Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 461 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna strona
 Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghetti 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghetti
Urzędnicy odmówili rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghetti
http://www.tvn24.pl/kosciol-latajacego- ... 284,s.html

Czuje się prześladowany jak jeden z pierwszych chrześcijan.
Lewom na pożarcie nas nie rzucą bo zabraniają tego konwencje genewskie. Ale zniszczą na inne sposoby. :roll:


So mar 16, 2013 6:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Jaja se pan robisz. Widać, że Ministerstwo zapoznało się z tematem gruntownie i podjęło taką decyzję, jaką podjąć mogło, będąc organem Państwa. Podoba mi się jej uzasadnienie.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


So mar 16, 2013 6:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Tak samo można byłoby powiedzieć ze chrześcijaństwo to parodia Judaizmu. A jednak zarejestrowano Chrześcijaństwo.

W USA które są dla nas niby wzorem wolności i demokracji od 1989r. Jakoś nie robili problemów przy rejestracji religii Potwora Spaghetti. Jeśli to nie USA jest dla nas wzorem od 1989r. to co, Iran? :roll:


So mar 16, 2013 6:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 31, 2010 14:55
Posty: 185
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
A ja założę sobie Stowarzyszenie Fruwających Piłek i żądam, aby mi to zaakceptowali!
Wiem, że ten świat jest tak zwariowany, że już bardziej nie można, ale, dzięki Bogu, są jeszcze (przynajmniej w miarę) normalne ustawy...
To nie jest żadna religia, sekta ani nic z tych rzeczy, tylko związek pewnych ludzi, którzy mają na celu ośmieszenie religii chrześcijańskiej. Już pomijając tą kwestię, po co tak bardzo zależy im na ośmieszaniu tej wiary, w której w końcu nie ma prawdy...
Trudno nazwać zakończenie krwawych prześladowań, dajmy na to, w Rzymie, za "rejestrację" chrześcijaństwa w IV wieku...

_________________
Powtarzanie rzeczy oczywistych jest obowiązkiem inteligentnych ludzi - G. Orwell


So mar 16, 2013 11:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
bojanowska napisał(a):
związek pewnych ludzi, którzy mają na celu ośmieszenie religii

Tak samo Żydzi mówili o Jezusie i jego Apostołach. :roll:


So mar 16, 2013 11:29
Zobacz profil
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
No i niezarejestrowanie chrzescijanstwa jakos mu nie zaszkodzilo.

Niech Potwor Spaghetti przetrwa 2000 lat, to wtedy ma tez szanse na rejestracje.


So mar 16, 2013 11:31
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Wystarczy 300 i niekoniecznie z prześladowaniami takimi jakie dotknęły chrześcijaństwo. To byłaby całkiem niegłupia norma konstytucyjna, 300 a może nawet tylko 100 lat istnienia jakiejś religii i można rejestrować.


So mar 16, 2013 11:56

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 16:27
Posty: 331
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Uzasadnienie może się nam podobać albo nie, ale uzasadnienie nie ma być ładne i rozsądne, tylko zgodne z prawem, a to nie jest. Na podstawie obowiązującej ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania z 1989 r. ministerstwo może odmówić rejestracji tylko w przypadkach ściśle określonych w art. 33 ww. ustawy, a mianowicie:
- jeśli deklaracja nie zawiera wszystkich wymaganych informacji
- jeśli deklaracja zawiera zawiera postanowienia sprzeczne z przepisami ustaw chroniących bezpieczeństwo publiczne, porządek, zdrowie lub moralność publiczną albo podstawowe prawa i wolności innych osób

Na widzimisię urzędnika ustawa miejsca nie pozostawia, ani nie zezwala ministrowi na ocenę tego, czy członkowie danego kościoła naprawdę są religijni, czy tylko udają dla hecy albo dla innej korzyści. Po prostu znowu ktoś pomylił administrację z władzą królewską, co w Europie wschodniej jest niestety częste i niekarane.


So mar 16, 2013 14:38
Zobacz profil
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Vacarius napisał(a):
Tak samo Żydzi mówili o Jezusie i jego Apostołach. :roll:
Źródła, Vacek!


So mar 16, 2013 17:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Cytuj:
Uzasadnienie może się nam podobać albo nie, ale uzasadnienie nie ma być ładne i rozsądne, tylko zgodne z prawem, a to nie jest. Na podstawie obowiązującej ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania z 1989 r. ministerstwo może odmówić rejestracji tylko w przypadkach ściśle określonych w art. 33 ww. ustawy, a mianowicie:
- jeśli deklaracja nie zawiera wszystkich wymaganych informacji
- jeśli deklaracja zawiera zawiera postanowienia sprzeczne z przepisami ustaw chroniących bezpieczeństwo publiczne, porządek, zdrowie lub moralność publiczną albo podstawowe prawa i wolności innych osób


Ministerstwo się do tego odniosło:

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ma świadomość wszystkich uwag i zastrzeżeń. Z jednej strony przepisy prawa ograniczają kompetencje organu rejestrowego do oceny wniosku jedynie w aspekcie zgodności z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa chroniącymi bezpieczeństwo publiczne, porządek, zdrowie lub moralność publiczną, władzę rodzicielską albo podstawowe prawa i wolności innych osób. I w tym sensie istnieje część racji uzasadniająca rejestrację. Z drugiej strony natomiast, w oparciu o ekspertyzę można byłoby uznać, iż Kościół Latającego Potwora Spaghetti nie spełnia wymogów art. 2 ust. 1 ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, bowiem nie został utworzony – zdaniem ekspertów – w celu wyznawania i szerzenia wiary religijnej.

https://mac.gov.pl/dzialania/minister-a ... spaghetti/

Aczkolwiek faktem jest, że przepisy nie są tu dostatecznie dobrze sformułowane. Nie ma w przepisach o rejestracji związków normy, która uprawniałaby ministerstwo do przeprowadzenia swoistego "dochodzenia", w celu sprawdzenia, czy związek wyznaniowy spełnia wymagania z art. 2 ust. 1. Z drugiej strony - nie można rozsądnie przyjmować, że ministerstwo nie ma w ogóle prawa sprawdzić, czym jest to, co ma być zarejestrowane jako "związek wyznaniowy". Stanowisko ministerstwa można więc, w zasadzie, streścić w ten sposób - niezależnie od ścisłej treści art. 34 ust. 1, nie można zarejestrować jako "związku wyznaniowego" czegoś, co nie jest związkiem wyznaniowym. Oczywiście, jak słusznie zauważyło ministerstwo, Kościół Potwora Spaghetti nie jest związkiem wyznaniowym, tylko ferajną zblazowanych ateistów, założoną w celu wyśmiewania i wykpiwania ludzi inaczej od nich myślących (identyczny cel miało mieć zresztą jego zarejestrowanie - jest to zresztą ulubiona rozrywka większości ateistów, z dumą uważających się za osoby "tolerancyjne"). Nie może więc zostać zarejestrowane jako "związek wyznaniowy" z samej istoty rzeczy (tak samo, jak nie można zarejestrować jako spółki handlowej czegoś, co nią nie jest, choćby i przedstawiono poprawną i kompletną dokumentację wymaganą przepisami KSH).

Cytuj:
To byłaby całkiem niegłupia norma konstytucyjna, 300 a może nawet tylko 100 lat istnienia jakiejś religii i można rejestrować.


Zgadzam się z tym.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So mar 16, 2013 18:24
Zobacz profil
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
@Johnny99 ma sporo racji. Powszechnie wiadomo, że LPS jest parodią, a nie żadną poważną wiarą. Niektórzy chcą sobie robić nomen omen zabawkę z prawa(gdyż reputacja samego prawa jako takiego spada, gdy akceptuje takie akcje), a tym samym tworzy się ułudę, że prawo to nic takiego.
Jednakże J99 się zagalopował:
Johnny99 napisał(a):
Kościół Potwora Spaghetti nie jest związkiem wyznaniowym, tylko ferajną zblazowanych ateistów, założoną w celu wyśmiewania i wykpiwania ludzi inaczej od nich myślących (identyczny cel miało mieć zresztą jego zarejestrowanie

W Polsce brakuje czasem dystansu do pewnych spraw. Jak w USA czy UK robią sobie żarty, tak w PL czasem przekraczają granice dobrego smaku, bądź kompletnie brakuje im klasy w porównaniu do wyżej wymienionych. U nas jest mała różnorodność, niewielka skala multi-kulti, więc może stąd taka większa agresywność i brak umiaru? :hmmm:

Potwór Spaghetti jest dla wszystkich mających poczucie humoru, którzy chcą sobie pożartować, gdyż lubią uśmiech. Oczywiście- styl w jakim się to robi jest różny, ale też trudno winić ludzi za to, że co innego ich śmieszy i nie zawsze mają wyczucie taktu.
Ja LPS lubię i od czasu do czasu wykorzystuję Jego Makaronowatość dla rozluźnienia gęstej atmosfery. Bobby Henderson stworzył fajną zabawkę i kto chce, ten się nią bawi. Ja tam preferuję takie żarty zamiast kolejne wrzaski ateisty, który pełen zapału wykrzykuje jaki to Bóg chrześcijan zły, niedobry i w ogóle hejt pełną gębą. Zamiast pielęgnować złe emocje, może zacząć dla swego zdrowia się uśmiechać. W pozytywnym sensie.


So mar 16, 2013 19:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Chętnie zaświadczę, że autentycznie wierzę w dogmaty Kościoła Latającego Potwora Spagetti. Takich jak ja jest jeszcze kilku. Ciekawe co na to sąd? Udowodni wyznawcom, że nie wyznają Potwora naprawdę tylko dla jaj? Sprawa pewnie skończy się w Strasbourgu i znów będzie wstyd na cały cywilizowany świat. Poza tym, taka decyzja to tylko świetna reklama dla tego Kościoła. Mnóstwo niewierzących zechce teraz do niego przystąpić, w ramach społecznego protestu, buntu. Będzie ciekawie.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So mar 16, 2013 19:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Ja tez naprawdę wierze w Potwora. Jak mam to urzędnikom udowodnić? Czemu tylko my musimy urzędnikom udowadniać ze naprawdę wierzymy a katolicy nie muszą?
Test na katolika jest prosty, wystarczy uderzyć w jeden policzek jeśli nie nadstawi drugiego to nie jest katolikiem. Ilu katolików jest naprawdę chrześcijanami? Ja w życiu nigdy nie złamałem żadnego przykazania danego przez Latającego Potwora Spaghetti. To dopiero prawdziwa wiara!


N mar 17, 2013 9:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Jajko napisał(a):
Chętnie zaświadczę, że autentycznie wierzę w dogmaty Kościoła Latającego Potwora Spagetti. Takich jak ja jest jeszcze kilku. Ciekawe co na to sąd? Udowodni wyznawcom, że nie wyznają Potwora naprawdę tylko dla jaj? Sprawa pewnie skończy się w Strasbourgu i znów będzie wstyd na cały cywilizowany świat. Poza tym, taka decyzja to tylko świetna reklama dla tego Kościoła. Mnóstwo niewierzących zechce teraz do niego przystąpić, w ramach społecznego protestu, buntu. Będzie ciekawie.

Co prawda to prawda. Wyznawców FSM było niewiele. Gdy po prostu zarejestrowano religie to wszyscy by o tym zaraz zapomnieli. Ale jeśli rejestracja będzie przebiegać jak droga krzyżowa Pana Jezusa. To nim się obejrzymy a 2-3% polaków będzie w sondażach podawać się za wyznawców FSM.
Dyktatura zawsze popełnia te same błędy. 2000 lat temu rzymianie a teraz urzędnicy, którzy są panami i władcami naszego życia co uwielbiają nam petentom codziennie pokazywać.
Pewnie w tym urzędzie na ścianie wisi krzyż. A urzędnik który odmówił rejestracji Latającego Potwora Spaghetti ten krzyż tam powiesił. Ten krzyż oznacza ze on rejestruje tylko religie chrześcijańskie.

Katolicy tak bardzo domagają się tego aby szanować ich religie i ich wiarę no i ja szanuje. Ale czemu oni nie szanują mojej religii i mojej wiary? Nawet zarejestrować mi nie pozwolą. Co oznacza ze nie wybudujemy sobie świątyni tak jak katolicy nie płacąc za nią podatków. I też wszelkie darowizny na świątynie FSM będą opodatkowane bo nie są religijne. A także za ziemie będziemy musieli płacić podatki. Dlaczego nasza religia ma płacić podatki jak jakaś firma a katolicyzm nie musi? To nie sprawiedliwe. :roll:
Domagam się nauczyciela FSM dla moich dzieci, kapelana w szpitalu i w wojsku. A także matury z FSM i wyższych studiów teologicznych opłacanych przez budżet państwa. Chce także mieć możliwość przekazania swojego 0,5% podatku na FSM.
Na i oczywiście Państwo Polskie musi podpisać konkordat z Latającym Potworem Spaghetti. :)


N mar 17, 2013 10:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Może na początku FSM był tylko po to aby wykpiwać inne religie. Ale stało się czymś więcej. Tak jak Jezus na początku powywracał stragany w świątyni. Jezus tez kpił z kościoła ale na jego miejsce zrobił lepszy kościół. Tym samym jest Potwór Spaghetti. To nie tylko wykpiwanie wad kościołów już istniejących to także propozycja czegoś lepszego na ich miejsce.
FSM to kości tolerancyjny, nie ma w nim homofobii. Potwór żadnych egipskich czy innych dzieci nie wymordował. Przykazania są proste i przejrzyste. Jeśli ktoś nie jest przestępcą w wiezieniu to praktycznie żyje bez grzechu. A to moim zdaniem bardzo złe ze KK wszystkim wmawia ze są źli. Bo wtedy ludzie staja się jeszcze gorsi skoro i tak już pójdą do piekła za grzechy.
Potwór Spaghetti jest potworem tylko z nazwy ale jest bardziej sympatyczny i mniej straszny od Jahwe. Ale to nie jest kpienie sobie z Jahwe. To jest coś co trzeba ludziom pokazać tak jak Jezus pokazał wady starego kościoła wywracając stragany w świątyni.
Duchowni w czach Jezusa mieli Jezusa za kogoś kto sobie kpi z ich wiary i go zniszczyli. Tak jak dziś nas wyznawców FSM podobni ludzie na stanowiskach chcą zniszczyć. Historia lubi się powtarzać.


N mar 17, 2013 10:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 461 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL