Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 23:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Rozmowa między katolikiem a protestantem. Jak to ugryźć? 
Autor Wiadomość
Post Re: Rozmowa między katolikiem a protestantem. Jak to ugryźć?
Kael

Kaelu jakie zdjęcia bliskich, z kad wiesz jak Bóg czy Jezus wygląda. Chcesz zaprzeczyć niewypowiadanrmu przykazaniowi w twoim kosciele:

Wj 20, 4: Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!


N gru 04, 2022 10:23

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Rozmowa między katolikiem a protestantem. Jak to ugryźć?
Przykazanie odnosi się do robienia bozków, Uciąłeś najważniejsze
Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
W dzisiejszych czasach takim bożkiem mogą być kryptowaluty lub system ekonomiczny.
Nie chodzi o przedstawienie Jezusa czy Maryi.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N gru 04, 2022 10:29
Zobacz profil
Post Re: Rozmowa między katolikiem a protestantem. Jak to ugryźć?
Andy

Nie uciolem bo już wcześniej wkleiłem oba wersety.

I zastanów się jak można robić figurę czy obraz Boga i się mu kłaniać. Zadaj sobie 2 pytania czy wiesz jak Bóg wygląda, i gdzie Bóg jest


N gru 04, 2022 10:33
Post Re: Rozmowa między katolikiem a protestantem. Jak to ugryźć?
Albo kłaniać się obrazom świętych i modlić się do nich albo aniołów .

Jezus powiedział że nie ma innego pośrednika między Bogiem a nami jak On sam


N gru 04, 2022 10:36
Post Re: Rozmowa między katolikiem a protestantem. Jak to ugryźć?
Dzonlejn
Ladnie uciekles od "swietych obcowania".
Jak ci wytlumaczono Lk 1,26-38?
Kiedy aniol odszedl od Maryji? Kiedy sie zgodzila. Przedtem odpowiadal na jej pytania.

Dzonlejn napisał(a):
Kael

Kaelu jakie zdjęcia bliskich, z kad wiesz jak Bóg czy Jezus wygląda. Chcesz zaprzeczyć niewypowiadanrmu przykazaniowi w twoim kosciele:

Wj 20, 4: Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!

Oczywiscie, ze zaprzeczam. Jesli ci ktos takie bzdury wmowil, to zme swiadczy i o tobie i o nim.

Ty nie wiesz jak Jezus wyglada, ale czy w to wierzysz czy nie - byl widzialny i materialny. Byly setki i tysiace, ktorzy Go widzieli.
Cytuj:
On jest obrazem Boga niewidzialnego Kol 1, 15a


Na marginesie: krzyza orygilnego tez nikt "nie widzial". Twoja denominacja zniszczyla wszystkie krzyze?


N gru 04, 2022 11:20
Post Re: Rozmowa między katolikiem a protestantem. Jak to ugryźć?
Kael

Oj Kaelu wojowniku rzymski :)
Maryi oświadczono co nastąpi nie pytano się.
Łk 1, 30: Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga.

Jaka znowu denominacja. Wytłumacz o co ci tu chodzi :)

Aha czyli zaprzeczasz przykazaniowi które nawet w Bibli Tysiąclecia występuje. Twoja sprawa

Czyli wg. Ciebie tysiące widzieli Boga, no no heretyk cie pouczy czekaj
J 1, 18: Boga nikt nigdy nie widział; ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył.


N gru 04, 2022 12:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Rozmowa między katolikiem a protestantem. Jak to ugryźć?
Odpowiem ci z punktu widzenia "protestanta". Jestem metodystą.
gilban napisał(a):
Problem jest taki że ona jest protestantką, prawdopodobnie nurtu zielonoświątkowego, ale jest to odłam.
Słabo, ze nie wiesz do jakiego Kościoła, czy zboru uczęszcza.
gilban napisał(a):
Nie uznaje Maryi
Rozumiem, ze to skrót myślowy i chodzi o nie oddawanie czci ludziom.
gilban napisał(a):
świętych
Znów rozumiem to jako skrót myślowy. Żaden "protestant" nie będzie szukał żadnych pośredników skoro Bóg sam zachęca do bezpośredniej relacji.
gilban napisał(a):
żadnych obrazów
Ani innych amuletów...
gilban napisał(a):
chrztu dzieci
Jak cały ruch ewangeliczny. Nie zgadzam sie z tym ale nie stanowi to dla mnie problemu. Chrzest wg mnie to nie magiczny rytuał. Jeżeli ktoś dopuszcza odsunięcie od Stołu Pańskiego dzieci, to i przesunięcie do tego czasu chrztu tez nie powinno byc problemem. To wg mnie duża niekonsekwencja w wielu (w większości) Kościołów. Tak samo niekonsekwencją jest wychowywanie w chrześcijaństwie, a jednocześnie nie włączenie do Kościoła poprzez chrzest. Nie mniej nie chrzest jest "warunkiem" zbawienia, a wiary dzieciom można tylko zazdrościć.
gilban napisał(a):
Komunii Świętej
To na pewno jakiś skrót myślowy. Domyślam się, że transsubstancjacja (myśl filozoficzna która pojawiła się 9 wieków po Chrystusie) jest dla niej zupełna egzotyką (jak dla połowy chrześcijan na Świecie)
gilban napisał(a):
Jak rozmawiać z taką osobą
Z szacunkiem ...
gilban napisał(a):
, żeby jej nie urazić, ale zarazem żeby zrozumiała że Tradycja jest również prawdą objawioną?
...z szacunkiem dla Jej poglądów i Jej wiary. Tego samego oczekujesz wobec własnych, prawda?
gilban napisał(a):
Dla niej jest wszystko proste: Nie ma czegoś w Biblii, to tego nie ma. I jak o czymś mówię, to prosi żebym wskazał gdzie to jest w Biblii napisane.
Bo to jest proste założenie: skoro było wystarczające dla Apostołów, to wystarcza i dziś. Bo wiesz jak to jest: my wszyscy chrześcijanie zbawieni jesteśmy z łaski przez wiarę, a nie z uczynków aby nikt się nie szczycił.
gilban napisał(a):
Była kiedyś w Kościele katolickim, ale odeszła. Uważa że została przez Kościół oszukana.
I tego nie zmienisz,
gilban napisał(a):
Ja z Kościoła katolickiego nie chcę odchodzić.
a ktoś od Ciebie tego wymaga?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


N gru 04, 2022 15:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 12, 2021 19:53
Posty: 12
Post Re: Rozmowa między katolikiem a protestantem. Jak to ugryźć?
Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.

Moja kobieta o której wspomniałem, dała mi linka do wspólnoty, do której należy. Więcej nic nie wiem:

https://zborchrzescijan.pl/


Cz gru 08, 2022 23:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Rozmowa między katolikiem a protestantem. Jak to ugryźć?
gilban napisał(a):
Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.

Moja kobieta o której wspomniałem, dała mi linka do wspólnoty, do której należy. Więcej nic nie wiem:

https://zborchrzescijan.pl/

Na stronie jest "ChWB w skrócie" i dalej link do " Informacja ogólna, Chrześcijańska Wspólnota Braterska". Dobrze się zapoznać i przemyśleć. Szczególnie z "Stosunek do innych wyznań" (i życzę tej samej postawy).

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz gru 08, 2022 23:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL