Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna strona
 Koran nie jest Słowem Bożym 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Tak, 7 wersetów pierwszej sury ma wartości prymalogiczne będące liczbami złożonymi.

Czytałem o cudzie Koranu mówiącym, że Koran wskazuje na wiek Ziemi względem wieku Wszechświata. W 41:9 jest napisane, że Allah stworzył ziemię w dwa dni, a kilka wersetów podaje, że niebiosa i ziemia zostały stworzone w ciągu 6 dni. Można w związku z tym pomyśleć, że Ziemia jest 3 razy młodsza od Wszechświata. Wiek Ziemi jest szacowany na 4,543 mld lat, a wiek Wszechświata na 13,778 - 13,82 mld lat.
13,778 : 4,543 = 3,03279771076. Niemal dokładnie 3.
Dlaczego nie napisano, że Ziemia została stworzona w jeden dzień, a Wszechświat w trzy?

Muzułmańska strona głosząca domniemany cud dotyczący wieku Wszechświata: http://www.miracles-of-quran.com/age_of_universe.htm. http://www.miracles-of-quran.com/seven_heavens.htm - inny artykuł z tej samej strony, sugerujący, że "siedem niebios" opisane w Koranie to głównie (hipotetyczne) ukryte wymiary przestrzenne. Werset 41:12 zdaje się wykluczać taką interpretację: I On ustanowił siedem niebios, w dwa dni, i objawił każdemu niebu jego zasady. I ozdobiliśmy niebo najbliższe lampami - także dla ochrony. Takie jest ustanowienie Potężnego, Wszechwiedzącego! Czy sześć dodatkowych wymiarów przestrzennych (dodatkowych niebios?) także istnieje od ok. 4,5 mld lat, tak jak Ziemia (w mainstreamowej nauce)? Raczej istniałyby od Wielkiego Wybuchu do chwili obecnej, czyli sześć lat, a nie tylko dwa!

https://en.wikipedia.org/wiki/Religious ... eory#Islam - po angielsku o rzekomym odniesieniu do Wielkiego Wybuchu w Koranie. Werset 21:30 bywa nierzadko uznawany za dowód na to, że Koran przewidział tę teorię. Czyż ci, którzy nie uwierzyli, nie widzieli, iż niebiosa i ziemia stanowiły jedną zwartą masę i My rozdzieliliśmy je, i stworzyliśmy z wody każdą żyjącą rzecz? Czyż oni nie uwierzą?

Z katolickiej perspektywy wiara w Wielki Wybuch 13,8 mld lat temu, stworzenie Ziemi 4,5 mld lat temu może być herezją! Biblia podaje, że świat ma zaledwie kilka tysięcy lat, nie kilka miliardów.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pn paź 14, 2019 21:31
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 04, 2020 17:41
Posty: 4
Post Re: PILNE: Czy islam (koraniczny) jest Prawdziwą Religią?
Wybawiony napisał(a):
@ nieważny12

Czy znana jest Tobie biblijna gematria? Jeśli nie, to poczytaj :
http://www.biblegematria.com

Najpierw podaj mi kryteria prawdziwej religii i je uzasadnij.


So sty 04, 2020 18:50
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 04, 2020 17:41
Posty: 4
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
niewazny12 napisał(a):
Tak, 7 wersetów pierwszej sury ma wartości prymalogiczne będące liczbami złożonymi.

Czytałem o cudzie Koranu mówiącym, że Koran wskazuje na wiek Ziemi względem wieku Wszechświata. W 41:9 jest napisane, że Allah stworzył ziemię w dwa dni, a kilka wersetów podaje, że niebiosa i ziemia zostały stworzone w ciągu 6 dni. Można w związku z tym pomyśleć, że Ziemia jest 3 razy młodsza od Wszechświata. Wiek Ziemi jest szacowany na 4,543 mld lat, a wiek Wszechświata na 13,778 - 13,82 mld lat.
13,778 : 4,543 = 3,03279771076. Niemal dokładnie 3.
Dlaczego nie napisano, że Ziemia została stworzona w jeden dzień, a Wszechświat w trzy?
audacity temp mail origin
Muzułmańska strona głosząca domniemany cud dotyczący wieku Wszechświata: http://www.miracles-of-quran.com/age_of_universe.htm. http://www.miracles-of-quran.com/seven_heavens.htm - inny artykuł z tej samej strony, sugerujący, że "siedem niebios" opisane w Koranie to głównie (hipotetyczne) ukryte wymiary przestrzenne. Werset 41:12 zdaje się wykluczać taką interpretację: I On ustanowił siedem niebios, w dwa dni, i objawił każdemu niebu jego zasady. I ozdobiliśmy niebo najbliższe lampami - także dla ochrony. Takie jest ustanowienie Potężnego, Wszechwiedzącego! Czy sześć dodatkowych wymiarów przestrzennych (dodatkowych niebios?) także istnieje od ok. 4,5 mld lat, tak jak Ziemia (w mainstreamowej nauce)? Raczej istniałyby od Wielkiego Wybuchu do chwili obecnej, czyli sześć lat, a nie tylko dwa!

https://en.wikipedia.org/wiki/Religious ... eory#Islam - po angielsku o rzekomym odniesieniu do Wielkiego Wybuchu w Koranie. Werset 21:30 bywa nierzadko uznawany za dowód na to, że Koran przewidział tę teorię. Czyż ci, którzy nie uwierzyli, nie widzieli, iż niebiosa i ziemia stanowiły jedną zwartą masę i My rozdzieliliśmy je, i stworzyliśmy z wody każdą żyjącą rzecz? Czyż oni nie uwierzą?

Z katolickiej perspektywy wiara w Wielki Wybuch 13,8 mld lat temu, stworzenie Ziemi 4,5 mld lat temu może być herezją! Biblia podaje, że świat ma zaledwie kilka tysięcy lat, nie kilka miliardów.


Najpierw podaj mi kryteria prawdziwej religii i je uzasadnij.


Śr sty 08, 2020 21:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Ja mam prostszy dowód. Koran to księga a słowo to słowo. Księga to nie to samo co słowo. Chyba koniec dowodu? :D

[edytowano 1x... Proszę nie nadużywać ENTER. M]

_________________
Pokój wam.


N mar 01, 2020 20:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Z jakich faktów? Czy tego, że Koran powstał dziewiętnaście wiekow po Księdze Rodzaju? Czy tego, że Mahomet spotykał na swojej drodze, jeszcze przed rzekomym objawieniem, wyznawców Biblii i w swojej wizji czerpał z niej?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr mar 09, 2022 19:12
Zobacz profil
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Niejaki Kopernik obalił teorię geocentryczną, która była kanonem przez XVI wieków.


So mar 12, 2022 9:08
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Tak, ale na podstawie obserwacji astronomicznych, a nie kombinacji własnego widzimisię z jakimś wcześniejszym dziełem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So mar 12, 2022 19:30
Zobacz profil
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Z Twej wypowiedzi wynika, że nie słyszałaś o heliocentryzmie przedkopernikańskim.
Wyobraź sobie, że około 19 wieków przed Kopernikiem model heliocentryczny stworzył Arystach z Samos. Model ten był znany również w świecie arabskim, Indiach. Tym samym można założyć, że Pan Kopernik nie tylko na podstawie obserwacji astronomicznych, ale również na podstawie wcześniejszych dzieł i własnych kombinacji wstrzymał Słońce.


So mar 12, 2022 21:28

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Oto przed czym ostrzegł Bóg . Objawienia 22:18,19

,,...Ja świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze.
A jeśliby ktoś odjął co ze słów księgi tego proroctwa, to Bóg odejmie jego dział w drzewie życia i w Mieście Świętym — które są opisane w tej księdze
....,,

Biada temu który próbuje coś dodać do Biblii czyli do Słowa Bożego.
Zgadza się?

ps. Warto sprawdzić kiedy powstała Księga Objawienia a kiedy Koran.


Pn sie 29, 2022 10:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Przyznaję, że mam "wielki lęk przed modleniem się po katolicku" w związku z treścią Koranu, bo bardzo liczne cuda matematyczne i językowe Koranu wywierają na mnie ogromne wrażenie i "wydaje mi się", że księga tak "naszpikowana" cudownymi zależnościami musi być objawieniem samego Boga... Koran uczy, że cała religia musi być dla Boga (np. żadnego wielbienia Jezusa, żadnego kultu maryjnego) oraz że nie ma pośredników i wstawienników przed Bogiem (w związku z czym modlitwy trzeba kierować tylko bezpośrednio do Boga i nie wolno wierzyć w to, że Bóg ma współtowarzyszy). Według Koranu Bóg nie jest Ojcem, Jezus nie jest Synem Bożym, Bóg nie stworzył człowieka na Swój obraz i podobieństwo. Bóg według islamu nie jest nawet osobowy - jest zupełnie transcendentny, unikalny i niepodobny do czegokolwiek, co nie jest Nim. Koran, podobnie jak katolicyzm, wierzy w to, że część ludzi będzie potępiona na wieki! "Korci" mnie do wyznawania islamu koranicznego, skrypturalizmu, a nie "mainstreamowych" religii uznających Koran za słowo Boże, takich jak sunnizm czy szyizm. Według koranizmu sunnizm i szyizm to też wielkie zło, podobnie jak chrześcijaństwo.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So paź 29, 2022 21:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 545
Post Re: Ryba
KotSyberyjski napisał(a):
Ja nie jestem ateistą. Ja tylko nie wierzę, że biblijny Yahwe był Bogiem.

Podobają mi się wyznanie typu: Nie jestem pijakiem, ale codziennie piję. Nie jestem narkomanem, ale codziennie ćpam.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


So sty 20, 2024 10:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Ryba
@Idący,

można być teistą i wierzyć w Boga, ale akurat nie w Boga przestawionego w Biblii.


So sty 20, 2024 11:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1837
Post Re: Ryba
Swołocz, rację masz - np. to się sprawdza w przypadku muzułmanów... albo innych czcicieli jednego, tudzież wielu bogów...
Mogę Kotu z Syberii wyjaśnić, że jego myślenie, co do Boga JHWH (Jahwe), jest chybione - może się da przekonać? Kto wie... to będzie zależne od tego, czy on słowa Pana Jezusa i apostołów (w NT) respektuje...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So sty 20, 2024 13:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Ryba
No nie wiem, czy to jest ten sam Bóg. Ogólnie jednak zgadzam się z Tobą, właśnie to chciałem powiedzieć. Obraz Boga przedstawiony w Biblii mi nie odpowiada. Mam nadzieję, że prawdziwy Bóg jest inny.


So sty 27, 2024 13:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1837
Post Re: Ryba
Nie "stwarzajmy obrazu" Boga, ale uwierzmy w Niego takim, jakim jest. Jako chrześcijanin nie mogę uznać, że np. Koran i Biblia o jednym Bogu uczą.

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So sty 27, 2024 17:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL