Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 21:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 24  Następna strona
 buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
george45 napisał(a):
Bóg się nie zmienia, lecz interpretacja Boga tak. Pismo ma jednego Ducha, ale interpretacje maja ich wielu.
Czy Jezus nie mógł podróżować z rodziną? Izraelici w swej historii trochę podróży odbyli, przynajmniej wynika to z zapisków.

Podróżowali, do momentu objęcia przyobiecanej im ziemi(pomijając wygnania i kilkukrotne niewole)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr wrz 30, 2020 10:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
Jezusowi przyobiecano ziemię i dla tego przestał podróżować wraz z rodziną? O czym Ty piszesz, o historii Izraela?
Przepraszam, ale nie nadążam za Tobą. Wróć do tematu, bo będzie ostrzeżenie.


Śr wrz 30, 2020 11:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
george45 napisał(a):
Wróć do tematu, bo będzie ostrzeżenie.

Dzięki za przypomnienie; ciągnie się to za mną w każdym temacie(upomnienia) :)
george45 napisał(a):
Jezusowi przyobiecano ziemię i dla tego przestał podróżować wraz z rodziną? O czym Ty piszesz, o historii Izraela?

Piszę o kulturze i religii Izraelitów, o ich przywiązaniu do tradycji ojców, o ich ziemi obiecanej którą już posiadali, o Jerozolimie i ich świątyni; dlatego nie widzę sensu w podróżach tej rodziny, zwłaszcza poza granice ich kraju :roll:

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr wrz 30, 2020 11:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1440
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
Gdyby Jezus odbył podróż do Indii, to Łukasz, jako skrupulatny kronikarz, na pewno by o tym napisał.

Poza tym, w nauce Jezusa nie widzę zbyt wielu buddyjskich nawiązań, oprócz jednego: miłości nieprzyjaciół.


Śr wrz 30, 2020 12:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 30, 2020 13:52
Posty: 1
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
Drogi bracie ukrywającym się pod nickiem Swołocz,
Ja też szukałem Boga jak ty. Jednak porównując tylko fasady dwóch domów nie dowiesz się co jeden i drugi kryje. Żeby wejść do każdego z domów potrzeba woli,odwagi, wytrwałości i pokory.
W jednym budynku jest Bóg(chrześcijaństwo) w drugim tylko będziesz ty i ... nic(buddyzm).
O samej drodze do Prawdy, nie wypowiadam się. Każdy ma swoją.
Mogę mówić o swojej drodze, a mi pomógł Ojciec Niebieski i pochodząca od niego wytrwałość, pokora i na końcu dopiero moja wola.
W drodze pomoga również św Faustyna(Dzienniczek) i św Teresa od Jezusa(Droga Doskonałości, Wewnętrzny Zamek).

Wierzę, a nawet wiem że z Bożą Pomocą odnajdziesz w końcu Prawdę. Każdy z nas musi przejść tę drogę sam. Powodzenia!
Niech Bóg cię prowadzi.
Skała Króla.


Śr wrz 30, 2020 14:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1440
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
Dziękuję Ci, SkałoKróla, za dobre słowo i otuchę. Życzę powodzenia na drodze prawdy. Pozdrawiam.

PS: "Twierdzę wewnętrzną" i "Drogę doskonałości" też czytałem.


Śr wrz 30, 2020 16:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
Saqura napisał(a):
Piszę o kulturze i religii Izraelitów, o ich przywiązaniu do tradycji ojców, o ich ziemi obiecanej którą już posiadali, o Jerozolimie i ich świątyni; dlatego nie widzę sensu w podróżach tej rodziny, zwłaszcza poza granice ich kraju :roll:

To ma być argument, dla kogoś kto chce czynić postępy w mądrości?
Rodzice widząc tak uzdolnionego syna, mówią strugaj patyczki, przestrzegaj tradycji ojców, chodź do świątyni, ciesz się ziemią która posiadamy, bądź nam posłuszny. Wybij sobie z głowy pobieranie nauk, prowadzenie dysput, jesteś jak na swój wiek i tak bardzo mądry. Niech robią to ci, którzy nie posiadają takich uzdolnień. I tak sobie przez 18 lat Jezus strugał te patyczki, aż w wieku trzydziestu lat się zbuntował i … .
Chyba trochę się zagalopowałaś ;)
Uważam, że przez te 18 lat Jezus wiele doświadczył, zrozumiał i uświadomił sobie, ale nie dokonał tego w domu rodzinnym strugając patyczki.


Cz paź 01, 2020 8:56
Zobacz profil
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
george45 napisał(a):
To ma być argument, dla kogoś kto chce czynić postępy w mądrości?

Ale czy do Ciebie dotrze kiedyś, że według doktryny chrześcijańskiej, Chrystus nie potrzebował pobierać żadnych nauk, aby „czynić postępy w mądrości”? Bo był wcieloną Mądrością? Całe Twoje rozumowanie ma sens tylko wtedy, jeśli z góry założymy, że Jezus był tak jak Ty sekciarskim nauczycielem, który przeczytał dwie buddyjskie książki, a potem głosił bzdury na podstawie tego, co mu się wydawało, że tam napisano. Jeśli jednak przyjmiemy, że Chrystus jest Bogiem, to cała Twoja argumentacja leży.


Cz paź 01, 2020 9:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
george45 napisał(a):
I tak sobie przez 18 lat Jezus strugał te patyczki, aż w wieku trzydziestu lat się zbuntował i … .
Chyba trochę się zagalopowałaś

Tutaj sam wyłożyłeś potwierdzenie że Jezus postępował zgodnie z tradycja i prawem Izraela.
Szacunek a nie bunt :roll: ponieważ dopiero po osiągnięciu wieku 30 lat można było rozpocząć głoszenie nauki zgodnej z istniejącym Pismem. I taką, nie inną, głosił.
george45 napisał(a):
Uważam, że przez te 18 lat Jezus wiele doświadczył, zrozumiał i uświadomił sobie, ale nie dokonał tego w domu rodzinnym strugając patyczki.

Wiesz że praktykowanie "tu i teraz" można doskonalić przy każdej czynności?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz paź 01, 2020 10:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
I tak sobie przez 18 lat Jezus strugał te patyczki, aż w wieku trzydziestu lat się zbuntował i … .
Chyba trochę się zagalopowałaś

Tutaj sam wyłożyłeś potwierdzenie że Jezus postępował zgodnie z tradycja i prawem Izraela.
Szacunek a nie bunt :roll: ponieważ dopiero po osiągnięciu wieku 30 lat można było rozpocząć głoszenie nauki zgodnej z istniejącym Pismem. I taką, nie inną, głosił.

Nie załamał czasem tej tradycji posłuszeństwa wobec rodziców już w wieku młodzieńczym. Z zapisków wynika, że w wieku 12 lat był na gigancie przez trzy dni. A nie dość, że nie uszanował tradycji posłuszeństwa rodzicom, to nie uszanował prawa i przed ukończeniem 30 lat prowadził dysputy z uczonymi w Piśmie.
Tym samym Twa teoria o przywiązaniu Jezusa do tradycji oraz posłuszeństwa została mocno zachwiana. Według mnie Jezus był wielkim buntownikiem, a nie tradycjonalistą, posłusznym dzieciątkiem, pokornym barankiem.
george45 napisał(a):
Uważam, że przez te 18 lat Jezus wiele doświadczył, zrozumiał i uświadomił sobie, ale nie dokonał tego w domu rodzinnym strugając patyczki.

Wiesz że praktykowanie "tu i teraz" można doskonalić przy każdej czynności?[/quote]
Ależ oczywiście, wszystkie nauki wschodu o tym mówią. Myślisz, że Jezus z nich korzystał? Moim zdaniem jest w tym rewelacyjny.


Cz paź 01, 2020 12:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
george45 napisał(a):
A nie dość, że nie uszanował tradycji posłuszeństwa rodzicom, to nie uszanował prawa i przed ukończeniem 30 lat prowadził dysputy z uczonymi w Piśmie.

To rodzice dopiero po dniu podróży zauważyli że go nie ma, więc przykazu by iść obok nich nie otrzymał. Co do dysputy, czym innym jest nauczanie a czym innym słuchanie i zadawanie pytań, to drugie czynią już dzieci w przedszkolu.
george45 napisał(a):
Ależ oczywiście, wszystkie nauki wschodu o tym mówią. Myślisz, że Jezus z nich korzystał? Moim zdaniem jest w tym rewelacyjny.

Jezus wiedział czym jest duchowość, wiedział do czego została człowiekowi dana, dlatego z tego korzystał; tam spotykał się ze swoim Ojcem na wspólnej relacji :-)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt paź 02, 2020 8:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
A nie dość, że nie uszanował tradycji posłuszeństwa rodzicom, to nie uszanował prawa i przed ukończeniem 30 lat prowadził dysputy z uczonymi w Piśmie.

To rodzice dopiero po dniu podróży zauważyli że go nie ma, więc przykazu by iść obok nich nie otrzymał. Co do dysputy, czym innym jest nauczanie a czym innym słuchanie i zadawanie pytań, to drugie czynią już dzieci w przedszkolu.
Rodzice zapomnieli przekazać by szedł obok więc zafundował sobie trzydniowego giganta?
Gdzie chcesz zabrnąć tymi „tłumaczeniami”
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
Ależ oczywiście, wszystkie nauki wschodu o tym mówią. Myślisz, że Jezus z nich korzystał? Moim zdaniem jest w tym rewelacyjny.

Jezus wiedział czym jest duchowość, wiedział do czego została człowiekowi dana, dlatego z tego korzystał; tam spotykał się ze swoim Ojcem na wspólnej relacji :-)

Tu się zgadzamy, jedynie pozostaje pytanie gdzie tą wiedzę zdobył?. Raz w wieku 12 lat z rozmawiał uczonymi w piśmie, chyba ze trzy dni, bo rodzice zapomnieli poprosić by był obok nich. Myślisz, że to wystarczyło?


Pt paź 02, 2020 11:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
george45 napisał(a):
Gdzie chcesz zabrnąć tymi „tłumaczeniami”

Nie ja patrzę wstecz myśląc o tym jak dzisiaj rodzice traktują dzieci :roll:
Wystarczy wiedzieć kim było wtedy w Izraelu dziecko 12 letnie, spojrzeć na ulicę by dostrzec czyhające na nie niebezpieczeństwa np. na ulicy(samochody)
george45 napisał(a):
Tu się zgadzamy, jedynie pozostaje pytanie gdzie tą wiedzę zdobył?

Z Pisma, które potem wykładał i którego nauczał...brał udział w uroczystościach, uczestniczył w tradycjach Izraela :roll: Wiedział że Bóg to Ojciec a świątynia w Jerozolimie do Boga należy. Zresztą gdy miał lat 30 wykazał swoją gorliwość o dom Boży.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt paź 02, 2020 11:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
Gdzie chcesz zabrnąć tymi „tłumaczeniami”

Nie ja patrzę wstecz myśląc o tym jak dzisiaj rodzice traktują dzieci :roll:
Wystarczy wiedzieć kim było wtedy w Izraelu dziecko 12 letnie, spojrzeć na ulicę by dostrzec czyhające na nie niebezpieczeństwa np. na ulicy(samochody)

Uważasz, że Jezus miał wielkie szczęście bo nie było samochodów, tym samym rodzice nie zabraniali się oddalać, co spowodowało że mógł przez trzy dni podyskutować z uczonymi w piśmie?
Ciekawa koncepcja.

Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
Tu się zgadzamy, jedynie pozostaje pytanie gdzie tą wiedzę zdobył?

Z Pisma, które potem wykładał i którego nauczał...brał udział w uroczystościach, uczestniczył w tradycjach Izraela :roll: Wiedział że Bóg to Ojciec a świątynia w Jerozolimie do Boga należy. Zresztą gdy miał lat 30 wykazał swoją gorliwość o dom Boży.


Wiedzę zdobył na imprezach? Z informacji wiemy, że brał w nich udział jako trzydziestolatek. Wtedy już posiadał tą wiedzę i ją przekazywał. Pytanie brzmiało gdzie ją zdobył. Moim zdaniem najprawdopodobniej miało to miejsce miedzy 12 - 30 rokiem życia. Ten okres życiorysu jak domniemam umknął w zapiskach, został zagubiony, albo w jakiś sposób ukryty. Pytanie o nauczyciela pozostaje.


Pn paź 05, 2020 10:49
Zobacz profil
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
george45 napisał(a):
Moim zdaniem najprawdopodobniej miało to miejsce miedzy 12 - 30 rokiem życia.
Po pierwsze – skąd sugestia, że Twoje zdanie ma tutaj jakieś znaczenie? Po drugie – według Ewangelii Jezus wykazywał szczególną mądrość już przed tym okresem.
Cytuj:
Ten okres życiorysu jak domniemam umknął w zapiskach, został zagubiony, albo w jakiś sposób ukryty.
Po prostu nie został przez żadnego z kanonicznych ewangelistów uznany za istotny dla przesłania Ewangelii.
Cytuj:
Pytanie o nauczyciela pozostaje.
Z pewnością Jezus w dzieciństwie przyjmował jakieś nauki u lokalnego rabina.


Pn paź 05, 2020 10:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL