Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Mądra i tania litreratura o źródłach i podstawach islamu 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 19, 2006 20:56
Posty: 64
Post Mądra i tania litreratura o źródłach i podstawach islamu
Polecam serię pięciu książek o islamie, autorstwa Billa Warnera, wydane przez Centrum Studiów nad Politycznym Islamem.Można je nabyć w księgarni internetowej bonito.pl.Nie są drogie, w bonito około 14 zł jedna, nie są też opasłe, koło 80 str. każda.
Od kilku lat interesuję się islamem i przyznam, że dzięki tym pozycjom usystematyzowałam swoją wiedzę na jego temat. Jeśli kogoś nie stać na wszystkie, polecam jako pierwszą :
1. Polityczny islam.Jak dyskutować ze zwolennikami tej doktryny.
Autor prowadzi niejako za rączkę, jak się nie dać muzułmanom zjeść w kaszy i umieć odpowiedzieć na wiele pytań, które w dyskusjach z nimi najczęściej padają.Po przeczytaniu tej, właściwie broszury, otworzyły mi się oczy. W książce autor nie porównuje chrześcijaństwa z islamem.Zwraca uwagę przede wszystkim na podstawowe źródła islamu, tj.Koran, Biografię Mahometa tzw.Sirę oraz hadisy, czyli wypowiedzi Mahometa. Podaje, co tak naprawdę one zawierają.Dużym zaskoczeniem dla mnie np.informacja, że Koran stanowi zalewnie 14% podstaw islamu.
Zaskoczyła mnie liczba Polek, które przeszły z różnych względów na islam i są z tego powodu w siódmym niebie.Jakąkolwiek dyskusję na fejsie na temat ich wiary uważają za rasizm i ksenofobię. Warto przeczytać polecane pozycje, by móc rzeczowo na takie idiotyczne zarzuty odpowiedzieć.
Dobrze by było, by te pozycje przestudiował kler, pozbyłby się naiwności w ocenie islamu.


Cz lis 12, 2020 15:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL