Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 22:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Satanizm- prawda i mity 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Satanizm- prawda i mity
Cytuj:
Chrześcijańska wizja świata nie jest jedyną, zrozumcie to. Dla jednych ściana ma kolor łososiowy, a dla mnie jasno-różowy :D . Nie wmawiajcie satanistom, że wiecie lepiej od nich, co oni myślą.


A czy sataniści rozumieją, że np. chrześcijańska wizja świata jest tak samo dobra, jak ich wizja, tylko po prostu inna ? I że jest równouprawniona ? Czy sataniści nigdy nie próbują wmawiać chrześcijanom, że wiedzą od nich lepiej, co oni myślą ? Jak to jest ? Napisałem już gdzie indziej - nikogo nie uważam za przeciwnika, dopóki ten sam się w ten sposób nie określi. Nie spotkałem jeszcze satanisty, który nie określałby się jako przeciwnik ( czy wręcz wróg ) chrześcijaństwa. Więc kto pierwszy powinien coś tu zrozumieć ? No, pytam ?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn gru 14, 2009 10:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 25, 2009 17:00
Posty: 165
Post Re: Satanizm- prawda i mity
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szatan
Nawet ta iście racjonalistyczna definicja szatana pokazuje, że nie jest on żadnym symbolem jak piszą tutaj niektórzy g**** wiedzący, ale istotą duchową w formie osobowej. Ale oczywiście każdy ma prawo zaśmiecać serwery postami typu: szatan jest symbolem.
haha a co ateiści mogą powiedzieć o np. egzorcyzmie? Nazwą to kabaretem lub teatrem. Dlaczego? Bo dla nich szatan jest tylko symbolem. Jest mi żal takich ludzi ;)

_________________
Tylko uczciwe życie jest szczęśliwe.

Platon


Śr gru 16, 2009 21:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 09, 2009 12:57
Posty: 26
Post Re: Satanizm- prawda i mity
thoren napisał(a):
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szatan
Nawet ta iście racjonalistyczna definicja szatana pokazuje, że nie jest on żadnym symbolem jak piszą tutaj niektórzy g**** wiedzący, ale istotą duchową w formie osobowej. Ale oczywiście każdy ma prawo zaśmiecać serwery postami typu: szatan jest symbolem.


Jest to teologiczna, a nie racjonalistyczna definicja Szatana. A Szatan w satanizmie filozoficznym jest symbolem: w teologii jest przeciwnikiem Boga, a w satanizmie filozoficznym oznacza coś przeciwnego, przeciwny pogląd do tego prezentowanego w Biblii.
Johnny99 napisał(a):

A czy sataniści rozumieją, że np. chrześcijańska wizja świata jest tak samo dobra, jak ich wizja, tylko po prostu inna ? I że jest równouprawniona ? Czy sataniści nigdy nie próbują wmawiać chrześcijanom, że wiedzą od nich lepiej, co oni myślą ?


Dobro jest pojęciem względnym, co doskonale rozumieją sataniści. A chrześcijańskie spojrzenie na to co dobre (oddawanie biednym swego majątku, życie w ciągłej modlitwie, brak przywiązania do życia doczesnego itp.) obecnie może w skrajnym przypadku doprowadzić do zrujnowania całej gospodarki. I zahacza o sektę destrukcyjną. Spójrzcie na to z punktu osoby niewierzącej: grupa ludzi oddaje swój cały dobytek i głosi słowo jakiegoś boga, mówi im co powinni robić, że można współżyć tylko z jedną osobą, i to tylko po ówczesnym ślubie, mówią, że na tym świecie trzeba żyć pobożnie, zgodnie z wąskim dekalogiem, i że koniec świata może nadejść lada chwila.... Aha, i spożywa chleb, który wg nich jest ciałem innego człowieka. Zapewne wygląda to na typową sektę destrukcyjną.
A teraz sataniści:
Ciągle trwają w edukacji, bo głupota jest największym grzechem. Jedni są monogamistami, inni nie. Jedni są heteroseksualni, inni homoseksualni, jeszcze inni biseksualni, a niektórzy aseksualni. Nikt im tego nie narzuca. Nie są agresywni wobec nikogo, zaczepiony, za pierwszym razem informuje, że nie życzy sobie tego więcej. Dopiero za drugim, ma prawo nawet zabić. Nie ulegają konformizmowi stadnemu. Pracują, bo chce mieć pieniądze na własne potrzeby. Nie narzucają się nikomu. Mają poczucie odrębności i wolności.


Śr gru 23, 2009 19:01
Zobacz profil
Post Re: Satanizm- prawda i mity
Johnny99 napisał(a):
A czy sataniści rozumieją, że np. chrześcijańska wizja świata jest tak samo dobra, jak ich wizja, tylko po prostu inna ? I że jest równouprawniona ?

Wydaje mi się (nie będąc ani jednym ani drugim), że robienie takich założeń jest niewłaściwe. Niedawno w innym wątku toczyła się dyskusja na temat tolerancji chrześcijaństwa wobec innych religii. I wyszło, na ile pamiętam, że chrześcijanie nie mogą bezkrytycznie akceptować innych wyznać - w pewnych punktach różnice światopoglądowe, różnice w postępowaniu, są zbyt odmienne - są nawet grzeszne. Więc, uznając, że sami znają ścieżkę właściwą, a inni błądzą, chrześcijanie muszą czasami protestować przeciw pewnym działaniom czy koncepcjom, które istnieją obok nich. Tak ma wyglądać tolerancja.

I, tak jak to widzę, analogicznie powinni działać sataniści. Ich wizja, sposób postępowania, jest w wielu punktach sprzeczna z chrześcijaństwem. A, że (sami według siebie) mają rację, to ci inni muszą się mylić. A jak się mylą, to działają na szkodę swoją i otoczenia. Więc powinni się sprzeciwiać.


Śr gru 23, 2009 21:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Satanizm- prawda i mity
@Nijon i @Grzmot: odpisałem na konkretną wypowiedź, czego zdajecie się nie zauważać.

Cytuj:
A chrześcijańskie spojrzenie na to co dobre (oddawanie biednym swego majątku, życie w ciągłej modlitwie, brak przywiązania do życia doczesnego itp.) obecnie może w skrajnym przypadku doprowadzić do zrujnowania całej gospodarki.


Dawno nic mnie tak nie rozbawiło :D Pozostaje tylko powtórnie sparafrazować Twojego kolegę: nie wmawiaj chrześcijanom, że wiesz lepiej od nich, co oni myślą..

Cytuj:
Ciągle trwają w edukacji, bo głupota jest największym grzechem. Jedni są monogamistami, inni nie. Jedni są heteroseksualni, inni homoseksualni, jeszcze inni biseksualni, a niektórzy aseksualni. Nikt im tego nie narzuca. Nie są agresywni wobec nikogo, zaczepiony, za pierwszym razem informuje, że nie życzy sobie tego więcej. Dopiero za drugim, ma prawo nawet zabić. Nie ulegają konformizmowi stadnemu. Pracują, bo chce mieć pieniądze na własne potrzeby. Nie narzucają się nikomu. Mają poczucie odrębności i wolności.
N

Niesamowite, dokładnie tak samo jest ze mną - może poza tym prawem do zabicia. Ja też ciągle trwam w edukacji, bo uważam głupotę za grzech ( choć nie największy ), nikt mi nie narzucił heteroseksualizmu, nie jestem agresywny wobec nikogo, nie ulegam konformizmowi stadnemu, pracuję bo chcę mieć pieniądze na własne potrzeby, nikomu się nie narzucam i mam poczucie odrębności i wolności. Voila ! Już kiedyś się tutaj okazałem ateistą, teraz się okazuję satanistą :D Niezwykłe, doprawdy :D Czasem rzeczywiście zaskakujące, do jak dziwacznych wniosków można dojść wypowiadając się o sprawach, o których nie ma się większego pojęcia..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt gru 25, 2009 9:31
Zobacz profil
Post Re: Satanizm- prawda i mity
Tak na marginesie zawsze mnie bawi jak sataniści myślą, że zwalą z nas z nóg argumentem- szatan to symbol symbol symbol

LOL

Polecam świetne posty Pana Gąsienicy w tym którymś z wątków o satanizmie...


Wt sty 05, 2010 20:21

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2010 8:56
Posty: 1
Post Re: Satanizm- prawda i mity
Witam.
Mam pytanie odnośnie pewnego wierzenia które jest w pewnym stopniu spokrewnione z satanizmem.
Otóż chodzi mi o pogląd według którego gdy zjadam jakąś żywą istotę przejmuję część jej energii życiowej. Coś jak wampiryzm aczkolwiek nie chodzi tu tylko o picie krwi.
Mam nadzieję na szybką odpowiedź i z góry dziękuję.


Cz wrz 30, 2010 9:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 13, 2010 13:57
Posty: 21
Post Re: Satanizm- prawda i mity
Nie jestem Thelemitą(co mógłby sugerować nick), ani tym bardziej Satanistą. Zdecydowanie bliższe jest mi szeroko rozumiane chrześcijaństwo a umieszczenie tutaj tych kilku postów które zostały skasowane miało jeden tylko cel - oświecenie. Gdy się o czymś dyskutuje to warto posiadać chociaż minimalną wiedzę na temat. Przyglądając sie temu wątkowi muszę stwierdzić że panuje tutaj Ignorancja (np. Crowley=Satanista) Stąd tych kilka fragmentów Biblii Szatana i innych pism. Chyba Ayn Rand napisała że opinie ma każdy ale wiedzę już mało kto. Dlatego proponuję najpierw czytać a dopiero potem dyskutować.


N paź 17, 2010 11:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL