Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 13:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
 W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści też. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
WZasadzieNiegroźny napisał(a):
Johnny99 napisał(a):
A na czym ta ignorancja polegała?


Choćby na upartym przykładaniu do (załóżmy, że słabo/wcale znanego widzowi) buddyzmu struktury wziętej z kompletnie innej (dobrze znanej widzowi) religii? Przez strukturę rozumiem fundamentalne pojęcia o relacjach człowiek-Bóg, człowiek-rzeczywistość, człowiek-cel, o człowieku jako takim samym w sobie. Stąd właśnie złośliwe robienie głupka z mnicha pytanego o to czy się modli i do kogo. Bez towarzyszących objaśnień co to znaczy w tym wypadku dla obu stron modlitwa, Bóg etc. jest to zwykła demagogia. To trochę tak, jakby buddysta pytał księdza: A czy Jezus było oświecony? Czy Bóg jest oświecony? Czy Maryja jest Bogiem? I wszyscy świeci są oświeceni jak Bóg? Nie? Jak to możliwe, haha, jak można być ''mniej'' oświeconym? Po czym oznajmił: Katolicy wierzą w reinkarnację w Niebie lub Piekle, zależnie od tego jaką karmę sobie ulepią, a jednocześnie nie dbają o własne oświecenie, tylko liczą na '"łaskę" (cokolwiek to znaczy) od oświeconego (lub co gorsza - nie oświeconego!) Boga. Katolicy nie ślubują pomocy w oświeceniu wszystkich istot, martwią się tylko o siebie. Katolicy myślą, że cierpienie jest rzeczywiste i dobre. Ergo: katolicyzm jest nonsensowny, niespójny i stanowi poważne zagrożenie duchowe.


Świetne jest to co napisałeś (chodzi mi o to jakby buddyści mógłli szydzić z katolika, gdyby chcieli.

A teraz takie pytanie - jakbym chciała to wkleić na innym forum to na jakie źródło mam się powołać
(WZasadzieNiegroźny z forum wiara?) czy mogę to wkleić bez podania źródła?

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Wt mar 06, 2012 13:49
Zobacz profil
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Ale o czym rozprawiać - o Cejrowskim?....wiadomo, że facet, który stoi boso po kostki w śniegu przed budynkiem TV i wrzeszczy na widok Kalisza precz z komuną, ma lekko poprzestawiane klepki.


Wt mar 06, 2012 14:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
A co tu było szalone - stanie boso na śniegu, czy przypisywanie Ryszardowi Kaliszowi (swego czasu ulubieńcowi PO, obsypywanemu przez nich propozycjami) jakichkolwiek związków z "komuną"? :-D

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt mar 06, 2012 14:06
Zobacz profil
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Johnny99 napisał(a):
A co tu było szalone - stanie boso na śniegu, czy przypisywanie Ryszardowi Kaliszowi (swego czasu ulubieńcowi PO, obsypywanemu przez nich propozycjami) jakichkolwiek związków z "komuną"? :-D

Szalone, to w każdym temacie, każdej osobie, odnajdywanie związków z PO (oprócz oczywiście PiS i GazPolu)....nie za długo to ujawnisz wtyki PO w niebie i piekle równolegle :D


Wt mar 06, 2012 14:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Nie muszę ich odnajdywać, same się odnajdują przy okazji dosłownie KAŻDEGO, w kogo obronie staje, bezpośrednio bądź pośrednio, Alus.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt mar 06, 2012 14:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
jesienna napisał(a):

A teraz takie pytanie - jakbym chciała to wkleić na innym forum to na jakie źródło mam się powołać
(WZasadzieNiegroźny z forum wiara?) czy mogę to wkleić bez podania źródła?


Wklej jak Ci wygodnie :)


Wt mar 06, 2012 14:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 06, 2012 14:41
Posty: 5
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Nie rozumiem oburzenia związanego z programem Wojtka Cejrowskiego. Naprawdę śmiesznie wygląda parada europejczyków (o dziwo Polaków!) wznoszącym modły do posągu człowieka. Uważam, że nie ma się co dziwić ludom azjatyckim, gdyż buddyzm jest dla nich nie tylko religią, ale również filozofią życia oraz łącznikiem kulturowym - wypełniającym pustkę nieznajomości Boga. Jest to ich poszukiwanie Najwyższego Bytu, jakim jest Bóg w ten sam sposób, jak czynili to starożytni Grecy. Cejrowski doskonale ukazał ich błedną filozofię, brak podstaw wiary i pewne pogubienie się we własnych dogmatach. Natomiast nie odbiera im to autentyczności w prezentowaniu włąsnej kultury i tradycji. Natomiast, jeśli widzi się ,,przyjezdnych", którzy wznoszą modły do sami nie wiadomo czego, to naprawdę żenujący obraz. My, znający treść Objawienia Bożego, powinniśmy wierzyć w Moc Bożą - każda inna pochodzi od Szatana. Głupota ludzka jest tym większa, że znając prawdę, klękają przed złotym cielcem. I jeszcze słowo do tych, co zachłysnęli się buddyzmem jako nowomodą - nie uprawiajcie synkretyzmu, bo to naprawdę powoduje sytuację, że można określić taką zbiorowość jako: ,,głupie ludzie"


Wt mar 06, 2012 15:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 06, 2012 14:41
Posty: 5
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
szyszkownik napisał(a):
Johnny99 napisał(a):
Na czym polega to "prześladowanie"?


W programie tym Cejrowski nazwał osoby kłaniające się przed posągiem Buddy głupcami. W związku z tym, że ja sam oddaje pokłony w kierunku figury Buddy, tym samym nazwał i mnie głupcem. To tak samo jakby powiedzieć o ludziach chodzących do kościoła, czy modlących się pod krzyżem, że są głupcami.
Za to Cejrowski odrodzi się jako osioł :mad: :evil: ;-)

khuit napisał(a):
Etam.
Katolicy sa bardziej przesladowani. To co dzieje sie w Polsce przypomina Cesarstwo Rzymskie za czasów Nerona.
Brakuje tylko Lwów i koloseów (chociaz kto wie w jakim celu tak naprawde wybudowano te stadiony co to niby na Euro postawili.)


No dobrze a co z kibolami, którzy są sympatykami PiSu i bogoojczyźnianych klimatów. Chyba nie będą na trybunach kibicować tym lwom? Ew. zrobią jakąś ustawkę... :-(


Wt mar 06, 2012 15:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 06, 2012 14:41
Posty: 5
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Nie porównuj Pana Jezusa do Buddy, który był tylko człowiekiem


Wt mar 06, 2012 15:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Przy okazji ustalmy fakty: program Cejrowskiego nie został wyemitowany w telewizji publicznej, wręcz przeciwnie, został przez nią odrzucony: Program Wojciecha Cejrowskiego o buddyzmie już wcześniej budził kontrowersje. Powstał jeszcze w 2010 r. dla cyklu "Boso przez Świat" emitowanego w TVP. Publiczna telewizja nie zdecydowała się jednak na jego emisję. "Został on odrzucony, gdyż... nie pasował do milutkiego obrazu buddyzmu z uśmiechniętym wizerunkiem Dalajlamy. Mówiąc językiem najprostszym: Telewizja nie chciała mieć ewentualnych kłopotów z niezadowolonymi buddystami, więc nie kupiła tego odcinka. Ale... przez zupełny przypadek, przez przeoczenie, wydano go na DVD pt. Tajlandia" - pisał wtedy na swojej stronie Cejrowski. Jak stwierdził, TVP nie zapłaciła za ten odcinek. Był to główny powód, dla którego skończył swoją współpracę z telewizją publiczną.

http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,1 ... ogram.html

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt mar 06, 2012 15:24
Zobacz profil
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Johnny99 napisał(a):
Nie muszę ich odnajdywać, same się odnajdują przy okazji dosłownie KAŻDEGO, w kogo obronie staje, bezpośrednio bądź pośrednio, Alus.

Czyli Cejrowski wymaga Twojej obrony?.....biedaczysko - a przed czym/kim go bronisz?


Wt mar 06, 2012 15:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Ja nie bronię Cejrowskiego, to ty ubolewasz nad nienormalnym Cejrowskim, którego najbardziej wariackim występkiem było krzyczenie "komuna" pod adresem kochanego Rysia Kalisza :-D

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt mar 06, 2012 15:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
woytas napisał(a):
Nie rozumiem oburzenia związanego z programem Wojtka Cejrowskiego. (...) I jeszcze słowo do tych, co zachłysnęli się buddyzmem jako nowomodą - nie uprawiajcie synkretyzmu, bo to naprawdę powoduje sytuację, że można określić taką zbiorowość jako: ,,głupie ludzie"

@woytas. Witam w imieniu własnym - nowego użytkownika.
W pierwszym poście bardzo ładnie się przedstawiłeś, aczkolwiek nie zawadziłoby, gdybyś nas przywitał. Ponadto, czy chciałeś trafić na forum wiara.pl, zamiast na forum np. radioMaryja.pl? Pytam, bo w takich mediach przyznawanie się do indolencji ("Nie rozumiem oburzenia..."), ferowanie arbitralnych sadów i nakazów oraz pejoratywne etykietowanie inaczej myślących i wierzących, nie budzi kontrowersji. (Tutaj jakby trochę mniej).

Czy nie sprawiłoby Ci zbytniego kłopotu, przesłanie w załączniku do kolejnego postu, skanu uzyskanej specjalizacji medycznej z dziedziny psychiatrii? Zapewne z większym szacunkiem odnosilibyśmy sie wówczas do tak szacownej persony, która zdiagnozowała buddyststów/a sympatyków buddyzmu jako "głupie ludzie".
Mam nadzieję, że gwoli dalszego oświecania - nas userów - swoimi głębokimi przemyśleniami i celem owocnej dyskusji, moja prośba zostanie spełniona.

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


Ostatnio edytowano Wt mar 06, 2012 16:04 przez Otto_Katz, łącznie edytowano 2 razy



Wt mar 06, 2012 15:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
woytas napisał(a):
Uważam, że nie ma się co dziwić ludom azjatyckim, gdyż buddyzm jest dla nich nie tylko religią, ale również filozofią życia oraz łącznikiem kulturowym - wypełniającym pustkę nieznajomości Boga.


Przypuszczam, że nawet nie pomyślałeś, jak zabawne musi być dla buddysty stwierdzenie o wypełnianiu pustki :lol: ?


W sumie niezły przykład, jak posługiwanie się wyrwanymi ze struktury pojęciami prowadzi na manowce - co też celowo lub przez brak wiedzy uskuteczniał w swoim programie WC.


Wt mar 06, 2012 16:02
Zobacz profil
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Johnny99 napisał(a):
Ja nie bronię Cejrowskiego, to ty ubolewasz nad nienormalnym Cejrowskim, którego najbardziej wariackim występkiem było krzyczenie "komuna" pod adresem kochanego Rysia Kalisza :-D

Kochasz Rysia Kalisza...ciekawostka :D


Wt mar 06, 2012 16:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL