Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści też. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści też.
Cejrowski dał popisł swojej wątpliwej elokwencji...

http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,1 ... kiego.html

No cóż - zrozumienie buddyzmu nastręcza problemów wielu osobom. Najgorsze jest jednak gdy ktoś pragnie uchodzić za eksperta od czegoś, czego nawet nie stara się zrozumieć. Nawet sam nie wiem jak bardzo jest śmieszny. :-D


Pn mar 05, 2012 13:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Na czym polega to "prześladowanie"?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn mar 05, 2012 13:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 14:46
Posty: 48
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Etam.
Katolicy sa bardziej przesladowani. To co dzieje sie w Polsce przypomina Cesarstwo Rzymskie za czasów Nerona.
Brakuje tylko Lwów i koloseów (chociaz kto wie w jakim celu tak naprawde wybudowano te stadiony co to niby na Euro postawili.)


Pn mar 05, 2012 15:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Johnny99 napisał(a):
Na czym polega to "prześladowanie"?


W programie tym Cejrowski nazwał osoby kłaniające się przed posągiem Buddy głupcami. W związku z tym, że ja sam oddaje pokłony w kierunku figury Buddy, tym samym nazwał i mnie głupcem. To tak samo jakby powiedzieć o ludziach chodzących do kościoła, czy modlących się pod krzyżem, że są głupcami.
Za to Cejrowski odrodzi się jako osioł :mad: :evil: ;-)

khuit napisał(a):
Etam.
Katolicy sa bardziej przesladowani. To co dzieje sie w Polsce przypomina Cesarstwo Rzymskie za czasów Nerona.
Brakuje tylko Lwów i koloseów (chociaz kto wie w jakim celu tak naprawde wybudowano te stadiony co to niby na Euro postawili.)


No dobrze a co z kibolami, którzy są sympatykami PiSu i bogoojczyźnianych klimatów. Chyba nie będą na trybunach kibicować tym lwom? Ew. zrobią jakąś ustawkę... :-(


Pn mar 05, 2012 15:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 31, 2011 16:34
Posty: 421
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Cytuj:
Etam.
Katolicy sa bardziej przesladowani. To co dzieje sie w Polsce przypomina Cesarstwo Rzymskie za czasów Nerona.
Brakuje tylko Lwów i koloseów


Katolicy bardzo prześladowani, nie wiem kto ci takich głupot naopowiadał.


Pn mar 05, 2012 15:53
Zobacz profil
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
vulkan napisał(a):
Cytuj:
Etam.
Katolicy sa bardziej przesladowani. To co dzieje sie w Polsce przypomina Cesarstwo Rzymskie za czasów Nerona.
Brakuje tylko Lwów i koloseów


Katolicy bardzo prześladowani, nie wiem kto ci takich głupot naopowiadał.

Pewnie sam Ojciec Dyrektor ;)


Pn mar 05, 2012 16:24
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Cytuj:
Szanowni Państwo,

Do realizacji tego odcinka byłem przygotowany w sposób wyjątkowo staranny - spodziewając się takich protestów, jak Wasz.
Scenariusz napisali mi dwaj eksperci (obaj Tajlandczycy, obaj praktykujący wyznawcy buddyzmu): profesor uniwersytetu buddyjskiego w Tajlandii, który wykłada teologię buddyjską dla obcokrajowców oraz mnich buddyjski obecnie w świątyni, a wcześniej po studiach teologicznych z tytułem magistra.

Żadne stwierdzenie wypowiedziane przeze mnie do kamery (poza "głupie ludzie") nie pochodziło z mojej wyobraźni - całą wiedzę przekazaną w tym odcinku, uzgodniłem wcześniej z ekspertami. Nie jestem głupi - nie pakowałbym się w kłopoty. Od początku było jasne, że ten temat wywoła kontrowersje.
Mam kilkugodzinne nagranie wywiadu z ekspertami, w którym oni sami informują mnie, że w buddyzmie nie ma boga, że w buddyzmie czci się i oswaja demony, stosuje techniki okultystyczne, a chińskie wróżby wykłada w świątyni po to, by przyciągnąć prosty ludek.
Usłyszeli Państwo to wszystko z moich ust jako cytaty. Szokujące cytaty?
Ja sam byłem zdziwiony, choć przecież pojechałem tam przygotowany i wiedziałem już na przykład, że Dalajlama co dzień modli się do lucyfera - pana ciemności - o to, by ocalił wyznawców buddyzmu, a w zamian za to pochłonął innych, niewiernych, czyli nas.
Jedyna kwestia, która pochodziła bezpośrednio ode mnie, to słowa "głupie ludzie". Zostały wypowiedziane o katolikach (polska wycieczka za moimi plecami), a nie o buddystach. O katolikach, którym nie wolno (tak naucza Kościół) uczestniczyć w obcych obrzędach. Skomentowałem głupie zachowanie moich braci w wierze - mam do tego prawo, a nawet mam taki obowiązek, jako współwyznawca. Głupie ludzie skoro najpierw idą na pielgrzymkę do Częstochowy, a teraz dookoła stupy. Głupi, bo nie wiedzą co czynią, a zanim coś zrobią powinni poznać istotę obrzędu - do kogo się modlą i o co.

KU ROZWADZE:

1. Jestem rzymskim katolikiem. Gdy ktoś dokonuje wyboru jednej religii z wielu dostępnych, to takim aktem wyboru wyróżnia tę religię ponad inne - uznaje tę wybraną za lepszą od innych. Gdyby tak nie było, to zmieniłby wyznanie na inne, zgoda? Logika.

2. Nie zgadzam się z tezą, że religie są sobie równe. Nie są.
Najprawdopodobniej każdy z Państwa ma pewien osobisty ranking i pozycjonuje religie, ustawiając na przykład islam, w jego wojowniczym wydaniu, jako religię mniej cywilizowaną od religii chrześcijańskich, które są pokojowe i nie każą zabijać innowierców. Islam owszem - nakazuje zabijać niewiernych, czyli nas.

3.
Jako rzymski katolik uważam, że moja religia jest jedyną drogą do zbawienia - wszystkie inne drogi są fałszywe. Tak uważam i w to wierzę. Nigdy tego nie ukrywałem, a nawet dość głośno o tym trąbię, więc nie przyjmę teraz usprawiedliwień, że ktoś nie wiedział, gdy włączał telewizor.
4.
Mój program jest programem autorskim - w tytule napisano jak wół "Wojciech Cejrowski boso", a nie po prostu "Boso" - a to oznacza, że mamy do czynienia z dziełem subiektywnym.
W tym przypadku autor jest katolikiem i uważa, że nie ma zbawienia poza Chrystusem, religie nie są sobie równe, czyli nie są różnymi ścieżkami dojścia w to samo miejsce. Jeśli ktoś taki zrobił film o buddyzmie, to naiwnością byłoby oczekiwać, że film będzie obojętny ideologicznie. Ba, on dlatego jest ciekawy, że osobisty, a nie zimno-sprawozdawczy.

To tyle ku rozwadze, nie chcę zanudzać. Moim zdaniem warto mieć swoje poglądy, warto je publicznie wyrażać, nawet jeśli nie są politycznie poprawne.

PS
Aktywną osobą w tej dyskusji protestacyjnej jest Pan Chopin Radosław Siuda - buddysta. Był już buddystą, gdy wydałem mu książkę w prowadzonej przeze mnie serii podróżniczej Biblioteka Poznaj Świat. Bardzo dobra książka "Prowadził nas los". Sprzedaje się doskonale, a my od kilku lat wypłacamy kolejne honoraria autorskie. :)



To chyba wszystko wyjaśnia.
Najwięcej zawsze protestują ci, którzy najmniej wiedzą o danej religii, często "swojej", przyszywanej. Podobnie jest z polskimi "wyznawacami regae", bo rastafarianami nazwać ich nie sposób... .

W. Cejrowski nie powiedział nic co by godziło w serca prawdziwych buddystów. Powiedział czystą prawdę, a jako katolik przestrzegł swoich braci w wierze przed zgubnymi skutkami wyznawania tej religii.
Zgadzam się z W. Cejrowskim i powtórze za nim: Buddyzm to religia z wątkami okultystycznymi, jej wyznawcy świadomie oddają cześć złym duchom, nieświadomie/świadomie szatanowi, o czym dowiedzą się po śmierci.


Pn mar 05, 2012 16:55

Dołączył(a): Pn paź 31, 2011 16:34
Posty: 421
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Gdybym ja czy ktoś inny napisał ,że Katolicyzm jest fałszywą religią od razu pojawiły by się wyzyska: ,,szatan'' ,,bolszewik'' itp.

sharp7 to co napisałeś o Buddyzmie to czysta prowokacja i brak tolerancji. Ale skoro ty możesz to ja też powiem, że Katolicyzm ma w sobie sporo błędów i nieścisłości. Tylko że nie napiszę że czczą Szatana bo to było by chyba przegięcie.


Pn mar 05, 2012 17:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
sharp7 napisał(a):

W. Cejrowski nie powiedział nic co by godziło w serca prawdziwych buddystów. Powiedział czystą prawdę, a jako katolik przestrzegł swoich braci w wierze przed zgubnymi skutkami wyznawania tej religii.
Zgadzam się z W. Cejrowskim i powtórze za nim: Buddyzm to religia z wątkami okultystycznymi, jej wyznawcy świadomie oddają cześć złym duchom, nieświadomie/świadomie szatanowi, o czym dowiedzą się po śmierci.


Ja jestem nieparwdziwym buddystą (tym przyszywanym, który wybrał sobie buddyzm ze stery dostępnych religii w supermarkecie na przecenie) i w moje serce to godzi.

Piszę to pół żartem pół serio. Oczywiście przykro mi jest gdy ktoś tak ocenia moją religię posiadając jakąś powierzchowną wiedzę, zebrane naprędce opinie i gdy jeszcze ocenia ją w totalnej opozycji do swojej. Ale to jego problem i już nie zaś mój. Cejrowski wykazał się ignorancją (nie zbadał przedmiotu o którym się tak zadufale wypowiedział), awersją (od razu uznaje coś za fałszywe tylko na podstawie swojej wiary) i ... chamstwem. Naprawdę nieładnie jest wyrażać się o jakiejkoliwek religii w ten sposób, tak samo jak nieładnie jest naśmiewać się z symbolii religijnych (nie ważne czy to będzie kwiat lotosu, krzyż, czy półksiężyc) czy nazywać kogokoliwek głupcem bo się modli inaczej czy chodzi do innej światyni. W takiej postawie roziwja się niechęć, uprzedzanie i gniew nie zaś ewangeliczny czy buddyjski pokój.
Cejrowski uosabia sobą najciemniejsze wieki KK.


Pn mar 05, 2012 20:06
Zobacz profil
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Ja to mówie z punktu widzenia katolika i nie widze tu barku tolernacji. Buddyści to zapewne mili ludzie, ale jak napisałem wyżej, jeśli ktoś uprawia okultyzm (a mówią o tym wprost najwybitniejsi buddyści), to czy chce czy nie oddaje chwałe diabłu. Możesz czepiać się określenia: diabeł, demon, zły duch, świat pozagrobowy, ale okultyzm jest zły i powie ci to każdy, prócz oczywiście tego kto go uprawia.
No nie napiszesz, że czcimy szatana, bo nie można kogoś czcić walcząc z nim. Co innego grzeszyć, a co innego robić sobie bożka ze złego ducha.
Do tego jeśli mój kościół mówi, że praktyki buddyjskie są niebezpieczne, to mam prawo o tym mówić jako katolik i innych ostrzegać. Ja nie atakuje buddyzmu, buddystów i nie wykazuje przez to braku szacunku. Szanuje wszystkich ludzi w tym buddystów, ale wg. mojej religii buddyzm jest niebiezpieczny. Mam nie "podawać dalej" opinii mojego kościoła na temat danych praktyk religijnych bo wg. kogoś bede mylnie nazwany - nietolerancyjnym?
Jeśli buddysta uważa, że katolicyzm to zło, to prosze bardzo, ma do tego prawo i nie ma w tym braku szacunku, pokój z tym człowiekiem. Proste jak drut.
Tolerancja nie polega na fałszywych uśmiechach i klepaniu się po plecach, tylko na wzajemnym szacunku w przypadku różnym poglądów. Ja szanuje wszystkich ludzi i każdą religie, ale katolicyzm uważam za jedną prawdziwą, reszte odrzucam, a w tej reszcie wyróżniam niebezpieczne dla dysz katolików.

Z wyrazami szacunku.


Ostatnio edytowano Pn mar 05, 2012 20:26 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pn mar 05, 2012 20:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
I potem się katolicy dziwią, że są prześladowani i nielubiani...

Nie bardzo rozumiem, na czym polega Twój szacunek do innych religii, skoro uważasz że są diabelskie... Skoro tak to bądź konsekwętny. Szatana chyba nie obdarzasz wyrazami szacunku, skoro z nim walczysz?


Pn mar 05, 2012 20:25
Zobacz profil
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Dobrze w takim razie bedę mówił w tłumie, że buddyzm to jedna z fajnych dróg na zbawienie, a jako o zagrożeniu duchowym, tylko na spotkaniach katolickich grup. Wtedy będziesz uwazał, że cię szanuje? Szyszkowniku, chcesz szacunku czy uznania, że twoja religia jest jedną jedyną ewentualnie tak samo zdająca egzamin jak dla mnie katolicyzm? Chyba tego drugiego, bo dobitnie ci już przedstawiłem, że szanuje cię i twoich współwyznawców. Stwierdzenie KK, że niektóre praktyki byddyjskie stawiasz na równi z samochodami pułapkami i ostrzeliwaniem waszych światyń. Chyba troche jesteś przewrażliwiony.


Pn mar 05, 2012 20:35
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Dobrze w takim razie bedę mówił w tłumie, że buddyzm to jedna z fajnych dróg na zbawienie, a jako o zagrożeniu duchowym, tylko na spotkaniach katolickich grup. Wtedy będziesz uwazał, że cię szanuje? Szyszkowniku, chcesz szacunku czy uznania, że twoja religia jest jedną jedyną ewentualnie tak samo zdająca egzamin jak dla mnie katolicyzm? Chyba tego drugiego, bo dobitnie ci już przedstawiłem, że szanuje cię i twoich współwyznawców. Stwierdzenie KK, że niektóre praktyki byddyjskie stawiasz na równi z samochodami pułapkami i ostrzeliwaniem waszych światyń. Chyba troche jesteś przewrażliwiony.


Pn mar 05, 2012 20:36
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Przepraszam klikło mi się.

"Nie bardzo rozumiem, na czym polega Twój szacunek do innych religii, skoro uważasz że są diabelskie... Skoro tak to bądź konsekwętny. Szatana chyba nie obdarzasz wyrazami szacunku, skoro z nim walczysz?"

Szanuje ludzi, ale potępiam ich praktyki, to jest chyba proste. To, że JPII spotkał się Dalajlamą to nie znaczy, że szanuje szatana.


Pn mar 05, 2012 20:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: W Polsce nie tylko katolicy są prześladowani - buddyści
Akurat mi wisi i powiewa co inni sądzą, na temat tego w co wierzę i co czczę. Zabawne natomiast dla mnie jest, że katolicy są tak wrażliwi na swoim punkcie, że wystarczy, iż ktoś wspomni o finansach kościoła, żeby były bardziej przejrzyste, żeby uporządkować, a już odzywają się zajadłe głosy że to nietolerancja względem katolików, prześladowania itd.

Na nieszczęście katolików w Polsce, ci którzy reprezentują tą religię w mediach niestety są jacy są. I to oni częstokrąć nakręcają ten cały rozgardiasz wokół swojej własne religii. Kiedyś było kilku naprawdę fajnych duchownych udzielających się w mediach, że wspomnę o bp. Życińskim, Pieronku, Tishnerze, Bonieckim. Niestety ale bądź smażą się już w piekle, bądź są rugowania a na ich miejsce wchodzą Rydzyk, Cejrowski, Pospieszalski...
Nie wystarczy mówić że sie ma do kogoś szacunek, Szacunek się okazuje przez życzliwość, bądź jeśli nie to lepiej już nic nie mówić zwłaszcza w mediach. Inaczej trudno oczekiwać, żeby druga strona okazywała nam szacunek i tolerancję.
My buddyści nadal będziemy ten szacunek, życzliwość i tolerancję innym okazywać mam nadzieję, bo jest to część naszej praktyki, nawet jeśli 100 Cejrowski będzie trąbiło, że to okultyzm i głupota.


Pn mar 05, 2012 20:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL