Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Apologia katolicyzmu dla muzułmanów 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Wiem, że to kolejny watek o islamie (tyle już ich jest...), ale rzecz nie wydaje mi się pasować do żadnego, a w każdym razie nie wyobrażam sobie dyskusji nie zjeżdżającej od razu w maliny.

Rozmawiam sobie właśnie z pewnym Bengalczykiem, który upiera się, że chrzescijanie i muzułmanie wyznają tego samego Boga, tyle tylko że chrześcijanie wyznają go źle (ostatnio powiedział wprost, że zostaliście zwiedzeni przez diabła). Otóż zastrzelił mnie on stwierdzeniem, że kiedy islam pojawił się na świecie, chrześcijanie konwertowali się na niego masowo i żeby ratować wiarę katolicką, księża zaczęli wprowadzać do niej poprawki, żeby odróżnić ją od islamu, tj. wykopać między tymi religiami przepaść nie do przejścia dla szeregowych wyznawców. Stąd miała się wziąć między innymi Trójca Święta.

Jako dyskordianin wyuczony katolicyzmu na poziomie salki katechetycznej proszę o konkretne argumenty contra (daty, sobory etc.) w celu obrony Waszej wiary.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pn cze 10, 2013 0:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 02, 2013 21:31
Posty: 140
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
zapytaj go, którą fazę (1,2,3) Jihadu aktualnie realizuje :P

Co do Trójcy Świętej -

Mahomet (po arabsku Muhammad), prorok i twórca islamu, żył w latach 570-632

natomiast

Dogmat został ostatecznie zatwierdzony na soborze konstantynopolitańskim w roku 381, jednak już na soborze nicejskim w roku 325 oficjalnie uznano współistotność Ojca i Syna, co jest podstawą dogmatu.

Wszystko w tym temacie.

Jak ja gardzę tą ideologią...


Pn cze 10, 2013 0:47
Zobacz profil
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
...


Ostatnio edytowano Pn cze 10, 2013 1:01 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pn cze 10, 2013 0:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Dzięki. Nie wykluczam, że w miarę postępów rozmowy będę zadawał kolejne pytania. : P

Włóczykij napisał(a):
zapytaj go, którą fazę (1,2,3) Jihadu aktualnie realizuje

Powiedział, że po raz pierwszy spotkał się z tym słowem na forum miłośników Cywilizacji (dla niezorientowanych: gra taka). : D

Włóczykij napisał(a):
Jak ja gardzę tą ideologią...

To pewnie taqija, ale on sprawia całkiem przyjemne wrażenie (w każdym razie nie wygląda na zaczadzonego), a ponieważ zapewne nigdy nie spotkamy się inaczej niż na łączach, ta ewentualna taqija nie przeszkadza mi wcale. : )

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pn cze 10, 2013 1:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Lurker napisał(a):
Rozmawiam sobie właśnie z pewnym Bengalczykiem, który upiera się, że chrzescijanie i muzułmanie wyznają tego samego Boga,
Katolicy również powinni się przy tym upierać (jeśli ktoś to neguje).

Lurker napisał(a):
Jako dyskordianin wyuczony katolicyzmu na poziomie salki katechetycznej
proszę o konkretne argumenty contra (daty, sobory etc.)
Tu naprawdę nie trzeba żadnej wiedzy ponad wikipedię, żeby wiedzieć,
że pojęcie Trójcy Świętej (rozumianej w sposób współczesny) pojawia się znacznie wcześniej niż VII w.n.e.
Jeśli twój rozmówca nie chce się zagłębiać w temat, to niech przeczyta chociażby credo nicejskie,
a jeśli chce, to z czasem sam będzie wiedział gdzie szukać. Niech zacznie od lektury Ojców Kościoła.

Lurker napisał(a):
w celu obrony Waszej wiary.
To są argumenty na rzecz historii.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn cze 10, 2013 1:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 02, 2013 21:31
Posty: 140
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Dokończę, bo nie zdążyłem edytować:

Gość - czy to z niedouczenia czy z wyrachowania - będzie naśladował Radio Erewań i niestety bez Wiki pod ręką nawet najbardziej absurdalną sensacją Cię zastrzeli bo nie będziesz umiał mu odpowiedzieć. Chyba, że jesteś omnibusem z historii a zarazem znawcą Koranu i Biblii.

Cytuj:
Tak jak Nergal twoja czy bardziej? : P


Nie potrafię odpowiedzieć, jako że stosunek p. Nergala do mojej filozofii mam w najgłębszej możliwej refleksji :)


Pn cze 10, 2013 1:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 02, 2013 21:31
Posty: 140
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Cytuj:
Powiedział, że po raz pierwszy spotkał się z tym słowem na forum miłośników Cywilizacji (dla niezorientowanych: gra taka). : D


Bo te "fazy" zostały weszły do obiegu i zostały nazwane jakoś niedawno i nie zdziwiłbym się, gdyby sami muzułmanie nie byli ich do końca świadomi. Ale jak prześledzić ostatnie dzieje imigrantów muzułmańskich w krajach zachodnich to nie sposób je zanegować.

No i widzę, że jednak będziesz miał Wiki pod ręką - super, zdawaj relacje :D


Pn cze 10, 2013 1:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
No to zrobię oftopa we własnym wątku.

Elbrus napisał(a):
że pojęcie Trójcy Świętej (rozumianej w sposób współczesny)

Zaintrygowałeś mnie. Sposób współczesny to oczywiście Tajemnica, tak? (Jeden Bóg w trzech Osobach, kto nie pamięta Credo, niech sobie odświeży.) A jak pojmowano to pojęcie w Kościele Katolickim wcześniej? Czy może masz tylko na myśli wszystkie poglądy sklasyfikowane ostatecznie jako herezje?

Włóczykij napisał(a):
Gość - czy to z niedouczenia czy z wyrachowania - będzie naśladował Radio Erewań

To już widać. : D Ale w komunie to ja pacholęciem byłem, więc jestem bardzo ciekaw, jak Radio Erewań własciwie nadaje...

Włóczykij napisał(a):
Ale jak prześledzić ostatnie dzieje imigrantów muzułmańskich w krajach zachodnich to nie sposób je zanegować.

Szczerze mówiąc, ja też nie znam tego pojęcia. Faza pierwsza to siedzenie cicho, faza druga to ostentacyjne domaganie się szariatu, a faza trzecia to otwarta wojna?

A którą fażę realizuje Wielki Mufti RP Tomasz Miśkiewicz? : P

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pn cze 10, 2013 1:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 02, 2013 21:31
Posty: 140
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
I) jak nie mają przewagi w społeczeństwie (a konkretnie - mają zerową siłę przebicia) robią z siebie ofiary i użalają się nad sobą z byle powodu wzbudzając litość i pozyskując pożytecznych idiotów

To już widzieliśmy.

II) Jak troszkę podrosną to dochodzi do aktów fizycznej przemocy, ale tylko w odwecie za obrazę ich wiary (vide szkalowanie i grożenie autorom obraźliwych rysunków etc).

To już widzieliśmy.

III) Otwarta agresja i atakowanie niewiernych.

To widzimy teraz.


Pn cze 10, 2013 1:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Zdecydowanie faza pierwsza. Ale przez Sieć głowy mi nie utnie.

Z tym, że jest jeden promyk nadziei: kiedy powiedziałem mu o no-go zones zasugerował, żeby wszystkich troublemakerów wydalić z Europy do ich krajów ojczystych.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pn cze 10, 2013 1:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 02, 2013 21:31
Posty: 140
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Cytuj:
Z tym, że jest jeden promyk nadziei: kiedy powiedziałem mu o no-go zones zasugerował, żeby wszystkich troublemakerów wydalić z Europy do ich krajów ojczystych.


Bo to element fazy I - zdobyć Twoje zaufanie i zrobić z Ciebie pożytecznego idiotę :evil:

Żartuję oczywiście :D Chociaż zaufania do muzułmanów nie mam za grosz (może z wyjątkiem kobiet)

Problem w tym, że to nie taka prosta sprawa "wywalić awanturników" bo to nie są jednostki tylko cała rzesza. Po drugie, nie są awanturnikami dlatego, że źle rozumieją Koran i należy ich doedukować tylko dlatego że Koran rozumieją świetnie i stosują się do jego zaleceń. Doedukować należy raczej owych pokojowch muzułmanów. To właśnie Islam, niestety.


Pn cze 10, 2013 1:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Włóczykij napisał(a):
Bo to element fazy I - zdobyć Twoje zaufanie i zrobić z Ciebie pożytecznego idiotę :evil:

Żartuję oczywiście :D Chociaż zaufania do muzułmanów nie mam za grosz

Ty myślisz, że ja mam zaufanie do anonimowego nicka z Sieci... ; P

Włóczykij napisał(a):
(może z wyjątkiem kobiet)

To też bardzo zależy. Jedna się wysadzi, a druga pozwoli się wysadzić mężowi, po czym spokojnie odda się w ręce Policji. One są jak bombonierka. : D

Włóczykij napisał(a):
Problem w tym, że to nie taka prosta sprawa "wywalić awanturników" bo to nie są jednostki tylko cała rzesza.

Okrawać tę rzeszę pomalutku. Kto się wychyli, tego bęc.

Włóczykij napisał(a):
Po drugie, nie są awanturnikami dlatego, że źle rozumieją Koran i należy ich doedukować tylko dlatego że Koran rozumieją świetnie i stosują się do jego zaleceń. Doedukować należy raczej owych pokojowch muzułmanów. To właśnie Islam, niestety.

Iii tam. Nie chodzi o sam Koran, tylko o tę wredną zasadę, że jeśli dwa wersety sobie przeczą, wybiera się do zastosowania ten później "objawiony". Przez to księga rokująca jakieś nadzieje zamienia się w horrorek dla prowincjuszy świata tego.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pn cze 10, 2013 1:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 02, 2013 21:31
Posty: 140
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Wspomniane 3 fazy wywodzą się własnie z tych przeczących sobie wersetów. Ich kolejność jest zgodna - najpierw biedne ofiary, potem dumni obrońcy a na koniec bojownicy Allaha na całego. Wychodzi, że to nie zaprzeczenie, ale kolejność postępowania.

Wersetów nawołujących do agresji pominąć się da - są integralną częścią Koranu. Ten scenariusz będzie się powtarzał wszędzie i zawsze - skończy się na przemocy i odcinanych głowach. Trzeba by oficjalnie zmienić Koran, co przecież jest nierealne. To jest normalna kolej rzeczy w Islamie.

Wszelkiej maści "ewangeliści" multi-kutli naiwnie ufali, że muzułmanie zapomną o tych niewygodnych wersetach i poprzestaną na tych przyjemnych. Niestety, nie zapomnieli.


Pn cze 10, 2013 2:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Cóż, Koptowie jakoś dają radę. Coś tam się oczywiście kitrasi, ktoś kogoś nożem pchnie raz na miesiąc - ale to są mimo wszystko jednostkowe przypadki.

Co do Europy: jak nie jestem miłośnikiem teorii spiskowych (w przeciwieństwie do mojego Bengalczyka - ale on ma bardzo niefajny rząd nad głową, tam się strzela do ludzi), tak w tym przypadku skłonny jestem dać wiarę łańcuszkowi: szeregowi imigranci - wahhabiccy imamowie - Arabia Saudyjska - USA. Jak wiadomo, Unia kocha Amerykę; Ameryka odwzajemnia się tym samym.

Wahhabityzm stanowi zarazę, którą należy wypalić ogniem jak szarańczę (co ciekawe, mój Bengalczyk też ich nie lubi - ale może to taqija). Lewactwo to osobna sprawa. Bardzo przykra, jak się dokładniej przyjrzeć. Ludzie chyba faktycznie dostają kręćka przez brak wojny (oczywiście nie totalnej).

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pn cze 10, 2013 2:10
Zobacz profil
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Wloczykij napisał(a):
Wersetów nawołujących do agresji pominąć się da - są integralną częścią Koranu. Ten scenariusz będzie się powtarzał wszędzie i zawsze - skończy się na przemocy i odcinanych głowach.

Jednym słowem szykuje sie terror jaki już wcześniej zafundowali ludziom katolicy z IRA.
Tam to nawet ksiadz był zamachowcem mordującym ludzi.

Było minęło. Wieszczę, że lewaccy totalitaryści to nie w kij dmuchał i z islamistami zrobią porządek. Wykorzystaja ich jako pretekst do "przykręcenia śruby" i rozprawią sie z religiantami. Jakimikolwiek :)


Pn cze 10, 2013 4:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL