Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 1:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Następna strona
 Dlaczego koran jest falszywy? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
A na kiedy Rashad Khalifa wyznaczył koniec świata? Była ta data czy dopiero ma nadejść?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr wrz 05, 2018 21:39
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
niewazny12 napisał(a):
Myślę, że ważne jest to, żeby zdemaskować islam.
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Pytałem, dlaczego osobami kompetentnymi do oceny, czy Koran zawiera, czy nie zawiera niewyjaśnionych zależności matematycznych mają być egzorcyści, a nie matematycy.


Śr wrz 05, 2018 21:49

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Egzorcyści jawią się jako bardziej kompetentni do oceny cudów Koranu, bo ze zjawiskami nadprzyrodzonymi mają do czynienia "na co dzień". Egzorcyści są świadkami działania duchów nieczystych. Papież, jako Głowa Kościoła, też mógłby powiedzieć coś ciekawego na temat liczbowych i literowych zależności w Koranie.

http://www.masjidtucson.org/quran/appen ... dix25.html - tu RK wyznaczył datę końca świata na 2280 rok ("Thus the world ends in 1710 AH, 19x90, which coincides with 2280 AD, 19x120").

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr wrz 05, 2018 21:53
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
niewazny12 napisał(a):
Egzorcyści jawią się jako bardziej kompetentni do oceny cudów Koranu, bo ze zjawiskami nadprzyrodzonymi mają do czynienia "na co dzień".
Przy założeniu, że rzeczywiście istnieją jakieś „cuda Koranu”. Tego jednak dotychczas nikt nie udowodnił. Udowodnić to zaś mógłby zaś to najkompetentniej matematyk-kryptolog.


Cz wrz 06, 2018 6:50

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Zajmijmy się literowymi zależnościami w Biblii? Wiecie ile dat końca świata przepowiadano na podstawie zależności liczbowych w Biblii?

Polecam teorie Świadków Jehowy o dacie końca świata. I rzecz jasna obliczyli oni to na podstawie zależności liczbowych zawartych w Biblii. Proszę tylko wziąć pod uwagę aktualną wersję Świadków Jehowy - kiedyś mieli trochę inną. Ciekawe dlaczego...

_________________
MODERATOR


Cz wrz 06, 2018 6:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Zbigniew3991 napisał(a):
Polecam teorie Świadków Jehowy o dacie końca świata. I rzecz jasna obliczyli oni to na podstawie zależności liczbowych zawartych w Biblii. Proszę tylko wziąć pod uwagę aktualną wersję Świadków Jehowy - kiedyś mieli trochę inną. Ciekawe dlaczego...

Zajaśniało im "nowe światło".


Cz wrz 06, 2018 8:10
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
feelek napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Polecam teorie Świadków Jehowy o dacie końca świata. I rzecz jasna obliczyli oni to na podstawie zależności liczbowych zawartych w Biblii. Proszę tylko wziąć pod uwagę aktualną wersję Świadków Jehowy - kiedyś mieli trochę inną. Ciekawe dlaczego...

Zajaśniało im "nowe światło".


Mam nadzieję, że Nieważnemu też zajaśnieje nowe światło.

_________________
MODERATOR


Cz wrz 06, 2018 8:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Co w ogóle znaczy że jakaś książka jest fałszywa?
Czy np. 'Ostatnie Życzenie' Sabkowskiego czy coś z Tolkiena uważamy za fałszywe? Dlaczego właśnie tak?
Czy np. 'Mein Kampf' Hitlera można nazwać książką fałszywą?
A czy spekulacje futurologiczne są książkami fałszywymi?
Czy książka naukowa która się zdezaktualizowała ze względu na nowe fakty jest fałszywa? Czy może po prostu pewne kwestie rozumiemy już inaczej?
W jaki sposób rozpoznajemy czy dana pozycja przedstawia fakty czy też nie? Czy naukowe weryfikowanie faktów ma sens gdy coś ma sens alegoryczny?
Co z sytuacją gdy książka opisuje prawdziwe życie kogoś, ale w warunkach tak dla nas obcych że uważamy to za nierealne?
Jak powinno się traktować zapisy wizji? W jakich stanach świadomości one występują? Jak traktować zapisane sny? Czy gdy przekazują coś ważnego treść jest bezpośrednia czy symboliczna?
Co sprawia że jedną interpretację ktoś uważa za prawdziwą a inny za fałszywą?
Czy można jedną prawdziwą treść opisać na setki pozornie sprzecznych z sobą sposobów używając innego języka, innych metafor tak że każdy z autorów znał i starał się przekazać prawdę?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz wrz 06, 2018 13:14
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
IrciaLilith napisał(a):
W jaki sposób rozpoznajemy czy dana pozycja przedstawia fakty czy też nie?
Nie martw się, są już dostępne kursy on-line. Możesz zacząć od lekcji dla klas 4-6:
https://edukacjamedialna.edu.pl/lekcje/ ... -w-pigulce
Cytuj:
Ocena wiarygodności materiału to najtrudniejsze zadanie, jakie stoi przed osobą szukającą informacji — zwłaszcza wśród źródeł internetowych. Aby wiedzieć, w jakim stopniu uzyskana informacja jest godna zaufania, należy ocenić wiarygodność źródła, zastanawiając się nad następującymi kwestiami:
[...]


IrciaLilith napisał(a):
Czy naukowe weryfikowanie faktów ma sens gdy coś ma sens alegoryczny?
Owszem, ponieważ sens alegoryczny może się odnosić do faktów, lecz w sposób poprawny lub błędny. Ponadto najpierw należy stwierdzić i upewnić się, że dana wypowiedź faktycznie jest alegoryczna. I trzymać się tego. Na przykład Schopenhauer gdzieś tam pisał w Parerga i paralipomena, że co prawda religie przedstawiają różne "metafizyczne prawdy" w formie alegorycznej, co lepiej trafia do większości ludzi, ale jednocześnie twierdzą, że w swoim nauczaniu prezentują fakty, a nie alegorie.


Cz wrz 06, 2018 13:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
akruk napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
W jaki sposób rozpoznajemy czy dana pozycja przedstawia fakty czy też nie?
Nie martw się, są już dostępne kursy on-line. Możesz zacząć od lekcji dla klas 4-6:

Przeczytalem. Czyli ci z Sorbony byli blizej prawdy w sporze "Buffon na podstawie doświadczenia z tempem stygnięcia szacował na ok. 75.000 lat. Za co został wyklęty przez Sorbonę". Czyz nie?


Cz wrz 06, 2018 17:03
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
robaczek2 napisał(a):
Czyli ci z Sorbony byli blizej prawdy w sporze "Buffon na podstawie doświadczenia z tempem stygnięcia szacował na ok. 75.000 lat. Za co został wyklęty przez Sorbonę". Czyz nie?
Wręcz przeciwnie. Wydział teologiczny Sorbony był dalej od prawdy, gdyż utrzymywał -- na podstawie Biblii -- że Ziemia została stworzona niecałe 6000 lat temu, a Buffon -- na podstawie eksperymentu z metalową bryłą -- że 75.000 lat temu. Został wyklęty za propagowanie poglądu sprzecznego z Biblią. Obecnie wiek Ziemi szacuje się na 4,5 miliarda lat, co jest bliższe wartości 75.000 niż wartości 6.000 (ale może robaczki mają jakąś inną arytmetykę?). Nie wspominając już o tym, że teologowie Sorbony, w przeciwieństwie do Buffona, nie ustalili tego wieku empirycznie, ale wyłącznie na podstawie Biblii traktowanej bez weryfikacji jako autorytet naukowy.


Cz wrz 06, 2018 17:57
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
akruk napisał(a):
Został wyklęty za propagowanie poglądu sprzecznego z Biblią


Przez katolików? A jeżeli tak to jak to wyklęcie wyglądało, papież zabronił mu nauczać?

zefciu napisał(a):
Przy założeniu, że rzeczywiście istnieją jakieś „cuda Koranu”. Tego jednak dotychczas nikt nie udowodnił. Udowodnić to zaś mógłby zaś to najkompetentniej matematyk-kryptolog


Skąd taki wniosek? Czy matematyk-kryptolog ma kompetencje aby badać "Cuda" czy tam cuda? A jeżeli tak to jakiej metodologi używa?


Cz wrz 06, 2018 18:06

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Akruk z oceną współczesnych źródeł większego problemu nie mam, choć na pewno wtopy się zdarzały i zdarzać będą.
Zgadzam się z Schopenhauerem że większość religii przedstawia metafizyczne prawdy w formie alegorycznej twierdząc że opisują faktyczne sytuacje gdyż dzieją się one w historycznych miejscach z udziałem często historycznych postaci.
Na marginesie tak patrząc to przygody Astelixa i Obelixa też są faktem historycznym gdyż rejony gdzie jest ich wioska istnieją, dawniej byli tam druidzi, Cezar istniał i faktycznie podbijał tamte rejony, nawet opisy uzbrojenia jego żołnierzy pokrywają się z ustaleniami historyków, więc całokształt jest prawdziwy ;)
Co do literatury z zasady sprawdza się reguła że gdy w książce mamy latające konie, gadające rośliny lub zwierzęta, zjawiska i istoty nadprzyrodzone to mamy do czynienia z książkami fantastycznymi, mitami lub baśniami, ale jak tak zaklasyfikuję Biblię, Koran czy Wedy to ktoś się może obrazić religijnie, a za to można słono zapłacić, więc szczerze mam problem i poproszę namiary na kursy on-line, które mnie nauczą które to fragmenty książek gdzie przeplata się historia z fantastycznymi metaforami mam klasyfikować do rozumienia dosłownego a które alegorycznego... Bo gdy stosuję metodę jaka się sprawdza przy dawnych kronikach gdzie obok prawdziwych władców i bitew pojawiają się smoki i inne baśniowe stwory lub wydarzenia to po prostu wiadomo że to co nierealne jest przejaskrawieniem lub alegorią,oraz że słowa danej osoby raczej nie są bezpośrednim cytatem, a jak tak robię z Biblią czy Koranem to narażam się na pozew od kogoś kogo uczucia religijne zostaną obrażone...

Więc jak ktoś chce to niech ocenia Koran czy Biblię pod względem wiarygodności, ja po prostu cenię tego typu księgi za ciekawe metaforyczne i alegoryczne przedstawienia pewnych kwestii i tyle, oraz mam świadomość że tak jak opowieści o Astelixie i Obelixie zawierają sporo faktów historycznych i po prostu na wyczucie oddzielam jedno od drugiego...

O tyle pasuje mi Luźny Kanon tam chociaż wiem na czym stoję ;) Nikt o zdrowych zmysłach nie twierdzi że zawiera prawdy dosłowne, historyczne czy naukowe i tym samym twierdzenie że jest fałszywy ma taki sam sens jak twierdzenie że fałszywe są powieści Kinga czy Ferdydurke...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz wrz 06, 2018 18:35
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Quinque napisał(a):
akruk napisał(a):
Został wyklęty za propagowanie poglądu sprzecznego z Biblią
Przez katolików? A jeżeli tak to jak to wyklęcie wyglądało, papież zabronił mu nauczać?
Przez katolicki wydział teologiczny Sorbony -- jakbyś czytał ze zrozumieniem, to byś wiedział. Nie wstyd ci, głupa publicznie strugać?

Quinque napisał(a):
zefciu napisał(a):
Przy założeniu, że rzeczywiście istnieją jakieś „cuda Koranu”. Tego jednak dotychczas nikt nie udowodnił. Udowodnić to zaś mógłby zaś to najkompetentniej matematyk-kryptolog
Skąd taki wniosek? Czy matematyk-kryptolog ma kompetencje aby badać "Cuda" czy tam cuda?
Oczywiście, że matematyk-kryptolog ma kompetencje, żeby badać rzekome "cudowne" własności numeryczne Koranu, o których mowa w tym wątku -- jakbyś czytał ze zrozumieniem, to byś wiedział. Nie wstyd ci, głupa publicznie strugać?


Cz wrz 06, 2018 18:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
akruk napisał(a):
Wręcz przeciwnie. Wydział teologiczny Sorbony był dalej od prawdy, gdyż utrzymywał .

Totez ja tak samo myslalem. Tylko nie za bardzo mi to pasuje z fragmentem "aby wiedzieć, w jakim stopniu uzyskana informacja jest godna zaufania, należy ocenić wiarygodność źródła".
No bo wiarygodnosc Sorbony a wiarygodnosc robaczka albo jakiegos innego medrca.

Ale widze w tym pewna konkluzje. Moze dla Ciebie jest ona niezbyt widoczna bo masz trudnosci np z odpowiedziami na pytania Quinque.
Mozna uznac to za przeslanke na ktora zwrociles uwage, ze mozg nie zawsze jest tam gdzie powinien byc.


Cz wrz 06, 2018 18:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL