Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 15:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Islam 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 13, 2006 20:20
Posty: 5
Post Islam
Czesc
Mialbym do was wszystkich pytanie. Co myslicie o islamie jako religii ksiegi powolujacej sie poza Mohemedem na Abrahama, Mojzesza, Dawida i Jezusa? Czy respektujecie Muzulmanów jako wiernych jednemu jedynemu bogu? Czytaliscie kiedykolwiek Koran?
Ja jestem Katolikiem i chrzescijaninem ale interesowalem sie i interesuje sie nadal bardzo islamem bo uwarzam ze Koran nie moze egzystowac bez Biblii ale uwazam równiez ze koran uzupelnia biblie w wielu momentach. co o tym sadzicie?
Pozdrawiam. Thomas z Niemiec


N maja 21, 2006 13:51
Zobacz profil YIM WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 08, 2006 19:22
Posty: 236
Post 
"Koran uzupełnia Biblię"? Czyli Biblia ma braki. Hmm... ciekawa teza. Wygląda więc na to, że Biblia nie mówi całej prawdy. I z taką tezą osobiście nie mogę się zgodzić. Chyba, że nie chodzi tutaj Tobie Thomas o Objawienie.
Pozdrawiam.

_________________
"Ty bowiem jesteś dla mnie skałą i twierdzą, przez wzgląd na imię Twoje kieruj mną i prowadź mnie" (Ps 31, 4)


N maja 21, 2006 20:31
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Cytuj:
Biblia nie mówi całej prawdy

A ja bym mógł się zgodzić, skoro z jakichś 30 ewangelii wybrano 4. Z czego kierowano się ilością stron świata...

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


N maja 21, 2006 21:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
Cytuj:
A ja bym mógł się zgodzić, skoro z jakichś 30 ewangelii wybrano 4. Z czego kierowano się ilością stron świata...

proponuję sięgnac do podreczników histori Koscioła, ja niestety nie mam ochoty poraz setny wyjaśniać procesu ustalania Kanonu! Może zamiast pisać na forum wyświechtane brednie wziął bym pan(pani) do reki apokryfy w tłumaczeniu choćby x. Starowieyskiego czy x Myszora i zobaczył nad czym polega różnica między Ewangeliami synptycznymi plus sw Jana a choćby tomasza, Piotra, Marii etc. Róznica jest taka jak Trylogią Sienkiewicza a a tekstami Disco Polo!


Cytuj:
Co myslicie o islamie jako religii ksiegi powolujacej sie poza Mohemedem na Abrahama, Mojzesza, Dawida i Jezusa?

Myslę że islam nie daje niczego więcej niż chrześcijanstwo. Uważam że jest wypaczeniem Objawienia Boga, że jest religią fałszywą. Pisze bardzo ostro ale sam 4 lata temu wahałem się nad konwersją na islam, poznałem tą religię dość dobrze i dziś moge powiedzieć w 100% że islam jest atrakcyjny o ile nie zna się...katolicyzmu. Ja po zachwyceniu islamem zaczełem poznawac chrześcijaństwo i dziś widze jego piękno, widze że chrześcijaństwo jest religią która daje wolność, niesie prawdę!
Cóż po lekturze Koranu miałem niesmak, sporo sprzeczności, lania wody, Koran po arabsku ( znam troche arabski, potrafię czytać etc) ma swój urok ale jeszcze wiekszy ma choćby ewangelia Jana po arabsku, ja gdy ja recytuje po arabsku mam wrazenie że przenosze się w inny wymiar!
Zachęcam do poznawania islamu ale nie jako alternatywy dla chrzescijaństwa ale jako porównanie tych religii. To tylko utwierdza wątpiących jak piękna jest wiara w Chrystusa!

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


N maja 21, 2006 21:28
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So maja 13, 2006 20:20
Posty: 5
Post Dziekuje
Dziekuje za odpowiedzi w pierwszym planie za te informatywne. Ni myslalem ze beda takie kontrowersyje a niektóre nawet az tak ostre. W kazdym razie bede dalej czytac i dowiadyawac sie. zycze wam milego tygodnia. Thomas z Niemiec


Pn maja 22, 2006 12:23
Zobacz profil YIM WWW

Dołączył(a): Śr lut 25, 2004 22:09
Posty: 339
Post 
Drogi Tomasino,

Zacznij studia nad islamem od odpowiedzi na proste pytania:
Czy akceptujesz zabijanie za zmianę religii?
Czy akceptujesz zabijanie za zdrade małżeńską?
Czy akceptujesz zabijanie za homoseksualizm?

Niezalzenie od okolicznosci jakie muszą zajsc by wydac taki wyrok to jest akceptowalne. Jesli tego nie przeskoczysz - to pozostaje ci zainteresoawnie na poziomie religioznawczym.

M.


Pn maja 22, 2006 23:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 02, 2006 20:04
Posty: 52
Post 
a ja jestem ateistą i też przeczytałem Koran oraz Bhagavadgitę


Pn lip 24, 2006 14:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 09, 2006 19:20
Posty: 298
Post 
koran to księga szatana


Cz wrz 28, 2006 16:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 7:40
Posty: 997
Post 
sp napisał(a):
koran to księga szatana

To wrażenie na świeżo po lekturze "Szatańskich wersetów" Rushdiego?

Popieram opinię marcina -- islam powstał jako dowolna mutacja, wykreowana przez człowieka, któremu nie udała się konwersja na judaizm.

_________________
Polska jest jak twórczość Lucasa: 1980 Gwiezdne Wojny, 1981 Imperium Kontratakuje, 1989 Powrót Jedi, 1993 - 2005 Mroczne Widmo... A teraz mamy Atak Klonów... Strach myśleć o Zemście Sithów...


Pt wrz 29, 2006 9:31
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 25, 2006 21:26
Posty: 3
Post 
marcin_jarzębski napisał(a):
Cytuj:

Cóż po lekturze Koranu miałem niesmak, sporo sprzeczności, lania wody,


Jakie sprzeczności, jakie lanie wody?
Proszę, podaj przykład


So lis 25, 2006 23:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 19, 2006 7:51
Posty: 744
Post 
mnie ciekawi jedno. chrześcijanie twierdzą, że islam jest młodszy od chrześcijaństwa i dlatego mniej dojrzały, mniej cywilizowany. pomijając kwestię średniowiecza, gdy było dokładnie odwrotnie, można by rzecz w takim razie, że judaizm jest bardziej cywilizowany i dojrzalszy niż chrześcijaństwo, gdyż jest odeń starszy o kilkaset lat.

poza tym tak jak katolicy nazywają żydów swoimi starszymi braćmi w wierze, tak samo mogliby powiedzieć muzułmanie o katolikach. zgodzicie się z tym?

_________________
ateista


Pn gru 04, 2006 20:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
Cytuj:
2:10 W ich sercach jest choroba, a Bóg jeszcze powiększa ich chorobę. Spotka ich kara bolesna za to, że kłamią.

2:90 Jakże złe jest to, za co sprzedali swoje dusze! Oni nie uwierzyli w to, co zesłał Bóg, ze złości, iż Bóg zsyła Swoją łaskę, komu chce ze swoich sług. I ściągnęli na siebie gniew za gniewem. A niewiernych spotka kara poniżająca!

2:104 O wy, którzy wierzycie! Nie mówcie: "Obserwuj nas!", lecz mówcie: "Patrz na nas!" - i słuchajcie! A niewiernych czeka kara bolesna!

2:191 I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!

2:216 Przepisana wam jest walka, chociaż jest wam nienawistna. Być może, czujecie wstręt do jakiejś rzeczy, choć jest dla was dobra. Być może, kochacie jakąś rzecz, choć jest dla was zła. Bóg wie, ale wy nie wiecie!"

2:217 Będą ciebie pytać o miesiąc święty i walkę w tym miesiącu. Powiedz: "Walka w tym miesiącu jest sprawą poważną, lecz odsunięcie się od drogi Boga, niewiara w Niego i w święty Meczet, wypędzenie z niego jego ludu jest rzeczą jeszcze poważniejszą przed Bogiem; przecież prześladowanie jest gorsze od zabicia." Oni nie przestaną was zwalczać, dopóki nie odwrócą was od waszej religii, jeśli to potrafią. A jeśli ktoś z was wyrzeknie się swej religii i umrze jako niewierny - to dla takich daremne są ich uczynki na tym świecie i w życiu ostatecznym. Tacy będą mieszkańcami ognia; oni tam będą przebywać na wieki.

3:10 Zaprawdę, tym, którzy nie uwierzyli, nie pomogą nic wobec Boga ani ich majątki, ani ich dzieci! Oni będą paliwem dla ognia!

3:131I bójcie się ognia, który został przygotowany dla niewiernych!

3:151My wrzucimy w serca tych, którzy nie uwierzyli, przerażenie za to, iż oni dodawali Bogu jako współtowarzyszy to, czemu On nie zesłał żadnej władzy. Ich miejscem schronienia będzie ogień. A jakże złe to miejsce pobytu dla niesprawiedliwych!

3:177Zaprawdę, ci, którzy kupili niewiarę za wiarę, nie zaszkodzą w niczym Bogu! Ich kara będzie bolesna.

3:178I niech nie sądzą ci, którzy nie uwierzyli, że zwłoka, jaką My im dajemy, będzie dla nich dobrem. My dajemy im zwłokę tylko po to, by oni pomnożyli grzech. Dla nich kara będzie poniżająca.

3:195I wysłuchał ich Pan: "Ja nie pozwolę zginąć żadnemu uczynkowi tego spośród was, który czyni dobro, czy będzie to mężczyzna, czy kobieta. Jesteście zależni jedni od drugich. A tym, którzy wywędrowali razem, i tym, którzy zostali wypędzeni ze swoich domostw, i tym, którzy walczyli i zostali zabici - My, z pewnością, odpuścimy ich złe czyny, i wprowadzimy ich do Ogrodów, gdzie w dole płyną strumyki: to jest nagroda pochodząca od Boga!" A u Boga jest piękna nagroda!

4:15A wobec tych spośród waszych kobiet, które popełnią wszeteczeństwo, zażądajcie świadectwa czterech spośród was. I jeśli oni poświadczą, to trzymajcie je w domach, dopóki nie zabierze ich śmierć albo też póki Bóg nie przygotuje dla nich jakiejś innej drogi.

4:18Nie ma jednak odpuszczenia dla tych, którzy popełniają złe czyny. A kiedy zastanie któregoś z nich śmierć, wtedy on mówi: "Ja się teraz nawracam." Nie ma też i dla tych, którzy umierają i są niewierni. Dla tych przygotowaliśmy karę bolesną.

4:34Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!

4:66Jeślibyśmy im przykazali: "Zabijajcie się!" albo też: "Wychodźcie z waszych domostw!" - uczyniliby to tylko nieliczni z nich. Gdyby uczynili to, do czego zostali napomniani, to byłoby lepsze dla nich i mocniejsze dla ich utwierdzenia.

4:74Niechże walczą na drodze Boga ci, którzy za życie tego świata kupują życie ostateczne! A kto walczy na drodze Boga i zostanie zabity albo zwycięży, otrzyma od Nas nagrodę ogromną.

4:76Ci, którzy wierzą, walczą na drodze Boga, a ci, którzy nie wierzą, walczą na drodze Saguta. Walczcie więc z poplecznikami szatana! Zaprawdę, podstęp szatana jest słaby!

4:89Oni by chcieli, abyście byli niewiernymi, tak jak oni są niewiernymi, abyście więc byli równi. Przeto nie bierzcie sobie opiekunów spośród nich, dopóki oni nie wywędrują razem na drodze Boga. A jeśli się odwrócą, to chwytajcie i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie! I nie bierzcie sobie spośród nich ani opiekuna, ani pomocnika!

4:91Wy znajdziecie innych, którzy będą chcieli żyć z wami w pokoju, i żyć w pokoju ze swoim ludem. Za każdym razem, kiedy będą doprowadzeni do buntu, doznają w tej próbie porażki. A jeśli oni nie odejdą od was i nie zaproponują wam pokoju ani nie powstrzymają swoich rąk, to chwytajcie ich i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich napotkacie. My wam dajemy nad nimi władzę jawną!

5:33Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga i Jego Posłańca i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędzeni z kraju. Oni doznają hańby na tym świecie i kary bolesnej w życiu ostatecznym.

5:38Złodziejowi i złodziejce obcinajcie ręce w zapłatę za to, co oni popełnili. To jest przykładna kara od Boga. Bóg jest potężny, mądry!

5:45Przepisaliśmy im w niej: "Życie za życie, oko za oko, nos za nos, ucho za ucho, ząb za ząb; a za rany obowiązuje prawo talionu. Ale kto z ceny krwi uczyni jałmużnę, otrzyma przebaczenie." A którzy nie sądzą według tego, co zesłał Bóg, są ludźmi niesprawiedliwymi.

6:6Czyż oni nie widzieli, ile pokoleń wytraciliśmy przed nimi? Umocniliśmy ich na ziemi, jak was umocniliśmy; i zesłaliśmy im z nieba obfity deszcz, i uczyniliśmy rzeki płynące u ich stóp. Potem wytraciliśmy ich za ich grzechy i stworzyliśmy, po nich, inne pokolenia.

7:4A ileż miast wytraciliśmy?! Nasza srogość przychodziła na nie nocą albo w czas południowego odpoczynku.

8:12Twój Pan objawił aniołom: "Oto Ja jestem z wami! Umocnijcie więc tych, którzy wierzą! Ja wrzucę strach w serca niewiernych. Bijcie ich więc po karkach! Bijcie ich po wszystkich palcach!"

8:13Dlatego, że oni oddzielili się od Boga i Jego Posłańca. A kto oddziela się od Boga i Jego Posłańca... zaprawdę, Bóg jest straszny w karaniu!

8:14To jest dla was! Zakosztujcie więc tego! albowiem niewiernych czeka kara ognia!

8:15O wy, którzy wierzycie! Kiedy spotkacie niewiernych, posuwających się w marszu, to nie odwracajcie się do nich plecami!

8:16A kto tego dnia odwróci się do nich plecami - jeśli nie czyni tego powracając do bitwy albo przyłączając się do oddziału - to ten ściągnie na siebie gniew Boga, a jego miejscem schronienia będzie Gehenna! A jakże to złe miejsce przybycia!

8:17To nie wy ich zabijaliście, lecz Bóg ich zabijał. To nie ty rzuciłeś, kiedy rzuciłeś, lecz to Bóg rzucił; aby doświadczyć wiernych doświadczeniem pięknym, pochodzącym od Niego. Zaprawdę, Bóg jest słyszącym, wszechwiedzącym!

8:50Gdybyś tylko mógł widzieć, jak aniołowie zabierają tych, którzy nie uwierzyli! Oni biją ich po twarzy i po plecach: "Zakosztujcie kary ognia palącego!

8:59I niech nie sądzą ci, którzy nie uwierzyli, że nas wyprzedzą. Oni przecież nie są zdolni niczego udaremnić!

8:60Przygotujcie przeciwko nim, ile możecie sił i oddziałów konnicy, którymi moglibyście przerazić wroga Boga i wroga waszego, jak również innych, którzy są poza nimi, a których wy nie znacie. Bóg ich zna! A to, co wy rozdajecie na drodze Boga, to zostanie wam w pełni oddane i nie doznacie niesprawiedliwości.

8:67Nie jest odpowiednie dla Proroka, aby brał jeńców, dopóki on nie dokona całkowitego podboju ziemi. Wy pragniecie tego, co przypadkowe na tym świecie, a Bóg chce życia ostatecznego. Bóg jest potężny, mądry!

9:5A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki! Ale jeśli oni się nawrócą i będą odprawiać modlitwę, i dawać jałmużnę, to dajcie im wolną drogę. Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!

9:29Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Boga i w Dzień Ostatni, który nie zakazują tego, co zakazał Bóg i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy - spośród tych, którym została dana Księga - dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni.

9:30Żydzi powiedzieli: "Uzajr jest synem Boga." A chrześcijanie powiedzieli: "Mesjasz jest synem Boga." Takie są słowa wypowiedziane ich ustami. Oni naśladują słowa tych, którzy przedtem nie wierzyli. Niech zwalczy ich Bóg! Jakże oni są przewrotni!

9:34O wy, którzy wierzycie! Zaprawdę, wielu spośród uczonych w piśmie - rabinów i mnichów - zjada nadaremnie majątki ludzi i oddala od drogi Boga. A tym, którzy zbierają złoto i srebro, a nie rozdają ich na drodze Boga - obwieść karę bolesną!

9:35W Dniu, kiedy te metale będą rozpalone w ogniu Gehenny i będą napiętnowane nimi ich czoła, ich boki i grzbiety: "Oto co zebraliście dla siebie. Zakosztujcie więc tego, co zebraliście!"

9:39A jeśli nie wyruszycie, to ukarze was Bóg karą bolesną i zmieni was na inny naród. A wy nie możecie Mu w niczym zaszkodzić. Przecież Bóg jest nad każdą rzeczą wszechwładny!

9:41Wyruszajcie - lekko i ciężkozbrojni! Walczcie waszymi majątkami i waszymi duszami na drodze Boga! To jest dla was lepsze, gdybyście mogli wiedzieć!

9:73O Proroku! Walcz przeciwko niewiernym i przeciwko obłudnikom i bądź dla nich surowy! Ich miejscem schronienia będzie Gehenna. Jakże nieszczęsne to miejsce przybycia!

9:74Oni przysięgają na Boga, że nic nie powiedzieli, tymczasem powiedzieli słowo niewiary; i stali się niewiernymi, chociaż już byli całkowicie poddani. Oni starali się usilnie o to, czego nie mogli osiągnąć; i zemścili się tylko za to, że wzbogacił ich Bóg i Jego Posłaniec, z Jego łaski. I jeśli się nawrócą, to będzie lepiej dla nich; a jeśli się odwrócą, to ukarze ich Bóg karą bolesną na tym świecie i w życiu ostatecznym. Oni nie mają na ziemi ani przyjaciela, ani pomocnika.

9:111Zaprawdę, Bóg kupił u wiernych ich dusze i ich majątki, w zamian za co otrzymają Ogród. Oni walczą na drodze Boga i zabijają, i są zabijani, zgodnie z Jego prawdziwą obietnicą w Torze, Ewangelii i w Koranie. A kto wierniej wypełnia swoje przymierze aniżeli Bóg? Cieszcie się więc z handlu, jaki z Nim zrobiliście! To jest osiągnięcie ogromne!

9:123O wy, którzy wierzycie! Zwalczajcie tych spośród niewiernych, którzy są blisko was. Niech się spotkają z waszą surowością.

10:13Wytraciliśmy już przed wami pokolenia, kiedy popełniały niesprawiedliwość. Przychodzili do nich ich posłańcy z jasnymi dowodami, ale oni nie uwierzyli. W ten sposób My płacimy ludowi grzeszników

10:73Lecz oni uznali go za kłamcę. Przeto uratowaliśmy jego i tych, którzy z nim byli na statku, i uczyniliśmy ich namiestnikami; a zatopiliśmy tych, którzy za kłamstwo uznali Nasze znaki. Popatrz więc, jaki był ostateczny koniec tych, którzy byli ostrzegani!

13:34Spotka ich kara w życiu na tym świecie; a z pewnością kara życia ostatecznego jest bardziej bolesna! I nie będą oni mieli przed Bogiem opiekuna!

14:2Boga, do którego należy to, co jest w niebiosach, i to, co jest na ziemi. Biada tym, którzy nie uwierzyli, z powodu kary strasznej;

16:88Tym, którzy nie uwierzyli i którzy odsunęli się od drogi Boga, My będziemy zwiększać karę za karą za to, że szerzyli zgorszenie.

17:16A kiedy chcemy zgubić jakieś miasto, to nakazujemy jego mieszkańcom żyjącym w dobrobycie, aby oddawali się tam rozpuście. Wtedy sprawdza się nad nim słowo i niszczymy je całkowicie.

17:17Ileż to pokoleń wygubiliśmy po Noem! Wystarczy twój Pan, świadomy i jasno widzący grzechy Swoich sług!

17:18Temu, kto pragnie życia przemijającego, My pośpiesznie dajemy mu w nim to, co chcemy i komu chcemy. Następnie przygotowujemy mu Gehennę, aby się w niej palił, poniżony, odrzucony.

17:58I nie ma miasta, którego byśmy nie zniszczyli przed Dniem Zmartwychwstania lub którego byśmy nie ukarali karą okrutną. To jest zaznaczone w księdze.

18:53I grzesznicy zobaczą ogień. Pomyślą wtedy, że tam się dostaną, i nie znajdą od niego wybawienia.

18:59Wytraciliśmy mieszkańców tych oto miast, kiedy czynili niesprawiedliwość, i wyznaczyliśmy termin ich zguby.

19:98Ileż pokoleń wytraciliśmy przed nimi! Czy ty przeczuwasz choć jednego z nich? Czy ty słyszysz choć najmniejszy ich szept?

21:6Nie uwierzyło przed nimi żadne miasto, które zniszczyliśmy. Czyż oni uwierzą?

21:15I nie ustało to ich wołanie, aż uczyniliśmy ich żniwem - bezwładnymi.

21:77Obroniliśmy go przed ludźmi, którzy za kłamstwo uznali Nasze znaki. Zaprawdę, oni byli ludźmi zła, przeto potopiliśmy ich wszystkich razem.

22:19Oto są dwie grupy przeciwników, którzy prowadzą spór w przedmiocie swego Pana. Ci, którzy nie uwierzyli, będą mieli ubranie przykrojone z ognia; a głowy ich polewane będą wrzącą wodą

22:20Która roztopi ich wnętrzności i skórę.

22:21Dla nich będą żelazne rózgi z hakami.

22:25Zaprawdę, ci, którzy nie wierzą i odsuwają od drogi Boga i od świętego Meczetu, przygotowanego jednakowo dla wszystkich ludzi, zarówno tych, którzy tam przebywają, jak i koczowników; i ci, którzy dopuszczają się tam profanacji, wbrew prawu, zakosztują kary bolesnej.

22:45Ileż miast zniszczyliśmy za ich niesprawiedliwość! Są to opustoszałe ruiny. Ileż studni opuszczonych, i zamków wyniosłych!

22:57A ci, którzy nie uwierzyli i za kłamstwo uznali Nasze znaki - doznają kary poniżającej.

23:76I dosięgła ich Nasza kara, lecz oni się nie podporządkowali swojemu Panu; i oni się nie upokorzyli.

23:77Aż kiedy My otworzymy przed nimi bramę kary strasznej, wtedy popadną tam w rozpacz.

24:2Cudzołożnicy i cudzołożnikowi wymierzcie po sto batów, każdemu z nich obojga! W imię religii Boga, jeśli wierzycie w Boga i w Dzień Ostatni, niech nie powstrzyma was żadna względem nich pobłażliwość. I niech pewna grupa wiernych będzie obecna przy ich karze.

25:26W tym Dniu prawdziwa władza królewska będzie należeć do Miłosiernego; i dla niewiernych będzie to Dzień trudny!

25:27W tym Dniu niesprawiedliwy będzie gryzł swoje ręce, mówiąc: "Ach, gdybym był wybrał sobie drogę razem z Posłańcem!

25:36Powiedzieliśmy: "Idźcie obydwaj do ludu, który za kłamstwo uznał Nasze znaki!" - i zniszczyliśmy ten lud całkowicie.

26:172Następnie wytraciliśmy innych.

26:201Oni w to nie uwierzą, dopóki nie zobaczą kary bolesnej .

26:213Nie wzywaj więc, wraz z Bogiem, żadnego innego boga, żebyś się nie znalazł wśród tych, którzy będą ukarani.

27:51I popatrz, jaki był ostateczny koniec ich podstępu! Zniszczyliśmy całkowicie ich i ich lud, wszystkich razem.

28:58Ileż miast zniszczyliśmy, których mieszkańcy pysznili się swoim życiem! I oto ich domostwa, po ich odejściu, pozostały nie zamieszkane - oprócz nielicznych. I My, tylko My jesteśmy dziedzicem!

28:64I zostanie im powiedziane: "Wezwijcie waszych współtowarzyszy!" Oni ich wezwą, lecz nie zostaną wysłuchani; i ujrzą karę. O, gdyby byli poszli drogą prostą!

28:81I sprawiliśmy, iż ziemia pochłonęła jego i jego domostwo. I nie miał on żadnego oddziału, który by mu pomógł, poza Bogiem, i nie zdołał się obronić.

31:6Wśród ludzi jest i taki, który zakupuje zabawne opowiadania, by sprowadzać z drogi Boga, nieświadomie, i brać ją sobie za przedmiot szyderstwa. Dla takich będzie kara poniżająca.

31:7A kiedy jemu recytują Nasze znaki, on się odwraca pełen dumy, jak gdyby ich nie słyszał, jak gdyby w jego uszach była głuchota. Obwieść mu więc karę bolesną!

31:23A kto nie uwierzył - niech ciebie nie smuci jego niewiara. Do Nas oni powrócą i My ich powiadomimy o tym, co uczynili. Zaprawdę, Bóg zna dobrze wszystko, co jest w ich piersiach!

31:24Damy im niewielki czas używania, a potem poddamy ich surowej karze.

32:22Kto jest bardziej niesprawiedliwy aniżeli ten, który został napomniany przez znaki swego Pana, a potem odwrócił się od nich? Zaprawdę, zemścimy się na grzesznikach!

33:26I On sprowadził z ich twierdz tych ludzi Księgi, którzy im pomagali, i rzucił w ich serca strach. Część z nich zabiliście, a część wzięliście do niewoli.

33:61Przeklęci! Gdziekolwiek się znajdą, zostaną schwytani i zabici bez Litości;

34:5A tych, którzy usiłują osłabić Nasze znaki, czeka kara bolesnej męki.

34:38A ci, którzy starają się osłabić Nasze znaki, zostaną przedstawieni do kary.

34:51O, gdybyś mógł zobaczyć, jak będą przerażeni, I kiedy już nie znajdą żadnej ucieczki i zostaną pochwyceni z bliska!

35:8A co będzie z tym, którego złe działanie zostało upiększone i on sam uzna je za piękne? Zaprawdę, Bóg sprowadza z drogi, kogo chce, i prowadzi drogą prostą, kogo chce. Niech więc nie rozwodzi się w smutkach twoja dusza nad nimi! Zaprawdę, Bóg wie dobrze, co oni czynią!

35:36A tych, którzy nie uwierzyli, czeka ogień Gehenny. I nie zostanie postanowione, aby umarli, ani też nie doznają ulgi od męki. W ten sposób płacimy każdemu niewiernemu.

36:8My nałożyliśmy na ich szyje obroże aż do podbródków, tak iż głowy ich są podniesione nieruchomo.

36:9I umieściliśmy przed nimi przegrodę i za nimi przegrodę; w ten sposób zakryliśmy ich i oni nie widzą.

36:10I wszystko im jedno, czy ty ich ostrzegasz, czy ich nie ostrzegasz: oni nie wierzą.

36:31Czyż oni nie widzieli, ile pokoleń wytraciliśmy przed nimi? i że oni już do nich nie powrócą?

36:43Jeśli zechcemy, potopimy ich i oni nie znajdą pomocnika; i będą uratowani

36:44Jedynie dzięki Naszemu miłosierdziu, by do pewnego czasu cieszyć się życiem.

36:45Kiedy im mówią: "Bójcie się tego, co jest przed wami, i tego, co jest za wami; być może doznacie miłosierdzia..."

36:63Oto Gehenna, która nam została obiecana!

36:64Palcie się w niej dzisiaj za to, iż nie wierzyliście!

37:82Potem potopiliśmy innych.

37:170Lecz oni nie uwierzyli w Niego. I niebawem się dowiedzą.

37:171Nasze słowo zostało dane wcześniej Naszym sługom posłańcom.

37:172Oni z pewnością zostaną wspomożeni.

37:173Zaprawdę, Nasze zastępy będą zwycięskie!

37:174Odwróć się więc od nich na pewien czas

37:175I przyglądaj się im; oni niebawem zobaczą!

37:176Czyżby chcieli przyśpieszyć Naszą karę?

37:177Kiedy ona znajdzie się już na ich podwórzu, to nieszczęsny będzie ranek dla tych, którzy byli ostrzegani!

38:1Sad. Na Koran, zawierający napomnienie!

38:2A jednak ci, którzy nie wierzą, tkwią w dumie i odszczepieństwie.

38:3Ileż pokoleń wytraciliśmy przed nimi! Oni wołali, lecz nie był to czas wybawienia.

38:8Czy to jemu, spośród nas wszystkich, zostało zesłane napomnienie?" Tak! Oni pozostają w zwątpieniu względem Mojego napomnienia. Tak! Oni jeszcze nie zakosztowali Mojej kary!

38:14Każdy z nich za kłamców uważał posłańców, dlatego też ziściła się Moja kara.

38:59Oto tłum wrzucony razem z wami. Nie ma dla nich żadnego przywitania; będą się palić w ogniu.

39:16Będą oni mieli ponad sobą zasłony z ognia, i pod sobą zasłony. Oto czym przeraża Bóg Swoje sługi. O Moi słudzy! Bójcie się Mnie!

40:70Ci, którzy uznali za kłamstwo Księgę i to, z czym wysłaliśmy Naszych posłańców, niebawem się dowiedzą,

40:71Kiedy z obrożami na szyi i w łańcuchach będą wleczeni

40:84A kiedy zobaczyli Naszą srogość, powiedzieli: "Wierzymy w Boga Jedynego, a nie wierzymy w to, co Jemu dodawaliśmy jako współtowarzyszy."

40:85Lecz nie przyniosła im pożytku ich wiara, po tym jak zobaczyli Naszą srogość; takie jest od dawna prawo Boga względem Jego sług. I wtedy poniosą stratę niewierni!

41:27My na pewno damy zakosztować tym, którzy nie wierzą, kary strasznej; My zapłacimy im czymś gorszym niż to, co oni czynili.

42:7I tak objawiliśmy tobie Koran arabski, abyś ostrzegał Matkę miast i tych, którzy mieszkają wokół niej; i abyś ostrzegał, iż w Dniu Zebrania - co do jego nadejścia nie ma wątpliwości - jedni znajdą się w Ogrodzie, a drudzy w płomieniach!

43:55Przeto kiedy Nas rozgniewali, zemściliśmy się na nich i potopiliśmy ich wszystkich.

44:15Zaprawdę, My odsuwamy karę na krótko, wy przecież znowu powrócicie.

44:16W tym Dniu, kiedy My ich pochwycimy z największą gwałtownością, wtedy się zemścimy.

44:48Następnie lejcie na jego głowę karę gotującej się wody!"

45:8On słucha znaków Boga, które mu są recytowane, a potem trwa w uporze, wbijając się w dumę, jak gdyby ich wcale nie słyszał. Obwieść mu więc karę bolesną!

45:9A kiedy on pozna niektóre Nasze znaki, to bierze je sobie za przedmiot szyderstwa. Dla takich będzie kara poniżająca.

45:10Za nimi będzie Gehenna. I nie pomoże im nic to, co zyskali; ani też opiekunowie, których wzięli sobie poza Bogiem. Dla nich kara będzie straszna.

45:11To jest droga prosta! A dla tych, którzy odrzucili znaki swego Pana - kara gniewu będzie bolesna.

46:20Tego Dnia, kiedy będą wystawieni na ogień ci, którzy nie uwierzyli: "Wy trwoniliście wasze wspaniałe dobra w życiu na tym świecie i cieszyliście się nimi, a dzisiaj będziecie wynagrodzeni karą poniżenia za to, że byliście dumni na ziemi, bez żadnego prawa, i za to, że byliście występni."

46:27Zniszczyliśmy te miasta, które były wokół was; skierowaliśmy do nich Nasze znaki - być może, oni zawrócą.

47:4Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta. A potem albo ich ułaskawicie, albo żądajcie okupu, aż wojna złoży swoje ciężary. Tak jest! Lecz jeśliby zechciał Bóg, to Sam zemściłby się na nich, lecz On chciał doświadczyć jednych przez drugich. A co do tych, którzy zostaną zabici na drodze Boga, to On nie uczyni ich uczynków daremnymi.

47:27Jakże to będzie, kiedy aniołowie ich zabiorą, bijąc ich po twarzy i po plecach?

48:13A ten, kto nie wierzy w Boga i Jego Posłańca - My, zaprawdę, przygotowaliśmy dla niewiernych ogień płonący!

48:18Spodobali się Bogu wierni, kiedy złożyli tobie przysięgę na wierność pod drzewem. On poznał, co było w ich sercach, i zesłał na nich spokój bezpieczeństwa, i dał im w nagrodę bliskie zwycięstwo

48:19I mnóstwo łupów, które mieli zabrać. Bóg jest potężny, mądry!

48:20Bóg obiecał wam liczne łupy, które weźmiecie. On przyśpieszył to dla was, a powstrzymał ręce ludzi od was, aby to było znakiem dla wiernych i aby On poprowadził was drogą prostą.

48:25Tacy są ci, którzy nie uwierzyli, którzy odsunęli was od świętego Meczetu i którzy powstrzymali zwierzęta ofiarne, aby nie mogły przybyć na swoje miejsce. I jeśliby niewierni - mężczyźni i kobiety, których wy nie znaliście i mogliście ich podeptać, tak iż spadłoby na was z ich powodu przewinienie, zupełnie nieświadomie - a Bóg wprowadził do Swego miłosierdzia, kogo chce - jeśliby oni się jasno oddzielili, to wtedy ukaralibyśmy tych spośród nich, którzy nie uwierzyli, cierpieniem bolesnym.

48:29Muhammad jest posłańcem Boga. Ci, którzy są razem z nim, są gwałtowni wobec niewiernych, a miłosierni względem siebie. Widzisz ich kłaniających się, wybijających pokłony, poszukujących łaski Boga i Jego zadowolenia. Ich znamię jest na ich twarzach, od śladów wybijania pokłonów. Taka jest ich przypowieść w Torze i taka jest ich przypowieść w Ewangelii: "Są oni jak ziarno zasiane, które wypuszcza kiełek i wzmacnia go, i staje się twardy, i trzyma się prosto na swoim źdźble, wprawiając w podziw siewców" - to, żeby przez nich doprowadzić do wściekłości niewiernych. Bóg obiecał tym spośród nich, którzy uwierzyli i pełnili dobre dzieła, przebaczenie i nagrodę ogromną.

50:36A ileż pokoleń wytraciliśmy przed nimi! Oni byli silniejsi od nich dzielnością; przeszukujcie więc ziemię, czy znajdzie się jakieś pewne schronienie.

51:10Niech zginą kłamcy,

51:11Którzy w swoim zamęcie są beztroscy!

54:48W tym Dniu, kiedy będą wleczeni twarzami po ziemi do ognia: "Zakosztujcie dotknięcia ognia piekielnego!"

54:51Zniszczyliśmy podobnych wam, lecz czy znajdzie się ktoś, kto będzie pamiętał?

56:42Będą w palącym podmuchu i wrzącej wodzie,

56:43W cieniu czarnego dymu,

57:15A dzisiaj nie zostanie przyjęty od was żaden okup ani też od tych, którzy nie uwierzyli. Waszym miejscem schronienia jest ogień; on jest waszym panem. Jakże złe to miejsce przybycia!

59:2On jest Tym, który wypędził z domostw tych spośród ludu Księgi, którzy nie uwierzyli - na pierwsze zebranie. Wy nie myśleliście, że oni odejdą, a oni myśleli, że twierdze obronią ich przed Bogiem. Lecz przyszedł do nich Bóg ze strony, z której oni się Go nie spodziewali, i rzucił w ich serca przerażenie. Niszczą oni swoje domy swoimi rękami i rękami wiernych. Bierzcie więc sobie z tego pouczenie, o ludzie, którzy posiadacie jasne spojrzenie!

59:3Gdyby Bóg nie przepisał im wysiedlenia, to ukarałby ich na tym świecie, ale w życiu ostatecznym czeka ich kara ognia.

59:13Wy przecież wzbudzacie więcej strachu w ich duszach aniżeli sam Bóg, ponieważ to są ludzie, którzy nie pojmują.

61:4Zaprawdę, Bóg miłuje tych, którzy walczą na Jego drodze w zwartych szeregach, jak gdyby byli budowlą solidną.

66:9O Proroku! Zwalczaj niewiernych i obłudników i bądź względem nich surowy! Ich miejscem schronienia będzie Gehenna. A jakże nieszczęsne to miejsce przybycia!

68:15Kiedy mu są recytowane Nasze znaki, on mówi: "To są baśnie dawnych przodków!"

68:16My napiętnujemy go na ryju!

69:30"Bierzcie go i nałóżcie mu kajdany!

69:31Potem w ogniu piekielnym palcie go!

69:32Następnie zakujcie go w łańcuch, którego długość wynosi siedemdziesiąt łokci!"

69:33Bo on nie wierzył w Boga potężnego

73:11Pozostaw Mnie z tymi, którzy uznają, że to kłamstwo, którzy znajdują się w dobrobycie! I daj im nieco zwłoki!

73:12Zaprawdę, My posiadamy łańcuchy i ogień palący,

73:13Pożywienie, które staje w gardle, i karę bolesną

74:16Otóż nie! On okazał się dla Naszych znaków oporny!

74:17Ja nałożę na niego nieustanne cierpienie.

74:18Oto on - pomyślał i zdecydował.

74:19Przeto niech zginie, jak zdecydował!74:26Ja narażę go na palenie się w ogniu-sakar.

74:27A co ciebie pouczy, co to jest sakar?

74:28On niczego nie zostawia i niczego nie oszczędza,

74:29Palący na czarno skórę.

76:4Zaprawdę, przygotowaliśmy dla niewiernych łańcuchy, kajdany i ogień płonący.

77:16Czyż nie wytraciliśmy pierwszych pokoleń?

84:11Będzie wzywał swego unicestwienia,

84:12Kiedy się będzie palił w ogniu.

111:1Niech zginą obie ręce Abu Lahaba i niech on sam zginie! –

111:2Nie zdadzą mu się na nic jego majątek i to, co zyskał.

111:3Będzie się palił w ogniu płomiennym,

111:4I jego żona - nosząca drzewo;

111:5Będzie ona mieć na szyi sznur z włókien palmy.


starczy aby udowodnić szatańskość Koranu,

jednym słowem komentując dodam, w jednym miejscy Mahomet pisze jacy to ksieza i pustelnicy są suyper innym razek każe aby chronic i pozwalac chrzesicjanom jako Ahl al Kibatu na praktyki swojej religii innym razem zalicza ich jako niewiernych kufr i każe ich zwalczać! Dzihad występuje scisle z innym słówem QITAl te słowo oznacza tyle co walka zbrojna wiec o czym mowa!

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Pn gru 04, 2006 22:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 07, 2005 6:45
Posty: 41
Post 
marcin_jarzębski napisał(a):
[...]
starczy aby udowodnić szatańskość Koranu


Czy Stary Testament także jest szatański? Bo tam też sporo takich kwiatków jest.

_________________
Moje posty są niewidzialne...


Wt gru 05, 2006 15:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 29, 2006 11:56
Posty: 71
Post Re: Islam
Tomasino napisał(a):
uwazam równiez ze koran uzupelnia biblie w wielu momentach. co o tym sadzicie?
Pozdrawiam. Thomas z Niemiec

Co nieco, a właściwie dużo informacji na temat wartości proroctwa Mahometa i jego Koranu mozna znaleźć w rozdziałach książki Inwazja Islamu np:
http://apologetyka.com/swiatopoglad/isl ... zja/prorok


Śr gru 06, 2006 10:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
Stary Testament po pierwsze nie każde być ekspansywnym i nie kazde mordowac innych tylko dlatego że są niewiernymi. Judaizm to religia Żydów,
nie mozna porównywac Koranu i ST. Jakby żydzi mordowali innych bo Ci nie przyjmują Judaizmu mozna by gadac ale taki fakt nie miał i nie ma miejsca.

Koran to dzieło fałszywego proroka, co na temat takich proroków jest napisane w Nowym Testamencie to chyba nie muszę przypominać.

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Śr gru 06, 2006 17:41
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL