Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Meczet imienia Jezusa 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 19, 2014 11:28
Posty: 108
Post Meczet imienia Jezusa
Są gdzieś meczety imienia Jezusa? Ponoć w Turcji takie istnieją. Wiem, że istnieje meczet imienia Marii, Matki Jezusa ale bezpośrednio imienia Jezusa? Czy są takie?


Wt mar 26, 2019 20:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2019 14:28
Posty: 111
Post Re: Meczet imienia Jezusa
Google Twoim przyjacielem, jeśli tam nie znajdziesz, to tu też nie ;).


Cz kwi 25, 2019 12:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 19, 2014 11:28
Posty: 108
Post Re: Meczet imienia Jezusa
W google dawno sprawdzałem i nie znalazłem.


Pt sie 09, 2019 21:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Meczet imienia Jezusa
Chyba mamy inne google ;)
https://religie.wiara.pl/doc/906925.Mec ... iem-Jezusa

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So sie 10, 2019 0:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 11, 2019 6:26
Posty: 5
Post Re: Meczet imienia Jezusa
W islamie Jezus jest ważnym prorokiem nie jestem pewnym czy nie drugim po Mahomecie - trzeba by to dokładnie sprawdzić.

_________________
http://www.poradnikrandkowy.pl


N sie 11, 2019 10:13
Zobacz profil
Post Re: Meczet imienia Jezusa
Mateusz91 napisał(a):
W islamie Jezus jest ważnym prorokiem nie jestem pewnym czy nie drugim po Mahomecie - trzeba by to dokładnie sprawdzić.

Tak drugim. A Maryi Koran poświęca dużo sur.


N sie 11, 2019 10:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 19, 2014 11:28
Posty: 108
Post Re: Meczet imienia Jezusa
IrciaLilith napisał(a):


Dziękuję za ten link. :)

I właściwie to każdy z nas ma inne Google skoro linki są pozycjonowane według naszych zainteresowań. ;)


Wt sie 13, 2019 0:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Meczet imienia Jezusa
Alus napisał(a):
Mateusz91 napisał(a):
W islamie Jezus jest ważnym prorokiem nie jestem pewnym czy nie drugim po Mahomecie - trzeba by to dokładnie sprawdzić.

Tak drugim. A Maryi Koran poświęca dużo sur.

A Jezus ma być zadowolony że zajął zaszczytne drugie miejsce tuż po samym Mahomecie? ;-)
Buddyści uważają Go za "wielkiego bodhisattwę",
A Jezus pytał, za kogo Mnie uważacie?
C.S. Lewis :
Cytuj:
Nie chciałbym, aby ktoś powiedział o Chrystusie tę najbardziej nierozumną rzecz, którą nieraz się o Nim słyszy: "Mogę uznać w Jezusie wielkiego nauczyciela moralności, ale nie przyjmuję Jego stwierdzenia, że jest Bogiem". Akurat tego nie wolno nam mówić. Ktoś, kto byłby tylko człowiekiem, a zarazem mówił takie rzeczy jak Jezus, nie mógłby być wielkim nauczycielem moralności. Byłby albo szaleńcem – niczym człowiek, który utrzymuje, że jest sadzonym jajem – albo szatanem z piekła rodem. Trzeba wybierać. Ten człowiek albo jest i był Synem Bożym – albo szaleńcem, lub czymś jeszcze gorszym.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt sie 13, 2019 16:15
Zobacz profil
Post Re: Meczet imienia Jezusa
A Propo meczetów
https://forumdlazycia.wordpress.com/201 ... uSR9dk6uJg coraz bardziej się boję o przyszłość tego kraju :(


Śr sie 14, 2019 20:00
Post Re: Meczet imienia Jezusa
Andy72 napisał(a):
A Jezus ma być zadowolony że zajął zaszczytne drugie miejsce tuż po samym Mahomecie? ;-)

Jezus jest ponad podziałami religijnymi ludzi, i życie swe oddał za wszystkich, nikogo nie odrzucił, o czym mówi do św Faustyny, Dzienniczek 1182.


Cz sie 15, 2019 7:31

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Meczet imienia Jezusa
To, że Jezus oddał swoje życie za wszystkich nie oznacza, że wszyscy są automatycznie zbawieni. Natomiast podziały religijne istnieją że względu na stosunek do Niego. Jaki więc pożytek z ofiary Chrystusa dla muzułmanina, który w nią nie wierzy, ani nie uznaje Jezusa za Syna Bożego?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz sie 15, 2019 12:31
Zobacz profil
Post Re: Meczet imienia Jezusa
Nie oczekuj od Alus odpowiedzi na to pytanie

Fakt że Europa upada nikogo nie dziwi. Za głupotę swoją trzeba płacić. Ale że Polska poszła w te stronę :(


Cz sie 15, 2019 13:48
Post Re: Meczet imienia Jezusa
Wybawiony napisał(a):
To, że Jezus oddał swoje życie za wszystkich nie oznacza, że wszyscy są automatycznie zbawieni. Natomiast podziały religijne istnieją że względu na stosunek do Niego. Jaki więc pożytek z ofiary Chrystusa dla muzułmanina, który w nią nie wierzy, ani nie uznaje Jezusa za Syna Bożego?

Oczywiście, że nikt z automatu nie doznaje zbawienia.
Pożytkiem dla muzułmanina, hindusa, żyda ...etc jest Miłość. Każdy, kto w życiu kieruje sie miłością osiąga zbawienie - Umiłowani, miłujmy sie wzajemnie, ponieważ miłość jest z Boga, a każdy, kto miłuje narodził sie z Boga i zna Boga.(1 J 4,7).


Cz sie 15, 2019 14:01

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Meczet imienia Jezusa
To oczywiste, że jeśli okażę muzułmaninowi Miłość (a tę można okazać jedynie w Prawdzie), to odniesie on pożytek pod warunkiem, że tę Miłość przyjmie.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz sie 15, 2019 15:16
Zobacz profil
Post Re: Meczet imienia Jezusa
Wybawiony napisał(a):
To oczywiste, że jeśli okażę muzułmaninowi Miłość (a tę można okazać jedynie w Prawdzie), to odniesie on pożytek pod warunkiem, że tę Miłość przyjmie.

Czyli wedle Ciebie muzułmanin, hindus, żyd nie jest zdolny do miłości??...to jaki byłby sens przedstawionego przez Jezusa obrazu Sądu Ostatecznego, gdzie jedynym kryterium osądzania jest miłość....cokolwiek uczyniłeś....???


Cz sie 15, 2019 15:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL