Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
 Dlaczego koran jest falszywy? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Niewazny, w islamie funkcjonuje cos takiego jak po naszemu numerologia, czy w Biblii pewna symbolika liczb, natomiast pierwsze słyszę aby czytano wyrazy od tyłu i odkrywano jakiś ukryty sens.
Potrafisz to uzasadnić czy to tylko Twoja fantazja i myślenie życzeniowe?

_________________
ksiądz


Śr sie 17, 2022 10:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
To nie ja odkryłem wspomnianą zależność ze słowem "hemoglobin". Przeczytałem o niej dość dawno temu na jakiejś anglojęzycznej stronie o cudach Koranu. Tutaj przykładowa strona o tym cudzie (z 31.08.2010): Miracles Of The Quran - Hemoglobin and Iron. Sekwencja liter h-m-g(h)-l-b-y-n (bardzo podobna do liter w wyrazie "hemoglobin", zwłaszcza spółgłosek) w Koranie jest zastanawiająca, tym bardziej, że pojawia się w wersecie dotyczącym ofiary (czy, według polskiego tłumaczenia, zwierząt ofiarnych (których składanie wiąże się z przelaniem krwi, która zawiera hemoglobinę (jako jeden z jej kluczowych składników)), jest ona bardzo zastanawiająca mimo tego, że owe litery pojawiają się przy czytaniu tekstu od tyłu, a nie "normalnie".

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr sie 17, 2022 14:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
niewazny12 napisał(a):
Dwuznak "gh" oznacza jedną głoskę (taką, jak dźwięczne "ch" w wyrazie "niechby"), w związku z tym byłoby to raczej "hamaghulbayn", a nie "hamahgulbayn". Słowo i tak dość wyraźnie podobne do słowa "hemoglobin".

A słowo łaską jest wyraźnie podobne do słowa laska. I co z tego?
Jak przewroce się na klawiaturę i napisze kopytko to jest ukryty przekaz?


Śr sie 17, 2022 21:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL