Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 15, 2024 21:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 REFORMACJA JAKO RATUNEK DLA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO 

Czy założenia Reformacji mogą przyczynić się do odbudowania zaufania do Kościoła Rzymsko-Katolickiego
Tak, są dobrą drogą. 30%  30%  [ 9 ]
Nie, to zła droga. 47%  47%  [ 14 ]
Nie wiem. 23%  23%  [ 7 ]
Liczba głosów : 30

 REFORMACJA JAKO RATUNEK DLA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 26, 2004 14:14
Posty: 124
Post 
W Kościele katolickim jest, tak jak jot_ka powiedziała, chyba kilka rytów, w których celibat nie jest obowiązkowy.
Ponadto jako ciekawostkę można podać, że także w rycie łacińskim posługuje ponad 100 księży żonatych... :) są to ci księża, którzy wraz z rodziami przeszli do KRK z Kościoła Anglikańskiego, po tym jak ten uznał oficjalnie kapłaństwo kobiet. Pewna część anglikańskich kapłanów nie chciala się z tym zgodzić - przeszli do KRK i otrzymawszy zgodę papieża podjęła posługę kapłańską w rycie łacińskim.

Czy jakoś tak.. :)

_________________
Głosząc Boga,
zamknij usta
i otwórz serce


N sie 01, 2004 16:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Fidel pisze
Cytuj:
Powiem ci, że jesteś płytki, bo spierasz się o to , czego nie ma u nas w Kościele

Możemy pogadać czemu nie ale spokojnym tonem bez epitetów .. Mnie też czasami ponosi ..Ale tu nie było powodu.. Aby się wzajemnie obrzucać epitetami etc.
Piszesz również
Cytuj:
Przeczytaj sobie list naszego kardynala Razingera z Watykanu www.opoka.com.pl o związku mężczyzny i kobiety Pozdrawiam


I chyba nie wynika z tego listu, że protestanci to sami geje i lesbijki..? Bo tak wnioskuję po Twoim wpisie że masz taki pogląd, o protestantach . Też nie mam zamiaru ciebie z tego poglądu wyprowadzać..

Jotka pisze
Cytuj:
.. bo bardzo wielu protestantów żyje zgodnie ze Słowem Bożym...

Bóg zapłać Jotka . Za dobre słowo ...! :-) :-)
Pozdrawiam Serdecznie i Ciepło ..


N sie 01, 2004 21:48
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 26, 2004 13:41
Posty: 60
Post 
godunow napisał(a):
Jotka pisze
Cytuj:
.. bo bardzo wielu protestantów żyje zgodnie ze Słowem Bożym...

Bóg zapłać Jotka . Za dobre słowo ...! :-) :-)
Pozdrawiam Serdecznie i Ciepło ..
Gdyby żyli zgodnie ze Słowem Bożym, nie byli by protestantami.


Pn sie 02, 2004 8:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Sheader piszesz
Cytuj:
Gdyby żyli zgodnie ze Słowem Bożym, nie byli by protestantami.


Aż zapytam cóż według Ciebie jest Słowem Bożym . Skoro Stawiasz zarzut że protestanci nie żyją tym słowem. To że nie stanowią jedności z katolikami nie oznacza, że nie żyją Słowem Bożym!!!

Mnie się wydaje, ze ty za bardzo nie rozumiesz ani pojęcia protestantyzmu. Ani pojęcia Słowa Bożego.. Zanim zaczniesz wypisywać kolejne zarzuty pod adresem protestantów . Przejrzyj dokładnie forum gdzie na wiele różnic dogmatycznych napisano wiele .. Rzucanie tak prosto z mostu zarzutów nie wydaje mi się dobrym w samym sobie..
Pozdrawiam


Pn sie 02, 2004 9:45
Zobacz profil
Post 
Godunowie napisałeś:
Cytuj:
To że nie stanowią jedności z katolikami nie oznacza, że nie żyją Słowem Bożym!

Ależ nie o to chodzi, to że nie stanowią jedności z katolikami jest skutkiem a nie przyczyną. A przyczyna jest niejedna. Przeczą na przykład Słowu Bożemu zezwalając na powtórny związek małżenski z osobą, która bądź porzuciła swojego małżonka, bądź tez została przez niego porzucona. A zatem tolerują cudzołóstwo. Już raz powołałem się na stosowne słowa Chrystusa ale podam raz jeszcze: Mt 19,9. A myślę, że takich spraw jest znacznie więcej.


Pn sie 02, 2004 11:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Jasiu napisał
Cytuj:
A przyczyna jest niejedna. Przeczą na przykład Słowu Bożemu zezwalając na powtórny związek małżenski z osobą, która bądź porzuciła swojego małżonka, bądź tez została przez niego porzucona. A zatem tolerują cudzołóstwo. Już raz powołałem się na stosowne słowa Chrystusa ale podam raz jeszcze: Mt 19,9. A myślę, że takich spraw


U protestantów jest znacznie mniej rozwodów których ja nie popieram . I nie popiera a wręcz nie stosuje wielu protestantów uznając małżeństwo jako związek nierozerwalny . Niż wW Twoim kościele (katolickim ) zwłaszcza w Niemczech tak zwanych unieważnień związków małżeńskich. Ja znam osobiście kilkoro ludzi którzy wyjechali z Polski mając tu dzieci i ślub w kościele katolickim . Po wyjeździe do do Niemiec unieważnili ślub zawarty w Polsce .
Tam znowu wzięli ślub kościelny katolicki znowu są przyzwoitymi katolikami.. No może nie przygaduje to tak czasami kocioł garnkowi Jasiu..?
W Niemczech w niektórych landach są prawie oficjalne stawki za załatwienie unieważnienia związku małżeńskiego.. A w Polsce wypadki unieważnień małżeńskich też nie bywają takie rzadkie.. Jasiu wszystko od kasy zależy.. I nie opowiadaj bredni że katolicy wszyscy pod tym względem cacy..!! Ni cudzołożą etc.. Ja wiem że Ty tak lubisz pluć po protestantach .

Także jakie to niezgodności Jasiu masz na myśli chętnie Ci wytłumaczę jak zawsze szczerze i serdecznie ...!!
A na razie pozdrawiam..!!


Pn sie 02, 2004 13:28
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 26, 2004 13:41
Posty: 60
Post 
godunow napisał(a):
Aż zapytam cóż według Ciebie jest Słowem Bożym . Skoro Stawiasz zarzut że protestanci nie żyją tym słowem.
gdybyś je znał, sam byś to stwierdził.

godunow napisał(a):
To że nie stanowią jedności z katolikami nie oznacza, że nie żyją Słowem Bożym!!!
tak twierdzą wszyscy, którzy powołują się na biblię.

godunow napisał(a):
Mnie się wydaje, ze ty za bardzo nie rozumiesz ani pojęcia protestantyzmu. Ani pojęcia Słowa Bożego.
a mnie się wydaje, że tobie ([...]), po opuszczeniu katolicyzmu, nic innego nie pozostaje, jak tylko usprawiedliwiać swoje odszczepieństwo oskarżaniem katolicyzmu. Najpierw odpadacie od wiary, a potem szukacie usprawiedliwienia dla swego wiarołomnego statusu w społeczności chrześcijan.

godunow napisał(a):
Przejrzyj dokładnie forum gdzie na wiele różnic dogmatycznych napisano wiele ..
Nie muszę tego robić. Różnice dogmatyczne znałem już, kiedy ty jeszcze nie wiedziałeś co to jest "Dogmat".

godunow napisał(a):
Rzucanie tak prosto z mostu zarzutów nie wydaje mi się dobrym w samym sobie..
Pozdrawiam
co tobie się wydaje nie ma żadnego znaczenia, [...].

[...] - usunięto jo_tka


Pn sie 02, 2004 13:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Proszę o stosowanie się do zasad kultury dyskusji i nieobrażanie rozmówców. Obie strony.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn sie 02, 2004 14:32
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Ja znam osobiście kilkoro ludzi którzy wyjechali z Polski mając tu dzieci i ślub w kościele katolickim . Po wyjeździe do do Niemiec unieważnili ślub zawarty w Polsce .


Godunowie.....cos mi tu nie gra. Masz konkretne doqwody na podane przez siebie fakty, czy tez jest to fakt w rodzju "jedna pani w maglu powiedzila drugiej, ze...."?

KK jest jeden i nie wazne czy to jest KK w Niemczech w Chinach czy tez w Urugwaju. Zasady sa jedne dla wszytkich. Jezeli znasz taki przyklad, tzn. ze ludzie owi spotkali sie z odszczepiencami i swego rodzaju "heretykami" w lonie Kosciola Katolickiego. KKK obowiazuje wszedzie, a w kwestii malzenstwa jest niezmienny. Kto w imie "mamony" dziala sprzecznie z KKK, chociazby nawet byl biskupem....automatycznie wyklucza sie z szeregow Kosciola Katolickiego i zasluguje na ekskomunike (do czasu nawrocenia). Nikt bowiem nie moze sluzyc dwom panom.

pozdrowka


Pn sie 02, 2004 14:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Beli pisze
Cytuj:
Godunowie.....cos mi tu nie gra. Masz konkretne doqwody na podane przez siebie fakty, czy tez jest to fakt w rodzju "jedna pani w maglu powiedzila drugiej, ze...."?

Beli na jednym takim weselu byłem świadkiem(czyli drużbą) gdzie panna młoda w Polsce brała ślub kościelny . 20 lat temu. Po 5 latach wyjechała do Niemiec sama (pochodzenie). W Polsce na wychowanie mężowi zostawiła dziecko. Po 3 latach pobytu w Niemczech załatwiła sobie unieważnienie ślubu zawartego w Polsce. Beli . Znam Jeszcze 4 podobne przypadki . . Z imienia i nazwiska bez zgody zainteresowanych nie moge ich przecież ujawniać publicznie.
A jak dobrze przejrzysz Internet podobnych dowodów też tam znajdziesz sporo Oczywiście nie obwiniam KRK jako całość . .
Niedawno na jednym forum katolickim ( w chwili obecnej nie czynne będzie czynne we wrześniu) . Jedna katoliczka pisała bez ogródek . cytuje w naszym związku mamy dwoje dzieci i już nie jesteśmy małżeństwem jesteśmy w trakcie załatwiania unieważnienia naszego związku
Moje stanowisko w co do rozwodu jest jasne powtarzam je na forum katolickim jak i protestanckim[ Nie widzę podstaw biblijnych dla rozwodu czy innej formy unieważnienia związku małżeńskiego To Boga bierzesz za świadka że z partnerem będziesz całe życie.
Boleję nad tym ze wielu nowych protestantów przechodzi z katolicyzmu, do protestantów .Bo są takie zbory które nie uznają związku zawartego w kościele katolickim. Jednocześnie trza powiedzieć jasno że np. protestant żonaty po przejściu do KRK bez żadnych przeszkód może zawrzeć związek z inna kobietą (dostanie ślub katolicki.). Podobne stanowisko jak ja co do małżeństwa ma wielu protestantów.
Beli protestanci i katolicy posługują się tą samą Biblią A tam nie ma wątpliwości co do małżeństwa . Kto szuka wybiegów i czyni inaczej żyje w grzechu bez względu na to czy jest katolikiem czy protestantem . Ze ludzie próbują oszukać siebie, bo nigdy Boga to już inny jakby temat.

Scheader Mozę lepiej postukajmy o pogodzie.. ?
Pokój Nich Będzie z Tobą

Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie


Pn sie 02, 2004 16:01
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 26, 2004 13:41
Posty: 60
Post 
godunow napisał(a):
Beli na jednym takim weselu byłem świadkiem(czyli drużbą) gdzie panna młoda w Polsce brała ślub kościelny . 20 lat temu. Po 5 latach wyjechała do Niemiec sama (pochodzenie). W Polsce na wychowanie mężowi zostawiła dziecko. Po 3 latach pobytu w Niemczech załatwiła sobie unieważnienie ślubu zawartego w Polsce. Beli . Znam Jeszcze 4 podobne przypadki . . Z imienia i nazwiska bez zgody zainteresowanych nie moge ich przecież ujawniać publicznie.
A jak dobrze przejrzysz Internet podobnych dowodów też tam znajdziesz sporo...
no i?
Czy takie zagmatwane kombinowanie jednostek jest odzwierciedleniem wiary i doktryny kościoła?

godunow napisał(a):
Oczywiście nie obwiniam KRK jako całość . .
bla.. bla... bla... musiałeś to dodać, żeby przynajmniej objektywnie wyglądało. ;)

godunow napisał(a):
Scheader Mozę lepiej postukajmy o pogodzie.. ?
a co? nie wiesz o co chodzi? :D


godunow napisał(a):
Pokój Nich Będzie z Tobą
oczywiście. mam go i bez twojej "dobrej" intencji.
Ty za to go nie znajdziesz.


Pn sie 02, 2004 16:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 28, 2004 13:12
Posty: 16
Post 
Schedar piatka, masz racje, goedunow czy jakoś tak dodaje os siebie nie potrzebne rzeczy, bo mysli, ze nas przekona co do sowjej wiary tzn do swoich pogladow. Oczywiście nie wszyscy sa tacy, ale on obwinia całość naszego Kościola. Widzi u nas drzazge w oku, a sam ma belkę. A ty Teofilu i jotko, tesh nie bądźcie tacy ekumeniczni!!! tylko na forum!!! :razz:


Cz sie 05, 2004 11:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Fidel&Slator napisał(a):
Schedar piatka, masz racje, goedunow czy jakoś tak dodaje os siebie nie potrzebne rzeczy, bo mysli, ze nas przekona co do sowjej wiary tzn do swoich pogladow. Oczywiście nie wszyscy sa tacy, ale on obwinia całość naszego Kościola. Widzi u nas drzazge w oku, a sam ma belkę. A ty Teofilu i jotko, tesh nie bądźcie tacy ekumeniczni!!! tylko na forum!!! :razz:

Widać że dzieciom na wakacje rodzice postanowili kupić komputery..!!

Bawcie się dobrze :-) :-)


Cz sie 05, 2004 19:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 28, 2004 13:12
Posty: 16
Post 
Nie, bo my chcemy ci udowodnić , ze się mylisz, zawsze trzymasz przy swoim, wogóle nie masz argumentów. A możesz mi tylko powiedzieć jkiego wyznania jestes bo tak naprawdę nie wiem z kim dyskutuje?


Cz sie 05, 2004 20:55
Zobacz profil
Post 
"Zabolało odszczepieńcu"?
Laureat Nagrody Nobla, Elias Canetti, pisał:
"Żadnym człowiekiem nie należy pogardzać za to, w co wierzy. Twoja wiara nie zależy bowiem od ciebie samego. Każda wiara, każde przekonanie należy przyjmować prosto i bez wrogości. Jedynie w ten sposób rodzi się ledwie uchwytna nadzieja, że zrozumiesz naturę wiary".
Czy modlitwy o pokój w Asyżu, przedstawicieli wszystkich religii świata na czele z Papieżem, nie są dla nas potwierdzeniem tego i przesłaniem?

Dla wyjaśnienia - post o treści, jaką zacytowała Alus został usuniety. jo_tka


Cz sie 05, 2004 21:18
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL