Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 7:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona
 Wasze poglądy na różne religie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Elbrus napisał(a):
Johnny99 napisał(a):
Jajko napisał(a):
Obrzęd jest dokładnie taki sam - tu i tam składa się bóstwu ofiarę i ma nadzieję


Zastanawiała mnie zawsze łatwość, z jaką ateiści z ignorancji potrafią uczynić cnotę.
Czyżby Johnny99 był niewierzącym w stosunku do znaczenia ofiar jakie składają kapłani jego Kościoła?
Czy też może ma zastrzeżenie do sformułowania Jajko - to nie jest tylko nadzieja a pewność?



Też jestem ciekaw o co chodzi.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn lut 20, 2012 16:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Chodzi mi o chlubienie się faktem, że ktoś nie wie albo "nie widzi", jaka jest różnica między religiami i praktykami politeistycznymi a religią i praktyką katolicką. To tak, jakby powiedzieć np.: "Wenus to gwiazda - bo wygląda przecież zupełnie tak samo jak inne gwiazdy i w 'praktyce' niczym się od nich nie różni".

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lut 20, 2012 16:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Alus napisał(a):
Bóg jest Miłością....a znasz metodę jak kogoś zmusić do odwzajemnienia miłości?


Uwalniając go od głupoty. Ja nie potrafię, Bóg tak.

Nie do końca zresztą rozumiem czemu mówisz o zmuszeniu. Czy zbawionych ktoś będzie zmuszał do Miłości? Czy w Raju zostanie ludziom odebrana wolna wola?


Pn lut 20, 2012 16:59
Zobacz profil
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
WZasadzieNiegroźny napisał(a):
Alus napisał(a):
Bóg jest Miłością....a znasz metodę jak kogoś zmusić do odwzajemnienia miłości?


Uwalniając go od głupoty. Ja nie potrafię, Bóg tak.

Nie do końca zresztą rozumiem czemu mówisz o zmuszeniu. Czy zbawionych ktoś będzie zmuszał do Miłości? Czy w Raju zostanie ludziom odebrana wolna wola?

Zanim ktoś trafi do raju musi wybrać.....sądzisz, że jeśli przez całe życie ktoś odrzucał, nienawidził Boga, to w chwili śmierci zacznie Go kochać?


Pn lut 20, 2012 17:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Alus napisał(a):
WZasadzieNiegroźny napisał(a):
Alus napisał(a):
Bóg jest Miłością....a znasz metodę jak kogoś zmusić do odwzajemnienia miłości?


Uwalniając go od głupoty. Ja nie potrafię, Bóg tak.

Nie do końca zresztą rozumiem czemu mówisz o zmuszeniu. Czy zbawionych ktoś będzie zmuszał do Miłości? Czy w Raju zostanie ludziom odebrana wolna wola?

Zanim ktoś trafi do raju musi wybrać.....sądzisz, że jeśli przez całe życie ktoś odrzucał, nienawidził Boga, to w chwili śmierci zacznie Go kochać?


Kto tak naprawdę nienawidzi Boga? Może ci których dotkneło wielkie nieszczęście, w afekcie i pod wpływem emocji będą złorzeczyć Bogu. Ale gdy człowiek cierpi może paplać różne głupstwa. Nadal nie widzę powodu, żeby mieli cierpieć na wieki, nawet jeśli popełnią jakiś błąd w ciągu kilku, kilkunastu, kilkudziesięciu lat ziemskiego życia.
Nawet takiego Hitlera czy Stalnia nie mógłbym skazać na wieczne potępienie. Czyżbym miał więcej litości od Boga?


Pn lut 20, 2012 17:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Alus napisał(a):
sądzisz, że jeśli przez całe życie ktoś odrzucał, nienawidził Boga, to w chwili śmierci zacznie Go kochać?


Sądzisz, że ktoś znający Boga mógłby go nienawidzić, że znający Miłość mógłby ją odrzucić?


Pn lut 20, 2012 19:44
Zobacz profil
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Cytuj:
Kto tak naprawdę nienawidzi Boga? Może ci których dotkneło wielkie nieszczęście, w afekcie i pod wpływem emocji będą złorzeczyć Bogu. Ale gdy człowiek cierpi może paplać różne głupstwa. Nadal nie widzę powodu, żeby mieli cierpieć na wieki, nawet jeśli popełnią jakiś błąd w ciągu kilku, kilkunastu, kilkudziesięciu lat ziemskiego życia.
Nawet takiego Hitlera czy Stalnia nie mógłbym skazać na wieczne potępienie. Czyżbym miał więcej litości od Boga?

Litość człowieka czy Boga nie przesądza, decyduje i wybiera swój los zawsze człowiek.
Złorzeczenie w momencie dramatu, pod wpływem emocji jest grzechem, ale nie jest odrzucem Boga - Bóg to rozumie i człowiek także potrafi pojąć.

Cytuj:
Sądzisz, że ktoś znający Boga mógłby go nienawidzić, że znający Miłość mógłby ją odrzucić?

Nie istnieją ludzie, którzy nie poznali Boga i Miłości.....masz miłośc, to masz Boga.
Ale funkcjonują tacy, którzy odrzucili.


Pn lut 20, 2012 20:26

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Alus napisał(a):
Nie istnieją ludzie, którzy nie poznali Boga i Miłości.....


Jestem odmiennego zdania.


Pn lut 20, 2012 21:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Johnny99 napisał(a):
Chodzi mi o chlubienie się faktem, że ktoś nie wie albo "nie widzi", jaka jest różnica między religiami i praktykami politeistycznymi a religią i praktyką katolicką. To tak, jakby powiedzieć np.: "Wenus to gwiazda - bo wygląda przecież zupełnie tak samo jak inne gwiazdy i w 'praktyce' niczym się od nich nie różni".


Ja się niczym nie chlubię. I nieprawdą jest jakobym nie widział żadnej różnicy. Widzę za to mnóstwo podobieństw.
Czym różni się modlitwa szamana o deszcz od modlitwy posłów parlamentu RP o deszcz?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn lut 20, 2012 21:16
Zobacz profil
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Też widzę dużo podobieństw między ludżmi pierwotnymi i współczesnymi


Pn lut 20, 2012 21:46

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Jajko napisał(a):

Czym różni się modlitwa szamana o deszcz od modlitwy posłów parlamentu RP o deszcz?


Modlitwy szamanów są na ogół skuteczniejsze. Choćby dlatego, że z reguły modlą się dopóty, dopóki nie zacznie padać ;) .


Wt lut 21, 2012 10:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Alus napisał(a):
Nie istnieją ludzie, którzy nie poznali Boga i Miłości.....masz miłośc, to masz Boga.
Ale funkcjonują tacy, którzy odrzucili.


No dobrze, ale odrzucili z jakiejś na ogół poważnej przyczyny, nie dlatego, że takie mieli "widzimisie". Znam np. takich ludzi, którzy nie odczuwają potrzeby poznawania Boga, wyznawania jakiejś konkretnej religii i jednocześnie jakoś tam sobie funkcjonują uczciwie w życiu, nikomu krzywdy nie czynią itd. Zostali wychowani i ukształtowani w śroidowiskach agnostyczno-ateistycznych i nie mają jakiejś wrodzonej potrzeby oddawać czci Bogu. Czy tacy odrzucają miłość Boga? Nie rozumiem czemu mieliby iść potem do piekła. Czym tak naprawdę zawini? Obojętną postawą? Czy Bóg jest aż tak zazdrosny że musi być koniecznie na pierwszym planie w życiu każdego człowieka, gdyż inaczej po śmierci powie mu - "Niech się stanie wola twoja - idź sobie do piekła"?

Z drugiej strony są tacy, którzy doświadczyli jakiś nieszczęść i tacy mogą zawalać winę na Boga i go znienawidzieć (de facto problem ten najczęściej dotyka ludzi wierzących). Jednak nikt nikogo bezinteresowanie nienawiścią nie obdarza. Ok można powiedzieć, że popełniają błąd myśląc, że to Bóg jest winny ich nieszczęść. Jednak też nierozumiem czemu właściwie ktokolwiek miałby być karany wiecznym piekłem za jakieś błędy poipełnione w ciągu defacto krótkiego życia.
Coś tu poważnie nie gra moim zdaniem.

Nawet ci którzy aktywnie czynią zło. Czynią je nie dlatego, że są wieclonym złem, lecz z powodu jakiegoś cierpienia którego doświadczają, doświadczyli. Oni też są ofiarami. Naprawdę nie widzę powodu, żeby ktoś musiał cierpieć na wieki. Ok. co niektórym może i nauczka by się przydała. Lecz po co komu wieczne piekło? Czy Bóg je do czegoś potrzebuje?


Wt lut 21, 2012 14:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
szyszkownik napisał(a):
No dobrze, ale odrzucili z jakiejś na ogół poważnej przyczyny, nie dlatego, że takie mieli "widzimisie".


Przeciwnie. Większość odrzuciła z błahych przyczyn, sprowadzających się do "widzimisię", w wieku nastoletnim (okresie dojrzewania, a wielu i wcześniej). Co najwyżej później szukali jakichś argumentów dla zracjonalizowania swojej decyzji. Do 99% ateistów w pełni stosują się słowa Chrystusa: "Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią".

Cytuj:
Czy tacy odrzucają miłość Boga?


Jeden Bóg wie.

Cytuj:
Jednak też nierozumiem czemu właściwie ktokolwiek miałby być karany wiecznym piekłem za jakieś błędy poipełnione w ciągu defacto krótkiego życia.


Do piekła się nie idzie za "błędy".

Cytuj:
Lecz po co komu wieczne piekło? Czy Bóg je do czegoś potrzebuje?


Bóg nie. Ludzie go potrzebują. Bo potrzebują Boga odrzucić. Tak, jak potrzebował tego Szatan.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt lut 21, 2012 14:47
Zobacz profil
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Cytuj:
Po co komu wieczne piekło

Bo tak sobie wybrali.
Oglądałam w niedzielę w TVReligia dokumentalny film o księdzu pedofilu, który molestował chłopców w szkole w Anglli, Australii, w szkole w afrykańskim kraju (zapomniałam w którym).
Takie życie najwyraźniej mu odpowiadało.
Służył Bogu i szatanowi....de facto temu drugiemu, więc (zapewne - bo nikt z żyjących nie posiada świadomości o jego losie po drugiej stronie) służy mu nadal.


Wt lut 21, 2012 15:22
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2010 15:18
Posty: 352
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Johnny99 napisał(a):
Bo potrzebują Boga odrzucić.

Coś w tym jest. Iluz to ja Bogów odrzuciłam w swoim życiu. Allaha, Jahwe/Jezusa, Zeusa... zresztą nie chce mi sie wymieniać...

Alus napisał(a):
Oglądałam w niedzielę w TVReligia dokumentalny film o księdzu pedofilu, który molestował chłopców w szkole w Anglli, Australii, w szkole w afrykańskim kraju (zapomniałam w którym).
Takie życie najwyraźniej mu odpowiadało.
Służył Bogu i szatanowi....de facto temu drugiemu, więc (zapewne - bo nikt z żyjących nie posiada świadomości o jego losie po drugiej stronie) służy mu nadal.

Wszechmocny i kochajacy Bóg Ojciec nie protestował, zatem działa sie wola niebios.

_________________
"Kiedy zorientowałem się, że jestem symbolem Polski, wpadłem w depresję" - ORZEŁ


Ostatnio edytowano Wt lut 21, 2012 15:39 przez Angella_S, łącznie edytowano 1 raz



Wt lut 21, 2012 15:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL