Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 22:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Katolicy - Żydzi 
Autor Wiadomość
Post 
Witam



Cytuj:
jestem na tyle inteligentnym mężczyzną, ze nie wypowiadam się na tematy które są mi obce, życzę więcej świadomości na przyszłość i opanowania, po za ten zarzut mógłbym Cię pozwać do sadu !


No patrz.....na sali sadowej jeszcze nie bylem.......czekam na wezwanie.....

buhahahahahahahahahahahahahahahaha.....rozbawiles mnie nieziemsko. Dzieki, bede mial dobry dzien :lol: :lol: :lol: :lol:

pozdrowka


So kwi 17, 2004 9:21

Dołączył(a): N sie 03, 2003 13:46
Posty: 35
Post 
Saxon już Ci wyjaśniam
1 – to ze ktoś jest żydem określa tożsamość narodowo – kulturowa i pochodzenie, dokładnie tak samo jak z byciem Polakiem, z tym ze my posiadamy własne, niezależne i autonomiczne państwo (niestety już nie długo), barwną pełną bohaterstwa i heroizmu historie, bogata tradycje i kulturę.
2 – moim osobistym zdaniem narodowości nie można „określić aktem woli” i tak jak stwierdzasz zależy ona od miejsca urodzenia oraz a może przede wszystkim od pochodzenia naszych rodziców, śmieszne są jakieś wielonarodowościowe twory ( ludzie posiadający podwójne obywatelstwo) oni tak naprawdę są zawieszeni w próżni, są pomiędzy nie identyfikują się ze swoim narodem, przez co są ubożsi
3- możesz mieszkać we Francji, możesz stać się obywatelem francuskim, ale Francuzem nigdy nie będziesz, ja zresztą nie jestem w stanie zrozumieć takiego toku myślenia, urodziłem się Polakiem jestem Polakiem i umrę Polakiem.


To co piszesz o Jezusie jest niezgodne z prawdą, on był Bogiem, a czy Bóg może posiadać jakiekolwiek obywatelstwo? Jezus nie został stworzony w momencie przyjścia na świat za bierną sprawą Maryi, On istniał od zawsze, wspólnie z Bogiem Ojcem był przy tworzeniu świata, a to że przyjął ludzką postać, że został zrodzony z żydówki Maryi, która doskonale znała swoja jakże epizodyczna rolę w całym tym zdarzeniu, co doskonale odzwierciedlają Jej słowa „oto ja służebnica Pańska niech mi się stanie według słowa twego” nie ma najmniejszego znaczenia i błędem jest doszukiwanie się narodowości Jezusa. Zresztą Jezus zawsze odcinał się od swojego ziemskiego pochodzenia mówiąc iż jego królestwo jest w niebie !




Godunow ja doskonale zdaje sobie sprawę że śmierć Jezusa była czymś co musiało się dokonać, ale to nie zmienia faktu iż to żydzi zamordowali Go bo był niewygodny politycznie i propagował wartości które są im obce



Belizariusz cieszę się że mogłem poprawić Ci humor, a co do sali sadowej, to jak się łudzisz ze panie prokurator są w samej bieliźnie pod toga to niestety musze Cię zmartwić

_________________
"Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą" - Joseph Goebbels


N kwi 18, 2004 11:23
Zobacz profil ICQ
Post 
Witam

O ile sie nie myle........to, ze ktos jest Zydem wynika z tego ze narodzil sie sie Zydowki! Znaczenie ma tutaj matka i jej pochodzenie. Tak przynajmniej jest teraz nie jestem pewien jak bylo wtedy, ale chyba podobnie (jezeli sie myle to niech mnie ktos poprawi)

Dalej....Rodowod Jezusa Chrystusa, syna Dawida, syna Abrahama....... (Mt. 1;1,17). Tak sie zlozylo, ze jest to typowo zydowski rodowod. Mateusz umiescil go na poczatku swojej Ewangelii, po to by wykazac, ze Jezus jest Mesjaszem z rodu Dawida. Bylo nie bylo tym samym nalezy do "narodu wybranego" , a wiec zydowskiego (brak jakichkolwiek przeslanek do tego by znalezc tam korzenie chinskie lub indianskie).

Dla Apostolow, Arcykaplanow, Rzymian....Jezus byl Zydem.
Wiadomo, ze On jest Bogiem, ale to Bog sie narodzil z ciala Maryji wsrod Zydow, a Jozef bedac potomkiem Dawida dal mu tak wspanialy ZYDOWSKI rodowod.
Jak sam to dalej stwierdzasz:

Cytuj:
możesz mieszkać we Francji, możesz stać się obywatelem francuskim, ale Francuzem nigdy nie będziesz

Gdyby Jezus urodzil sie z Maryji, a jego opiekunem bylby Jozef, ale staloby sie to np. w Grecji.......to nadal bylby Zydem, a nie Grekiem.

Cytuj:
To co piszesz o Jezusie jest niezgodne z prawdą, on był Bogiem, a czy Bóg może posiadać jakiekolwiek obywatelstwo?


To prawda, Bog nie posiada obywatelstwa, ani narodowosci. Posiada je jednak czlowiek, a chyba nie zaprzeczysz, ze Bog stal sie Czlowiekiem!
Te wszystkie argumenty, ktore maja niby udowadniac , ze Jezus nie byl Zydem.....sa od poczatku do konca smieszne i zalatuja szowinizmem.



Cytuj:
dokładnie tak samo jak z byciem Polakiem, z tym ze my posiadamy własne, niezależne i autonomiczne państwo (niestety już nie długo), barwną pełną bohaterstwa i heroizmu historie, bogata tradycje i kulturę.


No coz........Zydzi rowniez posiadaja swoje wlasne i autonomiczne panstwo, nie wnikajmy jednak w sprawy polityki skupmy sie na czyms innym.
Zydzi mieli panstwo, historie i bogata tradycje, w czasach gdy nad Wisla panowaly dzikie zwierzeta, a nieliczne prymitywne ludziki rzucali w nie kamieniami. Nie porownujmy naszej historii, tradycji itd. do historii i tradycji zydowskiej......bo z gory jestesmy na straconej pozycji.

Piszesz, ze Maryja miala swiadomosc swojej "epizodycznej" roli w narodzeniu Boga. No coz.....ten epizod jednak zawazyl ogromnie na losach swiata i to wlasnie dzieki niej.
Czy nazwiesz tez "epizodycznymi" role jaka odegrali Apostolowie, czy tez Pawel........sorki zapomnialem, przeciez to byli TYLKO Zydzi.



Cytuj:
Godunow ja doskonale zdaje sobie sprawę że śmierć Jezusa była czymś co musiało się dokonać, ale to nie zmienia faktu iż to żydzi zamordowali Go bo był niewygodny politycznie i propagował wartości które są im obce
]

Nie zapominaj panie swiadomy o slowach Jezusa z krzyza:
" Ojcze, przebacz im, bo nie wiedza, co czynia"
To slowa przebaczenia i Milosci.............czy ktokolwiek ma prawo je podeptac????


Ostatni akapit skierowany bezposrednio do mnie....ten o togach........pozostawie bez komentarza.
Chcialbym tylko dodac jeszcze jedna rzecz........zeby mnie przestraszyc, to musisz sie bardziej postarac. Jak na razie to wzbudzasz we mnie tylko smiech.

pozdrowka


N kwi 18, 2004 13:58

Dołączył(a): N sie 03, 2003 13:46
Posty: 35
Post 
Belizariuszu, ja nie mam zamiaru Cię straszyć, Ty powinieneś się bać swoich śmiesznych argumentów, bo one naprawdę mogą przysporzyć Ci stanów lękowych, a teraz pokrótce się ustosunkuje


Jeżeli to co piszesz jest prawda czyli ze Jezus był żydem (co jest według mnie oczywista bzdura) to oznaczało by, że Bóg Ojciec również jest żydem, a stworzył człowieka na swoje podobieństwo, a wiec ludźmi są tylko żydzi i rzeczywiście stanowią „naród wybrany” ? ( to jest przykład szowinizmu, którego dopatrujesz się zupełnie niepotrzebnie w moich słowach) No chyba ze Jezus wpadł na ziemie wykonał „misie” będąc żydem a potem zrzekł się swojego obywatelstwa?. Czy tez według Ciebie Jezus przyjmując ludzka postać, przestał być Bogiem?


Maria była narzędziem w rękach Boga, aczkolwiek przeżyła swoja własną tragedie za co została wynagrodzona i ja nie umniejszam Jej roli tylko odczytuje ja realnie, dostąpiła przeogromnego zeszytu i powierzone Boskie zadanie wykonała pomimo oczywistego leku i strachu jaki Jej towarzyszył.


Tak Jezus był postrzegany jako żyd, ale często i niejednokrotnie wytykał żydom ich błędy, dwulicowość i zbrodnicza przeszłość, po za tym odcinał się nieustannie od ziemskiego pochodzenia o czym już pisałem, gdy nazywano Go królem, on mówił ze jego królestwo nie znajduje się na ziemi.


Co do państwa żydowskiego to możesz mi cos więcej napisać? bo albo jestem ignorantem geograficznym, albo po prostu zasób mojej wiedzy jest na tyle znikomy że jakoś go nie kojarzę. Żydzi absolutnie nie kryją się z tym, że są obecnie na etapie okupowania Palestyny, dodatkowo otworzyli drugi front w Iraku pod szyldem USA.
Tak żydzi już za czasów biblijnych dali się poznać, jako gwałciciele, mordercy i grabieżcy, to lud który w imię ”Bożego prawa”, napadał na inne, rzeczywiście w odniesieniu do żydostwa czuje nieopisany wstyd i przygnębienie z powodu ze urodziłem się POLAKIEM


Twoje argumenty również wywołują u mnie nieopisane wybuchy śmiechu, aczkolwiek przeplatanego politowaniem, bo są po prostu żałosne i niedorzeczne, mimo to pozdrawiam

_________________
"Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą" - Joseph Goebbels


N kwi 18, 2004 17:02
Zobacz profil ICQ
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 19:49
Posty: 642
Post 
Zaczyna pachnieć herezją na katolickim portalu. Gdzie podziały się orzeczenia Soboru Nicejskiego /325 r./ i w Konstantynopolu /381/? Unia hipostatyczna, czyli połączenie dwóch natur w Jezusie bez zlewania i zmieszania. Prawdziwy Bóg i Prawdziwy Człowiek. Bóstwo nie pomniejszone przez człowieczeństwo. Człowieczeństwo nie pomniejszone przez bóstwo. Zainteresowanych odsyłam do DS 252-263; 301 nn.; 426, 436 nn.; 516. /Denzinger Symbolorum czyli zbiór orzeczeń dogmatycznych Kościoła/
Zainteresowanych odsyłam również do: Karl Rahner, Mały Słownik Teologiczny, Warszawa 1987, s. 512-513.
Zatem nie róbmy na siłę z Jezusa kosmopolity tylko po to, by obronić przyjęte z góry założenia.
Jeśli chodzi o Talmud. Cóż, czytam czasami. Cytuję niekiedy na kazaniach. Hmmm.... Nie przypuszczałem nawet, że w ten sposób przyczyniam się do zniknięcia Polski z mapy Europy. I teraz nie wiem: czytać i cytować dalej, czy nie?

_________________
"Spójrzcie na Pana, a rozpromienicie się radością. Oblicza wasze nie zapłoną wstydem.
Oto biedak zawołał i Pan go usłyszał. I uwolnił od wszelkiego ucisku." /Ps 34/


N kwi 18, 2004 18:29
Zobacz profil
Post 
Witam

Do tego co napisal celnik, chcialbym dodac

KKK - 1935
Równość między ludźmi w sposób istotny dotyczy ich godności osobistej i praw z niej wypływających:

Należy... przezwyciężać... wszelką formę dyskryminacji odnośnie do podstawowych praw osoby ludzkiej, czy to... ze względu na płeć, rasę, kolor skóry, pozycję społeczną, język lub religię, ponieważ sprzeciwia się ona zamysłowi Bożemu * .

*) Sobór Watykański II, konst. Gaudium et spes, 29.


Jako przeciwwage na teksty swiadomego, chcialbym podac link do oswiadczenia Dabru Emet ogloszonego 10 wrzesnia 2000 roku, przez 170 rabinow i teologow zydowskich z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady i Izraela

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IR ... et_pl.html



Szowinisci sa po obu stronach.......zarowno naszej jak i zydowskiej. Czas zamknac usta i jednym i drugim i to zamknac DEFINITYWNIE.




Cytuj:
Co do państwa żydowskiego to możesz mi cos więcej napisać? bo albo jestem ignorantem geograficznym, albo po prostu zasób mojej wiedzy jest na tyle znikomy


Opcja druga jest jak najbardziej sluszna! Czyzbys nie slyszal nigdy o "Ziemi Obiecanej" , o Abrahamie o Mojzeszu?
Wj 6:8
8. Potem wprowadzę was do ziemi, którą z ręką podniesioną przysiągłem dać Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi. Dam ją wam na własność. Zaiste, Ja jestem Pan!
(BT)

Jezeli nie masz pojecia o czym piszesz....to prosze najpierw sie doucz troszke, ale doucz sie z prawdziwych zrodel, a nie z jakichs antysemickich paszkwili.

pozdrowka


Pn kwi 19, 2004 8:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 10:10
Posty: 4
Post 
Wiesz, chyba powinienieś ten "genialny" tekst wysłać Ojcu Świętemu. Widać biedak nie wie tego wszystkiego co napisałeś, bo to właśnie on pierwszy zwrócił się do "Starszych Braci w wierze" odwiedzając m. in jako pierwszy papież rzymską Synagogę...
Mam pytanie - skąd tak doskonale znasz Talmud??? A i o czywiście Mein Kampf??? Skąd te cytaty? O ile wiem nie ma przekładu Talmudu (pełnego) na polski...
A i mam pytanie do ciebie jako fachowca - kimże jestem skoro jestem Żydówką i katoliczką zarazem? Skąd wiesz czego uczę moje dzieci? Skąd wiesz co myślę ja, moi bliscy, znajomi, przyjaciele - Żydzi o Polakach? Czy wiesz, że też jesteśmy Polakami (tylko niektórzy wyznania mojżeszowego)?


N maja 02, 2004 12:19
Zobacz profil
Post 
Katarzyno ...
A może tak wytłumaczyłabyś nam co tak bardzo uraziło Cię w tekście Belizariusza ?
CZyżby popełnił jakieś nieścisłości ??

Albo też - po prostu nie podoba Ci się dialog chrześcijańsko - żydowski ?


N maja 02, 2004 22:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 12, 2004 11:58
Posty: 247
Post 
eee, ddv, a to nie było do swiadomego? :shock:


Pn maja 03, 2004 11:52
Zobacz profil WWW
Post 
Steffi !

I do jednego i do drugiej :P


Pn maja 03, 2004 20:26

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
ddv

wybacz - ale, jak mi się wydaje, dalej nie rozumiesz :)

moim zdaniem i zdaniem, jak widzę również steffi, Katarzyna napisała swój post odpowiadając na wypowiedź swiadomego a nie Belizariusza

Pozdrawiam :)


Pn maja 03, 2004 20:39
Zobacz profil
Post 
Steffi, Saxon
Rzeczywiście - macie rację.
Przepraszam za omyłkę.

Pozdrawiam !


Pn maja 03, 2004 21:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 10:10
Posty: 4
Post 
Ależ nie uraził mnie tekst Belizariusza tylko autora wątku czyli Świadomego... !!!
To w odpowiedzi na jego wynurzenia napisałam kila słów. Bo czuję się osobiście urażona i dotknięta przede wszystkim uogólnieniami, do których nic tej osoby nie uprawnia. Nie tego typu uogólnienia!!!


Pn maja 03, 2004 21:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 29, 2004 17:42
Posty: 56
Post 
A co myslicie o tym?

Judaizm jest pierwszą religią monoteistyczną, pierwszą w świecie wiarą w B-ga jedynego. Stwórce który nie ma ani początku ani końca, był, jest i będzie.

Z judaizmu powtały inne religie przede wszystkim chrześjanstwo i islam. Jezus nigdy nie myślał o sobie jako o głosicielu religii innej niż judaizm bądź Tora: "Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków, nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić" (Mt 5, 17). Gdyby zapytać Jezusa lub któregokolwiek z jego uczniów, jaką religię wyznają, powiedzieliby, że żydowską. Czy też inna wypowiedz Jezusa: "Zostałem posłany tylko do tych owiec, które zginęły z domu Izraela." (Mt 15:24). To Paweł powołal chrześcijanstwo a nie Jezus. Paweł stworzył nową religie na bazie synkretyzmu religijnego, głównie z Mitranizmu, przy czym np ostania noc Jezusa, która była żydowskim sederem, została zamieniona w komunie świetą taka jak w Mitranizmie, z chlebem (opłatkiem) a na nim znakiem krzyża, czy też winem. Komunia ta jest skopiowana z Mitranizmu, albowiem Mitra, według tej religi był synem Boga, wstąpił jako człowiek na ziemię. Mitra zabił Kosmicznego Byka, z jego krwi powstał winogron, przez to wino, a z kości Byka zboże, przez to chleb. I stąd pochodzi chrześcijańska komunia świeta.

STRONA
http://www.geocities.com/judaizm_humani ... izmu_1.htm


N maja 23, 2004 22:34
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 04, 2004 21:46
Posty: 50
Post 
hmmm świadomy.
Żydzi faktycznie są od nas lepsi bo są narodem wybranym jakbys nie wiedział. I musisz to zaakceptować. Poza tym skoro Bóg patrzy przychylnie na nas, to o ile bardziej przychylnie musi na lud swój patrzeć, chociaż ten go zdradził w pewien sposób... ale co z tego! Jak często Chrześcijanin zdradza Boga!! Zastanówmy się nad tym. Mam kolegę z ortodoksyjnej żydowskiej rodziny... ja mam korzenie arabskie. Wyobraź sobie świadomy że wcale mnie nie chciał ten człowiek zabić... co więcej otworzył oczy na Jezusa Chrystusa i przyjął wiarę Chrześcijańską i poza tym jest bardzo fajny.... Znam jeszcze wielu wielu Żydów... Mieszkam koło Oświęcimia (6km) codziennie jeżdzę autobusem do szkoły koło obozu... wyobraź sobie świadomy, że ci "nienawidzący" Żydzi, którzy byli w obozie wraz z Chrześcijanami wcale nie byli nastawieni wrogo... wręcz przeciwnie... nieraz nieśli więcej pomocy niż ci którzy wierzą w Jezusa. Podczas kiedy niejeden "wspaniały" katolik plół na nich oni wyciągali pomocną dłoń... Może nie wszyscy Żydzi są tacy, ale też nie wszyscy Chrześcijanie postępują wedłóg przykazań miłości...
uff :))) chyba wszystko

_________________
there's nothing left for me to say, soon I'll be dead anyway :-P


Pt wrz 17, 2004 21:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL