Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Quiz - jaka religia pasuje do ciebie najbardziej? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz wrz 22, 2016 13:38
Posty: 2
Post Quiz - jaka religia pasuje do ciebie najbardziej?
Znalazłem ciekawy quiz, można się przekonać do jakiej religii twoje poglądy są najbliższe:)

http://www.quizme.pl/q/tokit/jaka_religia_pasuje_do_ciebie_najbardziej

Mi wyszedł katolicyzm;)


Cz wrz 22, 2016 13:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Quiz - jaka religia pasuje do ciebie najbardziej?
Mi z kolei kompletnie mnie nie obchodzący New Age, ale jakoś mnie to nie dziwi, bo to takie określenie-wytrych na wszystko.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz wrz 22, 2016 13:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 22, 2016 13:38
Posty: 2
Post Re: Quiz - jaka religia pasuje do ciebie najbardziej?
Hmm, niektórzy mogą nawet nie wiedzieć, ze ich przekonania przynależą do innych religii.


Cz wrz 22, 2016 14:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Quiz - jaka religia pasuje do ciebie najbardziej?
A mi wyszło że jestem katolikiem :D :D :D

Tyle że mi by w sumie najbardziej pasował ateizm, tyle że jako katolik odpowiadam nas pytania, tak jak katolik, bo jak niby inaczej? :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz wrz 22, 2016 14:14
Zobacz profil
Post Re: Quiz - jaka religia pasuje do ciebie najbardziej?
Toito napisał(a):
Hmm, niektórzy mogą nawet nie wiedzieć, ze ich przekonania przynależą do innych religii.
A jaka jest w ogóle pula religii? I jakie są przypisane wagi do pytań? Które z pytań pozwalają np. odróżnić ortodoksa od katolika? Bo mi wyszło, żem katolik. Fajnie, aby ktoś mi uzasadnił, czemu.


Cz wrz 22, 2016 14:17

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Quiz - jaka religia pasuje do ciebie najbardziej?
Cytuj:
Dusze są sądzone niezwłocznie jako zapowiedź nieba lub piekła. Przy sądzie ostatecznym Bóg (lub Chrystus) ożywi i skarze wszystkich na niebo lub piekło. (Lub dusze moją być też skazane na karę i/lub oczyszczenie przed niebem).


WTF... Chrystus „skarze” ludzi na niebo, tak? Czyli niebo jest karą? http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/lekarz ... 13278.html

A o teorii, w myśl której na piekło skazuje się sam człowiek, to autorzy quizu nie słyszeli?

Cytuj:
Pierwotne nieposłuszeństwo Adama i Ewy spowodowało, że ludzkość odziedziczyła śmiertelność, która zawiera cielesną niedoskonałość, chorobliwość i zepsucie.


A wcześniej było pytanie, czy się zgadzam, że istnieją byty duchowe mogące powodować cierpienie… Nic na ten temat, że cierpienie może być bezpośrednim skutkiem tego, że osoba trzecia (człowiek / byt duchowy) może je zadać??

Cytuj:
Koniecznym jest czczenie:
Boga – trzech osób w jednej istocie.
Siły Wyższej, Boga lub Bogów.
Nikogo z powyżej wymienionych.


Koniecznym to czczenie nie jest, bo są ludzie, którzy nie czczą… ale domyślam się, że zaznaczenie tego popchnie mnie w kierunku ateizmu…

Inna rzecz, jak się tutaj ma znaleźć np. muzułmanin, czy żyd? O takich drobnostkach jak antytryniarianie rzeczywiście można nie wspominać.

Cytuj:
Zaznacz poniżej twierdzenie, które najbardziej odzwierciedla Twoje przekonania odnośnie drogi do najwyższego celu lub rzeczywistości ostatecznej.
Moją prawdziwą naturą jest czysty duch (lub dusza), a nie ciało. Jestem jednym z Absolutów, posiadam Duszę.
Nie ulegam zachciankom, przywiązaniom i ignorancji, żyję zwyczajnie, i/lub wyrzekam się dóbr materialnych.
Ludzkość zostanie ocalona dzięki ich własnemu wysiłkowi, a nie poprzez wierzenia religijne, bądź praktyki duchowe.
Ściśle przestrzegam każdych obrzędów, zwyczajów, nakazów, zakazów, praw, sakramentów, lub rozporządzeń mojej grupy wyznaniowej.
Uczymy się wszystkiego o życiu poprzez kolejne wcielenia.


Nie widzę tutaj odpowiedzi katolika.

Cytuj:
Role kobiet i mężczyzn powinny być z góry ustalone.
Nie zgadzam się.
Zgadzam się.
Jestem neutralny wobec tego aspektu, lub nie jestem do końca przekonany.


Uproszczenie – a co, jeśli ktoś uważa, że niektóre role powinny być z góry ustalone, inne nie, a w jeszcze innych powinna być preferencja z naciskiem na odp. płeć, ale z dopuszczeniem wyjątków?

zefciu napisał(a):
I jakie są przypisane wagi do pytań?


Co więcej – jak sobie radzą ze sprzecznymi odpowiedziami?

Cytuj:
Które z pytań pozwalają np. odróżnić ortodoksa od katolika?


Domyślam się, że mogą tego w ogóle nie odróżniać…

Profesjonalizm tego quizu jest zabójczy po prostu…

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Wt paź 04, 2016 19:52
Zobacz profil
Post Re: Quiz - jaka religia pasuje do ciebie najbardziej?
A mi wyszlo ze jestem-bylem wedlug umyslu i preferencji ateista, a wedlug doznanych i otrzymanych objawien, zatwardzialym i oddanym Jezusowi Chrzescijaninem Katolikiem w pelnej lacznnosci z Papiezem i wszystkimi z tym zwiazanymi aspektami i obowiazkami.


Wt paź 04, 2016 20:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Quiz - jaka religia pasuje do ciebie najbardziej?
Przerwałem przy trzecim pytaniu o stworzenie świata. Kwiz skrojony pod konkretne religie a nawet ich odłamy (tu kreacjonizm). Pytania na maksa rozbudowane (a co, jak żadna nie podpasuje?) a do tego porządek przestawiony (druga odpowiedź nawiązywała do chyba piątej w kontekście 7 dni). Do kosza albo do poprawki.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt paź 04, 2016 23:20
Zobacz profil
Post Re: Quiz - jaka religia pasuje do ciebie najbardziej?
Podpisuje się pod zdaniem berta04.
Test do poprąwki.


Śr paź 05, 2016 7:27
Post Re: Quiz - jaka religia pasuje do ciebie najbardziej?
Ludzie mieli wściekać się, że taki niedopracowany (czy może raczej głupi po prostu), zadawać pytania, prosić o wyjaśnienia. Pozostali mieli sprawdzać, czy ci pierwsi rzeczywiście mają rację... I liczba wejść rośnie, a właściciel stronki zarabia. Nie zarabia? To jeszcze gorzej o nim świadczy ;)


Śr paź 05, 2016 7:52

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Quiz - jaka religia pasuje do ciebie najbardziej?
Myślę, że raczej po prostu quiz jest skierowany do tych, którzy nawet nie wiedzą, jak bardzo jest on głupi. Tacy, jak my, stanowią IMHO b. mały % ruchu stronki.

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Śr paź 05, 2016 20:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 27, 2017 10:55
Posty: 1
Post Re: Quiz - jaka religia pasuje do ciebie najbardziej?
A mi pytanie się podoba. Ostatnio wróciłem z podróży po Podlasiu. Poznałem Strowierów wyznania Prawosławnego. Byłem na koncercie chóru męskiego prawosławnego - gęsia skórę miałem od słuchania. Pomiędzy Kościołem katolickim i prawosławnym istnieje duża zgodność pod względem doktryny i życia sakramentalnego. Ludzie oscylując między anielską duchowością a materialnością natury, przebywają w energii boskiej. Bardzo ciekawe obcowanie. Długi temat.

_________________
O pokój w sercach Rodzin i w Narodzie.


Pn mar 27, 2017 11:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Quiz - jaka religia pasuje do ciebie najbardziej?
gaazkamm napisał(a):
Inna rzecz, jak się tutaj ma znaleźć np. muzułmanin, czy żyd? O takich drobnostkach jak antytryniarianie rzeczywiście można nie wspominać.


Ten quiz był robiony przez katolików i dla katolików, bo jakby robił go muzułmanin, to by się w nim pojawiły pytania, odnośnie ilości dziewic które w nagrodę można otrzymać po śmierci :biggrin:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn mar 27, 2017 14:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 11, 2017 9:18
Posty: 4
Post Re: Quiz - jaka religia pasuje do ciebie najbardziej?
Ciekawy quiz, to jasne, że nie można traktować go super poważnie, ale daje pogląd na to, którą religią powinniśmy zainteresować się nieco bardziej :P

_________________
Porównywarkę chwilówek znajdziesz na https://www.centrumpozyczek360.pl


Pn lip 17, 2017 9:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Quiz - jaka religia pasuje do ciebie najbardziej?
Toito napisał(a):
Znalazłem ciekawy quiz, można się przekonać do jakiej religii twoje poglądy są najbliższe:)

http://www.quizme.pl/q/tokit/jaka_religia_pasuje_do_ciebie_najbardziej

Mi wyszedł katolicyzm;)

Ci?
Oto jacy jesteśmy:wybieram religię jaka mi pasuje.
Bez jakiegokolwiek quizu widać,że człowiek sam chce być na miejscu Boga. :hmmm:


Pn lip 17, 2017 10:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL