Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Qwerty2011

A tu masz wstęp do tego co Hosi Ci cytuje, zapomniał dokleić:
Cytuj:
W Koranie nie ma zapisanych cudów dokonanych przez Mahometa. Jak wykazaliśmy wcześniej z Koranu sam Mahomet zaprzecza jakoby miał dokonać jakichkolwiek cudów poza samym Koranem.

Jednak zaraz po jego śmierci wyznawcy Mahometa zaczęli wymyślać różne cuda aby uciec od stygmy gorszego proroka od Mojżesza, Jezusa i pogańskich zaklinaczy.

Co zdumiewa szczególnie spośród tych rzekomych cudów to to, że były one wcześniej dokonane właśnie przez Mojżesza, Jezusa, pogańskich magów, a teraz zostały przypisane prorokowi!

Pojawia się wrażenie, że ilekroć Żyd lub chrześcijanin wskazał na jakiś cud zapisany w Biblii, muzułmanin odpowiadał: "Nasz prorok Mohamet też musiał uczynić to."

Podajemy zatem podsumowanie cudów Mahometa jaki znajdują się w Hadisach. Są tam wspomniane jeszcze i inne cuda w połączeniu z wczesnymi muzułmanami takie jak mówiące wilki i palmy ogłaszające islam, jednak nie dotyczą one bezpośrednio Mahometa i nie będziemy się nimi zajmować.


Jesli bedziesz czytał usera Hosiego to kolejnym razem wczytuj sie w jego teksty oraz w linki, które nam przedstawia. pomijam tutaj "cuda" mahometańskie typu płaczaca palma, ale z linku, który podaje mozna np. wyczytac fajne rzeczy:

Cytuj:
Dylemat muzułmanina

Powód dla którego zajmujemy tyle miejsca, aby wykazać, że największe autorytety islamskie traktują Hadisy za natchnione i autorytatywne jest ten, że wielu muzułmanów będzie się temu starało zaprzeczyć gdy skonfrontuje się ich z niektórymi absurdalnymi naukami Mohameta.

W jednym z radiowych programów jeden muzułmanin w koło argumentował:

Mohamet był prorokiem Allaha. Dlatego niemożliwym jest, aby mówił coś tak głupiego jak sugerować, że mamy pić mocz wielbłąda. Stąd jest pan kłamcą dr. Moery. Hadisy nie mogą mówić czegoś takiego.

Kiedy udowodniłem dzwoniącemu z Hadisów, że faktycznie Mohamet zalecał mocz wielbłąda, tak brzmiała odpowiedź rozmówcy:

My muzułmanie uznajemy jedynie święty Koran jako Bożą księgę. Nie przyjmujemy Hadisów za natchnione.

Oczywiście pozostał on bez wyjścia. Musiał zaprzeczyć natchnieniu Hadisów aby obronić Mohameta w sprawie picia moczu.

Rozumiemy dylemat muzułmanów; z jednej strony zawzięcie próbują utrzymać, że Mohamet był prorokiem Allaha, z drugiej strony Hadisy jasno pokazują, że nie mógł on być natchniony, jako że uczył rzeczy, które nie tylko są nieprawdą ale są wręcz absurdalne.

Dla myślącego człowieka zachodu, materiał przedstawiony w Hadisach jest przysłowiową słomką, która łamie grzbiet wielbłąda! Jeżeli Mohamet był prawdziwym prorokiem i apostołem, wówczas muzułmanin zmuszony jest bronić straconej pozycji.


Jak widzisz drogi Qwerty Koran zaprzecza Hadisom w kwestii cudów, sami muzułmanie bronią Hadisów jak natchnionych jednocześnie odrzucając te, które mówią o piciu moczu. Obłuda?! Moim zdaniem nie. Te teksty powstawały w czasach, kiedy panowało prawie 100% analfabetyzm. Mozna było pisać co się chciało, bo lud i tak tego by nie pojał.

Kolejny fragment jasno określa jak Mahomet uwiązał swoich ludzi, jak zrobił z nich niewolników:
Cytuj:
Siła napędowa

Motorem napędowym Hadisów jest drążące pytanie: "Co mam robić, aby Allah wybaczył mi i pozwolił mi wejść do raju?"

W Hadisach Mohamet nie podaje nam ogólników. Podaje on czytelnikowi dokładnie co należy robić, jak robić i w jakiej kolejności.


Na przykład Mohamet w szczegółowy sposób ustala jak, gdzie i w jaki sposób należy oddawać mocz. Od tego czy będzie się postępowało według tych zasad będzie zależało, czy zostanie się skazanym na ogień piekielny lub zostanie się wpuszczonym do raju.


Z reszta polecam ten artykuł w dalszej części, bo pieknie obnaża jakim to prorokiem był Mahomet.

Fragmenty:
Cytuj:
Skoro jednak Mohamet był białym człowiekiem, "Naród Islamu"(ang. "Nation of Islam", -muzułmańska sekta popularna wśród murzynów amerykańskich. przyp. tł) jest religią białego człowieka!

Hadisa nr 122 tom II odnosi się do Mahometa jako "białego człowieka." Dalej, nr 144 mówi nam, że kiedy Mohamet uniósł w górę ramiona, "biel jego pach stała się widoczna."

Gdyby tego było mało, czytelnik jest informowany dalej w Hadisie 367, że Anas "ujrzał biel penisa Proroka Allaha."

Niecierpliwy

Po drugie, jeśli chodzi o osobowość Mohameta, charakteryzowała go niecierpliwość i pobudliwość.

Kiedy Mohamet słyszał jak ktoś prowadzi długie modlitwy, Hadisa rejestruje:

Nigdy nie widziałem u proroka większej furii gdy dawał on radę tego dnia (t. I nr 90).

Ponieważ utrzymywał on, że jest on prorokiem, pewien człowiek zapytał Mahometa gdzie może on znaleźć swojego zgubionego wielbłąda. Jak podaje Hadisa,

Prorok rozzłościł się i policzki jego stały się czerwone (t. I nr 91).



Mohamet szczególnie nie znosił zadawania pytań dotyczących jego roszczeń do objawień i proroctwa. Posuwał się przy tym tak daleko...

Allah nienawidzi was...[za to] że zadajecie za dużo pytań (t. II nr 555; t. III nr 591).

Nawet wtedy, gdy zadawano mu pytania Hadisy podają,

Zadawano prorokowi pytania, których on nie lubił, kiedy pytający nalegał, Prorok wpadał w złość (t. I nr 92)


Jednym ze szczególnych przykładów żądzy krwi Mahometa jest Hadisa nr 687 w III t.

Prorok Allaha powiedział: "Kto zabije Ka'b bin Al-Ashrafa jako że on skrzywdził Allaha i jego Apostoła?" Muhamad bin Maslama wstał i powiedział: "Ja zabiję go." Przyszli oni [Maslama i towarzysze] do niego jak obiecali i zabili go. Po czym przyszli do Proroka i powiedzieli mu o tym.


myslę, że więcej nie ma sensu cytowac. Trzeba poczytać i podziękowac Hosiemy za linka :D

http://apologetyka.com/swiatopoglad/isl ... zja/hadisy


Wt paź 15, 2013 12:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
akbar napisał(a):
Qwerty2011

A tu masz wstęp do tego co Hosi Ci cytuje, zapomniał dokleić:
Cytuj:
W Koranie nie ma zapisanych cudów dokonanych przez Mahometa. Jak wykazaliśmy wcześniej z Koranu sam Mahomet zaprzecza jakoby miał dokonać jakichkolwiek cudów poza samym Koranem.

Jednak zaraz po jego śmierci wyznawcy Mahometa zaczęli wymyślać różne cuda aby uciec od stygmy gorszego proroka od Mojżesza, Jezusa i pogańskich zaklinaczy.

Co zdumiewa szczególnie spośród tych rzekomych cudów to to, że były one wcześniej dokonane właśnie przez Mojżesza, Jezusa, pogańskich magów, a teraz zostały przypisane prorokowi!

Pojawia się wrażenie, że ilekroć Żyd lub chrześcijanin wskazał na jakiś cud zapisany w Biblii, muzułmanin odpowiadał: "Nasz prorok Mohamet też musiał uczynić to."



Hosi nie zapomniał dokleić bo Hosi zrozumiał w przeciwienstwie do Ciebie pytanie które zadał Qwerty2011.
I tak
akbar zamiast odniesć się do meritum czyli do pytania i odpowiedzi userowi wkleja tekst który nie ma związku z tematem. Któryż to już raz z kolei?Trudno sie doliczyć :D

Formalnie rzecz biorąc kolego akbar kwestia dotyczyła cudów dokonanych przez Mahometa,tak więc ocena materiału "dowodowego" którą tutaj wkleileś nie ma związku z tematem.Jasne?

Specjalnie dla akbara wklejam pytanie ażeby zapoznał się z nim zanim napisze podobne bzdury.
I tak:

Cytuj:
Mam takie pytanie:
Czy Mahomet dokonał jakiś cudów, które potwierdzałyby nadprzyrodzony charakter jego misji

Teraz rozumiesz?
Eh,po co ja zadaje to pytanie :D

A tak swoją drogą dlaczego user akbar nie odnióśł się do komentarza który zamiesciłem odnosnie rzekomych sprzecznosci?Brak wiedzy?

Cytuj:
Jesli bedziesz czytał usera Hosiego to kolejnym razem wczytuj sie w jego teksty oraz w linki, które nam przedstawia.


Qwerty2011
Jezeli będziesz dalej czytał usera akbara który pała nienawiscią do muzłumanów, czego wyraz dał w wielu swoich wypowiedziach, nigdy nie bedziesz mógł obiektywnie zweryfikować samej postaci Mahometa.
Proponuje najpierw zapoznać się z oficjalnymi stronami z których cytowałem, oraz poczytać polskich naukowców którzy w sposób merytoryczny odnoszą się do wielu kwestii nurtujących osoby które chcą rzetelnie zbadać temat.

Reszte materiału który zamiescił akbar pomijam z wiadomych względów ;)

Podaje taką stronę:

http://www.wiez.com.pl/islam/


Wt paź 15, 2013 19:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Hosi napisał(a):
Podaje taką stronę:

http://www.wiez.com.pl/islam/


Interesuje mnie jeszcze kwestia Raju. Zawsze wydawało mi się, że ten islamski jest zbyt "fizyczny", czy nawet hedonistyczny.
Cytuj:
Raj jest nagrodą za dobre uczynki. Przedstawiany jest jako ogród. Są w nim rzeki z najczystszą wodą, a także strumienie mleka, miodu i wina, którego spożywanie na ziemi było zabronione. Ludzie w raju noszą pięknie zdobione szaty, mogą odpoczywać na brokatowych dywanach i wyściełanych poduszkami łożach. Usługują im hurysy (mężczyznom) i piękni młodzieńcy (kobietom).

Jakoś brakuje mi w tym miłości, szczęścia będącego wynikiem stanu ducha a nie błogiego lenistwa.
Czy rzeczywiście Raj muzułmanów to hurysy, jedzenie i leżenie w łożach?

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Wt paź 15, 2013 20:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 10:33
Posty: 55
Lokalizacja: Dar-el-Haram
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Qwerty2011 napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w islamie zdarzają się objawienia (już nie koraniczne a np. współczesne), podobne do tych chrześcijańskich (np. maryjnych)?
Nie ma w islamie objawień takich, jak w chrześcijaństwie (tu trzeba tez mocno zawęzić odłamy, bo np. protestanci nie uznają Maryi czy świętych a więc i ich objawień). W chrześcijaństwie Bóg sam sie objawia lub posyła Maryję z konkretnym, uniwersalnym orędziem/posłannictwem skierowanym do ludzi (np. w Fatimie czy do św. Faustynie) za pośrednictwem wybranych ludzi. W islamie nie było przypadku, aby po swojej śmierci Mahomet objawiał się wiernym z jakimkolwiek orędziem od Allaha skierowanym do Ummy (bo o uniwersalizmie mowy być nie może) nie mówiąc już o objawieniu samego Allaha. Tego nigdy nie było. KK bada dokładnie każde objawienie nim stwierdzi czy jest ono autentyczne, czy zwiedzeniem demonicznym, wymysłem ludzkim, itp. W islamie nie ma odpowiedniej instancji, która by swoim autorytetem mogła uznać takie objawienia – gdyby one rzeczywiście miały miejsce (dlaczego tak jest, wyjaśniałam). Natomiast co do przekonania o istnieniu i działaniu innych bytów duchowych w świecie materii – zgodne są w tym i islam i chrześcijaństwo, jednak nie można ich porównywać z objawieniami, o które pytałeś. Jeśli chodzi o islam, kolejnym i jednym z wielu paradoksów jest zaczerpnięcie z pogańskich kultów wiary w dżiny, zaimplementowanie jej w monoteistycznym islamie objawionym przez Boga-Allaha (tak wierzą muzułmanie) i poświęceniu im całej sury w Koranie. Biblijny Bóg, na którego powołują się muzułmanie, surowo zakazywał takich praktyk, tzn. przenoszenia wiary w pogańskie bóstwa do monoteizmu.
Generalnie, islam jest religią nieskomplikowaną, o bardzo minimalistycznej teologii, stworzoną pod umysły VII-wiecznych, pogańskich koczowników. I o ile pewne absurdy można było „wcisnąć” w umysły średniowiecznych Arabów, a potem narzucać je innym za pomocą miecza, to dzisiejsze metody naukowe dysponując określonymi narzędziami badawczymi bez problemu neguje właściwie wszystkie założenia tej religii.

_________________
أرسل الله ابنه يسوع نوراً للأنام


Wt paź 15, 2013 21:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Kolego Hosi ja nie zaprzeczam, ze dotyczyło to cudów, ale treść całego artykułu obnaża Mahometa jako pseudo proroka, a więc podane cuda sa podane w tonie może nie kpiarskim, ale jak na prawdę wygląda ta postać.

Cytuj:
Pojawia się wrażenie, że ilekroć Żyd lub chrześcijanin wskazał na jakiś cud zapisany w Biblii, muzułmanin odpowiadał: "Nasz prorok Mohamet też musiał uczynić to."


Ja nie mam zamiaru dowodzić, czy rzeczywiście tak czyni, bo dla mnie jest jasne, że skoro Koran twierdzi, że nie potrafił to ... :lol:

Skoro czynił cuda to dlaczego nie spowodował, że umie czytać i pisać? Dlaczego nie potrafił siebie uzdrowić skoro został otruty? Jego ślina leczył wszystko
Cytuj:
Wszelkiego rodzaju dolegliwości mogły zostać wyleczone splunięciem Mahometa według Hadisów nr 641 i 642 t. VII.


KONKLUZJA
Cytuj:
Konkluzje

Niektóre z tych cudów są jawnymi kopiami cudów Mojżesza (III), Jezusa (IV, XVI), i pogańskich proroków (IX). Pozostałe odzwierciedlają okultystyczne praktyki powszechne w czasach Mahometa (XIX).


Jak tam Qwerty chcesz, wierz lub nie :mrgreen:

Qwerty2011 napisał(a):
Czy rzeczywiście Raj muzułmanów to hurysy, jedzenie i leżenie w łożach?

Niestety tak. Jedyna nagroda żon to to, że nadal będą tam zonami i będą oglądały sceny miłosne swoich mężusiów z 72? 71? hurysami :mrgreen:
O ile mnie pamięć nie myli to Mahomet zaczerpnął raj koranowski z religii zoroastrian. jesli znasz angielski to polecam tę lekturę: podobieństwa zoro z islamem :mrgreen:
http://www.mythicistmilwaukee.com/islam ... -parallels

Nie chcę Cię przekonywać, że islam stworzył Mahomet nie Allahu. Sam przeanalizuj link podsunięty przez Hosiego.

P.S. Nawiążę do Salafiji - Jak kojarzysz Mahomet po objawianiach udał się wraz z żoną do jej kuzyna chrześcijanina, który z miejsca uznał objawienia. Jak pisze Salafija ten proces jest długi, niestety Mahomet utwierdził się w przekonaniu, że jest wybrańcem, ale dla KK opinia kuzyna Khadidży jest zbyt pochopna i podejrzewam mocno błędna.


Wt paź 15, 2013 21:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
cd.

Qwerty
Tutaj masz podane co kobieta w Islamie otrzyma od Allaha - zaiste on jest miłosierny i hojny - http://www.youtube.com/watch?v=u5i0139WCaI


Wt paź 15, 2013 22:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 10:33
Posty: 55
Lokalizacja: Dar-el-Haram
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Qwerty2011 napisał(a):
Interesuje mnie jeszcze kwestia Raju. Zawsze wydawało mi się, że ten islamski jest zbyt "fizyczny", czy nawet hedonistyczny.
Cytuj:
Raj jest nagrodą za dobre uczynki. Przedstawiany jest jako ogród. Są w nim rzeki z najczystszą wodą, a także strumienie mleka, miodu i wina, którego spożywanie na ziemi było zabronione. Ludzie w raju noszą pięknie zdobione szaty, mogą odpoczywać na brokatowych dywanach i wyściełanych poduszkami łożach. Usługują im hurysy (mężczyznom) i piękni młodzieńcy (kobietom).

Jakoś brakuje mi w tym miłości, szczęścia będącego wynikiem stanu ducha a nie błogiego lenistwa.
Czy rzeczywiście Raj muzułmanów to hurysy, jedzenie i leżenie w łożach?

Tak, muzułmański Raj to wino, kobiety i śpiew;) I mała dygresja: zawsze przytacza się sury mówiące o wielkookich, dziewiczych hurysach, a jakoś zapomina o jednym szczególe, konkretnie o surze 52:24 mówiącą także o raju, gdzie prócz hurys znajdują się i młodzieńcy: „I będą krążyć pośród nich młodzieńcy, będący na ich usługach, podobni do ukrytych pereł”. No cóż...

_________________
أرسل الله ابنه يسوع نوراً للأنام


Cz paź 17, 2013 19:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 10:33
Posty: 55
Lokalizacja: Dar-el-Haram
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
akbar napisał(a):
Nawiążę do Salafiji - Jak kojarzysz Mahomet po objawianiach udał się wraz z żoną do jej kuzyna chrześcijanina, który z miejsca uznał objawienia. Jak pisze Salafija ten proces jest długi, niestety Mahomet utwierdził się w przekonaniu, że jest wybrańcem, ale dla KK opinia kuzyna Khadidży jest zbyt pochopna i podejrzewam mocno błędna.
KK nie uznał nigdy tych „objawień” Mahometa bo islam nie ma nic wspólnego z katolicyzmem, prócz ogólnej idei monoteizmu. Natomiast w tamtym czasie na Płw. Arabskim było sporo sekt chrześcijańskich różniących się co do wiary w naturę Chrystusa (głównie monofizytów) i bardzo dużo Żydów wierzących w jednego Jahwe. Istniała nawet jakaś marginalna sekta kollyridian, która oddawała cześć Maryi jako „żonie” Boga-Ojca, z których to narodził się Syn (Jezus) (i to prawdopodobnie od nich Mahomet zaczerpnął przekonanie, że Maryja jest częścią Trójcy Św.). Wszystko razem wzięte spowodowało, że Mahomet nigdy nie zrozumiał zasady trynitarnej. W j. arabskim istnieją dwa słowa na określenie pojęcia „syn”: Ibn (ﺍﺑﻦ ) oraz Walad (ﻮﻟﺪ) . O ile „walad”oznacza syna biologicznego, zrodzonego z konkretnego ojca, to „ibn” jest terminem bardzo rozszerzonym, nie tylko na wymiar fizyczny ale i symboliczny, ktoś np. może być synem (ibn) adoptowanym. Dlatego w Koranie, w surach mówiących o tym, że Allah nie może posiadać dziecka, używa się słowa „walad” a nie „ibn”. Muzułmanie po prostu nie rozumieją zasady Trójjedyności, tak jak nie zrozumiał jej założyciel ich religii.

_________________
أرسل الله ابنه يسوع نوراً للأنام


Cz paź 17, 2013 19:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Kiedyś wydawało mi się, że objawienie się Mahometowi archanioła Gabriela mogło być prawdziwe.
Tylko, że sam prorok odszedł z czasem od idei duchowych w stronę politycznych.

Gdzieś czytałem, że Koran wraz z postępem w pisaniu stawał się coraz bardziej zbiorem praktycznych instrukcji.

A sam fakt, że prorok stał się wodzem, także wojennym, jest dla mnie dowodem na odejście od spraw duchowych.

Jak sądzicie, czy możliwe, że Mahomet, przynajmniej do pewnego momentu, otrzymywał objawienia od Boga?

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Cz paź 17, 2013 21:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Qwerty

Teraz nie odpowiem Ci dokładnie, ale jak dla mnie pierwsze objawienie w jaskini Gabriela jest baaaardzo mocno wątpliwe. Nie znam osobiście przypadku, aby jakikolwiek anioł używał siły czy przemocy w stosunku do osoby, której sie objawiał. Kolejno Gabriel u Mahometa nie może zrozumieć, że Mahomet nie potrafi czytać a mimo to nakazuje jemu to 3 krotnie.

Ja nie watpię w to, że Mahomet był w tym okresie człowiekiem bogobojnym (patrz: bał się bożka księżyca Allacha), miłym, towarzyskim i z pewnością uczuciowym. Ale nabierając pewności siebie co do swojego posłannictwa stał się chciwym draniem. Seks, zdobycze.

Instrukcje powstawały w miarę rozwoju jego religii i głupota z jego strony było wnikanie w szczegóły dotyczące życie jak np. podcierać pupę i czym. Zważ, że cudów żadnych nie było, nie uczył miłości praktycznie w ogóle tylko straszył przed Allachem.

Jest także podejrzenie, że spotykał się w jaskini i okresie późniejszym z Zaydem (mogę mylić nazwe), człekiem, który był niby to żydem, niby chrześcijaninem, ale nigdy muzułmaninem. Uznawał go za mędrca i słuchał jego opowieści. Jak kiedyś znajdę ten tekst to go przetłumaczę.

Wiara islamska zyje tylko ze względu na strach, zastraszanie, poniżanie. Każdy muzułmanin, który się tego wyzbędzie rozumie dopiero ogrom nienawiści. Konwertytów wśród muzułmanów jest jeszcze niewielu, ze względu na strach przez śmiercią za apostazję.


Pt paź 18, 2013 15:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 19:36
Posty: 171
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Qwerty2011 napisał(a):
Jak sądzicie, czy możliwe, że Mahomet, przynajmniej do pewnego momentu, otrzymywał objawienia od Boga?

Jeśli doszło do objawienia, to z pewnoscią nie był to anioł zesłany od Boga.


So paź 19, 2013 22:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 10:33
Posty: 55
Lokalizacja: Dar-el-Haram
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Qwerty2011 napisał(a):
Kiedyś wydawało mi się, że objawienie się Mahometowi archanioła Gabriela mogło być prawdziwe. (...) Jak sądzicie, czy możliwe, że Mahomet, przynajmniej do pewnego momentu, otrzymywał objawienia od Boga?
Nie otrzymywał, a objawianie się Gabriela, jako anioła zesłanego od Boga Mahometowi nigdy takim nie było. W NT nie ma nigdzie napisane, że Bóg pośle kolejnego proroka do ludzi, gdyż wszyscy starotestamentowi mieli za zadanie prowadzić naród wybrany i zapowiadać przyjście Jezusa, co wypełniło sie wraz z jego narodzeniem. Jan Chrzciciel był ostatnim prorokiem ST i od tego momentu chrześcijanie oczekują jedynie na powtórne przyjście Jezusa a Żydzi – wciąż na Mesjasza. O żadnym kolejnym proroku nie ma nigdzie mowy ani tym bardziej o tym, że Bóg ma jeszcze coś nowego do zakomunikowania w kwestii Objawienia. Mahomet ostatecznie mógłby być jakimś świątobliwym mężem, szczególnie udoskonalonym w cnotach, ale jego życie pokazuje coś zupełnie odwrotnego, gdyż było całkowitym zaprzeczeniem nauk ewangelicznych, choć prorok twierdził, że jest posłany od Boga z nowym orędziem, gdyż wcześniejsze (tzn. ST i NT) zostało wg niego opacznie zrozumiane przez ludzi, którzy zbłądzili i popadli w bałwochwalstwo). Trafnie opisuje to apostoł Paweł: „Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!” (Gal 1, 7-9)
Dane jakimi dysponujemy, mówią coś wręcz przeciwnego, a mianowicie, że Mahomet był najprawdopodobniej opętany. Tak przynajmniej twierdzili jego najbliżsi i on sam. Nieustannie bał się szatana, lęk wzbudzał w nim wiatr, nie znosił poetó i poezji (od czasów przedislamskich wierzono, że przez nich działa szatan). Tradycja przekazuje, że Mahomet powiedział: "Obawiam się, czy to nie zaleństwo [lub demoniczne opętanie] we mnie". Najwcześniejsza biografia Mahometa spisana przez Ibn Ishaqa „Sīratu Rasūlu l-Lah” (Życie Mahometa) w VIII w. opisuje reakcję opiekunów chłopca po kontakcie z nim dwóch istot w białych szatach, które rzuciły go na ziemię tak mocno, aż cały zsiniał i otworzyły mu brzuch szukając w nim czegoś, ale Mahomet nie wiedział czego. Jego matka utrzymywała, że kiedy była z nim w ciąży, z jej ciała wyszło światło, które oświeca zamki w Busra i Syrii. I o ile mnie pamięć nie myli, zajmowała się także praktykami okultystycznymi.
Muslim opisuje taką historię: „Anas bin Malik przekazał: Gabriel przyszedł do Wysłannika Allaha (niech pokój będzie z nim[*]), podczas gdy on bawił się ze swoimi rówieśnikami. Chwycił go i powalił na ziemię, rozerwał pierś i wyjął z niej serce, a z niego wyciągnął skrzep krwi i powiedział: `To była część Szatana w tobie`. A potem przemył go wodą Zamzam w złotym basenie, a następnie znów połączył je razem i przywrócił na swoje miejsce. Chłopcy pobiegli do matki [Mahometa] i jego opiekunki wołając, że Muhammad został zamordowany. Wszyscy rzucili się w jego kierunku, ale znaleźli go w stanie nienaruszonym, tylko zmienił się kolor jego skóry. Anas powiedział: `Na własne oczy widziałem ślady na jego piersi`” (Muslim 1:310, 311-314, itd.). To zdarzenie opisuje także sura 96 „Zakrzepła Krew”.
W innych źródłach (np. hadisy) znajdują się opisy, jak wyglądały momenty, w których Mahomet – już jako prorok o ugruntowanej pozycji - miał owe objawienia: „Był dręczony [w sensie ataków konwulsji], z pianą na ustach i zamkniętymi oczami. Czasami ryczał niczym młody wielbłąd” (Ahmad bin Hanba „Musnad”). Umar ibnu'l Khattab mówi: "Kiedy objawienie zstąpiło na Apostoła Allaha, w pobliżu jego twarzy było słychać brzęczenie pszczół." (Mizan-Ul-Haqq „Bilans Prawdy”).

Opisów kontaktów Mahometa z Gabrielem est o wiele więcej, ale już na podstawie tych, które przytoczył akbar i ja można stwierdzić, że objawienia Mahometa nie miał nic wspólnego z tymi, które zsyła Bóg.

* Tu też jest wielka niejasność, ponieważ w j. arabskim przy imieniu Mahometa nie ma żadnego „pokój z nim” lecz mówi się: „Allah modli się nad nim/za niego i oddaje mu cześć” - الله يصلي له ويعطيه الشرف (Sall Allāhu`alay-hi wa-sallam). Z kolei fraza „Pokój z nim” to: عليه السلام‎ i tłumaczy się tę formę problemem z zapisywaniem znaków arabskich na klawiaturze zachodniej. Miałoby to sens w przypadku posługiwania się j. arabskim, ale tłumacząc na inne języki nie widzę przeszkód, by stosować zapis pierwszy, z któego nb przy okazji jasno wynika status relacji Allaha do Mahometa. Prorok jest większy od swojego boga :)

Istnieje naprawdę sporo dobrej literatury o islamie, niestety w większości wciąż w niewielkim stopniu przetłumaczonej na j. polski. Na naszym rynku jest kilka dobrych książek skierowanych do szerokiego odbiorcy (więc nie jest to naukowy i hermetyczny język). Żeby nie być posądzoną o bezstronność, podam te, które napisali byli muzułmanie (z wyjątkiem pierwszej), np. : Abd Oul-Masih` Al Ghalwiry „Geneza islamu i osoba Mahometa”, Ibn Warraq „Dlaczego nie jestem muzułmaninem”, Raszid Al-Maghribi „Czy Koran jest słowem Bożym?”, Jean Alcader „Prawdziwe oblicze islamu”.
Warto czytać to, o czym piszą znawcy tematu wychowani w tej religii i kulturze, bo są najlepiej zorientowani i nie ogranicza ich np. poprawność polityczna, ostracyzm w światku akademickim czy ucięcie funduszy do prowadzenia badań naukowych.

_________________
أرسل الله ابنه يسوع نوراً للأنام


N paź 20, 2013 20:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 10:33
Posty: 55
Lokalizacja: Dar-el-Haram
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
akbar napisał(a):
Teraz nie odpowiem Ci dokładnie, ale jak dla mnie pierwsze objawienie w jaskini Gabriela jest baaaardzo mocno wątpliwe. Nie znam osobiście przypadku, aby jakikolwiek anioł używał siły czy przemocy w stosunku do osoby, której sie objawiał. Kolejno Gabriel u Mahometa nie może zrozumieć, że Mahomet nie potrafi czytać a mimo to nakazuje jemu to 3 krotnie.

Nakazuje i to w dodatku przy użyciu siły, dusząc go.
Dalszy ciąg wizji też jest ciekawy. Następnie Mohamed otrzymał kolejną wizję. Widział, jak ten sam anioł, który ukazał mu się w jaskini Hira, siedział na krześle pomiędzy niebem i ziemią. Mohamed był przerażony i gdy wrócił do domu, rzekł do Khadidży, swojej pierwszej żony: „Okryj mnie”. Potem ogłosił, że Allah objawił mu kolejne wersy Koranu (sura Al-Mudassir `Okryty płaszczem`74:1-5).
Po tej historii Khadidża poszła do kuzyna Waraqa bin Nawful, chrześcijańskiego mnicha (ebionity), aby ten rozeznał sytuację. W odniesieniu do pierwszego spotkania z wrogim bytem duchowym, którego Mahomet nie potrafił określić, na kolejne zajście reakcja Waraqa była następująca: „Waraqa osłupiał na te słowa i powiedział: `Jeśli Gabriel rzeczywiście zstąpił na ziemię, uczynił tak dla najlepszego z ludzi. On nigdy nie przychodzi do byle kogo, z wyjątkiem proroka. Albowiem On jest towarzyszem wszystkich proroków i posłańców, którego Bóg im zsyła. Wyślij do mnie syna Abd Allaha [Mahometa], abym mógł go przesłuchać, wysłuchać tego, co mówi, i porozmawiać z nim. Boję się też, że ktoś inny niż Gabriel, na przykład diabeł go naśladuje i przez to co robi, może zwieść i znieprawić ludzi. To może [go] zmylić a nawet doprowadzić do szaleństwa, podczas gdy wczesniej był zdrowy na umyśle” (Ibn Kathir „Al-Sira al Nabawiyya”).

Właściwie to radykalizm Mahometa zaczyna się wraz z nawiedzaniem go przez anioła Dżibriela.

_________________
أرسل الله ابنه يسوع نوراً للأنام


N paź 20, 2013 20:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.

Muszę przyznać, że niełatwo znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Informacje o Mahomecie z którymi się spotykałem, zawsze wydawały mi się niepełne i wygładzone (poprawność polityczna). Pamiętam jeden z odcinków francuskiego serialu "Był sobie człowiek". Prawie w całości poświęcony Mahometowi i rozwojowi islamu (o Jezusie były dwa zdawkowe zdania). Oczywiście nie chodzi o to, że ten animowany serial jest jakimś kompendium wiedzy, ale o to, że chyba strach przed islamem knebluje mediom usta.

Swoją drogą ciekawe dlaczego Mahomet nie zdecydował się na przyjęcia chrześcijaństwa - ponoć zastanawiał się nad tym.
No i dlaczego chrześcijaństwo nie przyjęło się / nie dotarło do plemion arabskich przez wcześniejsze 650 lat...

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


N paź 20, 2013 21:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Nie miałby biznesu być chrześcijaninem. Lepiej stworzyć coś swojego, poza tym zachłysnął się religiami monoteistycznymi więc najłatwiej było stworzyć kolejną religię mono.

Z resztą to, że ta religia się rozprzestrzeniła to tylko zbieg okoliczności zwanych Medyna. Gdyby nie Medyna byłby jednym z wielu ludków czczących Allacha. Przecież tam ludzie czcili jedno bożka mimo, ze było ich 360. Mahomet kazał wszystkich się pozbyć, ale nie jednego bożka księżyca Allacha, którego uznał za jedynego Boga.


Pn paź 21, 2013 20:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL