Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 23:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Inna wiara 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lis 12, 2022 16:10
Posty: 1
Post Inna wiara
Witam, mam takie pytanie. Jakiś czas temu poznałem kobietę, z którą bardzo dobrze się rozumiałem i wiem, że między nami coś zaiskrzyło. Niestety ta kobieta jest muzułmanką i nie może mieć kontaktu z mężczyznami innej religii. Zerwała ze mną kontakt, po czym odnowiliśmy go ponownie. Później po raz kolejny go zerwała. Na początku bardzo dobrze się rozumieliśmy i chyba do niej coś poczułem i miałem wrażenie, że ona do mnie też. Ale po jakimś czasie napisała, że zrywa kontakt, że żałuje że mnie poznała, że nie mamy ze sobą już nic wspólnego itd...wiem, że związki muzułmanki z osobami innej wiary są dla nich niemożliwe i po czymś takim rodzina by jej się wyrzekła, a i ona sama wierzy w Allaha i wewnętrznie wie, że nie mogła by tego zrobić. Wiem, że coś do mnie poczuła, ale ze względu na religię odrzucała to wewnątrz siebie. I wiem, że teraz cierpi podobnie jak ja, mimo, że się do tego nie przyzna nigdy. Czy mogę się modlić o jej nawrócenie? Czy to nie będzie ingerencja w jej wolną wolę i czy nie będzie to egoistyczne z mojej strony, jeśli będę się modlił o jej nawrócenie z nadzieją, że po tym mogła by być ze mną?


So lis 12, 2022 16:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Inna wiara
Możesz się modlić za wszystkich nie tylko za jedną kobietę. Możesz się modlić za wszystkich muzułmanów i prosić o nawrócenie.
Powiedz jej że prosiłeś Allacha aby ci ją podarował.


So lis 12, 2022 20:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Inna wiara
Oto co napisał apostoł Paweł . 1 Koryntian 7:39
Cytat z Biblii Kościoła Katolickiego.

,,...Żona związana jest tak długo, jak długo żyje jej mąż. Jeżeli mąż umrze, może poślubić kogo chce, byleby w Panu....,,

to jest przykazanie dla wiernych KK.
Zgadza się?


So gru 10, 2022 17:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Inna wiara
Mysle ze mozesz robic co chcesz, nie musisz pytac sie nikogo z tego forum o pozwolenie.


So gru 10, 2022 18:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL