Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Wojna katolicyzmu z protestantyzmem nigdy się nie skończy 
Autor Wiadomość
Post Re: Wojna katolicyzmu z protestantyzmem nigdy się nie skończ
O Franco już kiedyś pisałem. Nie mam zamiaru się powtarzać. Bo jak widać nie wiesz dlaczego Franco wywołał wojnę domową. Zresztą co to za chochoł. Ani Franco ani Pinochet nie dokonywali przestępstw bo tak nakazała im religia. A protestanci i owszem :no:


N sty 20, 2019 10:16
Post Re: Wojna katolicyzmu z protestantyzmem nigdy się nie skończ
Believing napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
Believing napisał(a):
Czy Jezus walczył z kimkolwiek i o cokolwiek?

Achem. Wyszło, że zaczął rozwalać biznes kapłański, siłą. Czy będąc Bogiem, mógł być nieświadomy, w co właśnie wdepnął? Jak dla mnie, było to preludium do wojny, w dodatku domowej, w dodatku z wojskiem okupanta we własnym kraju. Dla kapłanów chyba też, skoro w końcu zlinczowali Go za to Piłatem.

Nie Ergo. Sami się rozwalili i nadal rozwalają. Ta historia się powtarza, jak wiele innych. Także pięknych, pełnych Miłości, dobra, wewnętrznego pokoju i tej niewytłumaczalnej, niezachwianej postawy w doświadczeniu, że jesteś integralną częścią tego świata tylko że w objęciach Boga :)

[edytowano 1x... proszę pisać ciągłym tekstem, bez zbędnych ENTER, używać przecinków zamiast kropek w miejscach, gdzie jest dalszy ciąg zdania. M.]

M, Szkoda, że nie potrafiłaś zrozumieć oryginalnego brzmienia, wyrazu mojego postu.
Twoje poprawki sprawiły, że to, co zostało w krótkich zdaniach wypunktowane i uwypuklone, zlało się w słowotok.
Szkoda.
Przekaz jest ten sam, a tekst bardziej czytelny. M.
ErgoProxy napisał(a):

Believing napisał(a):
Zatem Ty mój drogi Ergo będziesz w objęciach Re-l z tej animy. Zgoda?

Ja spojrzę w twarz Stwórcy (Stwórcom?) :P

A w ogóle, rozpatrując to symbolicznie, Re-L symbolizuje to, skąd przychodzisz, a ta Re-L "anielska" symbolizuje to, dokąd dążysz. Otóż cała lekcja z tego animca polega na tym, że ścigasz miraże; natomiast w pamięć Stwórcy (Stwórcom?) zapadniesz wtedy, kiedy miraże odrzucisz. W imię tej zwykłej, szarej, bolesnej niekiedy codzienności. Ponieważ ściganie miraży kończy się zawsze źle.


Sama symbolika pisowni Re-l
Re.
Real.

Myślę, że w życiu czy jawie dobrze jest trzymać równowagę, balans, stabilność, czego nam wszystkim życzę.

Pracowicie bezczynni :)

[edytowano 1x... ostatnia prośba o pisanie bez zbędnych ENTER. Kolejne tego typu posty będą lądowały w koszu. M.]


N sty 20, 2019 10:32
Post Re: Wojna katolicyzmu z protestantyzmem nigdy się nie skończ
Ecie-pecie, dziura w skarpecie. :P

Hej, wietrze! Ty głupi wietrze! Przyjdź i porwij mnie...!


N sty 20, 2019 10:41
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Wojna katolicyzmu z protestantyzmem nigdy się nie skończ
Proszę zakończyć offtop.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sty 20, 2019 10:43
Zobacz profil
Post Re: Wojna katolicyzmu z protestantyzmem nigdy się nie skończ
Quinque napisał(a):
O Franco już kiedyś pisałem. Nie mam zamiaru się powtarzać. Bo jak widać nie wiesz dlaczego Franco wywołał wojnę domową. Zresztą co to za chochoł. Ani Franco ani Pinochet nie dokonywali przestępstw bo tak nakazała im religia. A protestanci i owszem :no:

To może podziel się informacją, gdzie protestanci mają religijny nakaz mordowania?


N sty 20, 2019 10:45

Dołączył(a): Pt lis 19, 2021 20:42
Posty: 2
Post Re: Wojna katolicyzmu z protestantyzmem nigdy się nie skończ
Ja mam wrażenie, że ludzie bardziej czują się katolikami lub protestantami niż uczniami Jezusa.


Pt lis 19, 2021 20:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Wojna katolicyzmu z protestantyzmem nigdy się nie skończ
Oto co przeczytałem w Biblii Kościoła Katolickiego czyli Biblii Tysiąclecia 2 wydanie:

1 Jana 3:10

,, ... Dzięki temu można rozpoznać dzieci Boga i dzieci diabła: każdy, kto postępuje niesprawiedliwie, nie jest z Boga, jak i ten, kto nie miłuje swego brata. ... ,,

Wojny toczą dzieci diabła . Dobrze rozumiem ?


Wt kwi 12, 2022 9:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Wojna katolicyzmu z protestantyzmem nigdy się nie skończ
logika napisał(a):
Wojny toczą dzieci diabła . Dobrze rozumiem ?
Niezupełnie - jeśli prowadzący wojny postępuje sprawiedliwie (kiedyś istniała cała księga temu poświęcona - Księga Wojen Jahwe) i miłuje bliźniego, to może być dzieckiem Boga.
W Księdze Apokalipsy są opisy bitew, jakie słudzy Boga z jego rozkazu stoczą z niewiernymi, żeby ich do szczętu wytracić.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt kwi 12, 2022 15:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Wojna katolicyzmu z protestantyzmem nigdy się nie skończ
Elbrus napisał(a):
logika napisał(a):
Wojny toczą dzieci diabła . Dobrze rozumiem ?
Niezupełnie - jeśli prowadzący wojny postępuje sprawiedliwie (kiedyś istniała cała księga temu poświęcona - Księga Wojen Jahwe) i miłuje bliźniego, to może być dzieckiem Boga.
W Księdze Apokalipsy są opisy bitew, jakie słudzy Boga z jego rozkazu stoczą z niewiernymi, żeby ich do szczętu wytracić.


Czy możesz podać te fragmenty gdzie słudzy Boga walczą żeby do szczętu wytracić ?


Cz maja 05, 2022 16:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL