Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 21:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Satanizm- prawda i mity 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 8:09
Posty: 35
Post 
hipcia_89 napisał(a):
A,czy to prawda ze szataniści nierobia,czegoś,aby sie pokazać,chodzi mi?,np.zosatiawiaja zabitego kota z szpilkami w pysku.
Albo,czy to prawda,ze muzyka szatanistyczna to nietylko metal,al moze być tekże pop?

metal to nie muzyka satanistyczna, bo nie istnieje rodzaj muzyki satanistycznej.... Inna sprawa ze jak patrze na wiekszosć "gwiazdek" popu to mi sie kojażą z satanizmem... dlaczego?? Bo jak ktos robi to co oni/one (sex, drugs,rozwody,alkocholizm,mamonizm,hedonizm) i zyje w taki sposub to ja nie znajduje innego okreslenia niż satanizm na to co robia...

Prosze sformuuj pierwsza częśc wypowiedzi bo ja ni diabła pojac nie moge ocb?

_________________
...Widzą Boże to, co robię,Twoje oczy doskonałe,I nie wszystko to, co czynię, Godne Twojej jest pochwały...
<-- Headtrush ("Niedoskonały")


Wt paź 30, 2007 10:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 17:08
Posty: 17
Post 
Miałem do czynienia z satanizmem. Bardzo blisko. Sam jestem chrześcijaninem (chociaż mało kto by się zorientował :razz: ); dzięki mojej byłej dziewczynie otarłem się o satanizm tak blisko, jak to możliwe bez przyjęcia go jako filozofii życiowej.

I mogę z całą odpowiedzialnością powtórzyć to, co piszą Nymphetaminka i Crosis, ze swoimi uwagami.

Sataniści - ci prawdziwi - nie "wierzą" w Szatana. Nie oddają czci żadnej nadprzyrodzonej istocie, a jedynie człowiekowi, w jego wszystkich, nawet zwierzęcych aspektach. Satanista nie ma oporów przed łamaniem zasad moralnych, jak długo nie traci przy tym zbyt wiele, ponieważ każdy satanista jest przede wszystkim egoistą.

W praktyce satanista żyje tylko dla siebie i kocha tylko siebie. Jeśli pokocha kogoś innego, to traktuje go jak część siebie, a jeśli nienawidzi, to potrafi krzywdzić bez żadnych oporów. Jest wcieleniem teorii doboru naturalnego - silni żyją, słabi cierpią. I jest gotów ponosić za wszystkie swoje działania pełną odpowiedzialność, bez zrzucania jej na jakiegoś "antyboga" czy złego ducha.

_________________
Czy oczy Twoje cielesne lub patrzysz na sposób ludzki? Czy dni Twoje są jak dni człowieka, jak wiek mężczyzny Twe lata?
http://samookaleczenia.fora.pl - by uświadamiać, pomagać, NIE piętnować.


Wt paź 30, 2007 18:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 12:10
Posty: 7
Post 
Więc jak odróżnić sataniste od pseudosatanisty? Według mnie aby to zrobić trzeba ustalić co jest istotą satanizmu, czego nie może odrzucić żaden prawdziwy satanista.
Każdy się zgodzi, że istotą satanizmu jest Szatan.
W takim razie kim jest Szatan?
Czy można, powiedzieć, że Szatan to pojęcie nieokreślone, mogące oznaczać wszystko na przykład; Szatan to Pomidor, Szatan to długopis, Szatan to dyskutowanie na forum?
Czy też jest to pojęcie dobrze zdefiniowane, mające swoje źródła historyczne?


Cz lis 01, 2007 11:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 17:08
Posty: 17
Post 
Nieprawda że każdy - ja się nie zgodzę.

Istotą prawdziwego satanizmu nie jest Szatan, przynajmniej nie w pojęciu samego satanisty (podejście chrześcijanina obserwującego go z boku to inna sprawa). Szatan jest dla satanisty tylko symbolem, równie dobrze może nim być też dowolny wielki buntownik i libertyn w ludzkiej historii; po prostu Szatan jest symbolem bardziej uniwersalnym.

Satanista równie dobrze mógłby mówić o sobie "ateista-hedonista", tyle że niektórym najzwyczajniej w świecie przyjemność sprawia reakcja otoczenia... Jeśli satanista ma wielkie ego i zamiłowanie do kontestacji, alergiczna reakcja chrześcijan na jego deklaracje jest dla niego dobrą rozrywką.

Oczywiście rozsądny satanista nie chodzi po ulicy wrzeszcząc na całe gardło kim jest. Nie musi nosić koszulek z pentagramami, ani tym bardziej hasłami antykatolickimi, wręcz nie powinien, jeśli nie ma jakiejś osobistej sprawy do KRK. Rozsądny satanista po prostu nie musi się deklarować - i jego samego też nie obchodzi, jako kto deklarują się otaczający go ludzie.


Pseudosatanista natomiast wierzy, że kontestując otwarcie chrześcijaństwo służy Szatanowi; podobnie jest z demolowaniem nagrobków, zabijaniem zwierząt i rozmaitymi "czarnymi mszami". Tymczasem jego zachowanie jedynie nakręca społeczną paranoję.


Z socjologicznego punktu widzenia, sataniści są nieszkodliwi (nie walczą z porządkiem społecznym bardziej niż ktokolwiek inny), a pseudosataniści jak najbardziej (uderzają w normy społeczne w sposób absolutnie niekontrolowany).


Z "chrześcijańskiego", zarazem racjonalnego i uduchowionego punktu widzenia: jeśli Szatan jest istotą tak inteligentną, geniuszem zła, to raczej gardzi tak tępymi, niesubtelnymi pseudowyznawcami, chociaż docenia ich wkład w maskowanie jego prawdziwych działań.

_________________
Czy oczy Twoje cielesne lub patrzysz na sposób ludzki? Czy dni Twoje są jak dni człowieka, jak wiek mężczyzny Twe lata?
http://samookaleczenia.fora.pl - by uświadamiać, pomagać, NIE piętnować.


Pt lis 02, 2007 0:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 12:10
Posty: 7
Post 
bruxist, czy zgadzasz się, że Szatan ( Satan) to przywódca złych duchów. Upadły anioł strącony przez Boga do piekła. Namawia ludzi do niewierności Bogu?


Pt lis 02, 2007 16:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 17:08
Posty: 17
Post 
Owszem, z mojego chrześcijańskiego punktu widzenia. Natomiast pamiętaj, że nie wszyscy na tym forum są chrześcijanami, więc starajmy się zachować pewien obiektywizm. Ja przedstawiłem satanizm i pseudosatanizm nie przez pryzmat religii, a raczej etyki i ogólnie przyjętych zasad społecznych.

A jeśli już upierasz się przy tym, że sataniści muszą być koniecznie źli, naznaczeni itp. - to powiedziałbym, że w porównaniu z pseudosatanistami ci "prawdziwi" są mniejszym złem. A powiedzmy sobie szczerze, mimo najszczerszych chęci żyjemy w świecie wielkiego, mniejszego i szarego zła. I nawet najbardziej świątobliwi nie są doskonale dobrzy.

_________________
Czy oczy Twoje cielesne lub patrzysz na sposób ludzki? Czy dni Twoje są jak dni człowieka, jak wiek mężczyzny Twe lata?
http://samookaleczenia.fora.pl - by uświadamiać, pomagać, NIE piętnować.


So lis 03, 2007 1:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 12:10
Posty: 7
Post 
Każdy może sobie stworzyć dowolny światopogląd. Może np. oddawać cześć jakiemuś demonowi jednak dopóki nie będzie to Satan to ten ktoś nie będzie satanistą tylko pseudosatanistą.

Jak ktoś sobie ustylizuje fiata 126p na Ferrari. Pomaluje go na czerwono, doczepi spoilery, założy felgi przypominające te z Ferrari. To nie będzie
mógł o sobie powiedzieć, że jest posiadaczem Ferrari tylko pseudoferrari.


Wt lis 06, 2007 14:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 17:08
Posty: 17
Post 
Sdr, ty nadal nie rozumiesz. Dla prawdziwego satanisty każdy, kto oddaje cześć jakiemuś demonowi - nawet Lucyferowi - jest pseudosatanistą. Dla satanisty najwyższą wartością jest on sam, a nie jakakolwiek istota nadprzyrodzona.

Nieważne, czy pseudosatanista oddaje cześć Lucyferowi, Baalowi, Asmodeuszowi czy jakiemukolwiek innemu stworowi. Jak długo oddaje im cześć, zamiast sobie samemu (Szatana mając jedynie za symbol nonkonformizmu), nie będzie prawdziwym satanistą.

Poniał?

_________________
Czy oczy Twoje cielesne lub patrzysz na sposób ludzki? Czy dni Twoje są jak dni człowieka, jak wiek mężczyzny Twe lata?
http://samookaleczenia.fora.pl - by uświadamiać, pomagać, NIE piętnować.


Pt lis 09, 2007 18:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 12:10
Posty: 7
Post 
bruxist, piszesz "Dla prawdziwego satanisty" ale dlaczego myślisz, że to ty masz prawo określać co jest prawdziwym satanizmem a co nie jest?

Satan to pojęcie biblijne, historyczne. Ma ściśle określone znaczenie i tylko takie jest prawdziwe i obowiązujące z historycznego, naukowego i racjonalnego punktu widzenia.

Ty powiesz, że prawdziwy satanista to grzybiarz któy znalazł satana (jest taki grzyb) albo, że prawdziwy satanista jest dobry i oddaje cześć Jezusowi ale to jest tylko twoja paranoiczna bzdurka nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością.


Śr lis 21, 2007 15:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 01, 2009 13:28
Posty: 9
Post 
Temat ciekawy. Niestety widzę, że pewne osoby po prostu nie są w stanie pojąć podstawowego założenia.

Szatan dla satanisty jest symbolem. Tylko symbolem, natomiast pewne osoby uparcie mówią o nim w kontekście wiary. Jakby użyć innego określenia to już by było dobrze? Wspomniane ferrari kojarzy się z szybkością, a szatan z odrzuceniem pewnych dogmatów i stylu życia na rzecz własnych. To wszystko, nic więcej, nic mniej.

Chrześcijańska wizja świata nie jest jedyną, zrozumcie to. Dla jednych ściana ma kolor łososiowy, a dla mnie jasno-różowy :D . Nie wmawiajcie satanistom, że wiecie lepiej od nich, co oni myślą.


Pn lis 02, 2009 13:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post 
VincentCarl napisał(a):
Szatan dla satanisty jest symbolem.


Są różne rodzaje satanizmu. Niektórzy traktują satanizm jako ideologię, inni jako coś w rodzaju religii. Nie można ujednolicać.


Cz lis 05, 2009 21:23
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post 
A ja uwazam, ze satanizm symboluje brak zajecia.

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


Cz lis 05, 2009 22:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 09, 2009 12:57
Posty: 26
Post 
Szatan oraz Satanizm jest przez satanistów uważany jako SYMBOL, i tutaj należy uściślić, bo zależnie od tego, o jakim odłamie satanizmu mówimy, ten symbol ma trochę inne znaczenie. Ale są cechy wspólne- nazwa satanizm oznacza nic innego, jak przeciwność Boga, jego wroga, tak więc satanista jest przeciwnikiem Boga, zwalczającym go. Wyznającym przeciwne wartości.

Co ciekawe, w satanizmie również jest pojęcie grzechu, a najgorszy z nich to GŁUPOTA. Inne to np. Wygodny konformizm. Nie widzę w tym nic z sekty destrukcyjnej.

Istnieje również satanizm A.S. LaVeya, który stworzył Biblię Szatana (fragment jest w mojej sygnaturze), w której jest cały dział "O Magii", więc SATANIZM TO RÓWNIEŻ ODDAWANIE CZCI SZATANOWI, ALE NIE TYLKO. To tylko pewien aspekt, odłam. Nemniej, on również nie ma związku z jedzeniem kotów (satanista wie, że są niesmaczne i ciężkostrawne, a nie chce sobie szkodzić. szatan by tego nie chciał).


Pn lis 09, 2009 14:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 08, 2009 20:50
Posty: 13
Post Re: Satanizm- prawda i mity
Ech, czasami mam wrażenie, że pół Polski nie wiedząc o tym, ma ideologię satanistyczną...

_________________
Nawet jeśli Bóg istnieje to nienawidzi ludzi a co najmniej się nimi nie interesuje. Wiele tysięcy ludzi codziennie umiera z głodu- oto miłość "Boga".


Wt gru 08, 2009 21:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 8:29
Posty: 1
Post Re: Satanizm- prawda i mity
razel482 napisał(a):
semper_malus napisał(a):
Z pseudosatanistami mamy do czynienia...

mówiąc o kościele LaVey'a - bo to poryci ateiści.


O, i to się nazywa prawdziwa, chrześcijańska tolerancja i z pewnością znajomość sprawy.


Pn gru 14, 2009 9:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL