatanem, nie wdawać się w pogawędki.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt wrz 07, 2018 11:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
ErgoProxy napisał(a):
niewazny12 napisał(a):
Te zależności matematyczne w Koranie to poważna sprawa.

To jest myślenie chorobliwe i Ty o tym wiesz. Czemu je pielęgnujesz? Chcesz dostać większego świra, niż już masz? Co tam było - autyzm, natręctwa - potrzeba Ci jeszcze czegoś "do kompletu"? Stanów lękowych może?

niewazny12 napisał(a):
Koran wygląda na zaplanowany co do litery!

To jest brednia, a hołdowanie bredni, pielęgnowanie jej, o ile rozporządzasz wolną wolą, świadczy o tym, żeś kretyn i popapraniec, co nie chce sobie radzić w chorobie, ale z lubością oddaje jej kontrolę nad sobą.

Poszukaj lepiej takich zależności liczbowych w dowolnym tekście świeckim, o którym masz pewność, że nie został zaplanowany. Noż cholera, wiersze zacznij pisać, a potem je obliczaj.

niewazny12 napisał(a):
Mogę mieć myśli, że Szatan nie mógłby dokonać czegoś tak skomplikowanego.

To ich nie miej. Noż kutwa, do głowy mamy Ci wejść i zrobić w niej porządek? Czym, walcem? Młotem i łopatą może? Nie mamy narzędzi do porządkowania cudzych myśli - dociera to do Ciebie?

niewazny12 napisał(a):
Nie chcę być heretykiem.

To rzuć Koran w cholerę i zajmij się czymś pożytecznym. Póki co sam się o herezję prosisz. Niby się boisz, a leziesz głębiej w chorobę; po co? Rozliczany będziesz nie z intencji i strachów, tylko z czynów - z tego, jak sobie z poradziłeś z życiem i chorobą. A to jest, chłopie, wyłączna Twoja odpowiedzialność.

To, że zauważyłem strony, które głoszą, że Koran jest Słowem Bożym, nie jest objawem choroby. Strach przed Piekłem może mnie pchać do przyjęcia islamu (raczej skrypturalistycznego, nie sunnickiego). Nie chcę być ukarany po śmierci.

Zależności liczbowych w Koranie jest naprawdę MNÓSTWO, muszę to przyznać po zapoznaniu się z materiałem w tej sprawie. I religia katolicka, i muzułmańska straszą ogniem piekielnym. Gdyby Koran głosił reinkarnację, a nie możliwość pozostania w Piekle na wieki, to nie byłby tak niebezpieczny i wiarygodny.

Cuda katolickie to między innymi cudowne uzdrowienia spotykane od wieków i przemiany Hostii w Ciało w sposób namacalny (jak w Sokółce czy Legnicy). Cuda islamu są inne. To "koincydencje", prawidłowości matematyczne i literowe w Koranie. Znane są chyba dopiero od kilkudziesięciu lat, przez trzynaście wieków wyznawcy wiary opartej na Koranie nie mieli tego bądź co bądź potężnego argumentu do nawracania ludzi na wiarę muzułmańską.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So wrz 08, 2018 20:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Kto idzie do piekła?
Mogę się zastanawiać, co będzie z tymi ludźmi, którzy są gorliwi w fałszywych religiach (zwłaszcza monoteistycznych). Na mój nędzny rozum to taki gorliwy muzułmanin czy judaista powinien trafić do Nieba, i to wyżej niż przeciętny katolik. Moja natura może mówić, że wyznawcy fałszywych religii, żyjąc według nich, także zasługują na zbawienie. Ktoś, kto z całego serca zwalcza katolicyzm i uważa go za drogę do wiecznego Piekła czy anihilacji, jawi się mojej psychice jako bardziej święty niż wielu nawet i dobrych, przykładnych katolików! A poza Kościołem nie ma zbawienia...

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So wrz 08, 2018 20:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
niewazny12 napisał(a):
To, że zauważyłem strony, które głoszą, że Koran jest Słowem Bożym, nie jest objawem choroby. Strach przed Piekłem może mnie pchać do przyjęcia islamu (raczej skrypturalistycznego, nie sunnickiego). Nie chcę być ukarany po śmierci.

Dlaczego "piekło" piszesz z dużej litery?
Pomyśl, czy Jezus mógłby Cię ukarać i skazać na piekło za to że wierzysz Ewangelii i masz Jezusa za Boga? Przyjmując nawet absurd że Koran jest "prawdziwy" - czy Bóg miałby Cię ukarać tylko dlatego że się myliłeś , błądząc w dobrej wierze? Nie sądzę, by ktoś do piekła trafiał przez pomyłkę. Więc skoro Koran Ci szkodzi, to najlepiej przestać się nim zajmować.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So wrz 08, 2018 20:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Piekło piszę z dużej litery, bo to może być coś w rodzaju nazwy własnej.

Ja naprawdę mogę się bać, że pójdę do piekła, jeżeli nie przyjmę przesłania Koranu.

Ciekawe jest to, jak reagują gorliwi katolicy (a także np. protestanci, prawosławni, judaiści) na jawne cuda liczbowe i literowe w Koranie. Czy uznają je za "zbiegi okoliczności", dzieło szatana? Mogę się bać, że z biegiem czasu po prostu przejdę na koranizm, te ewidentne CUDA do mnie przemawiają, jeśli to byłoby dzieło diabelskie, to BARDZO, ale to BARDZO przemyślane!

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So wrz 08, 2018 20:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
niewazny12 napisał(a):
Ja naprawdę mogę się bać, że pójdę do piekła, jeżeli nie przyjmę przesłania Koranu.

Potraktuj to jako szczególnie mocne dręczenie szatana i pomódl się do Jezusa.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So wrz 08, 2018 20:57
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Już go widzę jak się modli. On UWIERZYŁ w CUDA wielkimi LITERAMI pisane, rozumiesz? Stracona dusza. Niech już lezie do tego piekła, skoro tak BARDZO tego PRAGNIE, tylko niech nam duszy tutaj więcej nie zawraca, że "może mieć myśli". Bo on CHCE je mieć.

A cuda tego rodzaju robi się tak. Bierze sie dowolny tekst, może być losowa sieczka, i ładuje się do kompa. Wgrywa się do kompa tabelę znanych liczb pierwszych. Wgrywa się do kompa tabelę przekładającą litery na liczby. Wgrywa się do kompa procedury wyszukujące takie zbiegi okoliczności, jakie nam przyjdą do głowy. Zapina się w kompie pętlę przeszukującą ciągi liczbowe. No i czeka się. Jak wyniki są nieciekawe, to się zmienia porządek przekładu liter na liczby i tak do skutku. Jak się ma dużo petrodolarów, można wynająć do tego liczenia superkomputer w Usiech.

niewazny12 napisał(a):
Ciekawe jest to, jak reagują gorliwi katolicy (a także np. protestanci, prawosławni, judaiści) na jawne cuda liczbowe i literowe w Koranie.

Żydzi są wściekli, bo to jest wynalazek ich własny - bodajże element Kabały; oni tak przeszukiwali Torę stuleciami, ręcznie, widocznie nie mając nic ciekawszego do roboty. Do czasu, oczywiście, aż protestanci załadowali Torę do kompa i znaleźli w niej frazę kabalistyczną: Bill Gates and every processor.

Nieważny, a Cygance też wierzysz? Cyganka prawdę ci powie.


So wrz 08, 2018 21:54

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Co to są "liczbowe cuda Koranu"?

_________________
MODERATOR


So wrz 08, 2018 22:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Sugerowałbym się nad chłopakiem nie znęcać, ewidentnie przecież cierpi na jakiś rodzaj nerwicy natręctw i co jakis czas znajduje sobie nowego konika, tj. treści, które go jednocześnie fascynują i przerażają.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N wrz 09, 2018 12:46
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Ja się nie znęcam, tylko staram się zrozumieć i uświadomić sobie mechanizm myślenia. Wiem, że cierpi, dlatego się nie znęcam.

_________________
MODERATOR


N wrz 09, 2018 12:55
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Ale wiecie, że cała Fronda powstała przez to, ze paru chłopaków tchórz obleciał po tym, jak facet, w którym upatrywali swojego wieszcza, zwariował i dostał "objawień" szatańskiej treści? A tutaj nigdy nie wiadomo, kto się zainspiruje natręctwami naszego kolegi i jak bardzo rozrywkowe będą to inspiracje.

Szczęśliwie najcięższe dotąd odnotowane przypadki brały paszporty i wyjeżdżały w obce strony, i to tak na zawsze. Ale gdyby nieważny zaczął nagle pisać, że może mieć myśli o chemii gospodarczej i nawozach pod kwiatki, byłbyś pierwszy do interwencji, JedenPoście.


N wrz 09, 2018 13:31

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Nie sądzę, aby "nieważny" kogoś zainspirował tym lękiem, problem że on ma potworne lęki przed piekłem które to piekło bierze śmiertelnie poważnie. Co innego mówić : wierzę w Niebo i piekło, a co innego mieć wrażenie że piekło nam rzeczywiście zagraża.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N wrz 09, 2018 13:45
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Ojeżu. Oczywiście, że z takich rzeczy idzie się wywikłać, ale po pierwsze, uniwersalnego, detalicznego instruktażu nie ma, a nawet jakby był, to po drugie, nadawałby się raczej na bratnie forum ateista, niż na forum wiara.

W dzieciństwie, vis-a-vis mojego łóżka, na ścianie wisiała replika obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Bałem się tej Czarnej Madonny nie gorzej od tych wilków, co w telewizorze najeżdżały, o ile dobrze pamiętam, krainę Pana Kleksa.


N wrz 09, 2018 13:54

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
ErgoProxy napisał(a):
Już go widzę jak się modli. On UWIERZYŁ w CUDA wielkimi LITERAMI pisane, rozumiesz? Stracona dusza. Niech już lezie do tego piekła, skoro tak BARDZO tego PRAGNIE, tylko niech nam duszy tutaj więcej nie zawraca, że "może mieć myśli". Bo on CHCE je mieć.

Mój umysł mógł uwierzyć, że liczbowe i literowe zależności w Koranie mogą być wyłącznie boskim dziełem, bo wyglądać to mu może za ZBYT SKOMPLIKOWANE, aby mogły tego dokonać upadłe anioły. Dlaczego na świecie nie mówi się powszechnie o cudach w Koranie, które wyglądają na JAWNE dzieła sił NADPRZYRODZONYCH?

Nie pragnę tego, aby iść do piekła. Myśli mam niezależnie od tego, czy chcę je mieć, czy nie.

Nie chcę nikogo gorszyć moimi postami. Mogę czuć potrzebę przedstawiania światu cudów Koranu. Mogę się bać, że my wszyscy trafimy do ognia piekielnego na wieki za odrzucenie przesłania Koranu.

Myślę, że gdybym nie miał zaburzeń psychicznych czy diagnoz psychiatrycznych to i tak mógłbym być przerażony cudami Koranu.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


N wrz 09, 2018 15:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL