Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Katolicy - Żydzi 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 03, 2003 13:46
Posty: 35
Post Katolicy - Żydzi
Jak zauważyłem tego kontrowersyjnego tematu jak dotąd nikt nie poruszył, zatem ja ośmielam się napisać się kilka słów prawdy !
Żydzi teoretyczni nasi „starsi bracia w wierze” ale tak naprawdę nacja bardzo szowinistyczna a wręcz faszyzującą.
Na początek skoncentrujmy się na Talmudzie, kto zapoznał się chociaż z jego fragmentami może stwierdzić iż wyznacznik relingi żydowskiej nastawiony jest na nienawiść, potępienie i odrzucenie wszystkiego co nie żydowskie, tak nietolerancyjnej religii świat w dziejach ludzkości na oczy jeszcze nie widział. [...] Pominę już fakt masy zbrodni jakich dopuścili się na narodzie polskim i ogóle katolików żydzi (nie chce rozdrapywać starych ran), ale warto zastanowić się dlaczego nadal przejawiają oni postawy antypolskie i nad wyraz anty chrześcijańskie, dlaczego uczą od maleńkości swoje dzieci nienawiści, dlaczego indoktrynują je niezgodnie z prawda czysto historyczna ? osobiście nie znam odpowiedzi na te i wiele innych pytań [...]
Żeby nie pozostać gołosłownym przytoczę kilka fragmentów jak postrzegają nas (katolików) żydzi:
- akum, minim, edom (coś jak bękart) i goim. – stosunkowo delikatne okreslenia.
- "Nie będzie się człowiek (czyli Żyd ) przyłączał do nich (czyli pogan ), ponieważ podejrzewani są oni o zbrodnie rozlewu krwi" (Aboda 22a).
- "Nie należy umieszczać zwierząt w zagrodach gojów, ponieważ podejrzewani są o skłonność do czworonożnych, i niech kobieta (czyli Żydówka ) nie łączy się z nimi,ponieważ są podejrzani o popęd do rozpusty" (Aboda 15b).
- Jeżeli "goje przyjdą do domu swego bliżniego, by cudzołożyć z ich żonami i w domu ich nie znajdują, wchodzą w związek zamiast z nimi - z bydlętami tam będącymi" (Aboda 22b).
- Chrześcijanie są nieczyści, bo spożywają nieczyste rzeczy i nie są obrzezani (Szabbat 145b).
- Wegług komentarza do Szulchan aruchu-Biur hetib do rzeczy nieczystych należy pies, osioł, świnia, koń, wielbłąd i goj.
- "Stworzył ich (Bóg) w kształcie ludzi na cześć Izraela, nie są bowiem stworzeni akum w innym celu, jak dla służenia im (Żydom) dniem i nocą; i nie można im dać nigdy spoczynku od tej ich niewoli. Nie przystoi bowiem synowi króla (Izraelicie), by mu służyły zwierzęta we własnej postaci, lecz zwierzęta w postaci ludzkiej" (Midrasz Talpioh 255b).
- "Stosunek płciowy goja jest jak parzenie się zwierzęcia" (Sanherid 74b, Tosefta).
- "Nasienie obcego jest nasieniem zwierzęcym" (Kutebot 3b, Tofesta).
- "Goje są potomkami Samaela, czyli wodza duchów nieczystych, który zwiódł Ewę" (Zohar 1,28b).
- "Pokolenie w ten sposób powstałe do tego stopnia jest plugawe, że może być porównane do nawozu" (Orach chaiim 55,20).
- "Ciała gojów są pegarim, to jest w niczym nie różnią się od ścierwa zdechłych zwierząt" (Jore dea 337,1).
- "...a dusze do tego stopnia plugawe, że zanieczyszczają każdego, kto się do nich zbliży" (Zohar I 46b, 47a).
- "Domy gojów są domami zwierząt, ponieważ sami chrześcijanie nie są godni nazwy człowieka, bo są to najoczywistrze bydlęta na zewnątrz tylko podobne do ludzi" (Midrasch Talpioh f. 255d).
- "Płodzą się oni na kształt zwierząt" (Sanhedri 74b Tezepoth).
- "Tylko Żydzi są ludźmi, goje nie są ludźmi, tylko bydłem" (Keritot 6b).
- "Goje zostali stworzeni, by służyć Żydom jako niewolnicy" (Midrasch Talpioh 225).
- "Stosunek seksualny z gojem jest jak stosunek ze zwierzęciem" (Ketubot 3b).
- "Trzeba unikać gojów nawet bardziej niż chorych świń" (Orach Chalim 57,6a).
- "Przyrost naturalny gojów musi być drastycznie ograniczony" (Zohar 11,4b).
- "Zakazano wam litować się nad innowiercami" (Jad Chazaka).
- "Ci, którzy starają się dobrze czynić akumowi, (...)po śmierci nie zmartwychwstaną" (Zohar, 1,25b).
- "Wy (Izraelici), wy owce moje, owce mojego pastwiska, ludźmi jesteście, wy nazywacie się ludźmi, narody świata jednak nie nazywają się ludźmi, lecz bydlętami".
- "Majętności gojów są jak pustynia, kto je zajął, niech je posiada" (Baba, Batra 54b).
Tak właśnie postrzegają i taki do nas maja stosunek nasi „starsi bracia w wierze”
Czekam na wasze opinie i spostrzeżenia

[...] jo_tka

_________________
"Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą" - Joseph Goebbels


Śr kwi 14, 2004 16:43
Zobacz profil ICQ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 12, 2004 20:31
Posty: 20
Post 
Gratuluje odwagi! tekst bardzo mi sie podobał , wreszcie ktoś miał odwage powiedzieć ''coś '' na Żydów.Ciekawe jaka będzie reakcja i czy temat nie zostanie zawieszony.Tekst mówi sam za siebie, nic dodać nic ująć.
8)


Śr kwi 14, 2004 17:47
Zobacz profil
Post 
widze swiadomy, ze swiadomie piszesz nieprawde :

Cytuj:
Na początek skoncentrujmy się na Talmudzie, kto zapoznał się chociaż z jego fragmentami może stwierdzić iż wyznacznik relingi żydowskiej nastawiony


Talmud nie jest wyznacznikiem religii żydowskiej...

jesli nie wiesz tak podstawowych rzeczy, to moze doucz sie troche, a jesli wiesz, a swiadomie przekręcasz prawde, jestes kłamcą ...


Cz kwi 15, 2004 6:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Anonymous napisał(a):
widze swiadomy, ze swiadomie piszesz nieprawde :


Talmud nie jest wyznacznikiem religii żydowskiej...



ANo zobaczmy co na to Encyklopedia Wiem
....Zasady religii żydowskiej, będące jednocześnie surowo przestrzeganym prawem, zapisane są w Talmudzie, który jest uzupełnieniem Starego Testamentu........

http://wiem.onet.pl/wiem/00f51d.html

Czyli zanim się kumuś zarzuci nieprawdę to może warto coś poczytac..?
Pozdrawiam


Cz kwi 15, 2004 7:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Witam

No właśnie - a poza tym to mi się przypominają inne "listy" krążące po necie typu: "kobieta w chrześcijaństwie" czy "Czego 90% katolików nie wie", które są równie żenujące jak powyższy zestaw.

W tym samym stylu można powybierać odpowiednie cytaty z Pisma Św. i odrywając je od kontekstu udowodnić dokładnie wszystko.

Dlatego też życzyłbym obiektywizmu oraz uwzględnienia zarówno realiów historycznych jak i ewoluowania sposobu patrzenia na świat na przestrzeni wieków.

Pozdrawiam


Cz kwi 15, 2004 7:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
no własnie Godunov - Stary Testament jest podstawą...


Cz kwi 15, 2004 7:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Poprawka - moje "no właśnie" odnosiło się do wypowiedzi Gościa.

Godunow - stosunkowo często w Encyklopedii WIEM zdarzają się nieścisłości niestety.

Miszna była zbiorem praw - Talmud ich komentarzem

To trochę szerszy temat - ale to później - muszę już wychodzić niestety.


Cz kwi 15, 2004 7:36
Zobacz profil
Post 
saxon

...wyjales mi to z "klawiatury :D

Swiadomy, zerznales skads ten tekst........i wkleiles go tutaj calkiem bez sensu.
Zeby dyskutowac o Talmudzie, trzeba sie na nim znac.

Przypomina mi to post Anubisa o Muhammedzie............Bzdury wyjete z kontekstu i poparte kolejnymi bzdurami.

To zwykla antyzydowska propaganda, jakich wiele mozna znalezc w necie.

Ciezko mi jest zrozumiec tak ogromna nienawisc do Zydow, szczegolnie wsrod katolikow, ktorzy z tak ogromna poboznoscia prosza o wstawiennictwo u Boga....................Zydowke - Maryje, lub Zydow - Apostolow !


pozdrowka


Cz kwi 15, 2004 7:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
Beli, nie zapominaj, że Bog chrzescijan tu na ziemi był Żydem ...


teraz na pewno by Go opluto i zaszczuto w imię polskosci, gdyby sie narodził wśrod nas :(:(:(:(


Cz kwi 15, 2004 7:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
1 Krl 8, 41-43
Również i cudzoziemca, który nie jest z Twego ludu, Izraela, a jednak przyjdzie z dalekiego kraju przez wzgląd na Twe Imię - bo będzie słychać o Twoim wielkim Imieniu i o Twej mocnej ręce i wyciągniętym ramieniu - gdy przyjdzie i będzie się modlić w tej świątyni, Ty w niebie, miejscu Twego przebywania, wysłuchaj i uczyń to wszystko, o co ten cudzoziemiec będzie do Ciebie wołać. Niech wszystkie narody ziemi poznają Twe Imię dla nabrania bojaźni przed Tobą za przykładem Twego ludu, Izraela. Niech też wiedzą, że Twoje Imię zostało wezwane nad tą świątynią, którą zbudowałem.

Powyższy cytat już całkiem świadczy o "pogardliwym" stosunku do cudzoziemców... Poświęcenie świątyni Salomona... Echhhhhhh... :(

I jeszcze drobiazg... Fragment Listu Św Pawła do Rzymian - o Izraelu... Rz 11, 17-21.24
Jeżeli zaś niektóre gałęzie zostały odcięte, a na ich miejsce zostałeś wszczepiony ty, który byłeś dziczką oliwną, i razem [z innymi gałęziami] z tym samym korzeniem złączony na równi z nimi czerpałeś soki oliwne, to nie wynoś się ponad te gałęzie. A jeżeli się wynosisz, [pamiętaj, że] nie ty podtrzymujesz korzeń, ale korzeń ciebie.
Powiesz może: Gałęzie odcięto, abym ja mógł być wszczepiony. Słusznie. Odcięto je na skutek ich niewiary, ty zaś trzymasz się dzięki wierze. Przeto się nie pysznij, ale trwaj w bojaźni! Jeżeli bowiem nie oszczędził Bóg gałęzi naturalnych, może też nie oszczędzić i ciebie. (...) Albowiem jeżeli ty zostałeś odcięty od naturalnej dla ciebie dziczki oliwnej i przeciw naturze wszczepiony zostałeś w oliwkę szlachetną, o ileż łatwiej mogą być wszczepieni w swoją własną oliwkę ci, którzy do niej należą z natury.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz kwi 15, 2004 9:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
elka napisał(a):
no własnie Godunov - Stary Testament jest podstawą...

No tak ALe Talmut to całosć tak przynajmiej pisze
Ks. prof. Józef Kruszyński
A saxon napisał
Cytuj:
Miszna była zbiorem praw

Wyżej wymieniony profrsor piszePodstawową, czyli zasadniczą częścią Talmudu są dwa zbiory podań, których nazwy brzmią Miszna i Gemara

Link do całości

http://www.iyp.org/polish/history/antyp ... i_127.html
Pozdrawiam


Cz kwi 15, 2004 11:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Witam :)

Godunow
Wydaje się, że jak zwykle w wielu przypadkach, sprawa jest trochę bardziej skomplikowana niż to by się mogło na pierwszy rzut oka wydawać.

zacznijmy zatem od macierzystego portalu ;) :
Cytuj:
"Obok Biblii klasycznym tekstem judaizmu jest Talmud wiarygodne źródło tradycji oraz podstawowy tekst judaizmu rabinicznego. Jest to zbiór komentarzy do Miszny (ponieważ jednak bada on mniej niż 40 spośród 63 traktatów Miszny nie obejmuje on swym komentarzem wszystkich sześciu porządków, na jakie dzieli się Miszna). Istnieją dwa Talmudy obydwa napisane po aramejsku: Talmud Jeruszaimi (czyli Talmud jerozolimski lub palestyński), który został sporządzony z końcem IV wieku po Chr., oraz Talmud babiloński, dłuższy i o większym znaczeniu, zredagowany pod koniec V wieku po Chr., cieszący się największym autorytetem. Talmud dzieli się na dwa obszerne, główne sektory: halacba (dotyczy prawa, rytuału i zwyczajów) oraz bagada (która obejmuje teologię, etykę, opowiadania i folklor). Miszna jest zbiorem norm ułożonych w sześć części, podzielonych na sześćdziesiąt trzy traktaty."

więcej: http://wiara.pl/tematcaly.php?curr_hit=2&idenart=1149

ale - również na Wierze:
Cytuj:
"Talmud składa się z "Miszny" (hebr. "powtarzanie, nauka"), będącej komentarzem do Pisma Świętego oraz z "Gemary", stanowiącej komentarz do "Miszny".

Miszna dzieli się na 6 części (porządków):
Zaraim (nasiona) - prawodawstwo związane z rolnictwem.
Moed (święto) - przepisy rytualne dotyczące szabatu i innych świąt.
Naszim (kobiety) - prawo rodzinne i małżeńskie.
Nezkin (szkody) - prawo cywilne i karne.
Kodaszim (świętości) - o rytuale świątynnym, składaniu ofiar, zachowaniu koszeru.
Tocharot (czystość) - o zachowaniu rytualnej czystości.

Poszczególne porządki zawierają kilka lub kilkanaście obszernych traktatów, z których każdy porusza odrębny temat. W sumie jest ich aż 63. Z czasem jednak należało uzupełniać komentarzami i dalszymi analizami tekst Miszny. Tak powstała Gemara (hebr. Gamar - "zamknięcie", "zakończenie") pisana w języku aramejskim, stanowiąca zakończenie wielowiekowej pracy nad komentowaniem Biblii. Gemara powstawała w dwóch największych ośrodkach teologicznych: Palestynie i Babilonii. Praca nad nią trwała przez stulecia."

więcej: http://wiara.pl/tematcaly.php?idenart=1037372600

zdania ks. prof. Chrostowskiego:
Cytuj:
"Rezerwa wobec Jezusa, a także niechęć i sprzeciwwobec Niego zostały zapoczątkowane w pierwszych wiekach ery chrześcijańskiej, gdy powstawały dokonywane przez rabinów zapisy pobiblijnej tradycji żydowskiej, które znalazły wyraz w Misznie i obydwu Talmudach – Jerozolimskim, znanym też jako Palestyński, i Babilońskim."

oraz:
Cytuj:
"Najważniejszym dziełem judaizmu rabinicznego stała się Miszna i obydwa Talmudy, do których dodawano rozmaite uzupełnienia, objaśnienia i komentarze. Ten proces trwa zresztą do dzisiaj."

w: http://www.diecezja.wloclawek.pl/Ateneu ... i_551.html

wyraźnie sugerują odrębność Miszny od Talmudu

inny tekst:
Cytuj:
"W powszechnym użyciu, nazwy "Talmud" używa się dla określenia zbioru powstałego z połączenia w jedną całość "Miszny" i "Gemary". Są to dzieła powstałe w wyniku wielkiej pracy całych pokoleń żydowskich uczonych, którzy studiowali, uzupełniali i wyjaśniali prawa oraz zasady świętych ksiąg."

i dalej:
Cytuj:
"Sam tekst "Talmudu" bez "Miszny" określa się "Gemara". "Gemara" to komentarz do "Miszny". Tutaj "Miszna" stała się podstawą do rozwinięcia i rozpraw. Należało jej nadać harmonijną łączność z Pismem Świętym. Należało objaśnić miejsca zaciemnione przez różne domysły, i stąd powstała "Gemara". Są dwie "Gemary": (1) ułożona przez szkoły w Palestynie i zwana jako jerozolimska, oraz (2) ułożona w Babilonii.
Terminu "Talmud" używa się jednak w szerszym znaczeniu i określa się nim całość ustnej Tory. Wiele wypowiedzi nigdy nie weszło w skład kolekcji "Talmudu". Także, po ich spisaniu, nadal badano i spisywano ustne nauczanie. Dlatego ustna Tora znajduje się również w innych zbiorach. Na przykład zbiór "Mechilta" (hebr. "miara") zawiera zasady wyprowadzone z Biblii i "Midrasza" obejmującego wiele objaśnień tekstów biblijnych."

więcej: http://www.izrael.badacz.org/kultura/talmud.html

I jeszcze jeden cytat. Geza Vermes, emerytowany profesor judaistyki na Uniwersytecie Oksfordzkim, członek British Academy, European Academy of Arts, Sciences and Humanites oraz dyrektor Forum Badań nad Zwojami znad Morza Martwego w Oksfordzie, w swojej książce "Jezus Żyd. Ewangelia w oczach historyka" ZNAK, Kraków 2003 pisze między innymi:
Cytuj:
"Poza tym, począwszy od drugiego stulecia po Chr., Galilea była miejscem pochodzenia najważniejszych dokumentów religii rabinicznej: Miszny, która jest podstawowym kodeksem żydowskich praw i zwyczajów, jej obszernego komentarza - Talmudu Palestyńskiego, oraz najwcześniejszych komentarzy do Pięcioksięgu" (s.50)

Jak widać nie ma tutaj jednomyślności ani precyzji w używanej terminologii. Dlatego może lepiej nie wypowiadać się kategorycznie, lub samemu sprecyzować w jakim znaczeniu dany termin się używa.
Jednakże kwestia ta, dla poruszanego tematu nie wydaje się być szczególnie istotną, dlatego też chyba nie ma sensu za bardzo się nad nią rozwodzić.
To tyle w ramach jedynie zasygnalizowania pewnego problemu w tym względzie.

Pozdrawiam


Cz kwi 15, 2004 13:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 03, 2003 13:46
Posty: 35
Post 
Belizariusz ubliżyłeś mi zarzucając plagiat, tekst jest mojego autorstwa, tego ze zniżysz się do takiego argumentu akurat po tobie się nie spodziewałem. W temacie Talmudu ekspertem może nie jestem, ale swoja wiedze w tym temacie posiadam, jestem na tyle inteligentnym mężczyzną, ze nie wypowiadam się na tematy które są mi obce, życzę więcej świadomości na przyszłość i opanowania, po za ten zarzut mógłbym Cię pozwać do sadu !


elka powiem Ci, że gdyby Jezus przyszedł jeszcze 16 razy na świat żydzi i tak by go 16 krotnie zamordowali, zresztą ich stosunek do Jezusa jest oczywisty w Talmudzie niejednokrotnie jest poniżany, nazywają go "bożkiem na krzyżu" pozdrawiam



saxon głównym wątkiem jaki chciałem tu poruszyć było obalenie mitu jakoby Jezus Chrystus miął być żydem, bo to oczywista bzdura, dla mnie jest Bogiem i powiem więcej wszyscy którzy uważają go za żyda bluźnią i grzeszą, pozdrawiam

_________________
"Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą" - Joseph Goebbels


So kwi 17, 2004 7:33
Zobacz profil ICQ

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Witam :)

Świadomy - no i pieknie ;)

Tyle że mam kilka wątpliwości:

1. Co świadczy o tym że ktoś Żydem jest lub nie?

2. Czy można swoją narodowość określać aktem woli, czy jest ona niejako "przypisana" wraz z urodzeniem?

3. Czy jeżeli ja, urodzony w Polsce nagle zapragnę być powiedzmy Francuzem to automatycznie się nim stanę?

Poza tym zapomniałeś chyba o jednym z podstawowych faktów. Dla mnie też Jezus jest Bogiem - ale również i człowiekiem w pełnym tego słowa znaczeniu. Człowiekiem, który przyszedł na świat w konkretnym momencie historii, w konkretnym miejscu na ziemi i w konkretnym narodzie - Izraelu. Skoro tak się stało to wykaż proszę na jakiej podstawie twierdzisz że:

Cytuj:
wszyscy którzy uważają go za żyda bluźnią i grzeszą


Pozdrawiam :)


So kwi 17, 2004 7:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Świadomu napisał
Cytuj:
elka powiem Ci, że gdyby Jezus przyszedł jeszcze 16 razy na świat żydzi i tak by go 16

A jak by Jezus przyszedł w Polsce to ile razy by go ukrzyzowano..?
Jak myślisz.??
Pewnie tez ze 16 razy jak nie więcej..!!!!

Pozdrawiam


So kwi 17, 2004 9:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL