Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Islam - Cuda 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lis 23, 2020 15:19
Posty: 1
Post Islam - Cuda
Witam.

Interesują mnie przykłady cudów w religii Islamu. Chodzi mi o współczesne cuda.

Chrześcijaństwo ma do zaoferowania liczne cuda, uzdrowienia, itd. Chodzi mi o takie cuda jednak potwierdzające autentyczność Islamu.

Z góry dzięki.


Pn lis 23, 2020 15:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Islam - Cuda
Odnoszę niedoparte wrażenie, że pomyliłeś fora, przypominam że to forum katolickie, skupiające osoby interesujące się chrześcijaństwem, trudno zatem oczekiwać, że znajdziesz tu adresatów swojego pytania, którzy podadzą przykłady cudów potwierdzających "autentyczność islamu", cokolwiek przez to rozumiesz.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pn lis 23, 2020 19:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Islam - Cuda
Czytałem o zastanawiających zależnościach związanych z oryginalnym, arabskim tekstem Koranu, dotyczących liczb i liter, słów. Jawi mi się to jako najmocniejszy argument muzułmanów, który "promuje" ich religię.

Te "zbiegi okoliczności" są dla mnie zastanawiające i uważam, że chrześcijanie powinni "jakoś je zbadać". Czym one są? Matematycznymi "zbiegami okoliczności", jakimiś prawidłowościami zamieszczonymi przez złe moce w celu nakłaniania do uznania Koranu za Słowo Boże (gorliwy katolik nie wierzy w to, że Koran to przekaz od Boga)?

Przykład tajemniczej "koincydencji" związanej z oryginalnym tekstem Koranu:
- pierwszy rozdział Koranu zawiera 7 wersetów, 29 słów i 139 liter.
- liczby: 7, 29, 139 są liczbami pierwszymi, których sumy cyfr są trzema kolejnymi liczbami pierwszymi ( 7 = 7, 2+9 = 11, 1+3+9 = 13) - 7, 11, 13.
- suma cyfr w liczbach 7, 29, 139 razem wziętych jest liczbą pierwszą: 7+2+9+1+3+9 = 31.
- suma cyfr w liczbach 7, 11, 13 jest liczbą pierwszą: 7+1+1+1+3 = 13 (będącą jakby "lustrzanym odbiciem" liczby 13).
- liczba: 729139 jest liczbą pierwszą, podobnie jak liczba 139297; te dwie liczby pierwsze mają sumę cyfr 31 (każda z osobna), a 31 to liczba pierwsza.

Swoją drogą ciekawe, kiedy zauważono powyższe zależności związane z tekstem pierwszej sury Koranu w języku arabskim. Czy dopiero w XXI czy przynajmniej XX wieku?

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr sty 20, 2021 18:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL