Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Małżeństwo chrześcijanki z muzułmaninem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 09, 2017 15:04
Posty: 1
Post Re: Małżeństwo chrześcijanki z muzułmaninem
Minęło już 2 lata, jeżeli to nie problem i jeszcze tu zaglądasz mam pytanie czy związek przetrwał próbę czasu, macie dzieci? Mąż toleruje Twoją praktyczną wiarę katolicką?


So wrz 09, 2017 15:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 03, 2015 21:04
Posty: 21
Post Re: Małżeństwo chrześcijanki z muzułmaninem
Witajcie
Tak, nasze małżeństwo przetrwało próbę czasu. Niestety nie mamy dzieci, z powodu moich problemów zdrowotnych(obecnie jestem w trakcie leczenia niepłodności). Nie żałuję mojej decyzji o wyjściu za mąż - oboje bardzo się kochamy i szanujemy. Jest mi jedynie bardzo przykro, że moi rodzice do dzisiaj nie zaakceptowali mojego małżeństwa.


Pt paź 27, 2017 19:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 25, 2017 8:22
Posty: 13
Post Re: Małżeństwo chrześcijanki z muzułmaninem
Ja szczerze mówiąc byłam zawsze zdania, że ze zderzenia tak odmiennych światopoglądowo kultur nie może wyjść nic dobrego. Może jestem ograniczona, ale jestem zdumiona Twoim (wydaje się) spokojem, konsekwencją i daje mi do myślenia to, że się kochacie i szanujecie. Powodzenia :)


Wt paź 31, 2017 8:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 05, 2017 11:45
Posty: 46
Post Re: Małżeństwo chrześcijanki z muzułmaninem
Jak pisano wcześniej, muzułmanin muzułmaninowi nie równy. Tym bardziej, że sunnizm (nawet w obrębie tej samej szkoły) w różnych krajach oznacza co innego. Libańczyk (bardzo liberalny na standardy islamu kraj) nie dogada się raczej z Pakistańczykiem (twierdza konserwatyzmu i zboczeń seksualnych). Na to się nakłada kwestia wychowania, zeuropeizowania rodziny muzułmanina (przynajmniej połowa typowych problemów w takich związkach mieszanych jest generowana przez presję z strony rodziny męża). W przypadku zaś konserwatywnego muzułmanina, stosunek do żony w sporym stopniu wynika z tego na ile ona sama siebie szanuje. Tutaj ten warunek został spełniony w sposób chwalebnie wzorowy jak na standardy dekadenckiego i rozwiązłego Zachodu.

CzerwonyKapturek,
Cieszę się, że Wam się udało.


Cz lis 23, 2017 9:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 27, 2018 15:57
Posty: 1
Post Re: Małżeństwo chrześcijanki z muzułmaninem
Witaj, nie wiem czy tu jeszce zaglądasz ale moze mi sie uda. Mogłabyś napisac jak wyglądał wasz ślub? Chodzi mi czy to był ślub cywilny czy kościelny i czy wesele było „typowe”’ jak u katolików czy wyglądało jakiś inaczej?


Wt lut 27, 2018 16:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL