Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 2:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści też. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
szyszkownik napisał(a):
Chodzi o to, że coś takiego jak "obrażony buddysta" to tak naprawdę oksymoron. Jeśli buddysta się obraża, to znaczy, że jest kiepskim buddystą.

Obrażony jeszcze ujdzie w tłoku, ale rozwścieczony :?: : Cejrowski rozwścieczył buddystów :lol:


Cz mar 08, 2012 12:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Nie mówiąc już o: „Zdanie »buddyzm jest religią okultystyczną « warte jest z milion złotych odszkodowania i głośnego procesu międzynarodowego." Buddyści wytaczający głośny proces międzynarodowy i żądający miliona złotych odszkodowania za brzydkie słowa pod adresem buddyzmu? :-D Ale może to nie buddysta napisał?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz mar 08, 2012 12:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
SweetChild napisał(a):
szyszkownik napisał(a):
Chodzi o to, że coś takiego jak "obrażony buddysta" to tak naprawdę oksymoron. Jeśli buddysta się obraża, to znaczy, że jest kiepskim buddystą.

Obrażony jeszcze ujdzie w tłoku, ale rozwścieczony :?: : Cejrowski rozwścieczył buddystów :lol:


"Wiadomości podawane przez GW dzielimy na:
- prawdziwe (nekrologi)
- prawdopodobne (prognoza pogody, program TV)
- zmyślone (pozostałe)."

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz mar 08, 2012 13:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Napisałem tylko do czego prowadzi praktykowanie nauk Buddy - m. in. do zaniechania reagowania gniewem na czyjeś słowa, opinie itd. To oczywiście wymaga treningu, ale jest też dobrym sprawdzianem tego czy praktyka przynosi owoce.
Społeczność zaś buddyjska, ze społecznego i prawnego punktu widzenia, może a nawet powinna reagować, gdy ich dziedzictwo kulturowe jest ośmieszane czy lżone, podobnie jak to czynią katolicy. Jest tu istotna kwestia tej reakcji. Napewno dziwne byłoby gdyby Cejrowskiego poza krytyką ze strony buddystów spotkała jakieś krzywda. Jak narazie wpłyneła prośba do KRRiT o zajęcie się tą sprawą - chodziło głównie o tych głupich ludzi i dalajlamy modlącego się do Lucyfera.

Johnny99 napisał(a):
Nie mówiąc już o: „Zdanie »buddyzm jest religią okultystyczną « warte jest z milion złotych odszkodowania i głośnego procesu międzynarodowego." Buddyści wytaczający głośny proces międzynarodowy i żądający miliona złotych odszkodowania za brzydkie słowa pod adresem buddyzmu? :-D Ale może to nie buddysta napisał?


Myślę, że to przesada. Pamiętam kiedyś już były takie tarcia na linni buddyzm - katolicyzm. Chodziło o opinie JPII, że buddyzm jest religią ateistyczną. Nie było procesu, zamiast tego powstała książka "Przekroczyć próg mądrości" w odpowiedzi na "Przekroczyć próg nadzieii". Papież mylnie zinterpretował buddyjską soteriologię jako negatywną. Jak już pisałem samo litylko intelektualne zrozumienie buddyzmu nstręcza problemów, zwłaszcza jeśli posługujemy się kategoriami z innych religii. Nie mniej papież wyraził jakąś sensowaną krytykę z którą można było polemizować. Dzięki takiej krytyce religia się rozwija i nie ulega skostneniu intelektualnemu.
W przypadku WC można jedynie się popukać w głowę, choć możlwe że Tybetańczycy mogliby wytoczyć mu jakiś proces. Ale dalajlama już tyle przyjął obelg i zniewag, że strony chińskiej, że to jest pikuś (terrorysta, zbrodniarz, uzurpator itd.).


Cz mar 08, 2012 13:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Soul33 napisał(a):
"Wiadomości podawane przez GW dzielimy na:
- prawdziwe (nekrologi)
- prawdopodobne (prognoza pogody, program TV)
- zmyślone (pozostałe)."

Pół biedy, gdyby to dotyczyło tylko GW... A link podałem jedynie do śmiechu, bo "rozwścieczony buddysta" brzmi po prostu zabawnie (właśnie jako taki oksymoron). Poza tym zabawne jest "podkręcanie" byle njusa przez dziennikarzy aby zrobić z igły widły (czyli mieć tanią sensację).


Cz mar 08, 2012 13:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 19:45
Posty: 185
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Głos w dyskusji o programie Cejrowskiego.
http://blogosfera.pantheion.pl/feanaro/ ... kliniczny/


Pn kwi 02, 2012 16:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Śmiesznie się czyta tekst, w którym autor narzeka na to, iż Cejrowski kpi z buddyzmu, a jednocześnie sam kpi w nim z chrześcijaństwa ("chrześcijańską Bozię"). Najwyraźniej z chrześcijaństwa wolno, ale z innych religii już nie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt kwi 03, 2012 7:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 19:45
Posty: 185
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Ale określenie (''chrześcijańska Bozia'') nie jest obraźliwe, jest pieszczotliwym zdrobnieniem używanym przez dzieci. Czyli bym powiedział że jest to nawet sympatyczne.


Wt kwi 03, 2012 8:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Oczywiście że jest obraźliwe.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt kwi 03, 2012 9:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 19:45
Posty: 185
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Używanie zdrobnień nie jest obraźliwe.


Wt kwi 03, 2012 12:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Czy więc zwróciłbyś się do swojego profesora, powiedzmy, Czesława per "dzień dobry, psorku Czesiu"? Jeśli nie, to dlaczego?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt kwi 03, 2012 12:58
Zobacz profil
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
A kto czuje sie obrażony - Bozia czy Ego jego wyznawców ?

Śmieszne ta obraza ze strony tych, którzy sami obrazaja niemal na każdym kroku...rozumiem, ze innych wolno ale chrześcijan juz nie :D


Wt kwi 03, 2012 14:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Co byśmy nie powiedzieli, o ile z tezami na temat buddyzmu w książce papieża JPII "Przekroczyć próg nadziei" dało się polemizować, o tyle z programem Cejrowskiego już nie. Poprostu jego wypowiedzi są na poziomie "knajpowym". Dlatego zajmowanie się tym, to zwykła strart czasu a co gorsza sprowadzanie siebie samego do podobnego poziomu.

Na zakończenie - ostatnio mimochodem spotkałem kogoś kto nawiązał do tego programu. Była to osoba nie mająca nic wspólnego z buddyzmem, a swoją wiedzę czerpała z kilku przypadkowo obejrzanych w telewizji programów czy innych migawek. Co mnie zaskoczyło, wiedziała więcej na temat buddyzmu, aniżeli Cejrowski, który jak twierdzi "przygotowywał się do tego programu wyjątkowo starannie".


Wt kwi 03, 2012 15:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Johnny99 napisał(a):
Oczywiście że jest obraźliwe.


Samo w sobie? Dzięki Tobie dowiedziałem się, że babcia uczyła mnie (nie tylko mnie zapewne) obrażać Boga/katolików...

Nie wiem, może to kwestia regionalna, w Twoich stronach nie występująca, u mnie każdy wie o co chodzi, mówi się tak do dzieci i dzieci tak mówią. Inna sprawa, że faktycznie - autor tekstu użył tego określenia w sposób kpiący, infantylizując katolików, ale trzeba przyznać, że Cejrowski dał swoją postawą niezły do tego asumpt...


Wt kwi 03, 2012 16:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
No i nie można tego było od razu przyznać?

Dał czy nie dał, śmieszne jest wyrzucanie komuś obrażania, gdy jednocześnie samemu się obraża.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr kwi 04, 2012 9:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL