Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Modlitwa różańcowa za islam 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lis 07, 2005 12:00
Posty: 828
Post Modlitwa różańcowa za islam
Dziś, 7 października, Wspomnienie Matki Boskiej Różańcowej. Modlitwa za islam

Na dziękczynienie za wielkie zwycięstwo chrześcijan pod Lepanto/Naupaktos nad tureckim islamem 7 października 1571 ustanowiono święto Matki Boskiej Różańcowej, 7m października

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod ... %281571%29

Dziś kraje chrześcijańskie Europy zaczęły znajdować się w podobnym, jak kiedyś niebezpieczeństwem na skutek ich penetracji przez wojowniczy islam i to w sytuacji ogólnej dezorientacji chrześcijan.
Czy nie byłaby potrzebna jakaś inicjatywa regularnej modlitwy różańcowej w podobnej i tyrwałej sytuacji Europy i krajów chrześcijańskich, zagrożonych wojowniczym islamem?
Chodzi także o nasz obowiązek misyjny względem tej olbrzymiej masy ludzkiej na świecie!


Śr paź 07, 2015 11:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 07, 2005 12:00
Posty: 828
Post Re: Modlitwa różańcowa za islam
Myślę że w powyższej intencji Różaniec dnia siódmego każdego miesiąca miałby sens.
Czciciele papieża Piusa V, który ogłosił święto Matki Boże Różańcowej i jego intencję, a są tacy, na pewno pierwsi podejmą i upowszechnią tę intencje.


Śr paź 07, 2015 12:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 07, 2005 12:00
Posty: 828
Post Re: Modlitwa różańcowa za islam
Kolejny na ten temat artykuł
http://kosciol.wiara.pl/doc/490238.Rozaniec-na-szaniec


Śr paź 07, 2015 15:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 21, 2015 8:28
Posty: 11
Post Re: Modlitwa różańcowa za islam
Bardzo się cieszę, że takie wydarzenie przypomniałeś i zachęciłeś wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej. Lecz w naszej sytuacji modlitwa powinna być dla nas tylko (albo aż) wsparciem, a nasze czyny powinny bronić naszej wiary tak jak bohaterowie z bitwy pod Lepanto. Oni oddali życie za Boga i my powinniśmy być gotowi się bronić, ponieważ nieuchronnie zbliża się czas gdy niewierni upomną się również o naszą ziemię, chrześcijańską ziemię. Bóg tak chce !


So paź 24, 2015 21:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Modlitwa różańcowa za islam
Módlmy się żebyśmy przestali wierzyć że Bóg wspiera kogokolwiek na wojnie. Nie takiego Boga Ojca chyba mamy, który wspiera zabijanie swoich i dzieci. Nie ważne jakim są niebezpieczeństwem dla jakiegoś układu sił na świecie. My, przodkowie barbarzyńców, jesteśmy tu o kiedyś upadło wielkie cesarstwo chyba chrystianizujące się... Bóg nie ocalił Rzymu. A jednak tam jest teraz siedziba Papieża.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N paź 25, 2015 17:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 21, 2015 8:28
Posty: 11
Post Re: Modlitwa różańcowa za islam
Ja jako chrześcijanin nie mam zamiaru zginąć w ataku terrorystycznym lub zostać zabity przez niewiernych. Jeżeli nie będziemy bronić naszej wiary, kultury i tradycji to kim będziemy za 50 lat ? Mamy Święte prawo do obrony i jeżeli ktoś mnie zaatakuje będę się bronił. Właśnie przez takich jak Ty WIST i ich poglądy współczesna Europa stanęła u progu wojny religijnej. We wszystkim trzeba znać umiar, ponieważ jeśli ktoś wykorzystuje nasze chrześcijańskie miłosierdzie to odbije nam się to czkawką (oby tylko czkawką). Nie jesteśmy przodkami barbarzyńców.


N paź 25, 2015 20:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Modlitwa różańcowa za islam
A czy ja napisałem że nie mamy bronić tego co jest zagrożone? Napisałem tylko żeby nie wycierać sobie buzi Panem Bogiem. Żeby nie sugerować że Bóg kogokolwiek na wojnie popiera. Proponuje czytać ze zrozumieniem i zmienić nick. Albo w imię Boga, albo w imię kultury.

Być może jesteś przodkiem Greków lub Rzymian. No cóż. gratulacje.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn paź 26, 2015 17:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 21, 2015 8:28
Posty: 11
Post Re: Modlitwa różańcowa za islam
Czyli Twoim zdaniem możemy się bronić tylko głosząc słowem słowo Boże ? Gdy niewierny podejdzie do Ciebie z nożem, obronisz się słowem czy czynem ? Już był czas ich upominania, lecz oni nie są w stanie zrozumieć, że w Europie obowiązuje inne prawo niż u nich, pora ich "wyprosić" z tego kontynentu. Wszyscy dobrze widzimy, że przybysze z afryki i bliskiego wchodu nie są mile widziani w naszym kraju, ponieważ Polacy doskonale zdają sobie sprawę, że może dojść do wojny religijnej, a tego nie chcemy, ponieważ będzie trzeba "sprzedać płaszcz i kupić miecz" tak jak Jezus powiedział. Czas na słowa już był. Nie możemy tolerować dyskryminować naszej wiary, dzięki której Europa osiągnęła obecny poziom rozwoju, osiągnęliśmy to dzięki Bogu.

Jestem przodkiem Słowian i nie możemy porównywać tamtych czasów do obecnych, ani obrażać naszych przodków mianem barbarzyńców ponieważ to nasza krew. Być może Ty jesteś np. Grekiem i nie czujesz, że w Tobie płynie Słowiańska krew. Powinniśmy dziękować Bogu, że zesłał swoje miłosierdzie na nasz naród, dzięki czemu odrzuciliśmy pogańskie wierzenia i zaczęliśmy wierzyć w Boga jedynego.

Nie, nie zmienię nick-u. Ponieważ staram się by moje czyny słowa były kierowane na wieczną chwałę Boga. I nie zamierzam tolerować ludzi, którzy obrażają mojego Boga, pomimo moich upomnień by tego nie robili.

Bóg jest jeden, a naszym obowiązkiem jest bronić naszej wiary, nawet gdy umrzemy z przysłowiowym mieczem w ręku w obronie Boga.


Pn paź 26, 2015 20:08
Zobacz profil
Post Re: Modlitwa różańcowa za islam
Tak jak Pan Jezus umarl z mieczem w reku?


Pn paź 26, 2015 20:29
Post Re: Modlitwa różańcowa za islam
WimięBoga napisał(a):
Ja jako chrześcijanin nie mam zamiaru zginąć w ataku terrorystycznym lub zostać zabity przez niewiernych.

Śmierć nie żona, od Boga przeznaczona....Bóg nie będzie pytał jaką śmiercią chcesz umrzeć. Umrzesz w czasie i w okolicznościach od Niego wyznaczonych,


Pn paź 26, 2015 20:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 21, 2015 8:28
Posty: 11
Post Re: Modlitwa różańcowa za islam
Pan Jezus umarł za nas, z miłości do nas. Jezus poniósł karę za nas, byśmy byli wolni. Lecz człowiek wolny nie oznacza niewolnika zakutego w kajdany, który nie może się bronić, po to jesteśmy wolni byśmy mogli się bronić.

Masz rację Alus, lecz jeżeli mam możliwość wyboru jaką śmiercią chcę umrzeć to jeżeli zostanę postawiony przez Boga w takiej sytuacji, chcę umrzeć w obronie chrześcijaństwa.


Pn paź 26, 2015 21:31
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 28, 2017 9:16
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie
Post Re: Modlitwa różańcowa za islam
Módlmy się wspólnie, o wzajemne zrozumienie.


So sty 28, 2017 9:23
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr sty 27, 2021 9:43
Posty: 1
Post Re: Modlitwa różańcowa za islam
bardzo mnie zdziwnił ten temat, ale teraz myślę że to dobry post i intencja


Cz sty 28, 2021 12:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Modlitwa różańcowa za islam
Kael napisał(a):
Tak jak Pan Jezus umarl z mieczem w reku?

Jest coś takiego jak wojna sprawiedliwa.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz sty 28, 2021 12:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Modlitwa różańcowa za islam
To mam się modlić za islam? żeby było tej religii jak najlepiej, i żeby opanowała cały świat, likwidując wszystkie inne religie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sty 28, 2021 13:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL