Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona
 Koran nie jest Słowem Bożym 
Autor Wiadomość
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Cytuj:
Róznica jest jedynie na poziomie doktrynalnym (pojęciowym).Zgadza sie?

Skoro nie uznawanie bóstwa Pana Jezusa jest dla ciebie jakąś tam różnicą doktrynalną to o czym tu rozmawiać.

„Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał”
„Kto nie ma Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca”


Wt lut 18, 2014 15:12

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
sharp7 napisał(a):
Skoro nie uznawanie bóstwa Pana Jezusa jest dla ciebie jakąś tam różnicą doktrynalną to o czym tu rozmawiać.

„Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał”
„Kto nie ma Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca”


Nie uznawanie bóstwa Jezusa w rozumieniu doktryny Katolickiej jest charkterystyczne także dla chrzescijan antytrynitarnych.Wynika to tak de facto z odmiennej egzegezy Biblii.
Ponadto:

Czy Muzłumanie oddają cześć Jezusowi?
Jak najbardziej.

Osoba Jezusa zajmuje w tradycji muzułmańskiej bardzo ważne miejsce. Koran nazywa go po arabsku Isa i wymienia to imię 25 razy w 15 rozdziałach (sześć z nich należy do tzw. sur mekkańskich, dziewięć do medyńskich).
Jezus w islamie wikipedia (PD) Perska miniatura przedstawiające Kazanie na Górze

Muzułmanie czczą Jezusa jako jednego z najważniejszych proroków. Podobnie jak jego poprzednikom, również Jezusowi Stwórca powierzył misję głoszenia ludziom posłuszeństwa wobec jednego i jedynego Boga (19,36).


http://religie.wiara.pl/doc/472218.Jezus-w-islamie


Wt lut 18, 2014 16:27
Zobacz profil
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Cytuj:
Czy Muzłumanie oddają cześć Jezusowi?
Jak najbardziej.

Fajnie. Prorok czy Bóg - co za różnica?
Ale, że mamy być im wdzięczni za to czy jak?

"Ja wam nie pisałem, jakobyście nie znali prawdy, lecz że ją znacie i że żadna fałszywa nauka z prawdy nie pochodzi. Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna. Każdy, kto nie uznaje Syna, nie ma też i Ojca, kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca."


Wt lut 18, 2014 16:37

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
sharp7 napisał(a):
Fajnie. Prorok czy Bóg - co za różnica?
Ale, że mamy być im wdzięczni za to czy jak?


Zarówno" prorok" jak i "Bóg" mieszczą sie w człowieczeństwie Jezusa.
Kazdy z tych terminów ma swoje "umocowanie" w Biblii.
Ponadto:
Styl konfrontacyjny który reprezentujecie razem z proteomem nie bardzo wpisuje się w strategie dialogu którą preferuje KRK.Lepiej dązyć do zozumienia innosci niż deprecjonować "przeciwnika".



Cytuj:
"Ja wam nie pisałem, jakobyście nie znali prawdy, lecz że ją znacie i że żadna fałszywa nauka z prawdy nie pochodzi. Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna. Każdy, kto nie uznaje Syna, nie ma też i Ojca, kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca."


Mesjasz to osoba namaszczona,wybraniec Boży.Takie jest podstawowe znaczenie tego pojęcia.
Z tego co wiem Muzłumanom nie przeszkadza takie ujecie osoby Jezusa.


Śr lut 19, 2014 8:03
Zobacz profil
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Cytuj:
Z tego co wiem Muzłumanom nie przeszkadza takie ujecie osoby Jezusa.

A czy przeszkadza im to, że Pan Jezus to Bóg? Jedna z Osób Trójcy Przenajświętszej, Odwieczny Syn Boży?

Cytuj:
Styl konfrontacyjny który reprezentujecie razem z proteomem nie bardzo wpisuje się w strategie dialogu którą preferuje KRK.Lepiej dązyć do zozumienia innosci niż deprecjonować "przeciwnika".

Przeciwnik zdeprecjonował się sam i to już dawno, ale możesz oszukiwac się dalej, teraz to jest modne.
I masz racje, w dialogu, który zamyka sie na prawde nie mam zamiaru brać udziału. Z fałszem się nie dialoguje.

http://www.pch24.pl/Mobile/Informacje/i ... a/id/21042
"ale przecież Go szanują!"

Dziękuje za rozmowe. Z Panem Bogiem.


Śr lut 19, 2014 11:45

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
sharp7 napisał(a):
A czy przeszkadza im to, że Pan Jezus to Bóg? Jedna z Osób Trójcy Przenajświętszej, Odwieczny Syn Boży?


Formalnie przeszkadza, poniewaz w rozumieniu Muzłumanów oraz wyznań nietrynitarnych,monoteizm Biblijny wyklucza tego typu podejscie do Jezusa.A mówiąc wprost :uwazają to za bałwochwalstwo.

Cytuj:
Przeciwnik zdeprecjonował się sam i to już dawno, ale możesz oszukiwac się dalej, teraz to jest modne.
I masz racje, w dialogu, który zamyka sie na prawde nie mam zamiaru brać udziału. Z fałszem się nie dialoguje.

Oczyiwscie mozna bazowac na samych negatywach i na tej podstawie formułowac opinie.Tylko nie zapominaj o tym, że to działa również w obie strony.A skutki takiej strategii to niezbyt trudno przewidzieć.
A formuły typu: zamykanie się na prawdę to klucz do zmonopolizownia mojego punktu widzenia, co niestety wyklucza konstruktywny dialog.Całe szczescie że Twój Kosciół ma inny punkt widzenia niż Ty.

Cytuj:
Dziękuje za rozmowe. Z Panem Bogiem.


Pozdrawiam.


Śr lut 19, 2014 14:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Aby zrozumieć fałszywość wiary islamskiej i jak powstawała musicie przeczytać Ibn Shaq - pierwszą biografię Mahometa. M.in. Kaaba w tej biografia jest miejscem, które powstawało w różnych czasach, było budowane przez różne osoby, zsyłane w różnych okresach itd. Czyli, wybierz sobie opcję sam, którą wolisz. :mrgreen:

Co do Isa jako Jezus w Islamie - http://www.fronda.pl/blogi/xristianos/j ... ,6965.html

Cytuj:
Bardzo często muzułmanie w rozmowie z chrześcijanami próbuję udowodnić że islam naucza o Jezusie a oni sami są wiernymi i prawdziwymi Jego uczniami. Zdaniem wyznawców Allaha ich święta księga, Koran przestawia Jezusa jako prawdziwego męża bożego, proroka i cudotwórcę. Jednakże, czy aby na pewno Jezus Koranu to ta sama osoba co Jezus bohater Nowego Testamentu?

W niniejszym poście chciałbym sprawdzić czy postać ukrywająca się pod arabskim imieniem 'Isa, utożsamiany przez mahometan z Jezusem jest tą samą osobą co Jezus czczony przez chrześcijan. Imię Jezus występujące w Nowym Testamencie to grecka transkrypcja (Ιησούς) hebrajskiego imienia Jehoszu’a (ישוע = jod + he + szin + waw + ‘ain). Skróconą formą tegoż imienia jest Jeszu'a (ישו = jod + szin+ waw +'ain). Pojawiające się w Koranie imię to z kolei 'Isa (عيسى‎ = 'ain +ja + sin + ja). Widzimy że są to zupełnie inne imiona, alfabet hebrajski i arabski mimo że różni się literami ich wymowa jest niemal identyczna. Arabowie którzy są chrześcijanami (byli nimi przed inwazją powstałego w VII wieku islamu) mówią Jesu’a (يسوع) i zapisują to Ja + sin + waw + ain zobaczmy jak to wygląda w zestawieni:

heb. pełne imię = Jod + He + Szin + Waw + ‘Ain (ישוע) heb. skrócone = Jod + Szin + Waw + ‘Ain (ישו) chrześc. = Ja + Szin + Waw + ‘Ain (يسوع) muzuł. = ‘Ain + Ja + Sin + Ja(عيسى)

Nie jest możliwe aby z hebrajskiego imienia Jehoszu'a utworzyć koraniczną wersję 'Isa, zatem poświęćmy trochę czasu i zastanówmy się skąd pochodzi używane przez muzułmanów imię 'Isa. Wszystko wskazuje, że 'Isa to Ezaw (heb. עשו= 'ain + szin+ waw). Po arabsku imię Ezaw zapisuje się tak عيسو czyli ‘Ain + Ja + Sin + Waw porównajy zatem imię Isa w Koranie i arabską wersję imienia Ezaw

'Isa = ‘Ain + Ja + Sin + Ja (عيسى) Ezaw = ‘Ain + Ja + Sin + Waw (عيسو ) Ja i Waw to półsamogłoski które na końcu wyrazu mogą się zmieniać.

Fakt przyjęcia przez muzułmanów imienia Ezaw jako odpowiednik dla imienia Jezus może być całkowicie niezrozumiały o ile pominiemy biblijną historię opowiadającą o Ezawie i jego bracie Jakubie:

Jakub, wszedłszy do swego ojca, rzekł: Ojcze mój! A Izaak: Słyszę; któryś ty jest, synu mój? Odpowiedział Jakub ojcu: Jestem Ezaw, twój syn pierworodny. Uczyniłem, jak mi poleciłeś. Podnieś się, siądź i zjedz potrawę z upolowanej przez mnie zwierzyy, i pobłogosław mi! Izaak rzekł do syna: Jakże tak szybko mogłeś coś upolować, synu mój? A Jakub na to: Pan, Bóg twój, sprawił, że tak mi się właśnie zdarzyło. Wtedy Izaak rzekł do Jakuba: Zbliż się, abym dotknąwszy ciebie mógł się upewnić, czy to mój syn Ezaw, czy nie. Jakub przybliżył się do swego ojca Izaaka, a ten dotknąwszy go rzekł: Głos jest głosem Jakuba, ale ręce – rękami Ezawa! Nie rozpoznał jednak Jakuba, gdyż jego ręce były owłosione jak ręce Ezawa! A mając udzielić mu błogosławieństwa, zapytał go jeszcze: Ty jesteś syn mój Ezaw? Jakub odpowiedział: Ja jestem. Rzekł więc: Podaj mi, abym zjadł to, co upolowałeś, synu mój, i abym ci sam pobłogosławił. Jakub podał mu i on jadł. Przyniósł mu też i wina, a on pił. A potem jego ojciec Izaak rzekł do niego: Zbliż się i pocałuj mnie, mój synu! Jakub zbliżył się i pocałował go. Gdy Izaak poczuł woń jego szat, dając mu błogosławieństwo mówił: Oto woń mego syna jak woń pola, które pobłogosławił Pan! Niechaj tobie Bóg użycza rosy z niebios i żyzności ziemi, obfitości zboża i moszczu winnego. Niechaj ci służą ludy i niech ci pokłon oddają narody. Bądź panem twoich braci i niech ci pokłon oddają synowie twej matki! Każdy, kto będzie ci złorzeczył, niech będzie przeklęty. Każdy, kto będzie cię błogosławił, niech będzie błogosławiony! Gdy Izaak wypowiedział swe błogosławieństwo nad Jakubem i gdy ten tylko co odszedł od niego, wrócił z łowów brat Jakuba, Ezaw. I on także przyrządził ulubioną potrawę ojca, zaniósł mu ją i rzekł do niego: Podnieś się mój ojcze, i jedz to, co twój syn upolował, abyś mi udzielił błogosławieństwa! Izaak go zapytał: Kto ty jesteś? A on odpowiedział: Jam syn twój pieroworodny, Ezaw! Izaak bardzo się zatrwożył i rzekł: Kim więc był ten, który upolował zwierzynę i przyniósł mi, a ja jadłem z niej, zanim ty wróciłeś, i pobłogosławiłem mu? Przecież to on otrzymał błogosławieństwo! Gdy Ezaw usłyszał te słowa swojego ojca, podniósł głośny pełen goryczy lament, i rzekł do ojca: Daj i mnie błogosławieństwo, mój ojcze! Izaak powiedział: Przyszedł podstępnie brat twój i zabrał twoje błogosławieństwo! A wtedy Ezaw: Nie darmo dano mu imię Jakub! Dwukrotnie mnie już podszedł: pozbawił mnie mego przywileju pierworodztwa, a teraz odebrał za mnie błogosławieństwo! Rdz 27:18-36

Czemu tak pomocna w z rozumieniu problemu imienia 'Isa może być ta biblijna historia? Bardzo możliwe, że żydzi zamieszkujący Medynę oraz Mekkę bardzo pogardliwie zwracali się do chrześcijan jako wyznawców "Ezawa". Imię Ezaw było utożsamiane ze straconym dziedzictwem, odsunięciem od błogosławieństwa. Wielce prawdopodobne że Mahomet słysząc jak żydzi takim imieniem określają Chrystusa i Jego uczniów przyjął bez świadomości pejoratywnego znaczenia iż tak właśnie brzmiało imię Pana i Boga chrześcijan. Powinniśmy zatem mieć świadomość że imię 'Isa pochodzi od biblijnego imienia Ezaw, które to było wypowiadane przez arabskich żydów jako bluźnierstwo i wyzwisko wobec wyznawców Chrystusa. Islam nie tylko fałszuje biografię Jezusa (urodzony pod palmą, nie zginął na krzyżu), Jego pozycję i rolę (tylko prorok, niższy od Mahometa) ale i zniekształca i myli Jego święte imię – Jezus (z heb. JHWH jest zbawieniem) nadając mu imię 'Isa (z heb. znaczy "włosiasty" – "czerwony").


Tony Balir, który jako premier wystrzegał się opinii nt. islamu teraz śmiało mówi:
Cytuj:
Były premier W. Brytanii Tony Blair zaapelował do Zachodu o odłożenie na bok sporów z Rosją i Chinami i skoncentrowanie się na zagrożeniu płynącym ze strony radykalnego islamu. Powiedział, że świat powinien się zjednoczyć w walce z ekstremistami.

Podczas wystąpienia w siedzibie Bloomberga w Londynie Blair podkreślił, że państwa zachodnie muszą „podnieść kwestię religijnych ekstremistów do rangi najważniejszych problemów”. Jego zdaniem, aby walczyć z radykalnym islamem Zachód musi współpracować z innymi państwami, „w szczególności z Rosją i Chinami”. Dlatego najsilniejsze kraje świata powinny zaniechać wzajemnych konfliktów i muszą skierować uwagę na problem „rozlewającego się po świecie” radykalnego islamu.

http://wpolityce.pl/swiat/192573-tony-b ... dla-swiata
Radykalny islam ktoś powiem, ale nikt nie odpowie, gdzie szukac islamu umiarkowanego....
Sprzeczanie się czy Jahwe i Allah to to samo nie ma sensu... wystarczy zobaczyć sytuacje ekonomiczną, polityczną i społeczeństwo krajów islamu.


Cz maja 01, 2014 16:36
Zobacz profil
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Pragmatyczny Anglik - wszak Putin, Chiny to kasa.


Cz maja 01, 2014 17:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 23, 2014 15:58
Posty: 64
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Ech... Przykro mi się robi, gdy czytam posty podobne do tego, który dyskusję rozpoczął. Trzeba uszanować to, w co wierzą inni. Takie jest też oficjalne stanowisko Kościoła.

Swoją drogą - chrześcijaństwo też zaakomodowało pewne tradycje pogańskie (Boże Narodzenie? Kadzidła? Stary Testament? Spożywanie Boga?), a nikt nie protestuje. Bądźmy sprawiedliwi - rewolucje rzadko trafiają na podatny grunt, gdy nie idą na podobne ustępstwa. Czy to dobrze? Nie wiem, ale nie przeszkadza mi to, bowiem było to konieczne.

_________________
Waiting for Godot


Pn maja 05, 2014 19:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Myślę, że każda religia ma wiele z pogaństwa,a le przecież nie o to chodzi.
Muzułmanin jest gotów Ciebie zabić, a przyjemniej wsadzić do pudła na wiele lat, jeśli powiesz, że Allah to niestety nie Bóg tylko wytwór mahometańskiej wyobraźni do osiągnięcia swoich celów (patrz: chcesz mieć pieniądze załóż religie - scjentolodzy). Nie wspomnę o fakcie nazwania Mahometa mordercą, za taki akt śmierć gwarantowana.
Tu chodzi o szanowanie drugiego człowieka.


Wt maja 13, 2014 20:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
akbar napisał(a):
Myślę, że każda religia ma wiele z pogaństwa,a le przecież nie o to chodzi.
Muzułmanin jest gotów Ciebie zabić, a przyjemniej wsadzić do pudła na wiele lat, jeśli powiesz, że Allah to niestety nie Bóg tylko wytwór mahometańskiej wyobraźni do osiągnięcia swoich celów (patrz: chcesz mieć pieniądze załóż religie - scjentolodzy). Nie wspomnę o fakcie nazwania Mahometa mordercą, za taki akt śmierć gwarantowana.
Tu chodzi o szanowanie drugiego człowieka.

Tylko to jest wina religii czy człowieka?

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Wt maja 13, 2014 20:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 14, 2014 13:33
Posty: 13
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Moim zdaniem po części jednego i drugiego. Uważam jednak, że muzułmanie bardziej ochoczo sankcjonują swoje zbrodnie Islamem. Mają pozwolenie na zabijanie w obronie wiary a pod zagrożenia dla Islamu inteligentny człowiek podciągnie wszystko.


Śr maja 14, 2014 13:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Znajome muzułmanki wiele razy miewały problemy w Polsce tylko i wyłącznie dla tego, że sobie szły w hijabach. Czy mam zatem zinterpretować to w sposób "to wina Biblii, nie jest ona Słowem Bożym, chrześcijanie są źli"?
Czy wyznawcy innych religii nie usprawiedliwiają się religią? W każdej znajdziesz przykłady - tylko teraz pytanie: czy osoba wycierająca sobie gębę tym co ponoć uważa za święte, jest faktycznym wyznawcą?

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Śr maja 14, 2014 15:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 14, 2014 13:33
Posty: 13
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Jeśli taki jegomość:
- stwierdził, że nie ma boga prócz Allaha
- odmawia regularnie modlitwę
- oddaje jałmużnę
- przestrzega Ramadanu
- odbył pielgrzymkę do Mekki
to dla mnie jest to wierzący muzułmanin.


Śr maja 14, 2014 19:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Ale to był Polak-katolik...
5 filarów powiadasz... cóż, zazwyczaj ci "wierzący" ograniczają się do tego pierwszego xd

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Śr maja 14, 2014 19:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL