Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 573 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona
 Jan Paweł II a dialog międzyreligijny 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
Kael napisał(a):
Twoj blad polega na tym, ze nauka Kosciola w calosci, ciebie nie interesuje. Ciebie interesuja prywatne wypowiedzi ksiezy, biskupow, swietych i innych, ktore potwierdzaja twoje poglady, na bazie ktorych zbuntowales sie przeciw Kosciolowi.

Twój błąd polega na tym, że ''Kościół ''w który uwierzyłeś liczy sobie dopiero kilkadziesiąt lat, bo powstał po V2.
Co Kościół Katolicki orzekł na świętym Soborze Florenckim?

przekazujemy przedstawicielom ujętą w krótką formę regułę wiary św. Atanazego, której treść jest taka:. „Ktokolwiek chce być zbawiony, winien przede wszystkim zachować wiarę katolicką; kto nie dochowa jej w całości i nienaruszonej, bez wątpienia ulegnie wiecznej zagładzie
i dalej
16. Mocno wierzy, wyznaje i głosi: że nikt z tych, co są poza Kościołem katolickim, nie tylko poganie, ale i Żydzi, heretycy i schizmatycy, nie mogą stać się uczestnikami życia wiecznego, ale pójdą „w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom”, jeśli przed końcem życia nie będą do niego włączeni; i że jedność ciała Kościoła znaczy tak wiele, iż jedynie ludziom w nim pozostającym sakramenty kościelne, posty, jałmużny i inne dzieła pobożności pomagają do zbawienia, a trudy chrześcijańskiej walki przynoszą nagrody wieczne, gdyż nikt - jakichkolwiek by jałmużn nie udzielał, nawet gdyby dla imienia Chrystusa przelał swą krew - nie może być zbawiony, jeśli nie pozostaje w łonie Kościoła katolickiego i w jedności z nim.

Dlaczego Kościół Katolicki nakazuje udzielać chrztu dzieciom jak najszybciej?
Co Sobór florencki na ten temat orzeka?

14. Co do dzieci, ze względu na możliwe częste niebezpieczeństwo śmierci, gdy nie można im pomóc innym lekarstwem, jak tylko przez sakrament chrztu, przez który wybawiane są od władzy diabła i adoptowane na synów Bożych, [Kościół] przypomina, że chrztu świętego nie można odwlekać przez czterdzieści lub osiemdziesiąt dni, bądź przez jakiś inny praktykowany czas, ale należy go udzielić tak szybko, jak to jest możliwe; jednakże w bezpośrednim niebezpieczeństwie śmierci mają być ochrzczone natychmiast, bez żadnej zwłoki, przez mężczyznę świeckiego lub kobietę, jeśli brakuje kapłana, z zachowaniem formy Kościoła, o czym pełniej mówi dekret dla Ormian.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Ostatnio edytowano Cz kwi 25, 2013 18:59 przez Endek, łącznie edytowano 1 raz



Cz kwi 25, 2013 18:40
Zobacz profil
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
No wlasnie: owo "bez watpienia" ma sie nijak do tego, co Pan Bog bedzie robil.
A co bedzie robil? To, co sam powiedzial: w opisie Sadu Ostatecznego, na krzyzu do dobrego lotra...

A co wedlug ciebie Pan Bog zrobi z tymi, ktorzy nigdy o Nim nie slyszeli bo ty wolales nie skalac sie kontaktem z myslacymi inaczej i przebywales tylko w "swoim" gronie, jak uczniowie zamknieci w Wieczerniku?
A co zrobi z toba?

Ty probujesz zachowac wiare katolicka jak zydzi Prawo: nic nie zmieniac, niczego nie slyszec, co mogloby ich wielowiekowe przekonania zachwiac.
A Pan Jezus wcale sobie nie zyczyl wiernosci w doktrynie, ale wiernosci w milosci.


Cz kwi 25, 2013 18:58

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
Kael napisał(a):
No wlasnie: owo "bez watpienia" ma sie nijak do tego, co Pan Bog bedzie robil.

Jak Bóg będzie na Sądzie Ostatecznym sądził, to jestem pewien że Kościół katolicki który się nie myli ma rację a nie Ty. Potwierdza to św Brygida Szwedzka, która miała taki przekaz od Pana Jezusa.

Św. Brygida Wielka
Objawienia i inne dzieła
(Wydawnictwo M, Kraków 2004)

Poniższy tekst następuje po "Wielkim Ostrzeżeniu"

Jezus Chrystus o schizmatykach


Powyższe słowa kieruję do chrześcijan obrządku łacińskiego, zobowiązanych do posłuszeństwa względem Kościoła rzymskiego, którzy na chrzcie przyrzekli wyznawać prawdziwą wiarę rzymskokatolicką, a tymczasem przez czyny skierowane przeciw Mnie całkowicie ode Mnie odeszli.

Grecy zaś, którzy wiedzą że wszyscy chrześcijanie zobowiązani są do wyznawania tylko jednej wiary chrześcijańskiej, wiary katolickiej, i do posłuszeństwa względem jednego tylko Kościoła rzymskiego, i do posiadania nad sobą duchowego pasterza czyli biskupa rzymskiego, a jednak nie chcą się temu Kościołowi rzymskiemu i mojemu zastępcy duchowo podporządkować i pokornie uzależnić z powodu swej upartej pychy, z powodu zachłanności, z powodu rozwiązłości seksualnej albo z jakiegokolwiek innego powodu o charakterze przyziemnym, niegodni są aby po śmierci dostąpić ode Mnie łaski i miłosierdzia.

Inni natomiast Grecy, którzy by wiary rzymskokatolickiej szczerze pragnęli ale nie mogli jej poznać, ponadto gdyby żyli zgodnie z sumieniem według swoich zasad i wiary sobie właściwej, powstrzymywali się od grzechów i żyli religijnie, tacy po swej śmierci odbierając karanie, doznają miłosierdzia kiedy zostają wezwani przed mój trybunał.

Niech Grecy wiedzą również i to, że ich cesarstwo, ich królestwa i dominia nigdy nie będą bezpieczne ani nie będą zażywać beztroskiego pokoju, ale zawsze będą pod jarzmem swych wrogów, od których ustawicznie będą doznawać najdotkliwszych strat i ciągłych udręk, chyba że sami ze szczerą pokorą i miłością podporządkują się Kościołowi i wierze rzymskiej, dostosowując się w pełni do świętych przepisów tego Kościoła i jego obrzędów.

(Objawienia, VII/19)

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Cz kwi 25, 2013 19:03
Zobacz profil
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
Endek, nudny jestes. Przeciez juz to wklejales i to wczoraj ...
Cytaty ci sie skonczyly, czy jak?

Dla mnie objawienia prywatne nie sa i nigdy nie beda oficjalna nauka Kosciola katolickiego, w ktora mam obowiazek wierzyc

Zauwaz jednak, ze to co wklejasz dotyczy tych, ktorzy mieli szanse zapoznac sie z wiara katolicka (choc poniektorzy jej glosiciele na pewno beda surowiej osadzeni za odstraszanie,a nie zachecanie do pojscia za Chrystusem - ale to na marginesie).

A co z miliardami tych, ktorzy o Chrystusie nie slyszeli?


Pt kwi 26, 2013 13:28

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
Kael napisał(a):
Endek, nudny jestes. Przeciez juz to wklejales i to wczoraj ...
Cytaty ci sie skonczyly, czy jak?

Bo nie dotarło do Ciebie, że nie są to moje prywatne poglądy, tylko nauka Kościoła zatwierdzona powagą papieży.
Kael napisał(a):
Dla mnie objawienia prywatne nie sa i nigdy nie beda oficjalna nauka Kosciola katolickiego, w ktora mam obowiazek wierzyc

Dla Ciebie nauką Kościoła nie jest nawet to, co Kościół wcześniej ogłosił. Wiem, że nie ma obowiązku wiary w prywatne objawienia. Te które są udziałem św. Brygidy Szwedzkiej, mają potwierdzenie w Piśmie Świętym i orzeczeniach Kościoła Katolickiego.
Kael napisał(a):
Zauwaz jednak, ze to co wklejasz dotyczy tych, ktorzy mieli szanse zapoznac sie z wiara katolicka (choc poniektorzy jej glosiciele na pewno beda surowiej osadzeni za odstraszanie,a nie zachecanie do pojscia za Chrystusem - ale to na marginesie).

Ci, co nie przyjęli nauki chrystusowej, ciężej będą w dniu sądu mieli, niż mieszkańcy Sodomy i Gomory i sam Pan Jezus to potwierdza. Ci co nie mieli sposobności jej poznać, marne mają szanse na zbawienie z tej przyczyny, że nie wiadomo czy mieli pragnienie poznać prawdziwego Boga, oraz czy w chwili śmierci żałowali za swoje grzechy lub wybaczyli swoim winowajcom.
Kael napisał(a):
A co z miliardami tych, którzy o Chrystusie nie slyszeli?

To nie moja i Twoja sprawa.
Oto niektóre błędy potępione powagą Kościoła Katolickiego w Syllabus Errorum;

INDYFERENTYZM I SZEROKIE POGLĄDY

15. Każdy człowiek ma swobodę wyboru i wyznawania religii, którą przy pomocy światła rozumu uzna za prawdziwą.

16. Ludzie mogą znaleźć drogę do wiecznego zbawienia i osiągnąć to wieczne zbawienie przez praktykowanie jakiejkolwiek religii.

17. Należy mieć przynajmniej zasadną nadzieję co do zbawienia wiecznego tych wszystkich, którzy w żaden sposób nie przynależą do prawdziwego Kościoła Chrystusowego.

18. Protestantyzm nie jest niczym innym, jak tylko jedną z różnych form tej samej prawdziwie chrześcijańskiej religii, w której tak samo można się podobać Bogu, jak i w Kościele katolickim.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Pt kwi 26, 2013 16:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
Endek napisał(a):

Kael napisał(a):
A co z miliardami tych, którzy o Chrystusie nie slyszeli?

To nie moja i Twoja sprawa.



O, to nie są to Twoi bliźni... chrześcijaninie?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt kwi 26, 2013 16:52
Zobacz profil
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
Endek napisał(a):
Kael napisał(a):
Endek, nudny jestes. Przeciez juz to wklejales i to wczoraj ...
Cytaty ci sie skonczyly, czy jak?

Bo nie dotarło do Ciebie, że nie są to moje prywatne poglądy, tylko nauka Kościoła zatwierdzona powagą papieży.


Endek, ty juz nie odrozniasz zdrowej nauki Kosciola od objawien prywatnych? I nam zarzucasz bladzenie? Przetrzyj oczy!

Cytuj:
Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli. Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom 2Tm 4,3-4


Endek napisał(a):
Kael napisał(a):
Dla mnie objawienia prywatne nie sa i nigdy nie beda oficjalna nauka Kosciola katolickiego, w ktora mam obowiazek wierzyc

Dla Ciebie nauką Kościoła nie jest nawet to, co Kościół wcześniej ogłosił. Wiem, że nie ma obowiązku wiary w prywatne objawienia. Te które są udziałem św. Brygidy Szwedzkiej, mają potwierdzenie w Piśmie Świętym i orzeczeniach Kościoła Katolickiego.


W jakie dogmaty ja wedlug ciebie nie wierze? Gdzie odrzucam Ewangelie? Ktora czesc Wyznania wiary odrzucam?

Ty nie potrafisz odroznic nauki zwyczajnej od nadzwyczajnej i odrzcasz cos, czego nie rozumiesz, bo tak ci twoj rozum mowi. Rozum, ktory mozna latwo zmanipulowac wlasnie wybierajac sobie z calej nauki Kosciola to, co tobie pasuje do twoich przekonan.
Ja wole wierzyc Kosciolowi prowadzonemu przez Ducha sw i nie selekcjonowac nauki wedlug kryteriow: "rozumiem - znaczy dobre, nie rozumiem? - od zlego ducha"

Endek napisał(a):
Kael napisał(a):
Zauwaz jednak, ze to co wklejasz dotyczy tych, ktorzy mieli szanse zapoznac sie z wiara katolicka (choc poniektorzy jej glosiciele na pewno beda surowiej osadzeni za odstraszanie,a nie zachecanie do pojscia za Chrystusem - ale to na marginesie).

Ci, co nie przyjęli nauki chrystusowej, ciężej będą w dniu sądu mieli, niż mieszkańcy Sodomy i Gomory i sam Pan Jezus to potwierdza. Ci co nie mieli sposobności jej poznać, marne mają szanse na zbawienie z tej przyczyny, że nie wiadomo czy mieli pragnienie poznać prawdziwego Boga, oraz czy w chwili śmierci żałowali za swoje grzechy lub wybaczyli swoim winowajcom.
Kael napisał(a):
A co z miliardami tych, którzy o Chrystusie nie slyszeli?

To nie moja i Twoja sprawa.


No ladnie. Pan Bog stworzyl ludzi podobno z milosci i jednym ruchem reki od razu straca ich w potepienie wieczne, bo nie dal im nigdy szansy na to, zeby o Nim uslyszeli.
A wszystko podane jako prawda do wierzenia. Tylko przez kogo i komu?

To ja ci powtorze: kazdy, komu groziloby potepienie, dlatego ze ty nie posluchales nakazu Jezusa Chrystusa i nie poszedles na caly swiat, zeby glosic Jego Dobra Nowine (no wlasnie, Endek: na czym polega Dobra Nowina, ktora Pan Jezus chcial nam przekazac?) bedzie na Sadzie Ostatecznym swiadkiem przeciw tobie.

Nie martwi to ciebie?


Pt kwi 26, 2013 17:08

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
Kael napisał(a):

To ja ci powtorze: kazdy, komu groziloby potepienie, dlatego ze ty nie posluchales nakazu Jezusa Chrystusa i nie poszedles na caly swiat, zeby glosic Jego Dobra Nowine (no wlasnie, Endek: na czym polega Dobra Nowina, ktora Pan Jezus chcial nam przekazac?) bedzie na Sadzie Ostatecznym swiadkiem przeciw tobie.

Nie martwi to ciebie?

Żeby głosić naukę Chrystusa Pana, to wpierw trzeba ja uwolnić od modernistycznych błędów potępionych powagą Kościoła. Co w świat zaniesiesz, skoczne zabawy na Mszach Świętych?
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... lraB9xjRJo
Nadużycia liturgiczne
http://pl.gloria.tv/?media=215967

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Pt kwi 26, 2013 17:24
Zobacz profil
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
Endek napisał(a):
Kael napisał(a):

To ja ci powtorze: kazdy, komu groziloby potepienie, dlatego ze ty nie posluchales nakazu Jezusa Chrystusa i nie poszedles na caly swiat, zeby glosic Jego Dobra Nowine (no wlasnie, Endek: na czym polega Dobra Nowina, ktora Pan Jezus chcial nam przekazac?) bedzie na Sadzie Ostatecznym swiadkiem przeciw tobie.

Nie martwi to ciebie?

Żeby głosić naukę Chrystusa Pana, to wpierw trzeba ja uwolnić od modernistycznych błędów potępionych powagą Kościoła. Co w świat zaniesiesz, skoczne zabawy na Mszach Świętych?
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... lraB9xjRJo
Nadużycia liturgiczne
http://pl.gloria.tv/?media=215967

Najpierw należy się wyrwać z pysznej izolacji i pojąć, że wszyscy, niezależnie od wyznań, jesteśmy braćmi, dziećmi Boga.


Pt kwi 26, 2013 18:02

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
Alus napisał(a):
Najpierw należy się wyrwać z pysznej izolacji i pojąć, że wszyscy, niezależnie od wyznań, jesteśmy braćmi, dziećmi Boga.

I zbawienie murowane?


Wywiad specjalny z księdzem Stehlinem

„Sobór Watykański II jest obaleniem starej, tradycyjnej i wiecznej nauki Kościoła Katolickiego i sprowadzeniem dokładnie tych samych fałszywych, masońskich ideologii do wnętrz Kościoła” – z księdzem Karolem Stehlinem z FSSPX rozmawia Bartłomiej Gajos
http://www.ngopole.pl/2013/04/25/wywiad ... stehlinem/

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Pt kwi 26, 2013 18:15
Zobacz profil
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
No tak, ksiedzu jakiemus-tam Endek wierzy, bo mowi mu to, co Endek chce slyszec.
A papiezom Endek nie wierzy, bo nie chce uwierzyc, ze prawda moze byc inna, niz on ja sobie poskladal.

Polecam czytanie Ewangelii. Masz glosic ludziom tylko i az Ewangelie, ktora glosil nam Jezus Chrystus, a nie wariacje na jej temat.
To Bog sam nawraca. Ale bez gloszenia Jego Dobrej Nowiny (wiesz w koncu co jest jej sednem, czy ciagle jeszcze nie?) przez nas, nie dotrze ona do innych. I za to my bedziemy sadzeni. Bo kto wiecej otrzymal, od tego beda wiecej wymagac.
A my dostalismy dar wiary nie po to, zeby go trzymac pod zamknieciem jak ten, ktory talent zakopal, zeby go nie pomnozyc, bo moze jeszcze cos zle zrobi?


Wiesz jakie wypaczenia w stosunku do uswieconych wielowiekowa tradycja i obyczajem byly dzielem samego Jezusa?
Rozmowy z nierzadnicami, z obcymi kobietami, pozwalal sie im nawet dotykac! i to publicznie! Celnik- zdrajca narodu byl jednym z Jego najblizszych przyjaciol. Nie zachowywal postow, uzdrawial w szabat, jednym slowem: stawial na glowie zwyczaje i przepisy.
Jemu bylo wolno nie tylko dlatego, ze byl Synem Bozym, ale dlatego, ze wlasnie On prawidlowo Prawo wykladal. I warto sobie przypomniec, jak.


Pt kwi 26, 2013 19:39
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
Endek napisał(a):
Alus napisał(a):
Najpierw należy się wyrwać z pysznej izolacji i pojąć, że wszyscy, niezależnie od wyznań, jesteśmy braćmi, dziećmi Boga.

I zbawienie murowane?

Nie będziemy zdawać sprawozdania ze swego życia ze znajomości pism soborów, ojców Kościoła, ale z miłości....na miłości zawisło całe Prawo i prorocy.


So kwi 27, 2013 7:37

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
Alus napisał(a):
Endek napisał(a):
Alus napisał(a):
Najpierw należy się wyrwać z pysznej izolacji i pojąć, że wszyscy, niezależnie od wyznań, jesteśmy braćmi, dziećmi Boga.

I zbawienie murowane?

Nie będziemy zdawać sprawozdania ze swego życia ze znajomości pism soborów, ojców Kościoła, ale z miłości....na miłości zawisło całe Prawo i prorocy.

Będziemy, dlatego że lenistwo umysłowe też jest grzechem. Grzechem jest też wypaczanie wary i odrzucanie głosu tych, którzy to wykazują. Miłość w zakłamaniu nie jest miłością. Miłość teologalna nie znosi hipokryzji i dwulicowości polegającej na udawaniu, że wiki zjadające owce wymagają cierpliwości, tolerancji a nawet poparcia wiernych.

Potrzeba więc, aby wszyscy nadal katolicy, którzy chcą uchodzić za prawdziwych synów matki Kościoła, zupełnie przylgnęli do świętej Ojców świętych wiary i w niej umierali, a bezbożnymi bezbożników nowościami się brzydzili, ich się lękali, nastawali na nie i takowe prześladowali. (Św. Wincenty z Lerynu, Napomnienie przeciwko herezjom. Rozprawa Pielgrzyma o starożytności i powszechności wiary katolickiej przeciw niezbożnym nowościom wszystkich kacerzy, Rozdz. XXXIII).

* * * * * * * * * * * * *

Pozwalać, by rozpleniały się błędy, a pragnąć prawdziwej wolności, to znaczy oszukiwać siebie i drugich... Fałsz stara się z początku żyć w zgodzie z prawdą; później prześladuje ją i gnębi; na koniec, gdy kłamstwem zwycięży, zaczyna miotać na nią obelgi. (O. Gabriel Paláu SI, Katolik uczynkiem i prawdą. Z hiszpańskiego oryginału przełożyli Jan Popiel i ks. J. Rostworowski SI. Kraków 1910, ss. 80. 81).

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


So kwi 27, 2013 12:25
Zobacz profil
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
W czytanym dziś jednak fragmencie mowa jest o zazdrości zamkniętych w sobie Żydów, skoro zobaczyli tłumy chrześcijan i zaczęli ich prześladować:

„Stało się tak po prostu, ponieważ ich serce było zamknięte, nie byli otwarci na nowość Ducha Świętego. Uważali, że wszystko zostało powiedziane, że wszystko było tak, jak sądzili, że być powinno i dlatego czuli się obrońcami wiary. Zaczęli mówić przeciw apostołom, posuwając się do oszczerstwa, oczerniania...
(...) „Ich życie wspólnotowe, które ma zawsze bronić prawdy, ponieważ wierzą oni, iż bronią prawdy, jest zawsze oszczerstwem, plotkarstwem... Naprawdę, są wspólnotą plotkarską, mówiącą przeciw, niszczącą drugiego i patrzącą wstecz, nieustannie wstecz, pokrytą murem. Natomiast wspólnota wolności, z wolnością Boga i Ducha Świętego, szła naprzód, nawet w prześladowaniach. A słowo Pańskie szerzyło się w całym regionie. Podążanie naprzód jest właściwe Wspólnocie Pana, upowszechnianie się, ponieważ takim jest dobro: zawsze się rozpowszechnia! Dobro nie zamyka się w sobie. Jest to kryterium, kryterium Kościoła, także dla naszego rachunku sumienia: jakimi są nasze wspólnoty, wspólnoty zakonne, wspólnoty parafialne? Czy są wspólnotami otwartymi na Ducha Świętego, który prowadzi nas nieustannie do przodu, aby upowszechniać Słowo Boże, czy też są wspólnotami zamkniętymi, ze wszystkimi precyzyjnymi nakazami, które nakładają na barki wiernych tak wiele przykazań, jak Pan powiedział do faryzeuszów?” (...)

"Natomiast wspólnota zamknięta, pewna siebie, poszukująca bezpieczeństwa w paktowaniu z władzą, w pieniądzach, mówi, posługując się słowami raniącymi: znieważają, potępiają ...Taka jest właśnie jej postawa. Może zapomnieli o pieszczotach matki, kiedy byli mali. Wspólnoty te nie mają pojęcia o serdeczności, ale jedynie o obowiązku, potrzebie czynienia, zamknięciu się w jakiejś pozornej obserwancji. Tak, jak im powiedział Pan Jezus: „Jesteście jak groby, jak groby pobielane, piękne, ale nic więcej" . Myślimy dziś o tak pięknym Kościele, który podąża naprzód. Myślimy o tak wielu braciach, którzy cierpią obecnie w tak wielu krajach prześladowania w imię wolności Ducha. Ale bracia ci, cierpiąc, są pełni radości i Ducha Świętego” - stwierdził papież Franciszek .

Na zakończenie Ojciec Święty zachęcił, by spojrzeć na Jezusa, „który posyła nas na ewangelizację, aby głosić Jego imię z radością, pełni radości”. Podkreślił zarazem, że nie trzeba się lękać radości Ducha Świętego, aby nie „zamknąć się w sobie”.


http://info.wiara.pl/doc/1535512.Papiez ... a-Kosciola



Ja tez potrafie boldowac cytaty


So kwi 27, 2013 13:25

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
Kael napisał(a):

Ja tez potrafie boldowac cytaty

Widzę, tylko że nie wiadomo o co chodzi?

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


So kwi 27, 2013 21:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 573 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL