Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści też. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
MARIEL napisał(a):
szyszkownik napisał(a):

Chciałem rozpocząć ten temat nieco prześmiewczo, autoironicznie, a wyszło całkiem poważne zagadnienie. Zupełnie niepotrzebnie. Czemu? W kontekście buddyzmu, cieżko mówić o obrazie uczuć religijnych... Chodzi o to, że coś takiego jak "obrażony buddysta" to tak naprawdę oksymoron. Jeśli buddysta się obraża, to znaczy, że jest kiepskim buddystą.

Parę dni temu zatrzymano menadżerów baru w Yangon (Birma) w związku z postawionymi im zarzutami obrazy uczuć religijnych. Grożą im dwa lata więzienia.
W promocji swojego klubu wykorzystali wizerunek buddy ze słuchawkami na uszach. Sądząc po gniewnych wpisach pod reklamą klubu na fb sporo kiepskich buddystów w tej Birmie? ;) http://myanmarinternationaltv.com/news/ ... dha-poster


Jest tak samo jak z katolikami w Polsce - ilosc nie idzie w parze z jakoscia.


N sty 04, 2015 10:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 11, 2015 0:08
Posty: 37
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Prześladowanie katolików w Polsce? Jak? gdzie? Kiedy? Jesteście prześladowani przez nielicznych gejów i lesbijki którzy chcą tylko za sobą żyć? Prześladują was ateiści którzy są za wolnoscią myślenia i nie interesuje ich kto w co wierzy? Prześladują was inne religie których w Polsce są tylko śladowe ilość? Predzej katolickie społeczeństwo wywiera presje na innych, sam wiem to bedąc ateistą, kiedy powiedziałem o tym całej klasie i nauczycielom. Ludzie boją się mówić o swojej nie wierze lub wątpliwościach własnie przez tę presję( co się na szczęscie zmienia)każdy otwarcie powinnien mówić o tym co myśli, być dumnym ze swoich poglądów i być otwartym na inne.


N sty 11, 2015 3:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Prześladowaniem katolików w Polsce nazywa się ataki wielu współczesnych mediów na "mieszanie sie Kościoła w politykę i niektóre przejawy życia społecznego", czy na obecność w przestrzeni publicznej elementów religijnych czy religijnych osób.

Czyżbyś tego nie dostrzegał?

Podam jeden przykład: atak mediów na wiceministra Michała Królikowskiego nie na podstawie merytorycznej oceny jego pracy, ale tylko za to, że jest.... oblatem benedyktyńskim.

Wklep sobie w google hasło: wiceminister oblat i poczytaj ile tam jest wiadomości o atakach na niego, a pośrednio i na Kościół.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N sty 11, 2015 15:15
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Królikowski był przede wszystkim atakowany za oryginalne podejście do prawa - szczególnie dziwne u ministra sprawiedliwości. Nie sposób ukryć, że wynikało to z jego ultrakatolicyzmu.

Twierdził, że konstytucyjna zasada neutralności światopoglądowej "nie narzuca wizji" państwa świeckiego. Deprecjonował zapłodnienie in vitro, brał stronę prof. Bogdana Chazana, który odmówił pacjentce przerwania ciąży, choć było wiadomo, że płód jest ciężko uszkodzony.

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


So sty 17, 2015 22:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
medieval_man napisał(a):
Prześladowaniem katolików w Polsce nazywa się ataki wielu współczesnych mediów na "mieszanie sie Kościoła w politykę i niektóre przejawy życia społecznego", czy na obecność w przestrzeni publicznej elementów religijnych czy religijnych osób.
O przesladowaniu w danym kraju mozna mówić gdy robi to aparat państwowy albo gdy toleruje on i po cichu wspiera takie działania silnyvch zorganizownych grup. W takim sensie nikt nie jest w Polsce prześladowany.
Natomiast media są rózne, prokoscilene, atykościelne, neutralne. Wiadomo, ze w przestrzeni medialnej rozgrywa sie walka różnych sił, ale to nie ma niczego wspólnego z prześladowaniami.
Jest to po prostu wyrazem wolnosci słowa (która nie wszystkim jest w smak).
Moze są jakieś kłppoty z definicją?

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


N sty 18, 2015 16:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Askadtowiesz napisał(a):
O przesladowaniu w danym kraju mozna mówić gdy robi to aparat państwowy albo gdy toleruje on i po cichu wspiera takie działania silnyvch zorganizownych grup. W takim sensie nikt nie jest w Polsce prześladowany.


Palacze marihuany są :-D .

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N sty 18, 2015 16:27
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Askadtowiesz napisał(a):
O przesladowaniu w danym kraju mozna mówić gdy robi to aparat państwowy albo gdy toleruje on i po cichu wspiera takie działania silnyvch zorganizownych grup.

Mam takie wrażenie, że w Polsce ta akurat próba definicja pasuje do sytuacji katolików i reprezentowania ich poglądów w sposób publiczny. Państwo w aktualnym kształcie toleruje działania mediów i ośrodków kształtowania opinii publicznej w kierunku dyskredytowania katolików w środowisku pracy, administracji, ogólnie na forum publicznym.
Przypomnę choćby taki przypadek, kiedy ktoś z posłów zaproponował modlitwę o deszcz.
Pomijając adekwatność takiej modlitwy w instytucji państwowej, to reakcja zarówno mediów, jak i ośrodków władzy była wybitnie piętnująca i ośmieszająca taką propozycję. Oczywiście to tylko przykład i nie chcę dyskutować czy ta propozycja była sensowna, czy nie. Chodzi mi tylko o reakcję, ktora też nie była racjonalna, lecz bardzo emocjonalna, co wynika z tego, że spora część obywateli została już przez media nauczona, że miejsce wierzących jest w kruchcie. Niedługo niektórzy pewnie zaczną domagać się getta dla wierzacych.
Jasne, że takie prześladowanie jest jeszcze dalekie od fizycznych prześladowań w wielu innych krajach, ale czytałem też zwierzenia młodych kapłanów, czy kleryków, którzy twierdzą, że idąc na spacer spotykają się z agresją, zazwyczaj werbalną, na szczęście, ale od tego niedaleko do agresji bardziej namacalnej.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N sty 18, 2015 16:34
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
medieval_man napisał(a):
Przypomnę choćby taki przypadek, kiedy ktoś z posłów zaproponował modlitwę o deszcz.
Pomijając adekwatność takiej modlitwy w instytucji państwowej, to reakcja zarówno mediów, jak i ośrodków władzy była wybitnie piętnująca i ośmieszająca taką propozycję. Oczywiście to tylko przykład i nie chcę dyskutować czy ta propozycja była sensowna, czy nie. Chodzi mi tylko o reakcję, ktora też nie była racjonalna, lecz bardzo emocjonalna, co wynika z tego, że spora część obywateli została już przez media nauczona, że miejsce wierzących jest w kruchcie.


Nie wiem, czy akurat z tego wynika. Z tego co pamiętam dla wielu osób w różnym stopniu poszkodowanych przez idiotyczne prawo, opieszałość, obojętnosć władz ta wypowiedź stała się kolejnym symbolem, że rządzący mają ich gdzieś i są kompletnie oderwani od rzeczywistości. Z wypowiedzi zatem drwiono, bo sama została odebrana jako drwina.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N sty 18, 2015 16:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
JedenPost napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):
O przesladowaniu w danym kraju mozna mówić gdy robi to aparat państwowy albo gdy toleruje on i po cichu wspiera takie działania silnyvch zorganizownych grup. W takim sensie nikt nie jest w Polsce prześladowany.


Palacze marihuany są :-D .
ostatnio nawet zwykli palacze tytoniu, ale w obu sprawach jest przyzwolenie spoleczne. Ja bym soobiscie tym od marychy odpuscił, gdyby to ode mnie zależało.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Pn sty 19, 2015 20:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Askadtowiesz napisał(a):
O przesladowaniu w danym kraju mozna mówić gdy robi to aparat państwowy albo gdy toleruje on i po cichu wspiera takie działania silnyvch zorganizownych grup.

medieval_man napisał(a):
Mam takie wrażenie, że w Polsce ta akurat próba definicja pasuje do sytuacji katolików i reprezentowania ich poglądów w sposób publiczny. Państwo w aktualnym kształcie toleruje działania mediów i ośrodków kształtowania opinii publicznej w kierunku dyskredytowania katolików w środowisku pracy, administracji, ogólnie na forum publicznym.
Tylko ze tak się składa, iż to państwo jest prowadzone raz przez lewicę, raz przez prawicę, a przez ostatnie lata przez centrum (co zalezy od wyników wyborow). Raczej trzeba byłoby tu mówic o duchu czasów, o zmianach pogladów całosci spoleczeńśtwa, prawda ze dla Kościola niekorzystnych. To nie są jednak przesladowania. Mało tego, w żadnym chyba kraju europejskim wierzacy (szczegolnei zinstytucjonalizowani) nie mają tak duzo do powiedzenia a nawet decydowania, jak w Polsce.
Ci, którzy mówią o prześladowaniu, probuja tylko bronic swych uprzywilejowanych pozycji.

Cytuj:
Przypomnę choćby taki przypadek, kiedy ktoś z posłów zaproponował modlitwę o deszcz.
Pomijając adekwatność takiej modlitwy w instytucji państwowej, to reakcja zarówno mediów, jak i ośrodków władzy była wybitnie piętnująca i ośmieszająca taką propozycję.

Właśnie nie nalezy pomijać adekwatnosci, bo dokłądnie w tym miejscu leży przyczyna reakcji. W średniowieczu byłoby to w sam raz, dziś tylko smieszy. Kto się sam wystawia na smiesznosc, nich sie nie dziwi reakcji.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Pn sty 19, 2015 21:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Askadtowiesz napisał(a):
ostatnio nawet zwykli palacze tytoniu


To inna sytuacja. Takie sprawy jak to gdzie i kiedy palić a gdzie i kiedy nie powinny być regulowane obyczajem, a nie prawem, jednak wprowadzenie regulacji prawnych zostało wymuszone powszechnym wśród palaczy chamstwem.

Askadtowiesz napisał(a):
W średniowieczu byłoby to w sam raz, dziś tylko smieszy. Kto się sam wystawia na smiesznosc, nich sie nie dziwi reakcji.


Dodam jeszcze, że sama idea modlitwy odeszcz została ośmieszona nie przez nikogo innego, tylko przez chrześcijan, gdy ci podbijali ludy, w których taka praktyka była powszechna. To judeochrześcijaństwo szło w awangardzie, jesl chodzi o okazywanie pogardy praktykom religijnym innych ludzi.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt sty 20, 2015 14:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Askadtowiesz napisał(a):
W średniowieczu byłoby to w sam raz, dziś tylko smieszy. Kto się sam wystawia na smiesznosc, nich sie nie dziwi reakcji.

Mnie akurat to nie śmieszy, ale nie musisz z tego powodu odnosić się do mojego nicka.
Nie chcę rozwijać tematu takiej modlitwy. Chciałem tylko pokazać jakie jest nastawienie, czyli co siedzi w głowach ludzi: modlitwa, wiara, katolicyzm, katolicy to jest coś do wyśmiania. Co najmniej.
A dzisiaj dowiedziałem się takiej rzeczy. Znajoma dziewczyna dziś zakonnica we Francji, choć Polka, przyjechała na kilka dni do kraju. I w jednym z dużych miast na jej widok znalazł się ktoś "tolerancyjny", kto wyzwał ją od szmat i jeszcze gorzej. Stwierdziła, że coś takiego nie spotkało jej nawet w laickiej Francji.
Czy to już podpada pod prześladowanie z powodu wiary czy jeszcze nie?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt sty 20, 2015 20:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
JedenPost napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):
ostatnio nawet zwykli palacze tytoniu

To inna sytuacja. Takie sprawy jak to gdzie i kiedy palić a gdzie i kiedy nie powinny być regulowane obyczajem, a nie prawem, jednak wprowadzenie regulacji prawnych zostało wymuszone powszechnym wśród palaczy chamstwem.
Sam jestem niepalący i nieraz mi przeszkadza niefrasobliwośc palaczy, ale i tak jestem przecwny regulowaniu tego przepisami. Ale to inna sprawa, odeszlibyśmy od tematu.

Askadtowiesz napisał(a):
W średniowieczu byłoby to w sam raz, dziś tylko smieszy. Kto się sam wystawia na smiesznosc, nich sie nie dziwi reakcji.


Cytuj:
Dodam jeszcze, że sama idea modlitwy odeszcz została ośmieszona nie przez nikogo innego, tylko przez chrześcijan, gdy ci podbijali ludy, w których taka praktyka była powszechna. To judeochrześcijaństwo szło w awangardzie, jesl chodzi o okazywanie pogardy praktykom religijnym innych ludzi.
We wszystkich religiach modlono się glownie o to czego nie da się osiągnac poprzez normalne zabiegi, deszcz jest tu przykladem. Ale chyba faktycznie judaizm był w starozytności najbardziej agresywną religią, a potem przejęło to chrześcijaństwo (które, zeby było ciekawiej, w swych początkach było przesladowane przez innych)

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Wt sty 20, 2015 21:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
medieval_man napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):
W średniowieczu byłoby to w sam raz, dziś tylko smieszy. Kto się sam wystawia na smiesznosc, nich sie nie dziwi reakcji.

Mnie akurat to nie śmieszy, ale nie musisz z tego powodu odnosić się do mojego nicka.
Sorry, to nie było zamierzone, tak wyszło.
Cytuj:
Nie chcę rozwijać tematu takiej modlitwy. Chciałem tylko pokazać jakie jest nastawienie, czyli co siedzi w głowach ludzi: modlitwa, wiara, katolicyzm, katolicy to jest coś do wyśmiania. Co najmniej.
Nie widzisz w tym wewnętrznej sprzeczności? Przecież katolikow jest większosć, wiec jak, sami siebie wyśmiewają czy nawet prześladują?

Cytuj:
A dzisiaj dowiedziałem się takiej rzeczy. Znajoma dziewczyna dziś zakonnica we Francji, choć Polka, przyjechała na kilka dni do kraju. I w jednym z dużych miast na jej widok znalazł się ktoś "tolerancyjny", kto wyzwał ją od szmat i jeszcze gorzej. Stwierdziła, że coś takiego nie spotkało jej nawet w laickiej Francji.
Czy to już podpada pod prześladowanie z powodu wiary czy jeszcze nie?

To co opisujesz, to jest zupelnie nietypowy incydent, miała pecha. No i prześladowca był jeden oraz zapewne nie chodzil za nia po całym mieście i nie scigal.
W ogóle nadużyciem jest ogolne mówienie o prześladowaniu bez wskazania sprawców.
W tym przekłądzie, gdy wskazaleś, widac wlaśnie skalę problemu.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Wt sty 20, 2015 21:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
medieval_man napisał(a):
A dzisiaj dowiedziałem się takiej rzeczy. Znajoma dziewczyna dziś zakonnica we Francji, choć Polka, przyjechała na kilka dni do kraju. I w jednym z dużych miast na jej widok znalazł się ktoś "tolerancyjny", kto wyzwał ją od szmat i jeszcze gorzej. Stwierdziła, że coś takiego nie spotkało jej nawet w laickiej Francji.
Czy to już podpada pod prześladowanie z powodu wiary czy jeszcze nie?


Raczej z powodu głupoty, tu przyczyny wiązałbym z prześladowcą, a nie prześladowaną. Inaczej musiałbym powiedzieć, że niegdyś nie raz i dwa byłem - łącznie z groźbami rychłego pobicia - prześladowany z powodu brody.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr sty 21, 2015 6:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL