Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 23:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Chrześcijaństwo a islam i judaizm. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 29, 2012 13:10
Posty: 11
Post Re: Chrześcijaństwo a islam i judaizm.
Ofir napisał(a):
... poprzez Mahometa?


Poprzez proroka, który zapowiedziany jest między innymi w Księdze powtórzonego Prawa 18:18.
Poprzez proroka, w którego usta Bóg włożył swoje własne słowa.

Ofir napisał(a):
"Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa." Jan 1:17


To prawda. Prawo, wzywające do zabijania, o którym Jezus (AS) mówi, że oparte jest na dwóch najważniejszych przykazaniach "miłości". Prawo, które powinniśmy wypełniać i uczyć wypełniać.

Łaska i prawda przyszły przez Jezusa (AS) bo Żydzi odeszli od Prawa. Jezus (AS) miał powiedzieć faryzeuszom:

Czyż Mojżesz nie dał wam Prawa? A przecież nikt z was nie zachowuje Prawa, /bo/ czemuż usiłujecie Mnie zabić?

oraz

I tak ze względu na waszą tradycję znieśliście przykazanie Boże. 7 Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz: 8 Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. 9 Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi

NA PRÓŻNO JEST CZEŚĆ WG ZASAD PODANYCH PRZEZ LUDZI !! A kto jak nie człowiek nakazał czcić obrazy, figury, świętych, fragmenty ich zwłok nazwane relikwiami?

Jezus (AS) miał powiedzieć także:

12 Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz /jeszcze/ znieść nie możecie. 13 Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe.

Tak więc NIE CAŁA Prawda przyszła przez Jezusa (AS), co więcej ... wiele jeszcze z tej Prawdy pozostało. Przy okazji, zapowiedź Pocieszyciela jest łudząco podobna do zapowiedzi proroka, takiego jak Mojżesz, który nie będzie mówił od siebie ale powtórzy cokolwiek usłyszy, powtórzy słowa, które Bóg włoży w jego usta. Analiza całego proroctwa dotyczącego Ducha Prawdy łatwo dowiedzie, że jedyną osobą idealnie wypełniającą oba proroctwa (z Powtórzonego Prawa 18:18 oraz ewangelii wg Jana)jest Muhammad (SAWS).

A tak gwoli ścisłości to Prawda nie pochodzi od Jezusa (AS) ale od Boga. Jezus mówił:

Moja nauka nie jest moją, lecz Tego, który Mnie posłał.


Podobnie sprawa ma się z Muhammadem (SAWS) Prawda nie pochodzi od niego ale od Boga:

18:29 I mów: "Prawda pochodzi od waszego Pana. Przeto kto chce, niech wierzy, a kto nie chce, niech nie wierzy!" My przygotowaliśmy dla niesprawiedliwych ogień, który obejmie ich jak płótna namiotu. Jeśli będą wzywać pomocy, to zostanie im udzielona w postaci wody podobnej do roztopionego metalu, który pali twarze. Jakże to nieszczęsny napój! Jakże to złe miejsce wypoczynku!


pozdrawiam


Cz maja 31, 2012 9:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Chrześcijaństwo a islam i judaizm.
Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym


czy rozumiesz co czytasz

pisze dokładnie czego mamy nie czcić

czy Jezus jest na niebie czy w niebie
czy aniołowie sa na niebie czy w niebie

wszak sam bóg kazał wykoć anioły arkę przymierza i oddawać i cześć

i 2 Bóg ma być zazdrosny o samego siebie


„dwa zaś cheruby wykujesz ze złota” (Wj 25,18). Co więcej, Jahwe nakazuje poprzez materialne przedmioty kultu religijnego oddawać sobie cześć: „czcić będziecie mój święty przybytek” (Kpł 26,2)!!! Jak więc to możliwe, żeby ten sam Bóg, który zakazuje czynić rzeźby, obrazy czy podobizny wszystkiego, co – obojętnie czy w niebie czy na niebie – później nakazywał wykonywać te podobizny, co więcej oddawać cześć
nikt z katolików nie uważa samego obrazu, czy rzeźby za Boga, więc nie można tu mówić o żadnym bałwochwalstwie. W Kościele przecież Maryja i święci nigdy nie odbierali i nie odbierają czci boskiej – wówczas byłoby to bałwochwalstwo.


A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem (Jn 14:26). Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie (Jn 15:26). On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie (Jn 16:8).


A gdy spoczął na nich Duch, wpadli w uniesienie prorockie (Lb 11:25
Świadectwem bowiem Jezusa jest duch proroctwa.(Ap 19:10)

wiec tu chodzi o ducha św a nie machometa

np Faustyna , catalina rivas i wiele innych którzy przypominają czym jest miłosierdzie Boże
i msza św z eucharystia gdzie spożywamy ciało Boga Jezusa naszego Pana

sam powiedział
Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim (Jn 6:53-56). Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie (Jn 15:6). Jam jest chleb życia (Jn 6:35). Krwią Jego zostaliście uzdrowieni (1 Ptr 2:24). w Jego ranach jest nasze zdrowie (Iz 53:5). to jest moja Krew Przymierza... wylana na odpuszczenie grzechów (Mt 26:28).

Nie mówi, że to tylko przenośnia. Jezus mówi jasno że to Jego Ciało i Jego Krew, które mamy spożywać. Trudno to zrozumieć, dlaczego mamy jeść i pić Jezusa. Tak samo zastanawiali się Żydzi, do których Jezus przemawiał po rozmnożeniu chleba i nakarmieniu kilku tysięcy osób: (J 6 52-68)

Jezus naraził się na odejście większości uczniów. Gdyby chodziło tylko o symbol to być może zatrzymałby odchodzący tłum ludzi: "Poczekajcie, to tylko przenośnia ze spożywaniem Mnie. Wystarczy karmić się tylko Moim słowem”... Tego Jezus nie zrobił . Nawet najbliższym swoim uczniom nie wyjaśnił tej przemowy, co zresztą miało miejsce wiele razy, kiedy uczniowie pytali się o o znaczenie Jego przypowieści.

http://pojdzzamna.org.pl/do-poczytania/ ... ekiem.html


Cz maja 31, 2012 19:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2012 13:10
Posty: 11
Post Re: Chrześcijaństwo a islam i judaizm.
merkaba napisał(a):
czy rozumiesz co czytasz

pisze dokładnie czego mamy nie czcić

czy Jezus jest na niebie czy w niebie
czy aniołowie sa na niebie czy w niebie


Obraz jest drewnem, płótnem i farbą, a nie Jezusem (AS). Zjawa żąda czci obrazu i obraz otaczany jest czcią.

Nawet jeśli zaczniesz polemizować, że nie czcisz obrazu to ... czcisz wizerunek człowieka. Człowieka co stąpał po ziemi.


Pt cze 01, 2012 15:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Chrześcijaństwo a islam i judaizm.
nie człowieka a Boga którego spożywamy codziennie w eucharystii
a na jego imię Jezusa zgina się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią.

Nie w piękności farby ani pędzla jest wielkość tego obrazu, ale w łasce mojej. (Dz. 313)

W pewnej chwili powiedział mi Jezus: Spojrzenie moje z tego obrazu jest takie jako spojrzenie z krzyża. (Dz. 326)

Bóg kazał czcić rodziców, arkę przymierza ,przybytek pański to i obraz też może być czczony zwłaszcza ze przedstawia samego Boga


jest wiele obrazów Jezusa ale tylko ten został namalowany według słów Faustyny
http://www.jezuufamtobie.pl/obraz_kontemplacja.php



Izraelici też modlili się przed Arką Przymierza, która znajdowała się w świątyni (por. Ps 5,8), a świątynię uważali za świętą i przed nią kłaniali się, upadali na twarz (por. Ps 5,8), choć były one wykonane z ziemskiego materiału. Jakub, protoplasta Izraela, kamień nazwał „domem Boga” (Rdz 28,22). Na Arce Przymierza były umieszczone figury cherubów (por. Wj 25,18; 37,7; Lb 21,8), a w świątyni płaskorzeźby (por. 1 Krl 7,31). Jozue oddał też pokłon Arce, pozostając w tej pozycji aż do wieczora i nie przeszkadzały mu w tym figury cherubów (por. Joz 7,6). Bóg nakazał Izraelitom uczynić węża miedzianego i z wiarą na niego spoglądać (por. Lb 21,8n). Ezechiel widząc „Nową Świątynię” mówił o cherubach w niej (por. Ez 41,18). Jezus zaś nazwał ołtarz „świętym” (Mt 23,19). Jak relikwie przechowywano w Arce Przymierza mannę i laskę Aarona (por. Hbr 9,4). Izraelitom nie był obcy kult przedmiotów związanych z uwielbianiem Boga. Naród Wybrany na polecenie Boga namaszczał ołtarze (por. Wj 29,36; Kpł 8,11; Lb 7,10), ołtarz całopalenia (por. Wj 40,10), święty namiot (por. Wj 30,26), Arkę Przymierza (por. Wj 40,9, Kpł 8,10, Lb 7,1), stelle (por. Rdz 28,18, 31,13) i tarcze (por. Iz 21,5, 2 Sm 1,21). Izraelici mieli też czcić Przybytek (por. Kpł 26,2) i posiadali chorągwie (por. Lb 2,2; 10,17).
Wielu pyta: czy Biblia pozwala czcić jakieś materialne przedmioty?
Przypomnijmy więc: Kpł 26,2 mówi, aby czcić święty przybytek Pana. Widać więc, że choć Bóg zakazywał czcić przedmioty kultów pogańskich, to jednak pozwalał czcić to, co jest związane z Jego Osobą, z Jego chwałą. Jeśli czczono świątynię (wszystko, co się w niej znajdowało – Wj 40,9),


Pt cze 01, 2012 20:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 18:01
Posty: 91
Post Re: Chrześcijaństwo a islam i judaizm.
Ahmad napisał(a):
Przy okazji, zapowiedź Pocieszyciela jest łudząco podobna do zapowiedzi proroka, takiego jak Mojżesz, który nie będzie mówił od siebie ale powtórzy cokolwiek usłyszy, powtórzy słowa, które Bóg włoży w jego usta. Analiza całego proroctwa dotyczącego Ducha Prawdy łatwo dowiedzie, że jedyną osobą idealnie wypełniającą oba proroctwa (z Powtórzonego Prawa 18:18 oraz ewangelii wg Jana)jest Muhammad (SAWS).


Pocieszyciel zapowiedziany przez Pana to Mahomet? :?

"Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze – Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. " Jana 14: 16–17

Czy Mahomet był Duchem? Czy był dany na zawsze? Czy świat go nie mógł zobaczyć? Czy Mahomet przebywał w Apostołach?

„A oto ja zsyłam na was to, co obiecał mój Ojciec. Wy jednak przebywajcie w mieście, aż zostaniecie przyodziani mocą z wysokości” Łukasza 24:49

Czy Jezus nakazuje tu Apostołom by ci pozostali w mieście i czekali tam przez kolejne 600 lat na Mahometa?

Pocieszyciel został zesłany dużo szybciej:

"Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali.(...) I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić. " Dzieje 2:2-4


Pt cze 01, 2012 23:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL