Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 22:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Polscy neopoganie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Polscy neopoganie
proteom napisał(a):
Parę razy doświadczyłem działania duchów ( demonów?), które zazdroszczą mi, że Wcielony Bóg - Jezus Chrystus mnie szczególnie kocha. Paraliżujący Strach wywoływały u mnie obecność tej/tych istot! :o Napisałem Strach, a nie strach ludzki. Kto tego doświadczył, ten to pojmie.


Czyli wygląda na to, że to wokół Twojej religii się dzieją takie ponure historie, bo żeby rodzimowiercy o czymś takim donosili to nie kojarzę...

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn kwi 20, 2015 17:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Polscy neopoganie
JedenPost napisał(a):
proteom napisał(a):

Czyli wygląda na to, że to wokół Twojej religii się dzieją takie ponure historie, bo żeby rodzimowiercy o czymś takim donosili to nie kojarzę...


Życie katolika to ciągła walka -z samym sobą i siłami zła. Szatan uderza w moje słabości ,aby wzbudzić we mnie pogardę i niewiarę w Bożą Miłość. Na szczęście to bardzo rzadkie przypadki - raz na kilka lat, ale są mocne. To, że neopoganie w Polsce nic o tym na razie nie mówią, to dlatego, że dopiero są na początku drogi zniewolenia. Ilu w nią wejdzie mocno, to zależy jak się zaangażują w kontakt z duchami i w czary. To sprawa indywidualna. O zbrodniach komunistycznych też na początku nic nie mówiono. Na negatywne efekty neopogańskich rytuałów trzeba czasu. Oby jak najmniej ludzi one dotknęły. :-(


Pn kwi 20, 2015 17:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Polscy neopoganie
religijny napisał(a):
Bym musiał mieć podane co niby podchodzi w mojej wypowiedzi konkretnie pod "propagowanie", bo dotąd jedynie otrzymałem informację że post który rozpoczynał tamten wątek był propagowaniem ( otrzymałem informację, że narusza punkt gdzie jest zakazane propagowanie ).

Zakazane w tym punkcie regulaminu jest propagowanie i obrażanie. A teksty, które zacytowałeś, mogły być uznane właśnie za jedno i drugie.


proteom napisał(a):
To, że neopoganie w Polsce nic o tym na razie nie mówią, to dlatego, że dopiero są na początku drogi zniewolenia.

A wiesz, dlaczego w innych kulturach nie występuje jakieś szczególne zwiększenie częstotliwości takich zjawisk?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn kwi 20, 2015 18:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Polscy neopoganie
proteom napisał(a):
JedenPost napisał(a):
proteom napisał(a):

Na negatywne efekty neopogańskich rytuałów trzeba czasu. Oby jak najmniej ludzi one dotknęły. :-(


Na razie nie słyszałem o nikim takim, ciągle natomiast - choćby na tym forum - napotykam na świadectwa katolików, którzy zmagajaą się z różnymi lękami. A to przed demonami, jak Ty, a to grzechem (obsesyjny skrupulantyzm), a to przed Końcem Świata... no sorry, fakty mówią same za siebie.


proteom napisał(a):
Ilu w nią wejdzie mocno, to zależy jak się zaangażują w kontakt z duchami i w czary.


Prawdę mówiąc oprócz Wiccan, którzy są jakby inną bajką, nie słyszałem o tym, ażeby neopoganie-rodzimowiercy zajmowali się jakimiś czarami. Ba, kojarzę np. znaną postać Roba Darkena, polskiego muzyka niegdys black metalowego, potem zajmującego sie pagan metalem, który wyraźnie mówił o tym, że dzięki wejściu w pogaństwo wyszedł z okultyzmu.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn kwi 20, 2015 18:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Polscy neopoganie
Terminami "okultyzm" i "monoteizm" wielu rodzimowierców wymachuje jak maczugami oskarżajac te dwa terminy o wszelkie zło tego świata jakie spotyka ich religię. Niezważając na fakt, że oba terminy nie są wyłącznie związane z odpowiednio New Age i religiami pochodnymi judaizmowi ( chrześcijaństwo, islam ). Co do magii słowiańskiej to tej najwięcej obecnie wykorzystują chrześcijanie na wsiach. Zwłaszcza w regionach kraju historycznie wschodniosłowiańskich i bałtyjskich.
U rodzimowierców to głównie noszenie amuletów.


Pn kwi 20, 2015 22:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Polscy neopoganie
proteom napisał(a):
Życie katolika to ciągła walka -z samym sobą i siłami zła. Szatan uderza w moje słabości ,aby wzbudzić we mnie pogardę i niewiarę w Bożą Miłość. Na szczęście to bardzo rzadkie przypadki - raz na kilka lat, ale są mocne. To, że neopoganie w Polsce nic o tym na razie nie mówią, to dlatego, że dopiero są na początku drogi zniewolenia. Ilu w nią wejdzie mocno, to zależy jak się zaangażują w kontakt z duchami i w czary. To sprawa indywidualna. O zbrodniach komunistycznych też na początku nic nie mówiono. Na negatywne efekty neopogańskich rytuałów trzeba czasu. Oby jak najmniej ludzi one dotknęły. :-(

Ile zatem tych lat ma upłynąć, aby poczuli te "siły zniewolenia", bo wiele osób tak w kraju i na świecie działa w ramach religii rodzimowierczych nawet już po kilka dekad i mają się świetnie. Jak wyjaśnisz ten "fenomen"?


Wt kwi 21, 2015 13:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Polscy neopoganie
religijny napisał(a):
proteom napisał(a):
Życie katolika to ciągła walka -z samym sobą i siłami zła. Szatan uderza w moje słabości ,aby wzbudzić we mnie pogardę i niewiarę w Bożą Miłość. Na szczęście to bardzo rzadkie przypadki - raz na kilka lat, ale są mocne. To, że neopoganie w Polsce nic o tym na razie nie mówią, to dlatego, że dopiero są na początku drogi zniewolenia. Ilu w nią wejdzie mocno, to zależy jak się zaangażują w kontakt z duchami i w czary. To sprawa indywidualna. O zbrodniach komunistycznych też na początku nic nie mówiono. Na negatywne efekty neopogańskich rytuałów trzeba czasu. Oby jak najmniej ludzi one dotknęły. :-(

Ile zatem tych lat ma upłynąć, aby poczuli te "siły zniewolenia", bo wiele osób tak w kraju i na świecie działa w ramach religii rodzimowierczych nawet już po kilka dekad i mają się świetnie. Jak wyjaśnisz ten "fenomen"?

Nie ma szans wyjaśnić, gdyz patrzy tylko ze swego subiektywnego punktu widzenia. Dlatego wszelkie praktyki magiczne sprowadzi do "wywoływania szatana", w ktorego zapewne neopoganie nie wierzą. Będzie to wiec przypisywanie im czegos, czego nie zamierzają.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Wt kwi 21, 2015 20:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Polscy neopoganie
proteom napisał(a):

Wywoływanie duchów, czary - to bardzo niebezpieczne praktyki z pogranicza satanizmu. Sfera duchowa to ocean niewyobrażalnych zjawisk i istot, o których nie mamy większego pojęcia i praktycznie żadnej kontroli. Parę razy doświadczyłem działania duchów ( demonów?), które zazdroszczą mi, że Wcielony Bóg - Jezus Chrystus mnie szczególnie kocha. Paraliżujący Strach wywoływały u mnie obecność tej/tych istot! :o Napisałem Strach, a nie strach ludzki. Kto tego doświadczył, ten to pojmie.

To wszystko dzieje się w Twoim umyśle. Nie udowodnisz, że realnie.
A z mojego punktu widzenia rożnice miedzy magia pogańską a katolicką są nieznaczne. Tu i tu nawiązuje się kontakty z drugim światem. I każda religia moze się też ześlizgnąć w strone zła, czego przykłądem jest inkwizycja w katilicyzmie (a nawet szerzej- w chrzescijaństwie) czy obecny kurs islamu. Pomijam tu oczywiste przypadki różnych przestępczych sekt.
Z drugiej strony są tez religie zyjące w harmonii z otoczeniem.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Wt kwi 21, 2015 20:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 23, 2013 9:39
Posty: 91
Post Re: Polscy neopoganie
proteom napisał(a):
remek116 napisał(a):
proteom napisał(a):
Co sądzicie o neopoganach i ich zasadach?

Ogólnie są spoko :). Spotykają się, świętują, chyba nie robią nikomu krzywdy, więc w czym miałby być problem?


Wywoływanie duchów, czary - to bardzo niebezpieczne praktyki z pogranicza satanizmu. Sfera duchowa to ocean niewyobrażalnych zjawisk i istot, o których nie mamy większego pojęcia i praktycznie żadnej kontroli. Parę razy doświadczyłem działania duchów ( demonów?), które zazdroszczą mi, że Wcielony Bóg - Jezus Chrystus mnie szczególnie kocha. Paraliżujący Strach wywoływały u mnie obecność tej/tych istot! :o Napisałem Strach, a nie strach ludzki. Kto tego doświadczył, ten to pojmie.



Ruchy pogańskie to szeroki temat od grup, kościołów przez mieszanki różnych religii po pojedyncze osoby głęboko wierzące w świat dawnych bogów. Większość z nich świetnie pokazuje jak bardzo mógł być różnorodny świat pogański. Nie wszyscy wywołują duchy a skupiają się na składaniu ofiar czy modlitwie, wielu z nich ma różne koncepcje świata duchowego jedni na głównych bogach inni na świecie demonów jedni uważają Peruna na uosobienie przyrody inni za boga osobowego itp. Samo w sobie ciekawe zjawisko i ciekawi ludzie.


Wt kwi 21, 2015 20:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Polscy neopoganie
Jak proteom tak bardzo boi się praktyk pogańskich, bo Szatan w nich czyha to niech przejdzie na protestantyzm, bo tam praktycznie praktyki pogańskie wypleniono w porównaniu z katolicyzmem. :D


Śr kwi 22, 2015 15:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Polscy neopoganie
Właśnie sobie uświadomiłem, że ktoś nadgorliwy by mógł powyższy post podciągnąć pod "propagowanie protestantyzmu". A więc oficjalnie oświadczam: nie jest moją intencją promowanie protestantyzmu ( ani jakiejkolwiek postaci chrześcijaństwa ).


Śr kwi 22, 2015 15:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Polscy neopoganie
Regulamin nigdzie nie odnosi do protestantyzmu. Ale poprzedni post na pewno jest prowokacyjny i prześmiewczy - wyjaśniam, aby nie wyszło znowu, że nie wiesz, co się stało. :)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr kwi 22, 2015 16:06
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Polscy neopoganie
religijny napisał(a):
Jak proteom tak bardzo boi się praktyk pogańskich, bo Szatan w nich czyha to niech przejdzie na protestantyzm, bo tam praktycznie praktyki pogańskie wypleniono w porównaniu z katolicyzmem. :D

Ślady praktyk pogańskich w katolicyzmie, poprzez ich dostosowanie do treści chrześcijańskich, nie stanowią żadnego zagrożenia o ile przeżywane są w chrześcijańskim kontekście. 8)

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz kwi 23, 2015 9:44
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Polscy neopoganie
medieval_man napisał(a):
religijny napisał(a):
Jak proteom tak bardzo boi się praktyk pogańskich, bo Szatan w nich czyha to niech przejdzie na protestantyzm, bo tam praktycznie praktyki pogańskie wypleniono w porównaniu z katolicyzmem. :D

Ślady praktyk pogańskich w katolicyzmie, poprzez ich dostosowanie do treści chrześcijańskich, nie stanowią żadnego zagrożenia o ile przeżywane są w chrześcijańskim kontekście. 8)

Czy ja wiem, wielu rodzimowiercom pomogły w powrocie do słowiańskiej wiary. 8)


Cz kwi 23, 2015 10:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Polscy neopoganie
Obecnie neopogaństwo to jest najczęściej dość luźny zbiór wybranych praktyk i wierzeń (jeśli się mylę, chętnie dowiem się jak jest naprawdę). Zatem jako taki nie może być czymś trwałym.

Albo, w związku z neopogaństwem, co i raz nasuwa się pewne pytanie. Np. po spojrzeniu na okładkę płyty zespołu Żywiołak:
https://www.youtube.com/watch?v=ND0uf7lP_IQ

Czy oni w ogóle istnieją bez chrześcijaństwa?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz kwi 23, 2015 11:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL