Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 19:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 573 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 39  Następna strona
 Jan Paweł II a dialog międzyreligijny 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Ekumenizm czy utopia?
mkb napisał(a):
no np. w Buddyzmie nie ma żadnego Boga, Żydzi nie wierzą, ze Jezus Chrystus Nim jest i jeszcze inne są tam przebrania, ale nie jestem pewna kto tam siedzi..


Ale każda religia w jakiś sposób Boga poszukuje, choć może czasem nieświadomie, ale przecież dąży do poznania prawdy.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Cz lip 12, 2012 13:10
Zobacz profil
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
można tak się wyrazić, ale Buddyści nie wierzą, w to, ze ktoś stworzył świat i jest Bogiem.
wiec trudno mówić w ich przypadku o jakiejś religijności..


Cz lip 12, 2012 13:29
Post Re: Ekumenizm czy utopia?
mkb napisał(a):
zwal jak zwal..

Jan Pawel II zwolal to spotkanie 27 października 1986 r w Asyzu, aby modlić się o pokój.

czy uważacie, ze wspólne modły tych ludzi, były kierowane do tego samego Boga?

Przede wszystkim - co już napisałam wcześniej - modły nie były wspólne.
Współne było rozpoczęcie i zakończenie spotkania wyznawców róznych religii.
Nie ma różnych Bogów, jest tylko różna wizja Jedynego Boga.

mkb napisał(a):
Jestem wielbicielka Jana Pawła II i zawsze staje w jego obronie, ale w tym przypadku nie jestem pewna o co mu chodziło.

Przeczytaj Konstytucję Dogmatyczną o Kościele, rozdział "Lud Boży" a zrozumiesz o co mu chodziło.


Cz lip 12, 2012 14:35
Post Re: Ekumenizm czy utopia?
Alus napisał(a):
Nie ma różnych Bogów, jest tylko różna wizja Jedynego Boga.

ok. ale w przypadku tych buddystów to tez nie tak..

mkb napisał(a):
Przeczytaj Konstytucję Dogmatyczną o Kościele, rozdział "Lud Boży" a zrozumiesz o co mu chodziło.

dzięki za sugestie. pewnie skorzystam.


Cz lip 12, 2012 15:51
Post Re: Ekumenizm czy utopia?
mkb napisał(a):
Alus napisał(a):
Nie ma różnych Bogów, jest tylko różna wizja Jedynego Boga.

ok. ale w przypadku tych buddystów to tez nie tak..

Czcigodni Przyjaciele, Reprezentanci Buddyzmu i Szintoizmu.
Kościół katolicki wyraża swój szacunek dla wszystkich religii i dla waszych religii i dla waszych wielkich duchowych wartości, takich jak czystość, oderwanie serca, miłość do piękna natury, życzliwość i litość dla każdego stworzenia.......
Na tej ziemi wszyscy jesteśmy pielgrzymami do Absolutu i wieczności, który sam może zachować i zaspokoić serce każdego człowieka. Szukajmy Jego woli wspólnie dla dobra całej ludzkosci.
, bł Jan Paweł II.


Cz lip 12, 2012 17:58
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
ja szanuje buddystów za ich prace duchowa,
jednak zmierzają oni raczej w dziwnym kierunku.
...jak ma się Nirwana (bez Boga), do oglądania Boga Osobowego twarzą w twarz?


Pt lip 13, 2012 2:00

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
Nijak, dla buddystów sama koncepcja Boga jako osoby świadczy o tym, że ów Bóg jest istotą nieoświeconą, nie może być zatem celem dążeń człowieka.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt lip 13, 2012 5:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
To nie wiem co Bóg zrobi z buddystami, z ateistami już łatwiej, gdy taki ateista zobaczy Boga to się nawróci

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 13, 2012 5:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
Pewnie sprawdzi, czy porządni w życiu byli.
Cytuj:
z ateistami już łatwiej, gdy taki ateista zobaczy Boga to się nawróci

Nie byłbym taki pewien. Hardkorowy ateista poleci do psychiatry po haloperidol.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pt lip 13, 2012 5:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
Są różni ateiści - na przykład nienawidzący Boga jak Lenin, ale są tacy, którzy moralnie przewyższają "religiantów". Mają swój kodeks moralny do którego się stosują.
Suficka święta Rabi Basri chciała by miłość do Boga była bezinteresowna (widziano ją pewnego razu z pochodnią w ręce i wiadrem wody w drugiej).
A co jeśli Bóg powie, wyście unikali grzechu tylko po to aby nie pójść do piekła i wybierali dobro aby pójść do nieba a ten ateista nie wierzył że po śmierci będzie cokolwiek a i tak postępował sprawiedliwie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 13, 2012 6:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
Będzie małe zdziwko. Ale nie sądzę, ten "paragraf" raczej ma zastosowanie do ludzi, do których nie dotarła Dobra Nowina. Ateista o Chrystusie słyszał, tylko zamknął Mu drzwi przed nosem. Hm, czy to się nie kwalifikuje jako grzech przeciw Duchowi Świętemu?

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pt lip 13, 2012 6:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
A jeśli nie występuje przeciw Bogu a jedynie nie wierzy że On istnieje? Gdyby Bóg mu się pokazał to by uwierzył a taki Dawkins nawet w hełmie Persingera nic nie poczuł.
Gorsza sprawa z buddystami: Anthony de Mello w "Modlitwie Żaby II" podaje historię z kamieniem filozoficznym:
http://www.studioramka.pl/html/info_impresje.html
gdzie jako kamienie odrzucamy wszystko co okazuje się że "nie to", aby nie pragnąć niczego i nie cierpieć. Z rozpędu można odrzucić samego Boga.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 13, 2012 6:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
Filozof Bertrand Russell, gdy zapytano go, co powie, gdy jednak po śmierci spotka się z Bogiem, jak wytłumaczy się, że był ateistą, odparł: pewnie powiem - za mało dowodów, Boże, za mało dowodów.
Z drugiej strony : "Błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli"

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 13, 2012 6:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
Cytuj:
A jeśli nie występuje przeciw Bogu a jedynie nie wierzy że On istnieje? Gdyby Bóg mu się pokazał to by uwierzył

No, ale najpierw musiałby zaufać swoim zmysłom, że faktycznie Boga widzi. A Bóg, jak to Bóg, objawia się rozmaicie: a to w powiewie wiatru, a to w krzaku płonącym, a to w słupie dymu, generalnie - w zjawiskach przyrodniczych. Ciężką mógłby mieć przeprawę z naszym ateistą, dla którego głosy w głowie to objaw chorobowy, a sny to widziadła tylko.
Cytuj:
a taki Dawkins nawet w hełmie Persingera nic nie poczuł

Się może biedaczysko urodził bez ośrodka w mózgu, ot.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pt lip 13, 2012 6:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jan Paweł II a dialog międzyreligijny
A czy taki ośrodek jest do czegoś potrzebny? Ja nie wiem czy mam, ale nigdy w życiu go nie użyłem, gdy się modlę to najwyżej czuję znudzenie a nie jakieś "stany". Może ten kto "spotyka" Boga to nie święty tylko ktoś z takim ośrodkiem?, dawniej by został szamanem.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 13, 2012 6:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 573 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 39  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL