Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 18:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna strona
 Wasze poglądy na różne religie 
Autor Wiadomość
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2010 15:18
Posty: 352
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
romulus napisał(a):
....

„Wilk z jagnięciem będą się paść razem, a lew jak bydło będzie jadł sieczkę, wąż zaś będzie się żywił prochem. Nie będą źle postępować ani zgubnie działać na całej świętej górze — mówi Pan” — w. 25

A będą tam organizowane koncerty zespołów Marilyn Manson, Nine Inch Nails czy festiwale muzyki metalowej czy rockowej?
Czy zespoły te bedą tam nadal nagrywały płyty a składy hip hopowe rozwijały się w warstwie tekstowej?
Bo jeśli nie, to nuda! :cry:
Co mi po widoku pasących się zwierząt.
No i skoro wilk nie bedzie pożerał jagnięcia, czy to znaczy, że ja równiez mam zapomnieć o delektowaniu się smakiem dajmy na to schabowego?

_________________
"Kiedy zorientowałem się, że jestem symbolem Polski, wpadłem w depresję" - ORZEŁ


N lut 26, 2012 20:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Mnie zastanawia czy spotkałbym tam moich zmarłych bliskich?


Pn lut 27, 2012 0:10
Zobacz profil
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
szyszkownik napisał(a):
Mnie zastanawia czy spotkałbym tam moich zmarłych bliskich?

Myślę, że spotkamy - przypowieść o bogaczu i Łazarzu tego dowodzi.


Pn lut 27, 2012 9:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Alus napisał(a):
Jajko napisał(a):
A jak odróżnić wypaczenia od kanonu? Czy to co mówi/robi najwyższy kapłan danej religii, to kanon czy wypaczenie?

Kanony wiary chrześcijan zostały spisane w Nowym Testamencie.


A która interpretacja NT jest właściwa? Katolicka? Luterańska? Prawosławna? Świadków Jehowy? Świętych Dni Ostatnich? I dlaczego akurat ta, a nie inna?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn lut 27, 2012 10:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Alus napisał(a):
szyszkownik napisał(a):
Mnie zastanawia czy spotkałbym tam moich zmarłych bliskich?

Myślę, że spotkamy - przypowieść o bogaczu i Łazarzu tego dowodzi.


Właściwie czego dowodzi?
A co jeśli ktoś z moich bliskich dajmy na to, znalazłby się w piekle (zgodnie z tym co żeśmy sobie powiedzieli poprzednio - taka możliwość w katolickim ujęciu istnieje), Wtedy wątpię żebym zaznał szczęśliwości w niebie, wiedząc że ktoś mi znajomy griluje się w piekle.


Pn lut 27, 2012 13:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Jest takie powiedzenie: jeśli ktokolwiek z twoich bliskich skończy w piekle, to ty również w nim skończysz. Więc nie ma strachu.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lut 27, 2012 13:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Acha, no to fajnie w kupie raźniej.
Skąd to powiedzenie? Z Biblii?


Pn lut 27, 2012 13:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Taka mądrość ludowa. Ze Wschodu chyba, ale głowy nie dam.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lut 27, 2012 13:46
Zobacz profil
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
szyszkownik napisał(a):
Alus napisał(a):
szyszkownik napisał(a):
Mnie zastanawia czy spotkałbym tam moich zmarłych bliskich?

Myślę, że spotkamy - przypowieść o bogaczu i Łazarzu tego dowodzi.


Właściwie czego dowodzi?
A co jeśli ktoś z moich bliskich dajmy na to, znalazłby się w piekle (zgodnie z tym co żeśmy sobie powiedzieli poprzednio - taka możliwość w katolickim ujęciu istnieje), Wtedy wątpię żebym zaznał szczęśliwości w niebie, wiedząc że ktoś mi znajomy griluje się w piekle.

Nie Ty jeden wątpisz, ale rzecz w tym, że praktycznie nie znamy rzeczywistości nieba i nie wiemy jakie będzie przełożenie naszych ziemskich uczuć, doznań....ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć (1 Kor 2,9).


Pn lut 27, 2012 14:39

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
szyszkownik napisał(a):
Wtedy wątpię żebym zaznał szczęśliwości w niebie, wiedząc że ktoś mi znajomy griluje się w piekle.

Jeśli twoich bliskich nie będzie z tobą w niebie to znaczy ,że nie ma ich spłonęli.

Ogień oczyści całą ziemię. Biblia mówi: „A dzień Pański nadejdzie jak złodziej; wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną.” 2P 3,10 (BW)

Kto zginie w jeziorze ognia? Biblia mówi: „I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.” Ap 20,15 (BW)

Piekło jest wydarzeniem, a nie miejscem. Biblia mówi: „...I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich.” Ap 20,9 (BW)

Grzesznicy będą spaleni i nic po nich nie zostanie. Biblia mówi: „Bo oto nadchodzi dzień, który pali jak piec. Wtedy wszyscy zuchwali i wszyscy, którzy czynili zło, staną się cierniem. I spali ich ten nadchodzący dzień — mówi Pan Zastępów — tak, że im nie pozostawi ani korzenia, ani gałązki.” Ml 3,19 (BW)

Piekło służy do straszenia ludzi.

_________________
Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie.1Tes.5.21


Pn lut 27, 2012 18:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Ogień jest wieczny a nie chwilowy

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lut 27, 2012 18:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Cytuj:
Ogień jest wieczny a nie chwilowy
Gdy Chrystus mówił o wiecznym potępieniu nie miał na myśli nieskończonego karania. Biblia mówi: „I pójdą stamtąd: ci na wieczne potępienie, a sprawiedliwi do życia wiecznego.” Mt 25,46 (BWP)

Sodoma i Gomora zostały ukarane ogniem wiecznym ale nie palą się do dnia dzisiejszego. Biblia mówi: „Tak też Sodoma i Gomora i okoliczne miasta, które w podobny do nich sposób oddały się rozpuście i przeciwnemu naturze pożądaniu cudzego ciała, stanowią przykład kary ognia wiecznego za to.” Jdt 7 (BW)

_________________
Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie.1Tes.5.21


Pn lut 27, 2012 18:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Jest wyraźnie "wieczny", skoro Sodoma została ukarana ogniem wiecznym to może oznaczać piekło.
I pójdą stamtąd: ci na wieczne potępienie, a sprawiedliwi do życia wiecznego
zostało użyte dokładnie takie samo słowo "wieczny", jeżeli potępienie nie jest wieczne to i życie nie wieczne

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lut 27, 2012 19:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
„Dym ich męki unosić się będzie na wieki przed oczami błogosławionych. Taki obraz sprawi największą przyjemność tym, którzy miłują Boga. Gdyby wieczne męki zostały przerwane, to w wielkim stopniu postawiłoby to kres szczęściu i chwale błogosławionych”1.

Wieczne są jedynie konsekwencje,skutki a nie ogień piekielny.

_________________
Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie.1Tes.5.21


Pn lut 27, 2012 19:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
romulus napisał(a):
„A dzień Pański nadejdzie jak złodziej; wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną.” 2P 3,10 (BW)

Kto zginie w jeziorze ognia? Biblia mówi: „I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.” Ap 20,15 (BW)

„...I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich.” Ap 20,9 (BW)

„Bo oto nadchodzi dzień, który pali jak piec. Wtedy wszyscy zuchwali i wszyscy, którzy czynili zło, staną się cierniem. I spali ich ten nadchodzący dzień — mówi Pan Zastępów — tak, że im nie pozostawi ani korzenia, ani gałązki.” Ml 3,19 (BW)




Chyba każdy współczesny, średnio świadomy człowiek zdaje sobie sprawę, że powyższe jest wizją NATURALNEGO KATAKLIZMU, takiego jak wybuch wulkanu, ewentualnie deszcz meteorytów, ale wulkan w zupełności wystarczy. No i do takiego kataklizmu przedwieczni mędrcy dorobili sobie teoryjkę o piekle...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn lut 27, 2012 19:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL