Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 6:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
 W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści też. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 14:46
Posty: 48
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Podobne rzeczy jak w filmiku widziałem dzisiaj w kosciele, z tym że zwaracano sie do innego bałwana i fałszywego bożka.


Wt mar 06, 2012 16:27
Zobacz profil
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Coś mi się wydaje, że ktoś sobie brutalnie zakpił z pana Wojciecha przekazując mu infromację o dalajlamie modlącym się do Lucyfera o zniszczenie nie-buddystów. :-D


Wt mar 06, 2012 16:54

Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 14:46
Posty: 48
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Ojtam ojtam.
Wojtuś Ekwadorczyk pewnie pomyślał, ze skoro katolicy modla sie do Boga by czasami kogos pokarał, czesto skazują ludzi na potepienie jak pewnien komentator na frondzie, który uznał, ze Dalajlama trafi do piekła bo poznał Jezusa ale go odrzucił - to buddyści robia tak samo, z tym ze w miejsce boga wstawił Lucyfera.


Wt mar 06, 2012 17:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
mauger napisał(a):
Coś mi się wydaje, że ktoś sobie brutalnie zakpił z pana Wojciecha przekazując mu infromację o dalajlamie modlącym się do Lucyfera o zniszczenie nie-buddystów. :-D


No właśnie... Skąd on to wytrzasnął? Sam na to wpadł, czy ktoś mu powiedział? W swoim oświadczeniu, jakoś tak to mętnie przedstwia, że "już wiedział, że Dalajlama modli się do lucyfera...". Może pytał jakiegoś chińskiego policjanta?


Wt mar 06, 2012 17:53
Zobacz profil
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Bardzo prawdopodobne. Wychodziłoby wtedy, że Chińska Republika Ludowa robi po prostu, porządek w Tybecie – tym gnieździe okultyzmu, siedzibie czcicieli Lucyfera i innych demonów. :-D


Wt mar 06, 2012 21:52

Dołączył(a): Wt mar 06, 2012 14:41
Posty: 5
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Szanowny Panie Otto. Zgodnie z Pana życzeniem witam wszystkich członków forum. Chciałbym Pana uświadomić, że nie pomyliłem portalu wiara.pl z radiomaryja.pl. - nie wiem, skąd wynika Pańskie różnicowanie użytkowników tych forum? Jednocześnie muszę przyznać, że elokwencją przewyższa Pan nawet Dalajlamę :-D Otóż mam prawo nie rozumieć oburzenia części społeczeństwa, więc w moja indolencja w tym przedmiocie znajduje uzasadnienie. Stwierdzenie cyt. ,,głupie ludzie" to słowa skierowane przez WC pod adresem turystów kłaniających się stupie, a nie buddyjskich mnichów. Przed komentowaniem czegokolwiek, warto jest zapoznać się na wstępie z jego źródłem, a więc z reportażem WC (czy wynika to z Pana ukrytej indolencji?). Zgodnie z Pana życzeniem w załączniku przesyłam pozdrowienia oraz - jak powiedziałby psychiatra - dużo zdrowia (zdecydowanie tego psychicznego).


Śr mar 07, 2012 9:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Cytuj:
Coś mi się wydaje, że ktoś sobie brutalnie zakpił z pana Wojciecha przekazując mu infromację o dalajlamie modlącym się do Lucyfera o zniszczenie nie-buddystów. :-D


No właśnie, wie ktoś coś o tym, bo szukam w necie i szukam i nic nie mogę znaleźć (co prawda może to wynikać z tego, że buddyzm - w przeciwieństwie np. do katolicyzmu - ma niewielu haterów, więc pewnie nie ma komu zbierać niewygodnych informacji..).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr mar 07, 2012 9:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
A może po prostu nikt poza panem Cejrowski nie kolportuje takich bzdur?


Śr mar 07, 2012 11:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Może.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr mar 07, 2012 11:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Ależ, szanowni dyskutanci.

Usiłujecie racjonalizować prawdy objawione, podawane w TV przez Pierwszego, Bosonogiego Kowboja Rzeczypospolitej. Czy to nie strata czasu?
Przecież już przed ~dwudziestu laty, w programie autorskim;

Obrazek


Gaździna Zofia Bigosowa - tłukła Wojtusia rzeczonym kubkiem WuCetowym przez łepetynę

Obrazek


Przecież ślady takiej brutalnej, fizycznej ingerencji - muszą odcisnąć trwały efekt w pojemności puszki mózgowej;

Obrazek


A powyższe przekłada się na percepcję, nietolerancję, ślepotę i czynny udział w orgiastyczno-nocno-politycznych, - bachanaliach;

Obrazek

Proponuję - pochylmy się z miłosierdziem nad ułomnością człowieczą.
Aczkolwiek innowiercom polecam ku rozwadze i pamięci, sławetny art. 196 KK - o obrazie uczuć religijnych (nie tylko katotalibskich!).

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


Śr mar 07, 2012 11:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Hm. No to się zastanówmy, jakie uczucia religijne naruszają tezy Cejrowskiego, wyrażone w tym zdaniu:

Mam kilkugodzinne nagranie wywiadu z ekspertami, w którym oni sami informują mnie, że w buddyzmie nie ma boga, że w buddyzmie czci się i oswaja demony, stosuje techniki okultystyczne, a chińskie wróżby wykłada w świątyni po to, by przyciągnąć prosty ludek.

Czy uczucia religijne buddystów narusza stwierdzenie, że "w buddyzmie nie ma boga"?
Czy uczucia religijne buddystów narusza stwierdzenie, że "w buddyzmie czci się i oswaja demony"?
Czy uczucia religijne buddystów narusza stwierdzenie, że "w buddyzmie stosuje się techniki okultystyczne"?
Czy wreszcie uczucia religijne buddystów narusza stwierdzenie, że "w buddyzmie chińskie wróżby wykłada się w świątyni po to, by przyciągnąć prosty ludek"?

Owszem, najbliżej pojęcia obrazy uczuć religijnych wydaje mi się być oskarżenie Dalajlamy o to, że modli się do Lucyfera o zniszczenie nie-buddystów. Ale czy istnieje jakiś precedens, kiedy ktoś oskarżył kogoś o obrazę uczuć religijnych na tej podstawie, że ten ktoś zarzucił przywódcy religijnemu robienie czegoś złego? Ostatnio np. rzuca się pod adresem papieża ciężkie oskarżenia o to, że "krył pedofilów" (ze świeckiego punktu widzenia jest to oskarżenie o wiele poważniejsze, niż spekulacje co do tematu czyichś prywatnych modlitw). Czy ktoś w związku z tym zarzucił komukolwiek "obrazę uczuć religijnych"?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr mar 07, 2012 11:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
@Johnny99
Usiłujesz patrzyć na (wzmiankowany przeze mnie) art.196 - bodaj identycznie jak Wojtuś, et hermeticus consortes.
Ale przecież wyznawcy Russelowego czajniczka, Jednorożca i - nie chwaląc się JA :razz: - wielbiciel spaghetti. Spożywający :jem2: boskie ciało - Jego Boskiej Makaronowatości FSM - mamy prawo do poczucia się obrażonymi, wówczas gdy ktokolwiek poddaje krytyce, lub zaprzecza sensowności naszych odmiennych wierzeń. (Itd. Itp.)
Tłumaczenie typu: mój Bóg jest starszy, wierzy w Niego ~2 mld. ludności - nie ma nic do rzeczy. Tak samo jak Twoja wiara w nadgalaktyczną wyjątkowość, Trójjedynego Boga JHWH i Prawdę "objawioną".
Art. 196 mówi o obrazie (wszelkich!) uczuć religijnych. Koniec i kropka.
(Poza tym, post nie dotyczy subiektywnych odczuć, czy usprawiedliwiania poczynań papistów, a jedynie zaistniałego skrytykowania przez Cejrowskiego buddyzmu).

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


Śr mar 07, 2012 12:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Art. 196 nie dotyczy "krytykowania religii", tylko "obrazy uczuć religijnych".

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr mar 07, 2012 13:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Ja bym się na ów artykuł nie powoływał, ponieważ coś tak bzdurnego w ogóle nie powinno funkcjonować w prawodawstwie. Cejrowski zawinił nie obrazą uczuć, a sianiem dezinformacji.


Śr mar 07, 2012 13:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Johnny99 napisał(a):
Art. 196 nie dotyczy "krytykowania religii", tylko "obrazy uczuć religijnych".

@Johhny. Jeśli chcesz się ewakuować "na z góry upatrzone pozycje sofistyczne" - to informuję; ani to wątek polityczno-teorio-spiskowo-dziejowy, ani też nie jestem interlokutorem, któremu można przypisać łatkę PO-wca. O ile jesteś nadal zainteresowany wymianą poglądów (choćby np. ze mną) to wyjdź z piaskownicy semantyki. (Słonimskiego i Tuwima raczej nie pobijemy - prawda?)

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


Śr mar 07, 2012 13:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL