Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Koniec świata (tego systemu rzeczy) wg Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Koniec świata (tego systemu rzeczy) wg Świadków Jehowy
logika napisał(a):
Najpierw prawdziwi chrześcijanie czyli ŚJ zostaną zaatakowani i wtedy przyjdzie koniec .
Tak to rozumiem i w to wierzę.

Zapętliłeś się?
W każdej wypowiedzi rzucasz jakąś głupotę, a potem musisz jak papuga powtarzać "Tak to rozumiem i w to wierzę", choć to wiadome, to tak jakby ktoś coś mówiąc przed każdym swoim zdaniem mówił "moim zdaniem".
Przestań przynosić wstyd Świadkom Jehowy!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt cze 17, 2022 14:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Koniec świata (tego systemu rzeczy) wg Świadków Jehowy
Oto co swoich prawdziwych sługach powiedział Bóg Ojciec Jehowa.
Cytat z Biblii Kościoła Katolickiego czyli Biblii Tysiąclecia 2 wydanie.
Izajasza 43:10-12

,,... Wy jesteście moimi świadkami — wyrocznia Jahwe — i moimi sługami, których wybrałem, abyście mogli poznać i uwierzyć Mi, oraz zrozumieć, że tylko Ja istnieję. Boga utworzonego przede Mną nie było ani po Mnie nie będzie.
Ja, Jahwe, tylko Ja istnieję i poza Mną nie ma żadnego zbawcy.
To Ja zapowiedziałem, wyzwoliłem i obwieściłem, a nie ktoś obcy wśród was. Wy jesteście świadkami moimi — wyrocznia Jahwe — że Ja jestem Bogiem,
...,,

Tylko ŚJ są prawdziwymi sługami Boga Ojca Jahwe ( Jehowy,JHWH).
Tylko ŚJ głoszą o przyszłym przyjściu Jezusa na ziemię .
Oto kolejny opis przyjścia Jezusa na ziemię .
Objawienia 19:11-21

,,...Potem ujrzałem niebo otwarte: i oto — biały koń, a Ten, co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym, oto ze sprawiedliwością sądzi i walczy.
Oczy Jego jak płomień ognia, a wiele diademów na Jego głowie, ma wypisane imię, którego nikt nie zna prócz Niego.
Odziany jest w szatę we krwi skąpaną, a imię Jego nazwano: Słowo Boga
A wojska, które są w niebie, towarzyszyły Mu na białych koniach — wszyscy odziani w biały, czysty bisior.
A z Jego ust wychodzi ostry miecz, by nim uderzyć narody: On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu wszechmocnego Boga.
A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW.
I ujrzałem innego anioła stojącego w słońcu: I zawołał głosem donośnym do wszystkich ptaków lecących środkiem nieba: "Pójdźcie, zgromadźcie się na wielką ucztę Boga,
aby zjeść trupy królów, trupy wodzów i trupy mocarzy, trupy koni i tych, co ich dosiadają, trupy wszystkich — wolnych i niewolników, małych i wielkich!"
I ujrzałem Bestię i królów ziemi, i wojska ich zebrane po to, by stoczyć bój z Siedzącym na koniu i z Jego wojskiem.
I pochwycono Bestię, a z nią fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i pokłon oddawali jej obrazowi. Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką.
A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu, [mieczem], który wyszedł z ust Jego, a wszystkie ptaki najadły się ciał ich do syta.
...,,

O tym przyszłym przyjściu Jezusa na ziemię głoszą tylko prawdziwi chrześcijanie czyli ŚJ.
Tak to rozumiem i w to wierzę.


So cze 18, 2022 10:14
Zobacz profil
Post Re: Koniec świata (tego systemu rzeczy) wg Świadków Jehowy
Ty to tak sobie rozumiesz i w to wierzysz. Twoj wybor, zeby wierzyc tylko w to co i jak sam zrozumiales.
Kosciol chrzescijan rozumie i wierzy inaczej.


So cze 18, 2022 10:43

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Koniec świata (tego systemu rzeczy) wg Świadków Jehowy
Ten fragment z Apokalipsy nasuwa mi myśl o bardzo sfrustrowanych autorach tego tekstu, z takim elementem mściwości i wrogości wobec panującej elity, która autorów trzymała pod butem.

Nie widzę w tym tekście nic nadprzyrodzonego i świętego, a jedynie wyobraźnię mściwości.

Swoją drogą, w tej Apokalipsie parę razy chyba mówi się o tym, że "Przyjdę niebawem". Stopień w jakim spełniła się ta zapowiedź jest jednocześnie miarą wiarygodności tego tekstu.


So cze 18, 2022 12:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Koniec świata (tego systemu rzeczy) wg Świadków Jehowy
Logika, nie kopiujemy i nie wklejamy całego poprzedniego postu dlatego Twój post jest w koszu. bramin


N cze 19, 2022 8:38
Zobacz profil
Post Re: Koniec świata (tego systemu rzeczy) wg Świadków Jehowy
logika napisał(a):
O tym przyszłym przyjściu Jezusa na ziemię głoszą tylko prawdziwi chrześcijanie czyli ŚJ.
Tak to rozumiem i w to wierzę.

Ci prawdziwi ŚJ, w których proroctwa wierzysz, to chyba nie ci co to przepowiadali – wyznaczali daty końca świata (1874, 1914, 1918, 1925, 1945, 1972, 1975, 1984/1994, 2000, 2034... . ), a które to okazały się bredniami, jak już wcześniej ustaliliśmy. Możesz wskazać tych którym wierzysz, którzy takich bredni nie głoszą, tych prawdziwych? Do mnie przychodzą nadal ŚJ, którzy edukację zakończyli na szkole podstawowej, zawodowej w porywach średniej (zarówno rodzina jak i sekta zabrania dalszej nauki, by im w głowach nie namieszać) i nadal czytają Biblię, przetłumaczoną z języka angielskiego.
Nazwy świętych ksiąg piszemy dużą literą. bramin


N cze 19, 2022 10:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Koniec świata (tego systemu rzeczy) wg Świadków Jehowy
Swołocz napisał(a):
Ten fragment z Apokalipsy nasuwa mi myśl o bardzo sfrustrowanych autorach tego tekstu, z takim elementem mściwości

Apokalipsa powstawała w czasach krwawych prześladowań chrześcijan, pełniła rolę literatury ku pokrzepieniu serc, wskazywała, ze Bog będzie mścicielem tych wszystkich krzywd.
Swołocz napisał(a):
wrogości wobec panującej elity, która autorów trzymała pod butem.

Ta elita jak mówisz zabijała chrześcijan i zabierała im majątki.
Swołocz napisał(a):
Swoją drogą, w tej Apokalipsie parę razy chyba mówi się o tym, że "Przyjdę niebawem"

Koncepcja czasu jest w Biblii zupełnie inna niż obecnie. We wczesnym chrześcijaństwie był pewien eschatologiczny trend.

_________________
ksiądz


N cze 19, 2022 11:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Koniec świata (tego systemu rzeczy) wg Świadków Jehowy
Wyszły na wierzch moje braki historyczne. Wprawdzie wiedziałem ogólnie o prześladowaniach chrześcijan, ale nie pokojarzylem ich z okresem powstania tekstu.

Jednak ogólnie wyczułem, że tu musi chodzić o jakąś zemstę. Poza tym skoro piszesz, że literatura ta powstała ku pokrzepieniu serc, to potwierdzasz, że ten tekst jest czymś uwarunkowanym, przygodnym, w pewnym sensie spreparowanym, a nie czymś ostatecznym, natchnionym.

Tak, to prawda, że w chrześcijaństwie istniał nurt apokaliptyczny, ale bardzo wielu badaczy sądzi, że impuls ten wyszedł od samego Jezusa.

Skoro jednak zapowiedź "przyjścia niebawem" tłumaczysz m.in. nurtem eschatologicznym we wczesnym chrześcijaństwie, to ponownie potwierdzasz, że to tekst uwarunkowany, a nie prawdziwy.


N cze 19, 2022 15:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Koniec świata (tego systemu rzeczy) wg Świadków Jehowy
Swołocz napisał(a):
Wyszły na wierzch moje braki historyczne.

Nie każdy jest historykiem i nie każdy musi znać tło historyczne Biblii.
Swołocz napisał(a):
Wprawdzie wiedziałem ogólnie o prześladowaniach chrześcijan, ale nie pokojarzyłem ich z okresem powstania tekstu.

Znawcy twierdzą, ze tekst powstał około 95 roku pod koniec panowania cesarza Domicjana.
Swołocz napisał(a):
Jednak ogólnie wyczułem, że tu musi chodzić o jakąś zemstę.

To zależy z jakiej perspektywy się patrzy. Oczywiście, nieraz granica miedzy zemstą a sprawiedliwością jest cienka.
Swołocz napisał(a):
Poza tym skoro piszesz, że literatura ta powstała ku pokrzepieniu serc, to potwierdzasz, że ten tekst jest czymś uwarunkowanym,

W paru zdaniach nie można opisać wszystkiego, trzeba posłużyć sie myślowymi skrótami.
Nie wiem co rozumiesz przez "uwarunkowanie", masz chyba na myśli to, ze księga ta powstała niejako "na zamówienie"? Okoliczności wymusiły powstanie tej księgi?
Patrząc na święte księgi biblijne jak i święte księgi innych religii: z reguły powstają one w konkretnej sytuacji i kontekście historycznym lub chcą wyjaśnić jakiś skomplikowany problem z punktu widzenia pobożnego człowieka. Nie są one wyabstrahowane, one odnoszą sie do życia konkretnego człowieka czy grupy ludzi i zawierają przesłanie, które jest zawsze aktualne.
Swołocz napisał(a):
bardzo wielu badaczy sądzi, że impuls ten wyszedł od samego Jezusa.

Myślę, ze wszyscy poważni badacze się z tym zgadzają.
Tylko jest spora różnica miedzy tym co głosił Jezus o paruzji a tymi nurtami apokaliptycznymi w pierwotnym Kościele, które uczyniły z apokaliptyki główny temat, priorytet swojego nauczania. Widać to w niektórych wypowiedziach sw. Pawła, który owszem, mówi, ze taki dzień nadejdzie, a z drugiej strony wyraźnie nakazuje żeby wziąć się do roboty i nie czekać na koniec świata.

Na marginesie. Apokalipsa jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych ksiąg Nowego Testamentu poprzez jej obrazy, wizje, tajemniczość, symbolikę (symbolika liczb bardzo ważna). Sporo czasu trwały dyskusje czy uznać ją za pismo natchnione.
Z ww. powodów była i jest chętnie interpretowana przez liczne sekty i używana aby przemycić swoje chore idee.

_________________
ksiądz


Pn cze 20, 2022 11:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Koniec świata (tego systemu rzeczy) wg Świadków Jehowy
bramin napisał(a):
i zawierają przesłanie, które jest zawsze aktualne.

A tutaj przesłanie dotyczyło sprawiedliwości Boga, jak rozumiem. No bo w rzeczywistości - w realnym świecie - Bóg nie pozabijał wszystkich tych królów i władców.
Cytuj:
Tylko jest spora różnica miedzy tym co głosił Jezus o paruzji a tymi nurtami apokaliptycznymi w pierwotnym Kościele, które uczyniły z apokaliptyki główny temat, priorytet swojego nauczania.

W Ewangelii wg św. Marka jest zapisane streszczenie nauczania Jezusa (w 4-tym rozdziale): "Czas się wypełnił i przybliżyło się królestwo Boga. Zmieniajcie myślenie i wierzcie w dobrą nowinę!"

Na czym polegała dobra nowina? Na przybliżeniu się królestwa Boga. Co to wg Ciebie oznaczało? Czy nie było to nauczanie apokaliptyczne, zwłaszcza przy uwzględnieniu innych wypowiedzi Jezusa na ten temat, jak choćby słynnego "nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie"?


Pn cze 20, 2022 21:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Koniec świata (tego systemu rzeczy) wg Świadków Jehowy
Swołocz napisał(a):
A tutaj przesłanie dotyczyło sprawiedliwości Boga, jak rozumiem. No bo w rzeczywistości - w realnym świecie - Bóg nie pozabijał wszystkich tych królów i władców.

Tutaj przesłanie dotyczy wielu tematów.
Chodzi o przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. W 1,19 jest napisane: " napisz(opisz) co widziałeś, co jest i co się stanie potem".
Taka jest tez struktura, budowa tej księgi.
Bez dobrej znajomości ST do którego często odwołuje się Apokalipsa nie można zrozumieć tej księgi.
Księga Rodzaju i Apokalipsa są taką klamrą spinającą całą historię zbawienia (porównaj ogród w Edenie i drzewo życia oraz drzewo życia w Apokalipsie w ostatnim rozdziale).
Swołocz napisał(a):
Czy nie było to nauczanie apokaliptyczne,

I tak i nie. Chodziło o przyjście Jezusa jako Boga człowieka, tu konkretnie na tej ziemi a także przyjście powtórne na końcu czasów.
Jezus wyraźnie mówi, ze wszelkie spekulacje, rozważania na temat jego powtórnego przyjścia są bezcelowe. Stąd bezcelowe, bezsensowne są spekulacje Świadków Jehovy na temat końca świata.

_________________
ksiądz


Wt cze 21, 2022 10:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Koniec świata (tego systemu rzeczy) wg Świadków Jehowy
W KK słyszałem kiedyś na mszy takie słowa o Jezusie , to była pieśń :

,,...i oczekujemy jego przyjścia w chwale...,,

Czy może ktoś z KK wyjaśnić jak będzie wyglądać przyjście Jezusa w chwale na ziemię?


Cz cze 23, 2022 9:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Koniec świata (tego systemu rzeczy) wg Świadków Jehowy
logika napisał(a):
W KK słyszałem kiedyś na mszy takie słowa o Jezusie , to była pieśń :

Jest to aklamacja po przeistoczeniu, odpowiedz na wezwanie diakona lub kapłana: "Oto wielka tajemnica wiary", która potwierdza to, co dokonało sie na ołtarzu, to co jest pamiątką śmierci i zmartwychwstania Jezusa, który jest obecny w chlebie i winie, tu i teraz ale tez który przyjdzie powtórnie na końcu czasów.
logika napisał(a):
Czy może ktoś z KK wyjaśnić jak będzie wyglądać przyjście Jezusa w chwale na ziemię?

Będzie wyglądało tak jak jest napisane w Biblii.

_________________
ksiądz


Pt cze 24, 2022 12:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Koniec świata (tego systemu rzeczy) wg Świadków Jehowy
,,bramin,, mam prośbę . Czy możesz podać wersety z twojego przekładu Biblii jak będzie wyglądało powtórne przyjście Jezusa na ziemię ?
Porównam to z moim przekładem którego używam.


So cze 25, 2022 15:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Koniec świata (tego systemu rzeczy) wg Świadków Jehowy
1. Mam wiele przekładów Biblii, angielskie, niemieckie, teksty greckie i przekłady będące właściwie parafrazami.
2. Napisałem Ci wyraźnie, jak będzie wyglądało powtórne przyjście jest opisane w Biblii. Nie ma znaczenia jaki jest przekład Biblii, byleby był profesjonalny, opierał się na greckich rękopisach i nie był fałszowany i nieudolnie przetłumaczony jak przekład Świadków Jehovy. Przekład dokonany z angielskiego przez grupę ignorantów, z których tylko jeden(!) uczył się greki dwa lata. To jest ewenement na skalę światową.
3. Temat wątku jest bardzo precyzyjny i proszę się go trzymać. Jeśli w dalszym ciągu będziesz robił OT będzie ostrzeżenie.

_________________
ksiądz


Pn cze 27, 2022 10:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL