Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Czy możliwy jest konstruktywny dialog ze Świadkami Jehowy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czy możliwy jest konstruktywny dialog ze Świadkami Jehow
Paulito napisał(a):
proteom napisał(a):
Paulito napisał(a):

Jezus nie jest aniołem, ale archaniołem. Ergo: jest wyższym od aniołów. Przedrostek, przedrostek kolego :D


To może w końcu podasz, choć jeden werset, który nazywa Jezusa archaniołem? Z wieloma ŚJ dyskutowałem, i żaden mi takowego nie podał: możesz być pierwszy! Zresztą na waszej stronie też go nie znalazłem https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2010250 , ale może coś przeoczyłem?


Bazą do takiego wniosku sa oczywiście przesłanki. Dlatego formuła, że Jezus to archanioł Michał nie podlega kryteriom explicite, podobnie jak twierdzenie, że Bóg jest Trójcą,


Jeszcze raz: czy znasz wersety nazywające Pana Jezusa archaniołem? TAK CZY NIE?
Paulito
Cytuj:
Wniosek płynący z wersów które podałem:
1. Jezus dysponuje aniołami i Michał dysponuje aniołami. Ergo: Jezus i Michał to ta sama osoba.
2. Jezus jest nazwany Księciem i Michał jest nazwany Księciem. Ergo: Jezus i Michał to ta sama osoba.
3. Jezus przedstawiony w kontekście ucisku w dniach końca i Michał przedstawiony w kontekście ucisku w dniach końca. Ergo:Jezus i Michał to ta sama osoba.

:o jaka reguła logiczna to określa? Paulito dysponuje komputerem; proteom dysponuje komputerem:ergo - Paulito i proteom to ta sama osoba?
Zechcesz odpowiedzieć na inne pytania?


Pt lut 15, 2019 14:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Czy możliwy jest konstruktywny dialog ze Świadkami Jehow
[ciach... zgodnie z zapowiedzią (zbędne ENTER). M.]


Pt lut 15, 2019 14:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 15:08
Posty: 124
Post Re: Czy możliwy jest konstruktywny dialog ze Świadkami Jehow
Zły przykład proteom.
Proponuję taki:
Prezydent Polski dysponuje polskim wojskiem; Zwierzchnik sił zbrojnych RP dysponuje polskim wojskiem:ergo - Prezydent Polski i Zwierzchnik sił zbrojnych RP to ta sama osoba.
Mowa o anielskich wojskach, mających zwierzchnika, a nie o ogólnodostępnym narzędziu, takim jak komputer.

Wyliczenie Ojca, Syna i "Ducha" świętego nie jest dowodem na Trójcę, tak jak tekst, że "Jezus wziął ze sobą Piotra, Jakuba i Jana" nie robi z nich jednej istoty. Część mowy zwana wyliczeniem, to wszystko.


Pt lut 15, 2019 14:56
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy możliwy jest konstruktywny dialog ze Świadkami Jehow
Ok, w takim razie udowodnij, że Prolog Ew. wg św. Jana mówi o Archaniele Michale.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lut 15, 2019 15:05
Zobacz profil
Post Re: Czy możliwy jest konstruktywny dialog ze Świadkami Jehow
Paulito napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Paulito napisał(a):
1) Mat 23:41, 25:31 por Obj 12:7

No popatrz, a w Biblii Ewangelia wg Mateusza w rozdz. 23 ma tylko 39 wersetów. Skąd wziąłeś werset 41?
Cytuj:
2) Dan 10:21,12:1 por Iz 9:6

Niby jak proroctwo Izajasza ma się do Dn 10, 21 i 12,1? Przestudiuj sobie dowody, że Jezus i Archanioł Michał to jednak rózne osoby: http://zebrowski.apologetyka.info/swiad ... ba,166.htm
Cytuj:
3) Mat 24:21 por Dan 12:1

Jaki w tym dowód na to, że Jezus i Archanioł Michał to ta sama osoba?


Wniosek płynący z wersów które podałem:
1. Jezus dysponuje aniołami i Michał dysponuje aniołami. Ergo: Jezus i Michał to ta sama osoba.
2. Jezus jest nazwany Księciem i Michał jest nazwany Księciem. Ergo: Jezus i Michał to ta sama osoba.
3. Jezus przedstawiony w kontekście ucisku w dniach końca i Michał przedstawiony w kontekście ucisku w dniach końca. Ergo:Jezus i Michał to ta sama osoba.

Syntetyczne zestawienie powyższych przesłanek wskazuje, że oba imiona przynależą do tej samej osoby.

[edytowano 1x... usunięto zbędne ENTER, poprawiono interpunkcję. M.]

I Michał anioł za Jezusem deklaruje Ja i Ojciec jedno jesteśmy (J 10,30).


Pt lut 15, 2019 15:07

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 15:08
Posty: 124
Post Re: Czy możliwy jest konstruktywny dialog ze Świadkami Jehow
Małgosiaa napisał(a):
Ok, w takim razie udowodnij, że Prolog Ew. wg św. Jana mówi o Archaniele Michale.


Powyższe pokazuje, że Michał to inne imię Jezusa przebywającego w niebie (przynajmniej można dojść do takiego wniosku). Prolog z Ew. wg Jn daje bezpośrednie dowody na to, że mówi o Jezusie. A więc owego Jezusa, "Logosa", można utożsamić z Michałem, z czym osobiście się zgadzam, bo jest to dla mnie logiczne w świetle m.in. porównań już podawanych, ale nie tylko. Czy nie mam do tego prawa? :)

@Alus, a czy Ty też deklarujesz, że jesteś jedno z Ojcem?


Pt lut 15, 2019 15:15
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy możliwy jest konstruktywny dialog ze Świadkami Jehow
DżiVi napisał(a):
Powyższe pokazuje, że Michał to inne imię Jezusa przebywającego w niebie (przynajmniej można dojść do takiego wniosku). Prolog z Ew. wg Jn daje bezpośrednie dowody na to, że mówi o Jezusie. A więc owego Jezusa, "Logosa", można utożsamić z Michałem, z czym osobiście się zgadzam, bo jest to dla mnie logiczne w świetle m.in. porównań już podawanych, ale nie tylko. Czy nie mam do tego prawa?

Uzasadnienie takie samo jak to, że czekolada to sałatka.

Obrazek

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lut 15, 2019 15:21
Zobacz profil
Post Re: Czy możliwy jest konstruktywny dialog ze Świadkami Jehow
DżiVi napisał(a):
@Alus, a czy Ty też deklarujesz, że jesteś jedno z Ojcem?

Jezus wielokrotnie to deklarował, a gdzie w Biblii napotykasz tą deklarację anioła Michała?


Pt lut 15, 2019 15:28

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 15:08
Posty: 124
Post Re: Czy możliwy jest konstruktywny dialog ze Świadkami Jehow
Zapytałem Ciebie. Jak odpowiesz, to i ja odpowiem


Pt lut 15, 2019 15:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Czy możliwy jest konstruktywny dialog ze Świadkami Jehow
[ciach... powód ten sam, co powyżej. M.]


Pt lut 15, 2019 15:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czy możliwy jest konstruktywny dialog ze Świadkami Jehow
DżiVi napisał(a):
Zły przykład proteom.
Proponuję taki:
Prezydent Polski dysponuje polskim wojskiem; Zwierzchnik sił zbrojnych RP dysponuje polskim wojskiem:ergo - Prezydent Polski i Zwierzchnik sił zbrojnych RP to ta sama osoba.

.

To logicznie nie wynika! Dlaczego niby zwierzchnik i prezydent nie mogą być różnymi osobami? Zresztą Michał jest w Dn 10:13 nazwany „jednym z pierwszych książąt” anielskich, co też wskazuje na jego przewodniczenie pewnie jakiejś grupie aniołów.
Archanioł Michał według Jud 9 nie mógł samodzielnie rzucić wyroku potępiającego na szatana, a mógł to zrobić Jezus (Mt 4:10, 25:41, Dz 10:38, Hbr 2:14, 1J 3:8).
Przekład dosłowny: Michał zaś, archanioł, gdy prowadził spór z diabłem o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć obraźliwego wyroku, lecz powiedział: Pan niech cię skarci!
Inne przekłady http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... version/TR
Niestety, ale PNŚ został sfałszowany i w miejsce słowa Pan (κυριος) jest Jehowa
(PNŚ)Tymczasem kiedy archanioł+ Michał+ spierał się z Diabłem o ciało Mojżesza+, nie śmiał go osądzić ani wyrazić się o nim obraźliwie+, ale powiedział: „Niech cię zgani Jehowa
Który tekst krytyczny zawiera słowo Jehowa?
Patrz Ap 12:7, 10, gdzie obie osoby są odróżnione. Nikt na pytania Chrystusa: „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?” i „A za kogo wy Mnie uważacie” (Mt 16:13, 16) nie odpowiada, że za Michała. Nigdy żaden z uczniów nie zwracał się do Jezusa „Michale” lub „aniele”, lecz „Pan mój i Bóg mój” J 20:28 Ap 14:10 odróżnia aniołów od Jezusa - „wobec świętych aniołów i wobec Baranka”.
Nie dziwi was drodzy ŚJ, czemu nigdzie: przed wcieleniem, w czasie wcielenia, po zmartwychwstaniu - nie jest nazywany Pan Jezus w N.T. archaniołem Michałem? Ani On sam, ani Jego uczniowie nie czynią nawet sugestii, aby się z Michałem jakoś identyfikował.


Pt lut 15, 2019 17:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Czy możliwy jest konstruktywny dialog ze Świadkami Jehow
proteom napisał(a):
Jeszcze raz: czy znasz wersety nazywające Pana Jezusa archaniołem? TAK CZY NIE?

Przecież wyraźnie napisałem, że była to argumentacja w trybie "implicite".Trudne do zrozumienia?

Cytuj:
jaka reguła logiczna to określa? Paulito dysponuje komputerem; proteom dysponuje komputerem:ergo - Paulito i proteom to ta sama osoba?
Zechcesz odpowiedzieć na inne pytania?


Jest to prosta reguła dwóch imion, jeden podmiot.Też tak masz? Syntetycznie: Jeżeli Paulito ma na drugie imię proteom, to Paulito jest proteomem, a proteom Paulito ;-) Ergo: to jedna osoba. Dlatego czasami bywa tak, że jeden ktoś (z dwoma imionami ) dysponuje jednym komputerem :) Wniosek ostateczny: Michał/Jezus/osoba dysponuje jedną armią aniołów.Tak po prostu ;)

I chciałem jeszcze dodać, że chętnie odpowiem na Twoje pytania. Zadawaj :)


Pt lut 15, 2019 17:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czy możliwy jest konstruktywny dialog ze Świadkami Jehow
Paulito napisał(a):
proteom napisał(a):
Jeszcze raz: czy znasz wersety nazywające Pana Jezusa archaniołem? TAK CZY NIE?

Przecież wyraźnie napisałem, że była to argumentacja w trybie "implicite".Trudne do zrozumienia?

Cytuj:
jaka reguła logiczna to określa? Paulito dysponuje komputerem; proteom dysponuje komputerem:ergo - Paulito i proteom to ta sama osoba?
Zechcesz odpowiedzieć na inne pytania?


Jest to prosta reguła dwóch imion, jeden podmiot.Też tak masz? Syntetycznie: Jeżeli Paulito ma na drugie imię proteom, to Paulito jest proteomem, a proteom Paulito ;-) Ergo: to jedna osoba. Dlatego czasami bywa tak, że jeden ktoś (z dwoma imionami ) dysponuje jednym komputerem :) Wniosek ostateczny: Michał/Jezus/osoba dysponuje jedną armią aniołów.Tak po prostu ;)

I chciałem jeszcze dodać, że chętnie odpowiem na Twoje pytania. Zadawaj :)

Jeszcze raz: czy znasz wersety nazywające Pana Jezusa archaniołem? TAK CZY NIE? Trudne do zrozumienia? Nie umiesz w sposób otwarty odpowiadać na pytania, pisząc o trybie argumentacji - nie o to pytałem? Już zadałem wcześniej pytania, ale jakoś nie odpowiedziałeś. Skąd wiesz, że Jezus ma na drugie imię Michał? Gdzie N.T. na to wskazuje? Czynisz założenia bez podstawy biblijnej. Przeczytaj to, co napisałem DżiVi w kwestii Michała i dlaczego to nie może być ta sama osoba.


Pt lut 15, 2019 17:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 15:08
Posty: 124
Post Re: Czy możliwy jest konstruktywny dialog ze Świadkami Jehow
proteom napisał(a):
DżiVi napisał(a):
Zły przykład proteom.
Proponuję taki:
Prezydent Polski dysponuje polskim wojskiem; Zwierzchnik sił zbrojnych RP dysponuje polskim wojskiem:ergo - Prezydent Polski i Zwierzchnik sił zbrojnych RP to ta sama osoba.

.

To logicznie nie wynika! Dlaczego niby zwierzchnik i prezydent nie mogą być różnymi osobami? Zresztą Michał jest w Dn 10:13 nazwany „jednym z pierwszych książąt” anielskich, co też wskazuje na jego przewodniczenie pewnie jakiejś grupie aniołów.
Archanioł Michał według Jud 9 nie mógł samodzielnie rzucić wyroku potępiającego na szatana, a mógł to zrobić Jezus (Mt 4:10, 25:41, Dz 10:38, Hbr 2:14, 1J 3:8).
Przekład dosłowny: Michał zaś, archanioł, gdy prowadził spór z diabłem o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć obraźliwego wyroku, lecz powiedział: Pan niech cię skarci!
Inne przekłady http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... version/TR
Niestety, ale PNŚ został sfałszowany i w miejsce słowa Pan (κυριος) jest Jehowa
(PNŚ)Tymczasem kiedy archanioł+ Michał+ spierał się z Diabłem o ciało Mojżesza+, nie śmiał go osądzić ani wyrazić się o nim obraźliwie+, ale powiedział: „Niech cię zgani Jehowa
Który tekst krytyczny zawiera słowo Jehowa?
Patrz Ap 12:7, 10, gdzie obie osoby są odróżnione. Nikt na pytania Chrystusa: „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?” i „A za kogo wy Mnie uważacie” (Mt 16:13, 16) nie odpowiada, że za Michała. Nigdy żaden z uczniów nie zwracał się do Jezusa „Michale” lub „aniele”, lecz „Pan mój i Bóg mój” J 20:28 Ap 14:10 odróżnia aniołów od Jezusa - „wobec świętych aniołów i wobec Baranka”.
Nie dziwi was drodzy ŚJ, czemu nigdzie: przed wcieleniem, w czasie wcielenia, po zmartwychwstaniu - nie jest nazywany Pan Jezus w N.T. archaniołem Michałem? Ani On sam, ani Jego uczniowie nie czynią nawet sugestii, aby się z Michałem jakoś identyfikował.


Czy mogli nie rozumieć tej kwestii? Czy mogli nie uważać jej za tak ważną, by poświęcać jej osobne miejsce w swoich Pismach? Czy my chodzimi od domu do domu i przekonujemy ludzi, że Jezus to Michał? Raczej zwykle wynika to z czyichś zarzutów/pytań, na które tak jak tu odpowiadamy.

Jeśli owym "Panem" z Judy 9 jest Jehowa, to nie można mówić o żadnym fałszerstwie. Tym bardziej, że jest to zgodne z fragmentem z Pwt 32:35, gdzie mowa o JHWH. Z imieniem "Jehowa" w Nowym Testamencie mają problem głównie ci, którym zależy na zatarciu różnicy między Jehową a Jezusem. Takie zacieranie jest fałszerstwem. Jest co najmniej 105 innych przekładów NT, używających w tekście imienia JHWH lub jakiejś jego formy (np. "Jehowa"). One też są sfałszowane?

Fałszerstwem nazywa się doprecyzowanie, o kogo w tekście chodzi (na podstawie kontekstu), w ok 150 miejscach, nie mając 100% dowodów w postaci oryginałów, że imienia Bożego w nich nie było. Mamy natomiast przekonujące dowody, że imię Boże w tekście ST występuje ok 7 000 razy, a mimo to, się to imię z tekstu przekładu usuwa i zastępuje zwrotami, których można używać także w odniesieniu do Jezusa i nie tylko. Byle zatrzeć różnicę między Jehową a Jezusem. Byle czytelnik przekonany, że Jezus z NT to ten sam Bóg, co w ST, nie zaczął pytać, "kto to jest ten Jehowa?" To jest fałszerstwo proszę Państwa i to na ogromną skalę. Nic dziwnego - 2Ko 4:4.

proteom napisał(a):
Jeszcze raz: czy znasz wersety nazywające Pana Jezusa archaniołem? TAK CZY NIE?

A czy ty znasz wersety nazywające Pana Jezusa "Bogiem Wszechmocnym"? TAK CZY NIE? Jeśli nie, a jednak w to wierzysz na podstawie jakichś tam przesłanek ku temu, to jaki masz problem z naszą wiarą w to, że Michał i Jezus to ta sama osoba?
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200004940


Pt lut 15, 2019 18:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 25, 2018 15:08
Posty: 124
Post Re: Czy możliwy jest konstruktywny dialog ze Świadkami Jehow
Już nie mogę edytować, a było by warto jednak nadmienić. 1Ts 4:16 - użyto tu słowa "Pan", ale kontekst wyraźnie mówi o Jezusie. Są dwa warianty przekładu, na jakie pozwala grecka konstrukcja zdania. Albo "z rozkazem, z głosem archanielskim", albo "na rozkaz, na głos archanielski". Która opcja jest prawdziwa? Albo Jezus ma głos archanielski, więc jest archaniołem, albo "jakiś tam archanioł" wydaje rozkazy Jezusowi... Wybierz bardziej wiarygodny wariant.


Pt lut 15, 2019 18:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL