Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 17:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Co wolno w dyskusji 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 19, 2006 7:51
Posty: 744
Post Re: Co wolno w dyskusji
Kozioł napisał(a):
Tenkred napisał(a):
Fakty historyczne mówią, że prorok Mahomet jednego dnia własnoręcznie ściął niemal 1000 mężczyzn.
Ścinając nawet 24h musiałby ścinac co 1,5 minuty. To jest organizacyjnie niewykonalne nie uwzględniając nawet tego, ze ponad siły człowieka. Tyle sa warte owe "fakty historyczne".

Szybka śmierć wydaje się błogosławieństwem wobec wizji wiecznych tortur.

_________________
ateista


So kwi 27, 2013 23:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Co wolno w dyskusji
1000 chłopa Mahomet nie dąłby rady zabić, ale 800 tak. Przecież miał potencję 40 mężczyzn bo... jadł sziszkebab!!!


So kwi 27, 2013 23:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 19:36
Posty: 171
Post Re: Co wolno w dyskusji
Gdyby ten, o którym mówimy, był takim wspaniałym "Twórcą" religii miłości i pokoju, to nie byłoby żadnej śmiesznej rozmowy czy zabił 400 czy 600 osób... a może zabił 700, choć niektórzy powiadają, że zabił 900 osób. No proszę Was :D
Czego ktoś nie rozumie w słowie "ZABIJ !" ?
Czego ktoś nie rozumie w szerzeniu śmierci, terroru i zniszczenia na przełomie 13-u wieków naszej historii ?


N kwi 28, 2013 0:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Co wolno w dyskusji
Widzisz, powołałeś się na coś co nie jest faktem, ale zapisem w jednej księdze. Fakt to pojęcie odnoszące się do informacji potwierdzonej przez co najmniej dwa niezależne źródła. To nie jest kwestia ile zabił, tylko na ile wiarygodne są takie przekazy. Mnie nie chodzi o dyskutowanie tego bo to nie o tym temat, ale pokazanie na Twoim przykładzie, że w tym momencie to już nie jest opinia, ale potencjalne oszczerstwo i to bardziej się kwalifikuje jako obraza, niż wyrażanie zdania. W innym wypadku zgadzam się że operowanie argumentami uprawnia do opinii, nawet nieprzychylnych dla kogoś.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N kwi 28, 2013 0:36
Zobacz profil
Post Re: Co wolno w dyskusji
Tenkred napisał(a):
Czego ktoś nie rozumie w szerzeniu śmierci, terroru i zniszczenia na przełomie 13-u wieków naszej historii ?
Piszesz o historii Europy? No to masz rację! :)


N kwi 28, 2013 1:40

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Co wolno w dyskusji
Tenkrd
nie chodziło mi o ilość zabitych tylko czy źródło, które podajesz jest haram czy hasan dla muzułmanów?


N kwi 28, 2013 7:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Co wolno w dyskusji
Tenkred napisał(a):
Jak jo_tka wspomniała, rozmawiać można na temat każdej religii, ważne aby jej nie obrażać.


Tyle, że z Tobą najwyraźniej nie można rozmawiać na temat religii, skoro deklarujesz:

Tenkred napisał(a):
dla mnie jest obraźliwym twierdzenie czy uznanie, że ktoś podobny jest wysłannikiem Bożym.


Na tej zasadzie dla mnie obraźliwe mogłoby być twierdzenie, że Bogiem Miłości jest ktoś, kto w swoim czasie zamordował w zasadzie cała ludzkość + przy okazji prawie wszystkie stworzenia lądowe. I co z tym zrobić? Póki co, na tym forum na takie tematy (w tym ten konkretny) dyskutujemy. Ty, jak rozumiem, chciałbyś tego zabronić?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N kwi 28, 2013 8:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 19:36
Posty: 171
Post Re: Co wolno w dyskusji
WIST napisał(a):
pokazanie na Twoim przykładzie, że w tym momencie to już nie jest opinia, ale potencjalne oszczerstwo...


Rozumiem, twoje stanowisko, i własny błąd WIST, używając pojęcia "fakt historyczny". Jednak przykład, który podałem, pochodzi z Koranu, i nawet jeśli nie jest traktowany, jako fakt historyczny przez historyków, to jednak sami muzułmanie Islamscy, traktują to co jest w surach i hadisach jako absolutną prawdę...
Wnioskuję więc, że skoro powołałem się na "prawdę" religijną, którą absolutnie wyznają Islamscy muzułmanie, to nie ma mowy o "potencjalnym oszczerstwie".

Kozioł napisał(a):
Piszesz o historii Europy? No to masz rację! :)


Nie, przyjacielu. Piszę o historii państw multikulturowych i Chrześcijańskich, a zapewne wiesz, że od VII i VIII w. podbili oni ogromne obszary. Na Bliskim Wschodzie – Palestynę i Syrię. W Afryce – całą jej część północną, od Egiptu po Maghreb (czyli dzisiejsze Maroko i Algierię). Na Bliskim Wschodzie i w Azji Środkowej – tereny Mezopotamii i Persji, a następnie obszary do Turkiestanu i granic Indii...

JedenPost napisał(a):
Ty, jak rozumiem, chciałbyś tego zabronić?


Nie przyjacielu. Mam zamiar bardzo dużo i obszernie rozmawiać na ten temat. A wracając do tematu, właśnie to może być (i zapewne jest) powodem przyjęcia przez stronę Islamską za obraźliwe, ze względu na pejoratywny odcień moich wypowiedzi. O tym już mówiłem.

ps: Przyjacielu JedenPost, czy przez pryzmat naszej (negatywnej) pierwszej wymiany zdań, masz zamiar prowadzić ze mną rozmowy o wrogim nastawieniu, i być przekorną maską... czy zajmiesz bardziej merytoryczne stanowisko, wznosząc się poza pierwsze "negatywne" wrażenie ?


N kwi 28, 2013 10:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Co wolno w dyskusji
Skoro masz zamiar dyskutować - nie widzę problemu, po prostu na podstawie Twoich słów (które przytoczyłem) odniosłem wrażenie, że w ogóle nie życzysz sobie widzieć opinii, które uważasz za obraźliwe (przykład z Mahometem).

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N kwi 28, 2013 11:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 19:36
Posty: 171
Post Re: Co wolno w dyskusji
JedenPost napisał(a):
Skoro masz zamiar dyskutować - nie widzę problemu, po prostu na podstawie Twoich słów (które przytoczyłem) odniosłem wrażenie, że w ogóle nie życzysz sobie widzieć opinii, które uważasz za obraźliwe (przykład z Mahometem).


Nie przyjacielu, oczywiście, że nie. Miałem na myśli, że stroną która będzie urażona, to oczywiscie strona Islamska, ze względu na moje podejście do tematu. A dlatego takie mam , bo widzę ogromne zagrożenie ze strony Islamu, i trzeba się bronić przed ich ideologią.


N kwi 28, 2013 12:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Co wolno w dyskusji
Czyli w tym punkcie byśmy się nawet zgodzili, ponieważ zdanie o współczesnym Islamie mam podobne.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N kwi 28, 2013 12:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Co wolno w dyskusji
Tenkred napisał(a):
Rozumiem, twoje stanowisko, i własny błąd WIST, używając pojęcia "fakt historyczny". Jednak przykład, który podałem, pochodzi z Koranu, i nawet jeśli nie jest traktowany, jako fakt historyczny przez historyków, to jednak sami muzułmanie Islamscy, traktują to co jest w surach i hadisach jako absolutną prawdę...
Wnioskuję więc, że skoro powołałem się na "prawdę" religijną, którą absolutnie wyznają Islamscy muzułmanie, to nie ma mowy o "potencjalnym oszczerstwie".

Ok, a zatem wypada i dla Ciebie to też bezpieczne powołać się na opinię przewodnika duchowego, lub kogoś kto jest w temacie a jest Muzułmaninem, aby wyjaśnił jak wyznawca Allaha powinie ten fragment rozumieć. Oczywiście o ile to moźliwe. Ciekawym jest to jak druga strona pewne rzeczy wyjaśnia, czy rozumie. I do tego można się odnieść. Nie do samego tekstu Koranu, bo to trochę jak wnioskowanie z artykułu zapowiadającego imprezę, o samej imprezie która dopiero się zacznie. I dopiero do tego w co wierzy wielu, lub powinno można się odnieść. Wtedy ta ocena moralna będzie pełniejsza.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N kwi 28, 2013 12:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 19:36
Posty: 171
Post Re: Co wolno w dyskusji
Frank Gaffney, szef centrum polityki bezpieczeństwa międzynarodowago, stwierdza, że analitycy badający w ukryciu doktryny Islamu, aż 81 na 100 meczetów wyznaje się doktryny szariatu i agresywnego dżihadu.

Widzisz przyjacielu, dla mnie osobiście bardziej obiektywna jest ocena kogoś takiego, jak Frank Gaffney...

http://www.youtube.com/watch?v=GvEIzYKdVn8

3:13 do 4:10 i dalej 5:00 do 6:09

Coś pięknego...


N kwi 28, 2013 14:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Co wolno w dyskusji
On swojej oceny nie wziął znikąd. Podtrzymuje że tylko wyznawcy mogą powiedzieć w co wierzą. Inna sprawa czy chcą i jak te informacje uzyskać.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N kwi 28, 2013 14:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 22, 2013 12:09
Posty: 1
Post Re: Co wolno w dyskusji
Włączając się do dyskusji chcę zwrócić uwagę na fakt, iż jeśli chcemy rozmawiać z wyznawcami innych religii poprzez wyszukiwanie jedynie faktów, które w naszej ocenie są złe czy wręcz nie ludzkie, to lepiej tej dyskusji wcale nie zaczynać. Nam również "ci inni" mogą przypomnieć niechlubne wątki dotyczące nas chrześcijan, które nas mogą obrazić - czy słuszni? Dla nich pewnie tak, a nasze wyjaśnienia na nic się nie zdadzą. Szukajmy zatem w rozmowie jedynie tego, co może nas łączyć, starając się przy tym być samemu przykładem świadka Chrystusowego. To może się okazać trudniejsze niż próba przekonywania innowierców o własnych racjach.


Pt lis 22, 2013 12:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL