Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Jak przeciwdziałać ISIS 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Jak przeciwdziałać ISIS
Czego nie sprawdziłem? Możesz poza frazesami choć raz napisać konkret? Odnieść się do wypowiedzi kolegi wyżej który dwoma zdaniami pogrzebał Twoje fikcyjne teorie?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn kwi 06, 2015 13:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 01, 2015 12:54
Posty: 214
Post Re: Jak przeciwdziałać ISIS
a nie mowilem - gość ma talent.
:)


Pn kwi 06, 2015 13:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Jak przeciwdziałać ISIS
Unikanie odpowiedzi uznaje za ostateczny dowód braku powagi u Ciebie. Marnować czasu nie zamierzam i innym też odradzam. Już dawno się nauczyłem że z brakiem argumentów nie da się dyskutować.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn kwi 06, 2015 13:26
Zobacz profil
Post Re: Jak przeciwdziałać ISIS
@navi, co to, zaczęła cię pociągać teologia wyzwolenia? Chrystus z karabinem?


Cz kwi 09, 2015 16:04
Post Re: Jak przeciwdziałać ISIS
Infantylizm autora wątku powala :D .

A na poważnie. Dla Zachodu zlikwidowanie Państwa Islamskiego nie byłoby wielkim problemem. Wymagałoby zorganizowania krótkiej kilkumiesięcznej ofensywy lądowej. Nie ma na to w tej chwili żadnych widoków. USA ani żadne państwo europejskie nie wyśle swoich sił lądowych w sam środek syryjskiej wojny domowej. Do tego dochodzą różne ograniczenia natury politycznej, o których długo by pisać. Paradoksalnie siła Państwa Islamskiego tkwi w jego słabości. Jest ono zbyt słabe nie tylko by zagrozić bezpośrednio krajom zachodnim, ale również nie stanowi obecnie realnego zagrożenia dla najważniejszych graczy w regionie Turcji, Izraela, Iranu czy Arabii Saudyjskiej (którą bardziej martwi to co dzieje się w Jemenie). Tak, więc główny ciężar walki ze zwyrodnialcami z ISIS nadal będzie spoczywał na Kurdach, Syryjczykach i Irakijczykach, przy dość ograniczonej pomocy ze strony Zachodu. W takim to świecie żyjemy.


N kwi 12, 2015 14:44

Dołączył(a): N mar 01, 2015 12:54
Posty: 214
Post Re: Jak przeciwdziałać ISIS
dopóki będzie produkowana broń i ludzie beda chcieli zabijać nic nie pomoże wyelminowanie
wiekszej liczby ofiar. To jest dopiero myslenie infantylne, ze jak ktoś wyeliminuje wiecej
zawodników z zagrażającej armii, to bedzie spokój . Wielu probowało tak zaprowadzić własne porządki
Chociazby Hitler stworzyc Rzesze Niemiecką, nawet po likwidacji samego dowódcy
i konca wojny spokoj nie trwał zbyt długo.
ale co tam , najlepiej sie pośmiać a do tego myslec jak skutecznie zabić wiecej wrogów.
(oczywiście samemu siedzieć w ciepełku obmyslając strategię zabicia wiekszej ilości ludzi)
A problem ? sam sie rozwiąże.. :brawo:


N kwi 12, 2015 15:45
Zobacz profil
Post Re: Jak przeciwdziałać ISIS
navi31 napisał(a):
To jest dopiero myslenie infantylne, ze jak ktoś wyeliminuje wiecej
zawodników z zagrażającej armii, to bedzie spokój . Wielu probowało tak zaprowadzić własne porządki
Chociazby Hitler stworzyc Rzesze Niemiecką, nawet po likwidacji samego dowódcy
i konca wojny spokoj nie trwał zbyt długo.

Czyli twierdzisz, że militarne przeciwstawienie się przez aliantów hitlerowskim Niemcom było wyrazem infantylnego myślenia i nic nie dało?

Muszę o to zapytać: ty na poważnie czy sobie po prostu jaja robisz?


N kwi 12, 2015 16:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Jak przeciwdziałać ISIS
Jak widzisz Navigator nie tylko ja nie za bardzo rozumiem Twoich intencji. Ale jak napisałem już tak jest. Nikt tu poważnie Cię nie potraktuje. A tej wstawki o Hitler ze nie rozumie w ogóle. Co to ma do tematu. A jeśli naprawdę uważasz ze jesteś zbawić który jedyny próbuje uratować świat przed ISS pisząc byle co byle jednak pisać, to się mylisz. Głupotami o hologram ach i niewiedzą o tym czym mogą dysponować owi przeciwnicy pogrążył się zanim temat się w ogóle rozpoczął. Dlatego złożyłem Ci ten hołd z samego początku. Źle niewiele z niego zrozumiałeś. Mimo to głupoty trzeba piętnować.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N kwi 12, 2015 20:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 01, 2015 12:54
Posty: 214
Post Re: Jak przeciwdziałać ISIS
mauger
takie działania podejmuje się wtedy , gdy już nic innego nie skutkuje,
poki co sytuacja jest inna i można próbować załatwic sprawę w inny sposób

WIST ja nie mówie ze hologramy to jedyny sposób, chodzi mi o to
zeby zadziałać w tym stylu , tzn, myslec o tym , zeby zmienić tę ich wiarę, zainteresowania,
bo gdy nie będą mieli swoich zabawek, nie bedą mieli '' motoru '' ,
to zaczną inaczej działać (oczywiscie po jakims czasie , bo w czarodziejski sposob z dnia na dzień sie nie zmienią :lol: )

Dobry strateg nie uderza w wojsko tylko głownie w punkty strategiczne.
Są okrutni stratedzy co rozwalają punkty żywnościowe, czy sanitarne, ale
chrześcjanin nie moze sie posługiwac tak nikczemną taktyką.
Ale zniszczyć narzędzia śmierci np może i religie śmierci zniszczyć też może

Nie liczmy na to , ze polemizowaniem lub zabijaniem ludzi da sie coś na dłuższą metę
To pierwsze nie robi na nich wrazenia, to drugie nawet
w najgorszym wypadku moze spowodować lawinę zemst wlekącą się z pokolenia na pokolenie.

Tylko działaniami
i oczywiście modlitwą!


N kwi 12, 2015 22:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jak przeciwdziałać ISIS
mauger napisał(a):
Tak, więc główny ciężar walki ze zwyrodnialcami z ISIS nadal będzie spoczywał na Kurdach, Syryjczykach i Irakijczykach, przy dość ograniczonej pomocy ze strony Zachodu. W takim to świecie żyjemy.


Oraz na ekonomii - Zachód po prostu czeka, aż ISIS zbankrutuje: http://www.nbcnews.com/storyline/isis-t ... le-n320841. A pieniądze są tu dość istotne, bo ISIS rekrutuje na zachodzie m.in. właśnie oferując bezrobotnej, niepewnej jutra w kryzysie młodzieży wikt, opierunek, stałą pensję i jeszcze kobietę do kompletu.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn kwi 13, 2015 7:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Jak przeciwdziałać ISIS
OK Navi, odrzućmy zatem fantastykę. Czysta teoria. Bierzemy Muzułmanów i podejmujemy działania mające na celu zmianę ich mentalności, a nawet interpretacji religii. Jak dla mnie było by to interesujące, gdyby było realne. Fanatyków nie odmienisz, a Muzułmanów bardziej stonowanych również nie przekonasz bo niby jak? Proponujesz ingerencje na tak wielką skalę, że nie ma na świecie środków, ani instytucji, czy ludzi zdolnych to przeprowadzić. Religia to nie punkt, to ideologia, a tą najciężej wyplenić. Nieraz trzeba by zniszczyć samych jej nosicieli, zniewolić i zakazać propagowania tej religii. Teraz już widzisz jak jest to nierealne? Słusznie proponujesz działanie, ale nie proponujesz żadnego realnego i możliwego do podjęcia działania. I będąc tu na tym forum nie doradzisz ani nie zaskoczysz światowych polityków czy wojskowych. To tylko taka intelektualna rozrywka, nic więcej. Cała geopolityka i strategia są skomplikowane i to trzeba brać pod uwagę. Każdy może sobie opracować skuteczną strategię i dziwić się że świat dawno tego nie zrobił. Ale zdziwienie jest oznaką braku zrozumienia dla realiów. Te same czynniki,które sprawiają że Amerykanie tam już nie dokonali inwazji, są jednocześnie czynnikami które trzeba brać pod uwagę. W pewnym uproszczeniu - skoro tak jest, to oznacza że tak musiało być, a nie że ja wymyślę prosty i skuteczny plan i będę się dziwić że nie został wykonany.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn kwi 13, 2015 19:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 01, 2015 12:54
Posty: 214
Post Re: Jak przeciwdziałać ISIS
powiem Ci , ze różnie z tym bywa, czasem to realia , a czasem... zbytnie komplikowanie sobie życia
takie spojrzenie na świeżo na pewne sprfawy czasami moze być dobrym rozwiązaniem
Tak samo jak jest z wiarą czasem , ze teologia, moze ją zburzyć wśrod ludzi słabej wiary
tak i tu człowiek na skutek komplikowania sobie ,lub zbytniego zaufania w szkolenia, nauki
nie sięga po najprostsze z możliwych rozwiązań.
Więc nie przesądzałbym tego na Twoim miejscu.
Wiadomo ze wiekszośc ludzi nie chcąc się ośmieszyć
nie proponuje rozwiązań wyglądających na banalne;
Jednak moim zdaniem jest to błąd
Wiec uważam , ze np nadpisanie wiary Panstwa Islamskiego, o nowy przekaz , ze np
'' czas krucjaty na niewiernych sie skonczył''
lub coś w tym stylu i likwidacja fabryk zbrojeniowych to są punkty które jednak
mozna zorganizować .
Ty uważasz inaczej i masz do tego prawo, tylko nie szarżuj odrazu z mieczem na te pomysły
bo anuż sie okaże ze kiedys ktos je jednak wykorzysta.
(nie mowie tu koniecznie o hologramach , ale o uderzaniu w mozliwe do liwidacji źródła zła -
bo wiadomo , ze ludzkiej głupoty, czy pieniędzy z obiegu wyeliminować sie nie da.)


Pn kwi 13, 2015 19:53
Zobacz profil
Post Re: Jak przeciwdziałać ISIS
navi31 napisał(a):
mauger
takie działania podejmuje się wtedy , gdy już nic innego nie skutkuje,
poki co sytuacja jest inna i można próbować załatwic sprawę w inny sposób

Państwo Islamskie to agresywny i zbrodniczy twór, który im prędzej zostanie zlikwidowany tym lepiej. Ja tu nie widzę specjalnie zadniej innej alternatywy poza złamaniem jego militarnej siły. Oczywiście bardzo bym sobie życzył, żeby ci zwyrodnialcy odcinający ludziom głowy maczetami, gwałcący zbiorowo kobiety, palący żywcem jeńców w klatkach, w jednym momencie, po wyświetleniu hologramu, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zmienili się w miłujących pokój hipisów, którzy resztę swojego życia poświęcą na naprawianie własnych zbrodni. Niestety nie wierzę, aby hologramy miały taką moc :) .
Johnny99 napisał(a):
Oraz na ekonomii - Zachód po prostu czeka, aż ISIS zbankrutuje: http://www.nbcnews.com/storyline/isis-t ... le-n320841. A pieniądze są tu dość istotne, bo ISIS rekrutuje na zachodzie m.in. właśnie oferując bezrobotnej, niepewnej jutra w kryzysie młodzieży wikt, opierunek, stałą pensję i jeszcze kobietę do kompletu.

Jestem sceptyczny co do takiej możliwości. Jak mawiał klasyk nawet w bankrutującym państwie „władza się wyżywi”. Zresztą prosperity gospodarcze nie jest chyba na szczycie celów Państwa Islamskiego.


Pn kwi 13, 2015 20:50

Dołączył(a): N mar 01, 2015 12:54
Posty: 214
Post Re: Jak przeciwdziałać ISIS
no coście sie czepili tak tego hologramu
Jak nie hologramem to inaczej!
Byle uderzać w źródło, a nie walić po kątach , czy probować zastraszać jak dotycchczas
to jak widac egzaminu nie zdaje , mało tego niektorzy na tym wietrzą niezły interes!
robią biznesy na cudzej śmierci
Jeśli nie bedzie wyjścia to bedzie akt zbrojny , poki co jeszcze inne wyjścia istnieją.


Pn kwi 13, 2015 22:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jak przeciwdziałać ISIS
navi31 napisał(a):
Jeśli nie bedzie wyjścia to bedzie akt zbrojny , poki co jeszcze inne wyjścia istnieją.


Jakie? Oni mordują ludzi teraz. Co proponujesz?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt kwi 14, 2015 6:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL