Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna strona
 Koran nie jest Słowem Bożym 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post PILNE: Czy islam (koraniczny) jest Prawdziwą Religią?
Z góry informuję, że w tym wątku mogę zamieszczać swoje posty jeden po drugim. Myślę, że sprawa koranizmu jest na tyle poważna i ciekawa, że zasługuje na szczególną uwagę i reakcję ze strony ważnych osób w katolicyzmie, takich jak kapłani czy zakonnicy.

Informuję też, że nie chcę, aby moje posty stanowiły dla kogokolwiek zagrożenie w wierze i przyczynę grzechu!

Ostatnio występuje u mnie myśl o tym, aby odrzucić katolicyzm i przejść na skrypturalizm muzułmański i głosić go całemu światu. Katolicyzm, protestantyzm, ale również sunnizm według tej wiary jest błędny, heretycki, politeistyczny i prowadzący do piekła na wieki.

Może mi się wydawać, że wiele znaków na Ziemi wskazuje na to, że Koran pochodzi od Boga, w związku z czym Biblia byłaby wielkim kłamstwem Szatana. Do mojej natury szczególnie przemawiają liczbowe i literowe cuda, zależności zawarte w księdze uznawanej przez muzułmanów za świętą. Czy może być inne wyjaśnienie tych zjawisk niż dzieło Boga?

Z drugiej strony w katolicyzmie wciąż zdarzają się cuda takie jak uzdrowienia czy przemiana Hostii w Ciało Chrystusa. Koran (raczej) o tych cudach nie mówi. Na dodatek cuda Koranu zdają się być rozpowszechniane dopiero od kilkudziesięciu lat, przez około trzynaście wieków po śmierci Mahometa nie były one znane.

Przykład cudu Koranu (ze strony https://www.scribd.com/document/3675498 ... -Primalogy):
1. W Koranie 23 rozdziały spośród 114 mają liczby słów będące liczbami pierwszymi (LP). 23 to addytywna liczba pierwsza (ALP) - suma jej cyfr jest liczbą pierwszą.
2. W tych 23 rozdziałach liczba słów wynosi 11171 - jest to addytywna liczba pierwsza.
3. 11 najkrótszych rozdziałów spośród tych 23 ma razem 797 słów, a 797 to addytywna liczba pierwsza. 11 to także addytywna liczba pierwsza.
4. 11 (ALP) najdłuższych rozdziałów spośród tych 23 ma razem 10037 słów, a 10037 to także ALP.
5. Gdy utworzymy liczbę z połączenia liczb 797 (związanej z 11 najkrótszymi rozdziałami z LP jako liczbami słów), 337 (liczby słów w dwunastym pod względem długości rozdziale z LP jako liczbą słów) oraz 10037 (związanej z 11 najdłuższymi rozdziałami z LP jako liczbami słów), to otrzymamy 79733710037 - addytywną liczbę pierwszą! Co więcej, jeżeli połączymy te trzy liczby w kolejności od najmniejszej (337) do największej (10037), otrzymamy także addytywną liczbę pierwszą - 33779710037!

Ile wynosi prawdopodobieństwo zaistnienia tych zależności? Wydaje się, że jest naprawdę niewielkie. Przyjmijmy, że:
1. Prawdopodobieństwo tego, że liczba rozdziałów z liczbami pierwszymi jako sumami cyfr będzie ALP wynosi ok. 1: 10 (w przedziale 11 - 40 są 3 takie liczby: 11, 23, 29).
2. P-stwo, że liczba słów we wszystkich rozdziałach z LP jako sumą cyfr będzie ALP, wynosi ok. 1:30 (a po uwzględnieniu tego, że będzie to liczba nieparzysta (bo wszystkie liczby pierwsze będące liczbami słów w rozdziałach są nieparzyste), może ono wzrosnąć do 1:15).
3. P-stwo, że 11 najkrótszych rozdziałów będzie mieć razem liczbę słów będącą ALP można oszacować na ok. 1:8 - 1:10 (byłoby może ok. 1:16 - 1:20 po uwzględnieniu liczb parzystych, ale suma 11 liczb nieparzystych musi być liczbą nieparzystą, a wszystkie LP większe od 2 są nieparzyste).
4. P-stwo, że 11 najdłuższych rozdziałów będzie mieć razem liczbę słów będącą ALP można oszacować na ok. 1:15 (byłoby może ok. 1:30 po uwzględnieniu liczb parzystych, ale suma 11 liczb nieparzystych musi być liczbą nieparzystą, a wszystkie LP większe od 2 są nieparzyste).
5. P-stwo, że liczba słów w dwunastym pod względem długości rozdziale z liczbą słów będącą liczbą pierwszą będzie ALP, jest całkiem wysokie i wynosi ok. 1:2 - 1:3; na o wiele mniejsze wygląda p-stwo tego, że konkatenacja trzech liczb: liczby słów w 11 najkrótszych rozdziałach, liczby słów w dwunastym pod względem długości rozdziale z LP jako liczbie słów, liczby słów w 11 najdłuższych rozdziałach będzie ALP wynosi ok. 1:150 (a przy ujęciu, że mogłaby ona być także liczbą parzystą, wzrasta do ok. 1:300); mniej więcej tyle samo (ok. 1:150) wynosiłoby p-stwo, że te trzy liczby umieszczone jedna po drugiej, od najmniejszej do największej, utworzą ALP po konkatenacji.

Pomnóżmy przez siebie 7 prawdopodobieństw: (1:10)*(1:15)*(1:10)*(1:15)*(1:3)*(1:150)*(1:150) = 1: 1 518 750 000 - otrzymaliśmy prawdopodobieństwo mniejsze niż jeden do półtora miliarda!

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz paź 03, 2019 22:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: PILNE: Czy islam (koraniczny) jest Prawdziwą Religią?
@niewazny12
Najpierw podaj mi kryteria prawdziwej religii i je uzasadnij.


Pt paź 04, 2019 5:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: PILNE: Czy islam (koraniczny) jest Prawdziwą Religią?
To bzdury, z każdego tekstu zawsze coś się da wyciagnąć:
1. W Koranie 23 rozdziały spośród 114 mają liczby słów będące liczbami pierwszymi (LP). 23 to addytywna liczba pierwsza (ALP) - suma jej cyfr jest liczbą pierwszą.
Gdyby wszytkie 114 rodziały miały liczby słów będące liczbami pierwszymi to byłoby to coś.
Ale tak zostały wybrane akurat 23 dla których to się zgadza.
Nie widzisz że to maskarda?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt paź 04, 2019 11:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: PILNE: Czy islam (koraniczny) jest Prawdziwą Religią?
Trudno może być podać kryteria prawdziwej religii i je uzasadnić. Taka religia jest zgodna z wolą bożą. Życie według niej przynosi chwałę Bogu i zasługi na wieczność. Uczy ona prawdy o Bogu i innych istnieniach.

Gdyby 114 rozdziałów miało liczby słów będące liczbami pierwszymi, to ich suma nie mogłaby być liczbą pierwszą, chyba że nieparzysta liczba rozdziałów zawierałaby tylko dwa słowa. 114 nie jest liczbą pierwszą. 23 jest, i to addytywną.

Inny domniemany cud Koranu: w wersecie 18:39 pojawiają się obok siebie litery NRTN, które występują w takiej kolejności w wyrazie "neutron", a masa neutronu wynosi w przybliżeniu 1839 mas elektronu. Co więcej, w wersecie 18:37 obok siebie pojawiają się litery BARTN (przy czytaniu od tyłu), które kojarzą się ze słowem "proton" (a proton ma masę około 1837 razy większą niż elektron). W Koranie jest 6236 wersetów i akurat w tych dwóch występują te sekwencje liter. Prawdopodobieństwo wystąpienia takiego ułożenia liter akurat w tych wersetach można ocenić na około 1: 38 887 696.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pt paź 04, 2019 22:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: PILNE: Czy islam (koraniczny) jest Prawdziwą Religią?
niewazny12 napisał(a):
Gdyby 114 rozdziałów miało liczby słów będące liczbami pierwszymi, to ich suma nie mogłaby być liczbą pierwszą

Suma była by parzysta ale było by to dziwne gdyby wsztytkie były liczbami pierwszymi
Natomiast nie ma nic dziwnego że pierwszymi są akurat te, wybrane mające ilośc będącą liczbą pierwszą.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt paź 04, 2019 23:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: PILNE: Czy islam (koraniczny) jest Prawdziwą Religią?
http://www.miracles-of-quran.com/hydrogen.htm - 91 rozdział Koranu nosi nazwę "Słońce". Strona podaje, że ostatnią literą we wszystkich wersetach tego rozdziału (nie licząc nienumerowanej basmali) jest arabskie "h", ale to chyba nieprawda, bowiem ostatnią literą (chyba nawet w klasycznym arabskim (w którym nie ma niektórych alifów obecnych na witrynie http://transliteration.org/quran/WebSit ... Fram2E.htm)) jest arabskie "a", a nie "h". H to symbol wodoru, a Słońce zbudowane jest głównie z wodoru. Widziałem też twierdzenie o innym cudzie - że dwie ostatnie litery - przedostatnia "h" i ostatnia "a" (która może być także brana za "e") tworzą symbol chemiczny drugiego najpowszechniejszego na Słońcu pierwiastka chemicznego - helu (He).

Czytałem o zastanawiających cudach liczbowych związanych z datą śmierci Rashada Khalify, jednego z najbardziej wpływowych koranistów. Urodził się 19.11.1935, zmarł 31.10.1990.

Od dnia urodzin do dnia śmierci Rashada Khalify upłynęło 19798 dni (gdy wliczymy do sumy obydwie skrajne daty). 19798 = 19x1042. Z liczby tej można wydzielić liczby 19 i 798 (ta druga jest iloczynem liczb 19 i 42). Co więcej, w 19 rozdziale Koranu pięć inicjałów z wersetu 19:1 występuje łącznie 798 razy (wliczając nienumerowaną basmalę).

Z konkatenacji liczb w dacie 31.01.1990 powstanie liczba 31011990, która jest iloczynem liczb 19, 1230 i 1327. 1230 to wartość gematryczna frazy "Rashad Khalifa" i werset 19:1 (pięć inicjałów) jest wersetem nr 1230 w tej części Koranu, która zawiera inicjały jako pierwsze numerowane wersety, z kolei ostatni werset sury 19 to werset nr 1327 w tej części Koranu!

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So paź 05, 2019 22:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: PILNE: Czy islam (koraniczny) jest Prawdziwą Religią?
@ nieważny12

Czy znana jest Tobie biblijna gematria? Jeśli nie, to poczytaj :
www.biblegematria.com

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N paź 06, 2019 7:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: PILNE: Czy islam (koraniczny) jest Prawdziwą Religią?
@nieważny12
a gdybyś chodził po stronach na temat iluminatów, to też byś we wszystko wierzył?
Andrzej Duda to illuminati! https://www.youtube.com/watch?v=oTtYWH_jjq4

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N paź 06, 2019 13:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: PILNE: Czy islam (koraniczny) jest Prawdziwą Religią?
Nie jest.


Wt paź 08, 2019 19:32
Zobacz profil
Post Re: PILNE: Czy islam (koraniczny) jest Prawdziwą Religią?
niewazny12 napisał(a):
Ile wynosi prawdopodobieństwo zaistnienia tych zależności?
Pytanie źle zadane. Bo dlaczego akurat tych zależności? Czy mamy jakoś a priori podane, że akurat te zależności świadczą o boskim natchnieniu? No nie. Zatem prawidłowo postawionym pytaniem jest: „jakie jest prawdopodobieństwo, że w danym dziele znajdziemy jakieś ciekawe zależności matematyczne”. Biorąc pod uwagę żartobliwe twierdzenie „wszystkie liczby są interesujące”, którego dowodził Szurek, czy anegdotę o Ramanujanie i taksówce – podejrzewam, że jest bliskie jedności.
Cytuj:
(1:150) = 1: 1 518 750 000 - otrzymaliśmy prawdopodobieństwo mniejsze niż jeden do półtora miliarda!
No i co z tego? Prawdopodobieństwo, że w dwóch ostatnich losowaniach totka wypadną akurat takie liczby, jakie wypadły jest prawie jak jeden do 200 bilionów. A jednak wypadły.


Pt paź 11, 2019 8:57
Post Re: PILNE: Czy islam (koraniczny) jest Prawdziwą Religią?
Koleś, zadajesz takie pytanie na katolickim forum więc myślisz że otrzymasz inną odpowiedź niż "nie"?


Pt paź 11, 2019 10:56

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: PILNE: Czy islam (koraniczny) jest Prawdziwą Religią?
Pytanie jakimi kryteriami prawdy będziemy się posługiwać;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt paź 11, 2019 12:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: PILNE: Czy islam (koraniczny) jest Prawdziwą Religią?
Zauważyłem, że ktoś zaznaczył opcję wskazującą, że Koran jest dziełem Boga. Ciekawe, czy ta osoba napisała coś na forum. Może był to jakiś muzułmanin, który znalazł tę stronę (wątek) w Google, gdy szukał informacji o cudach Koranu?

1. Gdy kolejnym literom alfabetu arabskiego przypiszemy kolejne liczby pierwsze i zastosujemy tę metodę do obliczenia wartości pierwszego rozdziału Koranu, to otrzymamy 8317 - addytywną liczbę pierwszą.
2. Jeżeli tę samą metodę zastosujemy dla rozdziału 112 (ważnego dla teologii islamskiej), to otrzymamy 4201 z basmalą i 3167 bez niej. 4201 i 3167 to addytywne liczby pierwsze!
3. Gdy zastosujemy tę metodę - tzw. prymalogię (primalogy) dla "wersetu Tronu" (2:255), to także otrzymamy addytywną liczbę pierwszą - 11261!
4. Gdy zastosujemy prymalogię do najczęściej powtarzającego się wersetu numerowanego w Koranie, zawartego w rozdziale 55, otrzymamy inną addytywną liczbę pierwszą - 683!
5. Wartość prymalogiczna słowa "Allah" to 269 (addytywna liczba pierwsza).
Na tej stronie jest tekst o niektórych domniemanych cudach Koranu związanych z liczbami: http://www.heliwave.com/Primalogy.pdf.

Według mnie ktoś celowo napisał wspomniane wyżej wersety i rozdziały. Komuś zależało na zamieszczeniu matematycznych prawidłowości. Ale czy tym kimś był Bóg?

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So paź 12, 2019 19:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Połaczyłam wątki. Na przyszłość proszę używać wyszukiwarki i nie tworzyć kolejnych wątków o tej samej tematyce.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So paź 12, 2019 21:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: PILNE: Czy islam (koraniczny) jest Prawdziwą Religią?
niewazny12 napisał(a):
2. Jeżeli tę samą metodę zastosujemy dla rozdziału 112 (ważnego dla teologii islamskiej), to otrzymamy 4201 z basmalą i 3167 bez niej. 4201 i 3167 to addytywne liczby pierwsze!
3. Gdy zastosujemy tę metodę - tzw. prymalogię (primalogy) dla "wersetu Tronu" (2:255), to także otrzymamy addytywną liczbę pierwszą - 11261!

Czy zwróciłeś uwagę że są wersety, które po przeliczeniu nie są addytywną liczbą pierwszą?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N paź 13, 2019 9:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL