Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 12:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 282 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
 Adwentyści Dnia Siódmego 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sty 24, 2008 8:36
Posty: 102
Post 
Witam!
panowie dalej kruszycie kopie?
Długo mnie nie było ale temat od Edenu aktualny....cieszy mnie to.
Wydaje mi się ,żę poszliście trochę w inną stronę niż zakłada Biblia.
W Dekalogu jest napisane "pamietaj o tym dniu.szczególnym dniu.To jest pamiątką człecze skąd pochodzisz i od kogo dostałeś to co cię otacza i dokąd zmierzasz"Trochę parafrazując ale takie znaczenie jest tego przykazania.Cóz potem możemy rozpatrywać sabaty nowie i rózne święta..ale czy one są zawarte w dekalogu?
Dlaczego(choć właściwie się to dzieje i zło nazywamy chorobą albo uzasadniamy to psychologiczni) nie krzyczą wierzący ludzie przykazanie nie zabijaj jest nieaktualne z nie códzołoż zostało zmienione i jeżeli zdradzam męża w swoim łóżku to nie cudzołożę?najwięcej kontrowersji wzbudza właśnie przykazanie o sabacie i stosujemy różne sztuczki i usprawiedliwienia by je łamać.A przecież KRK sam przyznaje--tak zostało ono zmienione i uzasadnia je(ale uzasadnienie to inna kwestia).Historia też potwierdza zmianę dokonanie jej za czasów jednego z cesarzy.
Może rozważmy jakie znaczenie ma to przykazanie dlaczego ono było zapisane na tablicy na której były przykazania w linii pionowej człowiek a Bóg??
jeśli się powtarzam to udajcie ,że nie ma mojego postu
Szalom!

_________________
gg12652472


So wrz 27, 2008 17:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Nikt przykazania nie zniósł. Dzień Pański nastał w niedzielę... i faktem się stało to, o czym pisał św. Paweł:

Kol 2:16-17
Niechaj więc nikt o was nie wydaje sądu co do jedzenia i picia bądź w sprawie święta czy nowiu, czy szabatu. Są to tylko cienie spraw przyszłych, a rzeczywistość należy do Chrystusa.

Dzień Pański dla chrześcijan nastał w niedzielę, gdy Chrystus zmartwychwstał. To nie cesarze, ani papieże, ale Chrystus zmartwychwstał i to jest dla nas świętem. A skoro są tacy chrześcijanie, co się jeszcze zajmują cieniami... to tylko pozostaje im polecić zakończenie czuwania przy grobie i życzyć zajęcia się rzeczywistością, która należy do Chrystusa.


So wrz 27, 2008 19:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 29, 2007 16:50
Posty: 883
Post 
Witam

agar napisał(a):
Może rozważmy jakie znaczenie ma to przykazanie dlaczego ono było zapisane na tablicy na której były przykazania w linii pionowej człowiek a Bóg??
Chcesz powiedzieć, że Dekalog był podzielony na dwie tablice, bo się nie mieścił na jednej? ;-) Ja uważam, że był w całości na jednej tablicy, czyli były dwa egzemplarze - typowe już w tamtych czasach przy zawieraniu umów i przymierzy. Podział na przykazania "człowiek a Bóg" oraz "człowiek a człowiek" nie jest do końca słuszny. ;-) Przykazanie o Sabacie, podobnie jak przykazanie o czci do rodziców jest na linii "człowiek a Bóg-i-człowiek".


agar napisał(a):
jeśli się powtarzam to udajcie ,że nie ma mojego postu
Szalom!
Nie chodzi o powtarzanie się, tylko o to, że albo nie przeczytałaś mojej odpowiedzi na takie jak Twoje zarzuty dot. Sabatu, albo ja pomyliłem wątki i moich odpowiedzi tu nie ma. ;-) Musiałbym zrobić przegląd archiwum. ;-)

Poza tym, sprawa Sabatu ma dla mnie takie samo znaczenie jak sprawa świętowania nowiu.

Mnie obowiązuje Prawo Nowe wg. Nowego Przymierza. To znaczy Prawo Ducha, zapisane w sercu, oparte na Przymierzu we krwi, przelanej na Golgocie. To Przymierze z całkiem nową jakością i całkiem Nowymi Przykazaniami. Nowymi, bo mającymi Duchowy wymiar, zmieniającymi człowieka od środka. To już nie hasła wyryte na kamieniu, które tylko pokazywały mój grzech. To nie litera, która zabija; to Duch, który daje życie. Nie jest ich dokładnie DZIESIĘĆ, ale tyle ile mi Duch przekaże; i nie raz, ale tyle razy ile potrzeba, bo każdego dnia nawracać się trzeba...to tak z własnego i cudzego doświadczenia. Dlatego wciąż będę oświadczał, że nie muszę przestrzegać DEKALOGU, bo on dotyczy przymierza Izraela z Bogiem na Synaju. Nie jest też tak, że mogę kogoś zabijać, okradać itp. tylko dlatego, że mówię o braku konieczności przestrzegania DEKALOGU, gdyż przykazanie miłości wyryte w sercu nie pozwoli mi na to. Nawet więcej, chrześcijanin, który naprawdę wierzy, po prostu nie będzie miał ochoty grzeszyć, bo będzie to obce jego nowej naturze. Albo miłujemy Boga albo grzech. Kto grzeszy, mimo miłowania Boga, nie wydoskonalił się jeszcze w miłości.

To nie DEKALOG przekonuje mnie o grzechu, ale bezpośrednio Duch Św. Warto pomyśleć kto nas w życiu prowadzi - czy Duch, czy wciąż Prawo.

<><

meritus napisał(a):
A skoro są tacy chrześcijanie, co się jeszcze zajmują cieniami...
Też uważam, meritusie, że Sabat jest cieniem i jeśli się nie mylę pisałem dlaczego. Jeśli agar uważasz, że się mylę, to proszę napisz w czym i dlaczego.


Pozdrawiam

_________________
Indifference of the GOoD is enough for the EviL to succeed


N wrz 28, 2008 0:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 24, 2008 8:36
Posty: 102
Post 
Witam!
O tablicach to nie ja mówię tylko tak sprawozdaje Biblia.Na jakiej podstawie twierdzisz ,że przykazanie o sabacie jest na lini czlowiek czlowiek?Jest tam odniesienie do stwórcy nie do stworzenia.
Nie znacie Panowie Pisma?Tak Duch was o tym przekonuje,ale za pomocą czego?co mówi o tym Pismo może zobaczymy....
Podstawowa funkcja prawa jaką pełni ono wśród wierzących,w których sercach mieszka i panuje Bóg. (....)Jest ono najlepszym instrumentem,pełniejszego codziennego poznawania natury woli Pańskiej,której pełnienie jest ich pragnieniem. Jan Kalwin
Być chrześcijaninem znaczy żyć ze świadomością ,że obfite życie w Jezusie-Łaska i posłuszeństwo prawu nie kłócą się a raczej uzupełniająGal,3(24) Tym sposobem Prawo stało się dla nas wychowawcą, /który miał prowadzić/ ku Chrystusowi, abyśmy z wiary uzyskali usprawiedliwienie ono nas wychowyje i prowadzi do Jezusa dzięki temu ,że poznajemy grzech (20) jako że z uczynków Prawa żaden człowiek nie może dostąpić usprawiedliwienia w Jego oczach. Przez Prawo bowiem jest tylko większa znajomość grzechu. rzym3uświadamia nasz stan Rzym 77) Cóż więc powiemy? Czy Prawo jest grzechem? żadną miarą! Ale jedynie przez Prawo zdobyłem znajomość grzechu. Nie wiedziałbym bowiem, co to jest pożądanie, gdyby Prawo nie mówiło: Nie pożądaj. i dlatego uświadamiamy sobie potrzebę Jezusa24) Nieszczęsny ja człowiek! Któż mnie wyzwoli z ciała, [co wiedzie ku] tej śmierci? Dzięki niech będą Bogu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego!Więc przez wiarę prawo utwierdzamy właściwie(31) Czy więc przez wiarę obalamy Prawo? żadną miarą! Tylko Prawo właściwie ustawiamy. prawo wskazuje na Boga sprawiedliwego i prawego dlatego karzącego śmiercią(ten temat wedle życzenia Kaz poruszymy ale nie tu, jednak muszę mu stawić czoła)jeśli mu się ktoś sprzeciwia,ale w swej miłości i łasce obdarza przebaczeniem i mocą do nowego życia. Rz 5:15 Br "Lecz z przestępstwem nie jest tak, jak z darem łaski: jeśli bowiem wskutek przestępstwa jednego człowieka pomarło wielu, to o wiele bardziej obfita stała się względem wielu łaska Boga i dar otrzymany poprzez łaskę jednego człowieka, Jezusa Chrystusa."(64) Twoja łaska, Panie, napełnia ziemię: naucz mnie Twoich ustaw! (98) Twoje przykazanie uczyniło mnie mędrszym od moich wrogów, bo jest ono moim na wieki. (99) Jestem roztropniejszy od wszystkich, którzy mnie uczą, bo rozmyślam o Twoich napomnieniach. Ps 119prawo nie zbawi ono
1)da mądrość Ps119/64
2) pokaże charakter prawodawcy(trudno mi teraz znaleźć wer)
3)objawia wolę(Mat7od4
4)podstawa Bożego przymierza
5)ukazuje grzechmoj9,9
6)droga do Chrystusa gal 3,24 Ps19.8
7)podstawa na sadzie(Kaz14,13-14
8)zakon wolności(jak1,25
9)powstrzymuje zło
10)przynosi błogosławieństwo. Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś poprawnie stosuje, 1Tym1,8Łaska wam i pokój Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Teraz kwestia cieni.Zwróccie uwagę ,że tam pisze o cieniach rzeczy przyszłych.Czy sabat nadany w Dekalogu został nadany jako zapowiedź stworzenia czy jako jego pamiątka już dokonanego czynu raczej?
Przy trochę wnikliwszym poznaniu tematu zauważyć można ,że Biblia rozdziela sabaty.I tak w Dekalogu jest napisane to jest sabat Pana Boga Twego.Z kolei nadając im rózne święta mówi to będą wasze sabaty.
Pewne niuanse a zmieniają podejście do tematu.
Meritus nie bądź dzieckiem i nie tup nogą.został zmieniony dzień zapoznaj się ze źródłami swojego kościoła w temacie.Nie chodzi mi w tej chwili o zasadnośc zmiany ale o fakt.Zachowujesz się teraz jak człowiek ślepy który patrząc w niebo wbrew wszystkim woła--a ja nie widzę słońca to go nie ma.
Szalom!
Pstak na marginesie jaki był pierwszy dzień Adama i aEwy i jakich praw przestrzegła Abram?
Aha i jeszcze sprawa manny dlaczego przed Synajem już było znane pojęcie sabatu Pana

_________________
gg12652472


N wrz 28, 2008 6:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Cytuj:
Czy sabat nadany w Dekalogu został nadany jako zapowiedź stworzenia czy jako jego pamiątka już dokonanego czynu raczej?

Sabat został nadany jako pamiątka dokonanego dzieła i jest zapowiedzią Nowego Stworzenia (cieniem rzeczy przyszłych). Niedziela jest również pamiątką dokonanego dzieła - zmartwychwstania Chrystusa i początkiem Nowego Stworzenia w Chrystusie. Dlatego ten dzień świętują chrześcijanie, a nie cień - szabat. Chrystus przez dokonane dzieło ukazał nam nowy Dzień Pański, dzień swego zmartwychwstania.

Cytuj:
Przy trochę wnikliwszym poznaniu tematu zauważyć można ,że Biblia rozdziela sabaty.I tak w Dekalogu jest napisane to jest sabat Pana Boga Twego.Z kolei nadając im rózne święta mówi to będą wasze sabaty.

Widzisz w cytowanym fragmencie jest to rozróżnienie... na święta i szabaty i wszystkie są nazwane cieniami.

Cytuj:
został zmieniony dzień zapoznaj się ze źródłami swojego kościoła w temacie

Mój kościół sięga historią lat 50-tych i byłby problem żeby na podstawie ksiąg parafialnych to udowodnić. Jeżeli zaś chodzi o Kościół to historia tej zmiany sięga dnia zmartwychwstania Chrystusa. A fakt świetowania niedzieli jest zawarty już w Piśmie Świętym. Nie ma natomiast śladu przestrzegania zwyczajów żydowskich przez chrześcijan w szabat. Owszem udawali się do synagog - ale po to by głosić Ewangelię. Kiedy indziej nie mogli, bo wtedy synagogi były puste.

2 Kor 5,17-18
Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe. Wszystko zaś to pochodzi od Boga, który pojednał nas z sobą przez Chrystusa i zlecił na posługę jednania.


N wrz 28, 2008 11:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 24, 2008 8:36
Posty: 102
Post 
Witam!
Mój drogi prawo nie jest cieniem.Prawo jest prawem.Do Twojego zdabnia nie ma żadnego uzasadnienia Biblijnego.Dlaczego dopiero pogąński cesarz to uświadomił pod karą smierci chrześcijanom w bezmała czterysta lat po zmartwychwstaniu JCH?
Jakie szabaty?Ludzkie czy szabat Pana Boga twego?
O jakich sabatach mowa ludzkich czy Pan Boga twego?
Hmm kontrowersyjne tłumaczenie dla mnie uzasadniające spotkania w synagogach.A tam gdzie nie było synagog?gdzie poganie świętowali sonntag czy sondey(dzień słońca)dlaczego spotykali się w sabat?Dla swoich przekonań ginęli w straszliwy sposób a dla tak ważnego problemu nie?Za to Waldensi czy albigensi byli ścigani i torturowani.A pierwsi jakoś tak mdło?
Mówicie dzień Pański?A jaki dzień nazywa swiom JEzus Chrystus?
Mt12:(6) Ale mówię wam, że tutaj jest coś większego niż świątynia. (7) I gdybyście byli zrozumieli, co to jest: Miłosierdzia chcę, a nie ofiary, nie potępialibyście niewinnych.
8)Albowiem Syn Człowieczy jest Panem sabatu."
Ciekawe Jezus nie stawia tu sabatu jako Ofiary ale w kategori miłości.Hmm
Szalom!

_________________
gg12652472


Pn wrz 29, 2008 6:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post 
mcfunthomas napisał

Cytuj:
Mnie obowiązuje Prawo Nowe wg. Nowego Przymierza.

Dlatego wciąż będę oświadczał, że nie muszę przestrzegać DEKALOGU, bo on dotyczy przymierza Izraela z Bogiem na Synaju.


Jak może Bóg Ojciec unieważnić zakon, skoro czytamy, że w Nowym Przymierzu złoży go we wnętrzu swego ludu i wypisze na ich sercu.

W Księdze Jeremiasza 31:31-34, jest napisane: -

"Oto idą dni - mówi Pan - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim Nowe Przymierze. Nie takie Przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami
w dniu, gdy ich ująłem za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej, które to Przymierze oni zerwali, chociaż Ja byłem ich Panem - mówi Pan -
Lecz takie Przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu.
Ja będę ich Bogiem, a oni będą Moim ludem".

A Ty uważasz, że zakon jest już nieważny.

Napisz mi więc o jakim zakonie jest tu mowa?

Bóg Ojciec powiedział też:

"I dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza, i usunę z waszego ciała serce kamienne, a dam wam serce mięsiste.
Mojego Ducha dam do waszego wnętrza i uczynię, że będziecie postępować według Moich przykazań, Moich praw będziecie przestrzegać
i wykonywać je".
Księga Ezechiela 36:26-27.


Czy wiesz o jakich przykazaniach mówi Bóg?

O przykazaniach Dekalogu.

Nowe Przymierze, to nie Nowe Prawo, lecz w Przymierzu tym odwieczne Prawo Boże, wpisane zostaje do serca wierzącego człowieka.
(List do Hebr. 8:8-13; oraz List do Hebr. 10:15-17).

Są to te same przykazania, ta sama treść, jednak z tą różnicą, że to Nowe Przymierze wypisane zostaje Duchem Bożym bezpośrednio w sercu.

Wśród przykazań Bożych jest nakaz święcenia sabatu (soboty), gdyż jest to dzień święty.

Jeżeli więc mamy postępować według przykazań Bożych, to powinniśmy również przestrzegać
IV przykazania Dekalogu i święcić sabat (sobotę).

Skoro sabat jest ciężarem i karą czy przekleństwem to Bóg tez musiał byc pod tym ciężarem karą i przekleństwem czyż nie? bo mowiecie no tak to czy to można właczyc do przykazań milości a sabat to brzemie wiec nie mozna! Czy Bog był pod brzemieniem podczas stwarzania?


Cz paź 09, 2008 7:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Czy adwentyści zapominają, że Chrystus zawarł Nowe Przymierze? Nowe Przymierze nakazuje spojrzeć na Dekalog przez pryzmat ustanowienia Eucharystii, przez pryzmat śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

Św. Paweł pisał:
Kol 2:16-17
Niechaj więc nikt o was nie wydaje sądu co do jedzenia i picia bądź w sprawie święta czy nowiu, czy szabatu. Są to tylko cienie spraw przyszłych, a rzeczywistość należy do Chrystusa

Chrystus zmartwychwstając uświęcił pierwszy dzień tygodnia, w ten sposób wypełnił Prawo, ten dzień stał się Dniem Pańskim. Dlatego chrześcijanie od samego początku świętują pierwszy dzień tygodnia, dzień zmartwychwstania Chrystusa. Nie mamy już zajmować się cieniami, ale rzeczywistością, która należy do Chrystusa. Chrystus zmartwychwstał! Dlatego nie odpoczywamy przy grobie ale świętujemy pierwszy dzień tygodnia, dzień nowego stworzenia.

Pismo Święte wskazuje, kiedy zbierał się Kościół. Był to pierwszy dzień tygodnia (Dz 20,7; 1Kor 16,2). Chrześcijanie nie zajmowali się cieniami, nie świętowali szabatu, lecz ten dzień wykorzystywali po to by w synagogach głosić to, co jest "rzeczywistością należącą do Chrystusa". Najwyraźniej nadal trzeba to czynić.


Pt paź 10, 2008 15:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 29, 2007 16:50
Posty: 883
Post 
WITAJCIE


romulus napisał(a):
Jak może Bóg Ojciec unieważnić zakon, skoro czytamy, że w Nowym Przymierzu złoży go we wnętrzu swego ludu i wypisze na ich sercu.
Ja nie pisałem o unieważnieniu zakonu.


romulus napisał(a):
A Ty uważasz, że zakon jest już nieważny.
Albo źle mnie zrozumiałeś, albo zapomniałeś jakie mam podejście. Jest jeszcze trzecia możliwość: kłamiesz specjalnie. Inne możliwości nie przychodzą mi do głowy...choć może istnieją.


romulus napisał(a):
Napisz mi więc o jakim zakonie jest tu mowa? (pytanie dot. Jeremiasza 31:31-34)
Myślę, że o zakonie Ducha.


romulus napisał(a):
Czy wiesz o jakich przykazaniach mówi Bóg? O przykazaniach Dekalogu.
Na pewno potrafisz to uzasadnić, że przykazania to to samo co DEKALOG.
WSKAZÓWKA: Pamiętasz, jak zapytano Jezusa które przykazanie jest największe, najważniejsze? Chcesz powiedzieć, że pytający miał na myśli DEKALOG? Nie, przeczy temu odpowiedź Jezusa. O jakich przykazaniach więc mówił?


romulus napisał(a):
Nowe Przymierze, to nie Nowe Prawo, lecz w Przymierzu tym odwieczne Prawo Boże, wpisane zostaje do serca wierzącego człowieka.
(List do Hebr. 8:8-13; oraz List do Hebr. 10:15-17).
Patrząc na Hbr 8,12 i 10,17 mam teraz pewność, że nie chodziło o DEKALOG z Synaju.


romulus napisał(a):
Są to te same przykazania, ta sama treść, jednak z tą różnicą, że to Nowe Przymierze wypisane zostaje Duchem Bożym bezpośrednio w sercu.
Nie są. To tylko Twoja interpretacja. Prawo Ducha jest Prawem, którego nie zamkniesz w 10 punktach. Czas o tym pomyśleć.


romulus napisał(a):
Wśród przykazań Bożych jest nakaz święcenia sabatu (soboty), gdyż jest to dzień święty.
Wśród przykazań DEKALOGU - tak dla ścisłości.


romulus napisał(a):
Jeżeli więc mamy postępować według przykazań Bożych, to powinniśmy również przestrzegać
IV przykazania Dekalogu i święcić sabat (sobotę).
Jeśli chcesz przestrzegać DEKALOGU to oczywiście musisz przestrzegać i przykazania o sobocie.

Szabat nie był karą ani przekleństwem. Tak samo jak pewne inne przepisy i przykazania, które dziś nie obowiązują. Jeśli nie jesteś panem szabatu lub innych przykazań, to żyjesz pod przekleństwem zakonu. Chodzi o to, że nie człowiek jest dla przykazań, ale przykazania dla człowieka.


romulus napisał(a):
mowiecie no tak to czy to można właczyc do przykazań milości a sabat to brzemie wiec nie mozna! Czy Bog był pod brzemieniem podczas stwarzania?
Chcesz powiedzieć, że Prawo Mojżeszowe nie ma w sobie miłości? Że Prawo Mojżeszowe było karą? Chyba Cię nie rozumiem... :(

<>< <>< <><

agar napisał(a):
O jakich sabatach mowa ludzkich czy Pan Boga twego?
[...]
Mówicie dzień Pański?A jaki dzień nazywa swiom JEzus Chrystus?
A które szabaty nie pochodzą od Boga? Bo coś nie kojarzę...

Ja myślę, że wszystkie dni są Pańskie. Największym zwycięstwem jest zwycięstwo nad ostatnim wrogiem - śmiercią, tą duchową, a nawet i fizyczną. Dokonało się ono w niedzielę. Chcesz ten dzień traktować jak każdy inny, a na piedestale stawiać sobotę? Nie ma sprawy. Nie zabraniam. Jak ktoś chce świętować jeden dzień w tygodniu, niech pomyśli który najbardziej się nadaje na świętowanie. Inni wyznaczają sobie konkretny dzień na zasłużone leniuchowanie po 6 dniach pracy - ich sprawa.

Ja myślę, że najlepiej do świętowania nadaje się niedziela, ale nie potępiam tych, którzy nie mają takiej możliwości lub nie chcą - wszystko jest kwestią motywacji. Ale jeśli się twierdzi, że kto nie świętuje dnia sobotniego bo świętuje niedzielę, więc jest grzesznikiem łamiącym DEKALOG, to obawiam się, że oceniający/osądzający mówi w duchu faryzejskiego synajskiego legalizmu. To oni wciąż żyją DEKALOGIEM z Synaju i zwalczają chrześcijan radujących się ze zmartwychwstałego Pana. Wg. DIDACHE, zgromadzenia wierzących odbywały się w niedzielę...na długo przed owym pogańskim cesarzem, którego wspominasz i na którego się powołujesz.

<>< <>< <><

meritus napisał(a):
Czy adwentyści zapominają, że Chrystus zawarł Nowe Przymierze?
To nie jest kwestia zapominania, tylko nierozumienia tej sprawy tak jak to rozumiesz Ty. ;-)


POZDRAWIAM

_________________
Indifference of the GOoD is enough for the EviL to succeed


Pt paź 10, 2008 17:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 24, 2008 8:36
Posty: 102
Post 
Witam!
mcfunthomas dla mnie rozumienie Biblii opiera się na prostym czytaniu i rozumieniu.pisze święcić to święcę.
W BIblii Pan mówi mam dosyć waszych sabatów w którymś tłumaczeniu jest nawet powiedziane ,że są obrzydliwością.JAkie sabaty a no tak podam wersety które mi wpadły pod rękę
Wj 20:10 "ale siódmego dnia jest sabat Pana, Boga twego: Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służebnica, ani twoje bydło, ani obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach."
Kpł 23:32 "Jest to sabat, dzień całkowitego odpoczynku. Ukórzcie się więc. Dziewiątego dnia tego miesiąca wieczorem, od wieczora do wieczora obchodzić będziecie wasz sabat."
Kpł 26:35 "Przez wszystkie dni spustoszenia będzie odpoczywać, gdyż nie odpoczywała w czasie waszych sabatów, kiedyście wy na niej mieszkali."
Mt 12:8 "Albowiem Syn Człowieczy jest Panem sabatu."
Mk 2:28"Tak więc Syn Człowieczy jest Panem również i sabatu."
Lk 6:5 "I rzekł im: Syn Człowieczy jest Panem sabatu."
Tak w pewnym sensie masz rację wszystkie dni są Pana.ale ten szczegolnie bo jest pamiątką skąd pochodzimy .Jeżeli odetniesz się od korzeni to nie wiesz dokąd wracać.
TEoria ewolucji dba byśmy niepamiętali kto nas stworzył i co mamy odzyskać.Jaki bój toczymy.
Widzisz JCH o przykazaniach miłości ,że na nich opiera się zakon i prorocy.
Nadał wymiar duchowy Dekalogowi.I to we wszystkich wymiarach.Zobacz co mówi o pożadaniu,o prawie korban,o miłości reczy materialnych czyli Balwochwalstwie.Nadałwymiar który zagubił się pod tradygją.Podobnie jak jego słowa Obajawiłem im imię Twoje Ojcze>
Czy Żydzi nie nali GO?ale jak przedstawiali.
Niedziela jako pamiątka?Pamiątkę możemy obchodzić czegoś co się dokonało do końca.Dzieło zbawienia trwa dokąd choć jeden grzeszbnik będzie na ziemi.Bo do każdego przychdzi kiedy indziej.to tak w sktócie.
Pokój i łaska i niech Pan da i Wam odczuć błogosławieństwo płynące z tego dnia.

_________________
gg12652472


Pt paź 10, 2008 19:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
J 19:28
Potem Jezus świadom, że już wszystko się dokonało, aby się wypełniło Pismo, rzekł: Pragnę.


So paź 11, 2008 21:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post 
agar napisał(a):
mcfunthomas
...trafnie i zrozumiale wyłożył temat.

agar napisał(a):
dla mnie rozumienie Biblii opiera się na prostym czytaniu i rozumieniu.
Uczeni w Piśmie czytali, czytali, czytali...i nic nie zrozumieli choć uważali, że wiedzą o co chodzi.
Zrozumienie pochodzi OD DUCHA !

agar napisał(a):
pisze święcić to święcę.
Pozostałe 612 przepisów też? :o
:razz:


So paź 11, 2008 22:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 24, 2008 8:36
Posty: 102
Post 
Witam!
Wj 31:18 "Gdy skończył rozmawiać z Mojżeszem na górze Synaj, dał mu dwie tablice świadectwa, tablice kamienne, napisane palcem Bożym."

Wj 24:4 "A Mojżesz spisał wszystkie słowa Jahwe. Potem, wstawszy wcześnie, zbudował u stóp góry ołtarz i ustawił dwanaście głazów dla upamiętnienia dwunastu pokoleń izraelskich."

Wj 25:21 "Przebłagalnia będzie się znajdować na wierzchu arki, do której wnętrza włożysz otrzymane ode Mnie Świadectwo."
Nie mogę znaleść w tej chwili cytatu gdzie powiedziano,że Mojżesz ł przepisy spisane przez siebie na papirusie umieścił z boku Skrzyni Świadectwa.Ale Może Tobie Duch pomoże znaleźć te wersety.
Różnicę widzisz czy jeszcze nie??
Mat15; (3) On im odpowiedział: Dlaczego i wy przestępujecie przykazanie Boże dla waszej tradycji? (4) Bóg przecież powiedział: Czcij ojca i matkę oraz: Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech śmierć poniesie. (5) Wy zaś mówicie: Kto by oświadczył ojcu lub matce: Darem [złożonym w ofierze] jest to, co dla ciebie miało być wsparciem ode mnie, (6) ten nie potrzebuje czcić swego ojca ni matki. I tak ze względu na waszą tradycję znieśliście przykazanie Boże. (7) Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz: (8) Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. (9) Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi.
Tak prawo korban też wynikało z tradycji..Może starszej niż KRK i potem przejętej jako znak uznania autorytetu Rzymu przez protestantów.
Wobec tych słów JCH od jakiego ducha pochodzi Twoje zrozumienie?
Widzisz mi Duch udziela mądrości by właśnie w prostym czytaniu rozumieć zapis nie kombinować z duchami modnymi szczególnie d w dzisiejszej dobie
Pokój

_________________
gg12652472


N paź 12, 2008 15:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 29, 2007 16:50
Posty: 883
Post 
Witam!

Ty się chlubisz przykazaniami wyrytymi na kamieniach. Ja wolę się chlubić z Prawa Ducha, Prawa Chrystusowego, tj. z przykazań, które wyryte mam w sercu. I nie jest ich dokładnie 10.

Pomyśl, agar, jakie przykazania i normy moralne przestrzegasz, które 'załapały się' obok Arki Przymierza a nie do środka. Sens widzisz, czy jeszcze nie? ;-)

Co do tradycji, to były różne, część z nich Jezus potępił. Tradycji mycia rąk przed jedzeniem nie potępił, tradycji dawania dziesięciny z wszystkiego, nawet kopru i mięty też nie.

Pomyśl też, że nie jesteś jedyną osobą, której Duch udziela mądrości. Jeśli nie chcesz kombinować i czytać Biblię prosto to czytaj tak, jak została napisana: listy Pawła wg. schematu listów tamtych czasów, wypowiedzi w ST i NT wg. hebrajskiej retoryki a nie współczesnej greckiej, modnej szczególnie w dzisiejszej dobie - co Ty na to?


Pozdrawiam

_________________
Indifference of the GOoD is enough for the EviL to succeed


Śr paź 15, 2008 0:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 29, 2007 16:50
Posty: 883
Post 
Zapomniałem dodać, że Twojego post'u wysłanego w Nie Wrz 28, 2008 6:55 nie skomentowałem, bo generalnie jest 'tępym' wklejeniem jakiegoś źródła. Ja lubię klarowność i przejrzystość tekstu, to mnie zachęca do czytania. ;-) A wklejanie 'na odwal się' mnie zniechęca. Już raz tak zrobił romulus i ledwo dałem radę. Mam już jednak dość. Proszę dbać o czytających, dobrze?

_________________
Indifference of the GOoD is enough for the EviL to succeed


Śr paź 15, 2008 1:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 282 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL