Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 8:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona
 Wasze poglądy na różne religie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Nie bogów, tylko Boga.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt lut 21, 2012 15:39
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2010 15:18
Posty: 352
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Johnny99 napisał(a):
Nie bogów, tylko Boga.

No, Boga nie odrzuciłam, ale bogów jak Allah, Jahwe/Jezus.... tak.

_________________
"Kiedy zorientowałem się, że jestem symbolem Polski, wpadłem w depresję" - ORZEŁ


Wt lut 21, 2012 15:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
a co z Bogiem?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lut 21, 2012 15:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Angella_S napisał(a):
No, Boga nie odrzuciłam, ale bogów jak Allah, Jahwe/Jezus.... tak.


Czyli inaczej mówiąc odrzuciłaś religie, ale nie Boga?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt lut 21, 2012 15:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Alus napisał(a):
Zanim ktoś trafi do raju musi wybrać.....sądzisz, że jeśli przez całe życie ktoś odrzucał, nienawidził Boga, to w chwili śmierci zacznie Go kochać?


Dlaczego rozważacie tylko skrajności: kochać i nienawidzić? WSZYSCY ludzie są OBOJĘTNI wobec WIĘKSZOŚCI BOGÓW. Jakaś część ludzi kocha jakiegoś boga, a jakaś część nienawidzi jakiegoś boga. W stosunku do większości bogów większość ludzi pozostaje obojętna. Ba, większość ludzi będzie twierdzić, że nie-ich bogowie w ogóle nie istnieją! Czy to jest nienawiść?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt lut 21, 2012 16:50
Zobacz profil
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Jajko napisał(a):
Alus napisał(a):
Zanim ktoś trafi do raju musi wybrać.....sądzisz, że jeśli przez całe życie ktoś odrzucał, nienawidził Boga, to w chwili śmierci zacznie Go kochać?


Dlaczego rozważacie tylko skrajności: kochać i nienawidzić? WSZYSCY ludzie są OBOJĘTNI wobec WIĘKSZOŚCI BOGÓW. Jakaś część ludzi kocha jakiegoś boga, a jakaś część nienawidzi jakiegoś boga. W stosunku do większości bogów większość ludzi pozostaje obojętna. Ba, większość ludzi będzie twierdzić, że nie-ich bogowie w ogóle nie istnieją! Czy to jest nienawiść?

Masz rację wobec "większości bogów" ludzi są obojętni, i taka postawa jest naturalna.
Wobec Tego prawdziwego Jedynego Boga raczej nikt nie pozostaje obojętny, bo ateizm nie jest obojętnością.


Wt lut 21, 2012 17:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
A który to jest ten "prawdziwy"? Wyznawca każdego z bogów powie, że ten jego jest prawdziwy, a pozostali nie. A fundamentalista będzie twierdził, że jak ktoś nie wierzy w jego "prawdziwego jedynego boga" to pewnie go odrzuca i nienawidzi. Czy nienawidzisz Peruna i za co?

Rodzajów ateizmu jest wiele (polecam Wikipedię). Nie każdy ateista TWIERDZI, że bogowie nie istnieją. Nawet sądzę, że większość ateistów to mało co obchodzi. A Ciebie obchodzi Perun? Zajmuje Cię jakoś w życiu jego istnienie bądź nieistnienie?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt lut 21, 2012 17:44
Zobacz profil
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Jajko napisał(a):
A który to jest ten "prawdziwy"? Wyznawca każdego z bogów powie, że ten jego jest prawdziwy, a pozostali nie. A fundamentalista będzie twierdził, że jak ktoś nie wierzy w jego "prawdziwego jedynego boga" to pewnie go odrzuca i nienawidzi. Czy nienawidzisz Peruna i za co?

Rodzajów ateizmu jest wiele (polecam Wikipedię). Nie każdy ateista TWIERDZI, że bogowie nie istnieją. Nawet sądzę, że większość ateistów to mało co obchodzi. A Ciebie obchodzi Perun? Zajmuje Cię jakoś w życiu jego istnienie bądź nieistnienie?

Nie istnieją wyznawcy "każdego z bogów", wyznawcy religii monoteistycznych wyznają Jednego Boga, do którego zwracają się różnymi imionami.


Wt lut 21, 2012 18:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Alus napisał(a):
ateizm nie jest obojętnością.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ateizm#Praktyczny_ateizm

Alus napisał(a):
wyznawcy religii monoteistycznych wyznają Jednego Boga, do którego zwracają się różnymi imionami.
Gdybym modlił się do Molocha, składał mu ofiary
i uznawał Go za Jedynego Boga, poza którym nie ma innego,
to czy wtedy również twierdziłabyś, że ty i ja wierzymy w Tego samego Boga, tylko nazywamy Go inaczej?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Ostatnio edytowano Wt lut 21, 2012 18:16 przez Elbrus, łącznie edytowano 2 razy



Wt lut 21, 2012 18:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Alus napisał(a):
Nie istnieją wyznawcy "każdego z bogów", wyznawcy religii monoteistycznych wyznają Jednego Boga, do którego zwracają się różnymi imionami.

Chcesz powiedzieć że wyznawcy Allaha czczą tego samego Boga?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lut 21, 2012 18:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Alus napisał(a):
Nie istnieją wyznawcy "każdego z bogów", wyznawcy religii monoteistycznych wyznają Jednego Boga, do którego zwracają się różnymi imionami.


Masz rację. Trudno będzie znaleźć dziś wyznawcę Zeusa. Niemniej na świecie istnieje bardzo wielu wyznawców bardzo różnych bogów. Chyba temu nie zaprzeczysz?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt lut 21, 2012 18:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Andy72 napisał(a):
Alus napisał(a):
Nie istnieją wyznawcy "każdego z bogów", wyznawcy religii monoteistycznych
wyznają Jednego Boga, do którego zwracają się różnymi imionami.

Chcesz powiedzieć że wyznawcy Allaha czczą tego samego Boga?
viewtopic.php?f=1&t=458 - Czy Allah jest tożsamy z Bogiem Biblii?
viewtopic.php?f=38&t=435 - JEST JEDEN BÓG, Allah, Jahwe, Chrystus, Kryszna.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt lut 21, 2012 18:13
Zobacz profil
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Andy72 napisał(a):
Chcesz powiedzieć że wyznawcy Allaha czczą tego samego Boga?

Drodzy Muzułmanie, moi Bracia, chciałbym dodac, że my chrześcijanie, podobnie jak wy, podstawę i wzór miłosierdzia odnajdujemy w samym Bogu, w Bogu, któremu wasza Księga daje bardzo piękne imię al-Rahman, podczas gdy Biblia nazywa Go al-Rahun - Miłosierny, bł. Jan Paweł II.
Nie wiem czy wiesz, że od 2 lat w Libanie obchodzone jest wspólnie święto przez chrześcijan i muzułmanów 25 marca - święto Zwiastowania NMP.
Ustanowione nadto jako dzień wolny od pracy.
http://medziugorje.blogspot.com/2012/02 ... czeni.html


Wt lut 21, 2012 22:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Alus napisał(a):
Jajko napisał(a):
Alus napisał(a):
Zanim ktoś trafi do raju musi wybrać.....sądzisz, że jeśli przez całe życie ktoś odrzucał, nienawidził Boga, to w chwili śmierci zacznie Go kochać?


Dlaczego rozważacie tylko skrajności: kochać i nienawidzić? WSZYSCY ludzie są OBOJĘTNI wobec WIĘKSZOŚCI BOGÓW. Jakaś część ludzi kocha jakiegoś boga, a jakaś część nienawidzi jakiegoś boga. W stosunku do większości bogów większość ludzi pozostaje obojętna. Ba, większość ludzi będzie twierdzić, że nie-ich bogowie w ogóle nie istnieją! Czy to jest nienawiść?

Masz rację wobec "większości bogów" ludzi są obojętni, i taka postawa jest naturalna.
Wobec Tego prawdziwego Jedynego Boga raczej nikt nie pozostaje obojętny, bo ateizm nie jest obojętnością.


Agnoistycyzm jest obojętnością.
Wychodzi mi powoli na to, że Bóg w ujęciu katolickim owszem jest Miłością, ale zaborczą miłością. Jakby nie ma innego wyjścia, jak tylko deklarować miłość do Boga. I właściwie to byłoby w porządku. Problemy natomiast pojawiają się, gdy następuje reifikacja tej doktrynmy i jej konkretne wystąpienie w postaci takiej czy innej religii. Z katolicyzmem akurat jest tak, że jest to właśnie bardzo zaborcza doktryna, choc w ostatnich latach i tak nieco się poluzowała. Zaborczopść polega na tym, że głosi się zasadę - kto nie znami ten nie z Bogiem. Tak więc ci którzy krytykują KK jawią się w tym momencie jako sługusy szatana.

Tak naprawdę Bóg mógł dać ludziom wiele różnych religii, co de facto stało się w procesie ewolucji kulturowej ludzkości. Są różne imona Boga, obrzędy, różne sposoby tłumaczenia, wydaje mi się że jednak rdzeń pozostaje ten sam. I jak dla katolika Msza Św. posiada wielką wartość, tak samo dla muzułmanina będzie z jego obrzędami itd.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że Bóg, jeśli istnieje, wykaże się większym "zdrowym rozsądkiem" i wyrozumiałością dla ludzi, niż wszyscy jego wyznawcy razem wzięci z ich niekiedy przerażającymi niby-boskimi wynalazkami typu wieczne piekło itd.


Śr lut 22, 2012 15:32
Zobacz profil
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Cytuj:
Zaborczość polega na tym, że głosi się zasadę - kto nie z nami ten nie z Bogiem

Podałam cytat z wypowiedzi Jana Pawła II do muzułman - a Ty tego nie dostrzegłeś?
O prawidłowej postawie katolików wobec wyznawców innych religii precyzyjne mówi dział "Lud Boży" w przyjętej na SWII "Konstytucji Dogmatycznej o Kosciele".....i nie jest ona zgodna z Twoim postrzeganiem.


Śr lut 22, 2012 17:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL