Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 461 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona
 Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghetti 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 16:32
Posty: 1029
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
No dobra... :P

1. Czy w opisanej powyżej historii, z punktu widzenia widowni doszło do prawdziwego chrztu na scenie w teatrze?

2. Czy w opisanej powyżej historii, z punktu widzenia aktora i księdza doszło do prawdziwego chrztu na scenie w teatrze?

3. Który punkt widzenia (widowni czy aktora & księdza) jest prawdziwie prawdziwy i dlaczego? :)

_________________
Johnny99:
"Wszyscy, włącznie z tobą, wiedzą, że nikt nie wierzy w żadnego Potwora, a działalność Koscioła Spaghetti ma na celu wyśmiewanie wiary.
Jest to tzw. wiedza powszechna."


Wt gru 02, 2014 11:42
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Ok, skomentuję to może w inny sposób:

- Możliwa jest sytuacja, w której coś wydaje się rzeczywiste, a jest pozorowane. Lipny ksiądz, lipny sędzia, lipny policjant. I już zamiast ślubu / wyroku / aresztowania mamy szopkę. Mówiąc prościej - oszustwo.

- Możliwa jest też sytuacja, że pozornie coś się wydaje "udawane", ale ma skutki rzeczywiste. Jest to też swoista forma oszustwa, jak przy Twoim przykładzie. Albo prościej, na filmie ktoś podmienił amunicję i aktora zastrzelono. I tak dalej.

W obu przypadkach widzę symetrię oszustwa: działalności "rzeczywiste" są pozorne, działalności pozorne są rzeczywiste. I nadal nie widzę związku z naszym tematem.



Jeżeli chcesz argumentować na linii "Wszyscy mogą się mylić", to IMHO nie najlepszy przykład.

-----------------

czuowiek napisał(a):
No dobra... :P

1. Czy w opisanej powyżej historii, z punktu widzenia widowni doszło do prawdziwego chrztu na scenie w teatrze?

2. Czy w opisanej powyżej historii, z punktu widzenia aktora i księdza doszło do prawdziwego chrztu na scenie w teatrze?

3. Który punkt widzenia (widowni czy aktora & księdza) jest prawdziwie prawdziwy i dlaczego? :)


1: Nie
2: Tak
3: Z mojego punktu widzenia na podstawie podanych faktów prawdziwy jest punkt 2. Nie zaprzecza to powyższym wywodom, że "urzeczywistnienie" chrztu odbyło się na drodze oszustwa - w tym wypadku oszustwa widowni.

Inaczej mielibyśmy coś na kształt Reality TV, Dżoanna i jej przyjaciółki, Rolnik szuka żony i tak dalej.

i punkt 4 (dodatkowy ode mnie)

4: Równie możliwa jest sytuacja odwrotna, w której matka prosi kolegę ze studiów, żeby się przebrał za księdza, pozoruje chrzest dla rodziny, ale oboje "zamieszani" (matka i ksiądz) wiedzą, że to tylko była szopka.

(Wiem, katolicka formuła chrztu nie wymaga księdza ani nawet chrześcijanina, więc zakładamy dodatkowo, że brak jest tu intencji u "księdza"-przebierańca)

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt gru 02, 2014 11:58
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego rozpatrujemy nie mające ze sobą nic wspólnego działania? Rejestracja Potwora nie jest sceną w teatrze. Wyrażam silne przekonanie, że każdy myślący człowiek zauważa różnice między sztuką, a spełnieniem wszystkim wymogów prawnych aby coś zaistniało.
Jeżeli chciałbym założyć firmę to bez względu na to jak absurdalną działalnością chciałbym się zająć, nie można mi tego odmówić jeżeli spełniam wszystkie warunki. Tym samym nieważne jest czy w powszechnej opinii robię to dla żartu, czy biegły uzna moje działanie za sensowne. Z chwilą wkroczenia do odpowiedniego urzędu i złożenia wniosku "żart" dzieje się naprawdę i nie można traktować mnie jak jakiegoś żartownisia.


Wt gru 02, 2014 14:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Bardzo typowy dzisiaj problem społeczny:

W świetle wskazanych okoliczności Sąd przyjął, że zgłoszenie prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej przez odwołującą było czynnością pozorną w rozumieniu art.83 kc. Pozorność jej polegała na tym, że zgłoszenie prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej nastąpiło wyłącznie w celu objęcia wnioskodawczyni ubezpieczeniem z tego tytułu, a w konsekwencji zapewnienia świadczeń z ubezpieczenia społecznego.

Niezależnie od powyższego podnieść należy, iż działania A. C. (1) polegające na zgłoszeniu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej zmierzały do tego, aby osiągnąć nieuzasadnione świadczenia z systemu ubezpieczeń społecznych kosztem innych osób ubezpieczonych. Zatem te działania są też sprzeczne z zasadami współżycia społecznego i jako takie nieważne (art. 58 § 2 k.c.).


Wyrok SO w Piotrkowie Trybunalskim, VU 1002/13

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 02, 2014 15:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 16:32
Posty: 1029
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
No ale ustalić, czy pozarolnicza działalność gospodarcza była tak naprawdę prowadzona, czy nie, to chyba nie jest jakiś szczególny problem?

_________________
Johnny99:
"Wszyscy, włącznie z tobą, wiedzą, że nikt nie wierzy w żadnego Potwora, a działalność Koscioła Spaghetti ma na celu wyśmiewanie wiary.
Jest to tzw. wiedza powszechna."


Wt gru 02, 2014 15:04
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
No w tych wypadkach zwykle opinia biegłego nie jest konieczna ;)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 02, 2014 15:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 16:32
Posty: 1029
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Więc jaki to ma związek i jak się ma do ustalenia czy ktoś wierzy czy sobie jaja robi?

_________________
Johnny99:
"Wszyscy, włącznie z tobą, wiedzą, że nikt nie wierzy w żadnego Potwora, a działalność Koscioła Spaghetti ma na celu wyśmiewanie wiary.
Jest to tzw. wiedza powszechna."


Wt gru 02, 2014 15:19
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Do tego, czy można cię traktować jak żartownisia, co zanegował p_n. Można.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 02, 2014 15:28
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Wszystko ładnie i pięknie tylko przykład bez sensu. Nie wiem jak twoim zdaniem ma się traktowanie kogoś jako żartownisia opierając się na założeniu, a potraktowanie osoby X poważnie, pozwolenie na skorzystanie z przysługujących jej praw i dopiero po odkryciu próby wyłudzenia (gdyż nie prowadziła ona działalności gospodarczej pozarolniczej) stwierdzenie, że jej działalność była pozorowana i już.

Podsumowując:

Potwór istnieje wraz ze swoją grupą wyznawców i spełnia wymogi prawne - rejestracja odrzucona pod pretekstem opinii osoby Y.

Osoba X zgłosiła chęć otrzymywania świadczeń; jej wniosek przeszedł; otrzymuje świadczenia;okazuje się że nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej pozarolniczej - Orzeczenie pozorowanej działalności opierając się na faktach.

Jednak ty nie wiedzieć czemu, nie widzisz różnicy między niedopuszczeniem czegoś do rejestracji dlatego, że komuś się coś tam wydaje, a pozwoleniem na korzystanie z pełni praw i traktowanie jak osoby poważnej.


Wt gru 02, 2014 15:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Jak dla mnie, KLPS został potraktowany poważniej - organ zlecił aż opinię biegłego :roll:

Dlaczego zależy ci na tym, by KLPS został wpisany do rejestru? Też jesteś wyznawcą Potwora?

Naprawdę ciężko mi zrozumieć, czemu ATEIŚCI tak gorąco to popierają.

1. chcecie, żeby zlikwidowano sam rejestr? Ok, ale zdajecie sobie sprawę z tego, że będzie to tylko z korzyścią dla KK i innych zw, których sytuacja jest uregulowana w sposób szczególny?
2. chcecie równouprawnienia dla wszystkich zw? Ale zdajecie sobie sprawę z tego, że doktryna KLPS, na przykład, neguje wartość nauki (oczywiście, jak wszyscy wiemy, dla jaj - ale przecież jak już zostanie "zarejestrowana", to będzie trzeba ją traktować poważnie)?

Może o tym pogadamy?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 02, 2014 16:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 16:32
Posty: 1029
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Johnny99 napisał(a):
Do tego, czy można cię traktować jak żartownisia, co zanegował p_n. Można.

Najpierw konieczne by było udowodnienie, że jestem żartownisiem.

Tak jak sąd udowodnił, że tak naprawdę nie była prowadzona ta pozarolnicza działalność gospodarcza - co jest zresztą banalnie proste, wystarczy zajrzeć w dokumenty księgowe takiej "firmy" - o ile w ogóle jakieś w tej sytuacji istniały.

Możesz zgłosić, że masz zakład szewski. Dopóki ktoś na ciebie nie doniesie, że tak naprawdę nie masz żadnego zakładu szewskiego, to będziesz przez państwo traktowany tak, jakbyś ten zakład posiadał.

Nie będę, mam nadzieję, musiał tłumaczyć, czym różni się sprawdzenie, czy twój zakład szewski istnieje od sprawdzenia, czy wyznawcy Potwora jedynie udają, że wierzą?

_________________
Johnny99:
"Wszyscy, włącznie z tobą, wiedzą, że nikt nie wierzy w żadnego Potwora, a działalność Koscioła Spaghetti ma na celu wyśmiewanie wiary.
Jest to tzw. wiedza powszechna."


Wt gru 02, 2014 16:26
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
czuowiek napisał(a):
Możesz zgłosić, że masz zakład szewski. Dopóki ktoś na ciebie nie doniesie, że tak naprawdę nie masz żadnego zakładu szewskiego, to będziesz przez państwo traktowany tak, jakbyś ten zakład posiadał.


Nawet dobry przykład. Tylko że "donos obywatelski" to nie jedyna forma, w jaką urząd może się dowiedzieć o pewnych faktach. Urzędnik może mieszkać obok adresu podanego jako "zakład pracy" lub ma w rodzinie szewca, którego się spytał. To nie jest tak, że jak urzędnik wejdzie w posiadanie pewnej wiedzy, to musi zachować ją dla siebie, czekając na list od jakiegoś "życzliwego".

W naszym przypadku wiedza o LOL-owatości FSM jest powszechna (sami "wyznawcy" o to zadbali), ale urzędnik poparł ją jeszcze ekspertyzą.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt gru 02, 2014 16:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 16:32
Posty: 1029
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Kodeks Cywilny napisał(a):
Art. 83.
§ 1. Nieważne jest oświadczenie woli złożone drugiej stronie za jej zgodą dla
pozoru. Jeżeli oświadczenie takie zostało złożone dla ukrycia innej czynności
prawnej, ważność oświadczenia ocenia się według właściwości tej czynności.

§ 2. Pozorność oświadczenia woli nie ma wpływu na skuteczność odpłatnej
czynności prawnej, dokonanej na podstawie pozornego oświadczenia, jeżeli
wskutek tej czynności osoba trzecia nabywa prawo lub zostaje zwolniona od
obowiązku, chyba że działała w złej wierze.


To jeszcze tylko Johnny99 przeprowadzi dowód pozorności działań osób wnioskujących o rejestrację KLPS i będziemy w domku.

Bo w jaki sposób udowodnić, że otwarcie zakładu szewskiego było pozorne, to Johnny99 doskonale wie, prawda? :)

bert04 napisał(a):
Nawet dobry przykład. Tylko że "donos obywatelski" to nie jedyna forma, w jaką urząd może się dowiedzieć o pewnych faktach.


O faktach, powiadasz...? Acha... No ale dobrze, że to napisałeś. Bardzo dobrze, że to wyszło do Ciebie, a nie ode mnie na przykład... :)

_________________
Johnny99:
"Wszyscy, włącznie z tobą, wiedzą, że nikt nie wierzy w żadnego Potwora, a działalność Koscioła Spaghetti ma na celu wyśmiewanie wiary.
Jest to tzw. wiedza powszechna."


Wt gru 02, 2014 17:03
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
czuowiek napisał(a):
To jeszcze tylko Johnny99 przeprowadzi dowód pozorności działań osób wnioskujących o rejestrację KLPS i będziemy w domku.

Ale dlaczego ktoś miałby to robić, skoro oni naprawdę chcą zarejestrować KLPS jako zw. wyznaniowy?

Poza tym jak wiele trudności nastręcza Ci rozpoznawanie żartów?
Bo mnie się raczej nie zdarza pomylić. Może w MAiC też potrafią dokonać tej sztuki.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt gru 02, 2014 17:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 16:32
Posty: 1029
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Soul33 napisał(a):
Poza tym jak wiele trudności nastręcza Ci rozpoznawanie żartów?

Twoim zdaniem rolą urzędników MAiC jest (telepatyczne?) wykrywanie, kto żartuje, a kto szczerze wierzy i dlatego chce skorzystać z przysługującego mu uprawnienia do zarejestrowania swojego Kościoła?
Cytuj:
Bo mnie się raczej nie zdarza pomylić. Może w MAiC też potrafią dokonać tej sztuki.

Niepokoi mnie trochę to "raczej". A Ciebie nie?

Potwór dotknął Hendersona swoją Macką i oświecił go w ten sposób myślą o stworzeniu KLPS, który z założenia miał wyglądać na "niezłe jajca".
Ja w to wierzę i to jest dla mnie koronny dowód na to, że Potwór ma niespotykane wręcz poczucie humoru.

Więc jakim prawem sugerujesz mi, że ta moja szczera wiara to żart?

Czy zabronione jest zrzeszanie się wiernych w legalnie zarejestrowanym Kościele upowszechniającym kult Boga obdarzonego tak wielkim poczuciem humoru, że nawet religia, którą kazał stworzyć, nosi pozory żartu?

_________________
Johnny99:
"Wszyscy, włącznie z tobą, wiedzą, że nikt nie wierzy w żadnego Potwora, a działalność Koscioła Spaghetti ma na celu wyśmiewanie wiary.
Jest to tzw. wiedza powszechna."


Wt gru 02, 2014 17:53
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 461 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL