Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona
 Dlaczego koran jest falszywy? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Kto idzie do piekła?
Dla mnie przyjmowanie sakramentów jest czymś trudnym. Tak łatwo mi popaść w grzech. Mam sporo wątpliwości i lęków dotyczących wiary. Pcha mnie do czytania nieortodoksyjnych treści. Mam trudności w wierze. Na pewno nie chcę być potępiony. Ja miałem na przykład tak, że w ostatnim czasie bardzo często przysięgałem Allahowi i bałem się, że islam (może nie ten sunnicki) jest prawdziwą religią, czego dowodem miały być bardzo skomplikowane zależności liczbowe i literowe w oryginalnym, arabskim tekście Koranu. Zdarzało mi się też (co prawda rzadziej) przysięgać szatanowi czy judaistycznemu Bogu. Kwestia islamu może mnie szczególnie niepokoić. Mogę się zastanawiać nad tym, dlaczego cuda Koranu są tak mało znane. Czy to nie są takie cuda, o których mówi Mt 24:24 ("Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych")?

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


N wrz 09, 2018 15:36
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Wiesz co, powiem to już chyba trzeci raz: to są cuda zwyczajne, które znajdziesz w pierwszym lepszym tekście, byle długi był. Nie jest to żadna szczególna własność Koranu. Jeśli już się upierasz, to Bóg taki właśnie Wszechświat stworzył, że się w nim wyskakują takie właśnie "kwiatki" wszędzie, co i rusz, i to jest cud - ale Boży.

Więc ty, nieważny, stawiasz wóz przed koniem. Nie dlatego w Koranie są liczby pierwsze, że tam jest o Allahu, ale dlatego, że książka o Allahu została napisana we Wszechświecie stworzonym przez Boga. We Wszechświecie poddanym Bożym prawom, które są źródłem owych cudów. W innym Wszechświecie innego stwórcy cudów by nie było. Czy to zamyka sprawę?


N wrz 09, 2018 15:41
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Poza tym spora część tych "cudowności" liczbowych sama w sobie nie jest aż tak cudowna, jak się może wydawać. Na przykład:
nieważny12 napisał(a):
Gdy przyporządkujemy poszczególnym literom alfabetu arabskiego kolejne liczby pierwsze i zastosujemy tak otrzymany "kod" do rozdziału 1 i 112 Koranu, to otrzymamy liczby pierwsze, których sumy cyfr są liczbami pierwszymi
Ale "sumy cyfr" nie są własnością liter ani też liczb. Są własnością zapisu liczb, w tym przypadku używanego współcześnie pozycyjnego zapisu dziesiętnego. Jeśli dokładnie te same działania wykona się dla tych samych liczb zapisanych np. szesnastkowo, to wcale nie otrzymamy "liczb pierwszych, których sumy cyfr są liczbami pierwszymi", bo sumy cyfr będą po prostu inne -- ponieważ cyfry tychże liczb będą inne. Dlatego matematycy nie wyróżniają jakoś szczególnie wśród liczb pierwszych takich grup liczb, których sumy cyfr albo iloczyny cyfr byłyby czemuś równe lub miały jakieś szczególne wartości.

Nie widać też żadnego solidnego powodu, dla którego do "zakodowania" Koranu miałby zostać użyty dziesiętny system pozycyjny. Ponieważ Koran spisano wcześniej, zanim Arabowie przyswoili sobie pochodzącą z Indii ideę takiego systemu.


N wrz 09, 2018 16:08

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Porównaj życie Jezusa i Mahometa. Przeczytaj Ewangelie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N wrz 09, 2018 16:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kto idzie do piekła?
Zignorować, jeśli nie możesz zignorować, to znaczy że chorobowe. Porozmawiaj najlepiej i z lekarzem i z księdzem.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N wrz 09, 2018 16:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
ErgoProxy napisał(a):
Wiesz co, powiem to już chyba trzeci raz: to są cuda zwyczajne, które znajdziesz w pierwszym lepszym tekście, byle długi był. Nie jest to żadna szczególna własność Koranu. Jeśli już się upierasz, to Bóg taki właśnie Wszechświat stworzył, że się w nim wyskakują takie właśnie "kwiatki" wszędzie, co i rusz, i to jest cud - ale Boży.

Więc ty, nieważny, stawiasz wóz przed koniem. Nie dlatego w Koranie są liczby pierwsze, że tam jest o Allahu, ale dlatego, że książka o Allahu została napisana we Wszechświecie stworzonym przez Boga. We Wszechświecie poddanym Bożym prawom, które są źródłem owych cudów. W innym Wszechświecie innego stwórcy cudów by nie było. Czy to zamyka sprawę?

Nie zamyka. Jest tylko jeden Stwórca.

System dziesiętny był chyba znany na świecie przed spisaniem Koranu (może nie przez Arabów). Ale w Koranie dużo cudów ma związek właśnie z systemem dziesiątkowym, w innym (np. dwójkowym, ósemkowym czy szesnastkowym) zapewne liczne cuda Koranu znikają.

Stwierdzam, że cudami Koranu powinni się zająć księża czy osoby konsekrowane. To zaskakująca sprawa. Jeżeli w Koranie są cuda, to dlaczego dopiero od niedawna muzułmanie używają ich do rozszerzania swojej wiary? Taka sytuacja może sugerować, że te liczne zależności nie zostały zamieszczone przez kogoś dobrego, w dobrej wierze. Muzułmanie przez około 1300 lat byli pozbawieni koronnego argumentu przemawiającego za ich religią! Właśnie tym, co wzbudza moje wątpliwości co do mojej wiary, są matematyczne cuda w świętej dla muzułmanów księdze.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


N wrz 09, 2018 18:45
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
niewazny12 napisał(a):
System dziesiętny był chyba znany na świecie przed spisaniem Koranu (może nie przez Arabów).
"Chyba" robi wielką różnicę. No wiesz, ja to sprawdziłem: kiedy został spisany Koran, kiedy powstał dziesiętny system pozycyjny i kiedy poznali go Arabowie. Polecam.

niewazny12 napisał(a):
Ale w Koranie dużo cudów ma związek właśnie z systemem dziesiątkowym, w innym (np. dwójkowym, ósemkowym czy szesnastkowym) zapewne liczne cuda Koranu znikają.
W tym rzecz. Oznacza to, że nie są żadnymi cudami.


N wrz 09, 2018 18:49

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Kto idzie do piekła?
Pewne pokusy i wątpliwości mogą być chorobowe, ale te związane z Koranem są raczej po prostu związane z zależnościami w nim zawartymi. Gdybym nie miał nerwicy natręctw, to też mógłbym się bać, że Koran jest prawdziwy. Bardziej przemawia do mnie islam koraniczny niż sunnicki czy szyicki. Rashad Khalifa czy witryna quran-islam.org prezentują właśnie taki islam, bez hadisów i sunny. Przynajmniej niektórzy koraniści mogą uważać sunnitów za grzeszników dodających Allahowi towarzyszy (popełniających najgorszy grzech w islamie).

Co by było, gdyby jakiś katolik przeszedł na islam po zapoznaniu się z numerycznymi cudami Koranu? Co, jeżeli zrobił to w dobrej wierze, z przyczyn nadprzyrodzonych - aby chwalić Stwórcę, dostać się do Raju, uniknąć ognia piekielnego? Mam nadzieję, że tacy ludzie nie umrą bez łaski uświęcającej, że zostaną nawróceni przed śmiercią.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


N wrz 09, 2018 18:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
akruk napisał(a):
niewazny12 napisał(a):
System dziesiętny był chyba znany na świecie przed spisaniem Koranu (może nie przez Arabów).
"Chyba" robi wielką różnicę. No wiesz, ja to sprawdziłem: kiedy został spisany Koran, kiedy powstał dziesiętny system pozycyjny i kiedy poznali go Arabowie. Polecam.

niewazny12 napisał(a):
Ale w Koranie dużo cudów ma związek właśnie z systemem dziesiątkowym, w innym (np. dwójkowym, ósemkowym czy szesnastkowym) zapewne liczne cuda Koranu znikają.
W tym rzecz. Oznacza to, że nie są żadnymi cudami.

To kiedy powstał dziesiętny system pozycyjny? Czy był on znany przed napisaniem Koranu gdzieś na świecie? Myślę, że pewnie tak.

Czytałem o takim cudzie Koranu, według którego w wersecie 48:25 są podane litery tworzące coś w rodzaju słowa "hemoglobina": https://www.youtube.com/watch?v=xQKow1eg4e4. Może w związku z tym to złe duchy sprawiły, że hemoglobina nazywa się tak, jak się nazywa? Tak samo jest z neutronem i protonem (neutron waży ok. 1839 razy więcej od elektronu i w wersecie 18:39 obok siebie występują litery NTRN, proton waży ok. 1837 razy więcej od elektronu i w wersecie 18:37 występują obok siebie (przy czytaniu od tyłu) litery BARTN (w arabskim nie ma "p", "b" jest dźwięcznym odpowiednikiem tej głoski)). W wersecie 18:65 występują trzy razy obok siebie litery D, N, A i w 1865 roku dokonano ważnego odkrycia w dziedzinie genetyki. Litery R, N, A i D, N, A obok siebie występują 7 razy w rozdziale 18: https://www.youtube.com/watch?v=re1G2iB_ifw Czy szatani sterowali nazewnictwem tak, aby otrzymać cuda Koranu?

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


N wrz 09, 2018 19:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Dlaczego akurat 48:25? jaki to ma związek z hemoglobiną? A któreś ze słów może losowo wystąpić w losowym miejscu.
Dlaczego werset 18:65 ma znaczyć rok 1865 w kalendarzu chrześcijańskim, zamiast islamskim?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N wrz 09, 2018 19:14
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
niewazny12 napisał(a):
To kiedy powstał dziesiętny system pozycyjny? Czy był on znany przed napisaniem Koranu gdzieś na świecie? Myślę, że pewnie tak.
Polecałem ci, żebyś SPRAWDZIŁ, zamiast "chybać" czy "myśleć, że pewnie". Wydaje ci się, że PO CO?!?


N wrz 09, 2018 19:38

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Nie ma żadnych "liczbowych" i "cyfrowych cudów Koranu". To nie są cuda.

_________________
MODERATOR


N wrz 09, 2018 20:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Ano, nie są.

@niewazny12, wyprowadziłem wcześniej z Twojego nicka liczbę 666 nie po to, żeby Cię straszyć, tylko żeby zwrócić Twoją uwagę, że przy odrobinie uporu z każdego tekstu można wyprowadzic niemal dowolną matematykę.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N wrz 09, 2018 20:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Andy72 napisał(a):
Dlaczego akurat 48:25? jaki to ma związek z hemoglobiną? A któreś ze słów może losowo wystąpić w losowym miejscu.
Dlaczego werset 18:65 ma znaczyć rok 1865 w kalendarzu chrześcijańskim, zamiast islamskim

W wersecie 48:25 jest mowa o ofierze (zwierzętach ofiarnych?), a podczas zabijania zwierząt wydostaje się z nich krew, która zawiera hemoglobinę. Takie tłumaczenie może wydać się naciągane.
Trudno powiedzieć, dlaczego werset 18:65 miałby oznaczać rok w kalendarzu niemuzułmańskim. Może to jakiś matematyczny "przypadek"? A może złe duchy w jakiś sposób zdobyły nieco wiedzy dotyczącej przyszłości, może aniołowie znali pewne fakty z przyszłości (chociaż nie są wszechwiedzący), i wykorzystali je. Może nazwy: RNA, DNA, hemoglobina, proton, neutron zostały nadane z pewnego rodzaju udziałem złych duchów, aby wyszedł cud w Koranie?

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pn wrz 10, 2018 22:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Wiadomo. Weź samą nazwę: Koran. Jeśli zignorujemy drugą sylabę, to zostaje Ko. Ko-ko robi kura. Kura to ptak, czyli w sumie dinozaur, a dinozaur to jakby smok, a "smok" to przecież jeden z biblijnych przydomków szatana.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt wrz 11, 2018 13:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL