Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Cuda poza KK 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So sie 25, 2007 6:41
Posty: 11
Post Cuda poza KK
Witam. Czy słyszeliście kiedyś o cudach poza KK? Jeśli tak to prosiłbym o konkretne linki lub chociarz przybliżenie sytuacji. O cudach w KK to już wiem i ich proszę nie przytaczać, ani nie prosze o posty typu "ja niesłyszałem/am". Konkrety proszę państwa, konktery. :) Pozdrawiam.


So cze 07, 2008 20:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post 
cud ognia
http://www.voxdomini.com.pl/inne/cud_jer.html
:razz:


N cze 08, 2008 7:08
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 25, 2007 6:41
Posty: 11
Post 
Jeden z ciekawszych artykółów, które miałem przyjemność czytać w życiu. Serdecznie dziękuję. Może jeszcze ktoś ma jakiegoś "Asa" w rękawie? :)


N cze 08, 2008 14:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post 
Ganesa-bóstwo hinduskie-na całym świecie w swoich świątyniach spijał mleko mu ofiarowane
http://www.milkmiracle.com/html/miracle.html#Video


N cze 08, 2008 22:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Osobiście również słyszałam tylko o cudzie ognia [możesz poczytać jeszcze tu], jest za to coś takiego jak "Wielka księga cudów", która ponoć opowiada o cudach w najróżniejszych religiach. Ale czy rzeczywiście, musiałbyś sprawdzić sam.

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


N cze 08, 2008 22:30
Zobacz profil
Post 
Ostrożnie z cudami- bo ich źródłem może być Bóg ale może być i Szatan...

Zaś co do spijania rzekomo mleka... :p

Księga Daniela

Cytuj:
I rzekł mu król: "Dlaczego nie czcisz Bela?"

4 A on odpowiadając rzekł mu: "Gdyż nie czczę bałwanów ręką uczynionych, ale Boga żyjącego, który stworzył niebo i ziemię, i ma moc nad wszelkim ciałem"

5 I rzekł król do niego: "Nie wydaje ci się, że Bel jest bogiem żyjącym? Czy nie widzisz, jak wiele zjada i pija na każdy dzień?"

6 I rzekł Daniel uśmiechając się: "Nie myl się królu, bo ten wewnątrz jest gliniany, a z wierzchu miedziany, i nie jada nigdy."

7 A król rozgniewany przyzwał kapłanów jego i rzekł im: "Jeśli mi nie powiecie, kto jest ten, co zjada te nakłady, pomrzecie.

8 A jeśli pokażecie, że to Bel jada, umrze Daniel, gdyż zbluźnił przeciw Belowi." I rzekł Daniel królowi: "Niech się stanie według słowa twego!"

9 A było kapłanów Bela siedemdziesięciu oprócz żon, i małych dzieci i synów. I przyszedł król z Danielem do zboru Bela.

10 I rzekli kapłani Bela: "Oto my wychodzimy precz, a ty, królu, połóż potrawy i nalej wina, i zamknij drzwi, i zapieczętuj sygnetem twoim;

11 a gdy I wejdziesz rano, jeśli nie znajdziesz, że wszystko Bel zjadł, śmiercią pomrzemy, albo też Daniel, który kłamał przeciwko nam."

12 A nie przejmowali się tym, bo byli uczynili tajemne wejście pod stołem i przez nie zawsze wchodzili, i zjadali to.

13 Stało się tedy, gdy oni wyszĺi, król postawił potrawy przed Belem; Daniel rozkazał sługom swym, i przynieśli popiołu, i przesiał po wszystkim zborze przed królem; a wyszedłszy zamknęli drzwi i zapieczętowawszy sygnetem królewskim odeszli.

14 Kapłani zaś weszli w nocy wedle zwyczaju swego z żonami i z synami swymi, i wszystko zjedli i wypili.

15 A król wstał rano i Daniel z nim.

16 I rzekł król: "Czy całe są pieczęcie, Danielu?" A on odpowiedział: "Całe, królu."

17 I zaraz, gdy drzwi otworzył, spojrzawszy król na stół, zawołał głosem wielkim: "Wielki jesteś, Belu, i nie ma u ciebie żadnej zdrady!"

18 A Daniel się roześmiał i wstrzymał króla, aby nie wchodził wewnątrz, i rzekł: "Oto podłoga, I obacz czyje to są stopy."

19 I rzekł król: "Widzę stopy mężów i niewiast i dzieci."

20 I rozgniewał się król. Wtedy pojmał kapłanów i żony i synów ich, i ukazali mu skryte drzwiczki, którymi wchodzili i zjadali to, co bywało na stole.


N cze 08, 2008 22:42

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 0:03
Posty: 301
Post 
dobrze napisałaś/eś Terese - źródłem cudów może być Bóg ale możę być też szatan.

i właśnie takim diabelskim cudem są tzw "objawienia maryjne"...

_________________
Nie wstydzę się ewangelii Chrystusowej; jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy. (Rzymian 1:16)


Pn cze 09, 2008 10:51
Zobacz profil
Post 
może i są tylko pytanie czy wszystkie? Ja generalnie do objawien maryjnych podchodze ostrożnie a najlepiej o nich nie myśleć. Myśle że cuda napewno sie zdarzają. Np uzdrowienie z cięzkiej choroby w dziwnych okolicznościach itd.


Pn cze 09, 2008 14:20

Dołączył(a): So sie 25, 2007 6:41
Posty: 11
Post Re: Cuda poza KK
stachi napisał(a):
Witam. Czy słyszeliście kiedyś o cudach poza KK? Jeśli tak to prosiłbym o konkretne linki lub chociaż przybliżenie sytuacji. O cudach w KK to już wiem i ich proszę nie przytaczać, ani nie proszę o posty typu "ja nie słyszałem/am". Konkrety proszę państwa, konkrety. :) Pozdrawiam.

Zacytuję samego siebie, żeby wam przypomnieć parę rzeczy. Po pierwsze nie proszę o rozważania typu cuda od boga lub szatana tylko linki, informacje na temat samych cudów. Nie chce także urywków z Pisma Świętego. Chce linki i teksty na temat cudów. Bardzo bym prosił stosować się do tych paru próśb, a jeśli nie to proszę takie rozważania zapisać gdzie indzie. :) Dziękuję za wszystkie linki. Bardzo interesujące.


Pn cze 09, 2008 16:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post 
No cóż. Według mnie to niewątpliwie większy cud niż łzy Maryi :D
Bóg różnie może się objawiać, więc czemu nie przez Ganesę? W końcu hinduizm jest starszy niż chrześcijaństwo.


Pt cze 20, 2008 20:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 09, 2008 12:02
Posty: 99
Post 
Objawienia MARYJNE NIE POCHODZą OD Diabła!!!! Jeśli jednak masa twierdzisz,że tak to czy objawienia fatimskie były diała - Nie!


Wt cze 24, 2008 12:25
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 14, 2008 12:54
Posty: 189
Post 
coś o objawieniach diabła: [mickiewicz dziady]

Ja, syn chwały nieśmiertelnej,
Przybierałem wtenczas postać
Obrzydłej larwy piekielnej,
By cię straszyć, by cię chłostać?
Tyś przyjmował chłostę Boga
Jak dziki męczarnie wroga.
I dusza twa w niepokoju,
Ale z dumą się budziła,
Jakby w niepamięci zdroju
Przez noc całą męty piła.
I pamiątki wyższych światów
W głąb ciągnąłeś, jak kaskada,
Gdy w podziemną przepaść wpada,
Ciągnie liście drzew i kwiatów.


Cz cze 26, 2008 7:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 19, 2006 20:56
Posty: 64
Post 
Książka pt."Wielka księga cudów" została wydana przez wydawnictwo katolickie" i jest popularnym acz rzetelnym opracowaniem.
Właśnie ją sobie kupiłam w taniej książce w Krakowie i z przyjemnością przeczytałam.Cena 10 zł.
Polecam też "Anielskie drogi" wydane przez EXTER, bardzo katolickie wydawnictwo.Kopalnia cudów.W tej pozycji opisane są cuda, które spotkały zwykłych ludzi, nie wspomina się znanych świętych, znanych szeroko z innej literatury.

Z lat studiowania religii pamiętam cud mew, o którym piszą mormoni.Można ich zapytać.
Buddyści także mają swoje cuda, m.in. po śmierci niektórych lamów znikają ich ciała fizyczne, zostają tylko włosy i paznokcie (co dziwne, kości już nie) a niebie ukazuje się wiele tęcz.Rzecz sprawdzona przez zachodnich naukowców.

Może to przypadek, ale dla mnie cud.W czasie wizyty Benedykta XVI w Oświęcimiu w czasie jego przemowy na niebie ukazała się tęcza, znak pojednania ludzi z Bogiem.

Osobiście nie wątpię w cuda, pytam tylko dlaczego są tak rzadkie .


Wt lip 29, 2008 17:34
Zobacz profil
czasowo zablokowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 25, 2008 18:38
Posty: 303
Post 
Ludzie, kochani!
wczoraj wróciłem z Warszawy, gdzie byłem na konferencji z o. Johnem Baptist Bashobora
dla nie wiedzących dodam, że to ksiądz katolicki z Ugandy namaszczony przez Boga bardzo potężnie w posłudze uzdrawiania, uwalniania a nawet wskrzeszania
podczas Mszy Świętej i adoracji i konferencji cały czas działy się jakieś cuda ...
a wszystko to działał Bóg przez tego kapłana - w imię Jezusa Chrystusa
i dla zbudowania Kościoła Świętego Chrystusowego Katolickiego.

Dla Boga nie ma rzeczy nie możliwych, a jak czytamy w Pismie Świętym - "tym zaś, którzy uwierzą takie znaki towarzyszyć będą, w imie moje nowymi językami mówić będą, węże brać będą do ręki, choćby co zatrutego wypili nie zaszkodzi im, na chorych ręce kłaść będą a ci odzyskają zdrowie"; "uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych oczyszczjcie trędowatych, wyrzucajcie złe duchy! darmo otrzymaliście darmo dawajcie"

Wszystkie cuda poza Kościołem Katolickim to tylko złudzenia szatańskie.
Kiedyś czytałem, np. że podczas egzorcyzmów zapytano opętanego o religie wschodnie - a demon odpowiedział, ze te wszystkoe bożki to jedni z nich (demony) które skutecznie zwodzą mase ludzi ...
a te np. metoda Silvy - jakie cuda ci wyrabiają ? ze niby uzdrawiaja chorych - sztuczki szatańskie (tak szatan potrafi wpływać na ludzkie ciało, ale nigdy niepotrafi go faktycznie uzdrowić) i np. ktoś nagle poczuje się źle, zachoruje ... a za jakiś czas pójdzie do jakiegoś znachora czy czarownicy i zosatnie cudownie uzdrowiony - bzdura, to sztuczki szatańskie - najpierw wywołał pewne odczucia, schorzenia w ciele a potem po wizycie u takiegi jego sługi jest uleczony - kolejne sztuczki szatańskie, a to wszystko kłamstwo i oszustwo szatańskie

Bóg jest tylko jeden, a prawdziwą wiarą jest wiara religii rzymsko-katolickiej - w Jezusa Chrystusa - Zbawiciela wszystkich narodów, po za którym niema zbawienia!


Wt lip 29, 2008 20:29
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 19:59
Posty: 224
Post 
Jeśli interesują cię "niezwykłe" zjawiska, to polecam książkę "Tajemnica Kryształowych Czaszek".

_________________
Szansa, że wierzący ma racje 1/nieskończoność
Więcej w viewtopic.php?t=16963


Wt lip 29, 2008 21:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL